Податки > Єдиний податок > Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку третьої групи з ПДВ 2015-2015

Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку третьої групи з ПДВ 2015-2015

При поддержке: Иногда, взять большую сумму в кредит без обеспечения просто невозможно. Кредит под залог недвижимости на сайте http://zalog-spb.ru/kredit-pod-zalog-nedvizhimosti — это быстрый выход из ситуации, который позволяет взять нужную сумму в банке.

Практично в кожних змінах у формі декларацій, звітів, фіскальна служба та Мінфін мають свої ляпи. Так, можна згадати недавній звіт за формою 1 ДФ. Продовженням є форма декларації для платників єдиного податку. Змінивши правила оподаткування в області єдиного податку, нової форми для реалізації цих змін не було надано. Підприємцям довелося викручуватися – здавати звіт за старою формою. Все це супроводжувалося листами, роз’ясненнями, труднощами при заповненні в електронній формі. Думаю, платники податків не здивувалися, і сприйняли чергову помилку як буденний факт. Але все ж 19.06.2015 Мінфін України затвердив своїм Наказом № 578 довгоочікувані форми податкових декларацій з єдиного податку для юридичних і фізичних осіб платників єдиного податку (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 липня 2015 р. за N 799/27244).

Кому і коли здавати декларацію за новою формою

Відповідно до п. 46.6 ПКУ за новою формою платники єдиного податку повинні вперше звітувати тільки за підсумками за 2015 рік. За три кварталу 2015 року декларація повинна подаватися за формою, затвердженою ще наказом № 1688. Нещодавно на офіційному сайті податкової служби з’явилося роз’яснення, що декларація за новою формою вперше подається за підсумками 2015 року. Декларація за третій квартал 2015 року подається за старою формою. Текст повідомлення ви можете почитати на цій сторінці.

Читайте також Приклад заповнення декларація ФОП платника єдиного податку третьої групи 2015-2016

Основні розділи декларації єдиного податку

Сама декларація складається з 6 розділів, при цьому 2,3 і 4 розділи призначені для конкретних груп платників 1, 2 і 3 відповідно. У зв’язку з відсутністю п’ятої групи, з декларації виключили розділ, передбачений для платників цієї групи.

Варто акцентувати увагу про необхідність коректного заповнення (крім цифрових значень декларації) обов’язкових реквізитів, щоб надалі уникнути зауважень з боку фіскальних органів. Так, рядки 1-7 передбачені для заповнення даних про типі декларації, звітному періоді, індивідуальних даних платника, його адреси, ідентифікаційному коду та назви контролюючого органу, в який подається декларація.

Розділ І «ЗАГАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» повинен містити інформацію про найманих працівників ( якщо такі є) та види здійснюваної підприємницької діяльності з обов’язковим зазначенням за видами економічної діяльності ( КВЕД) з їх розшифровкою.

Читайте також Торгівля пивом підприємцями на єдиному податку. Ліцензія та акцизний податок

Розділ ІІ «ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ» та розділ ІІІ « ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ДРУГОЇ ГРУПИ» передбачений для заповнення авансових платежів по єдиному податку в розрізі квартальних платежів, обсягів і видів доходу з відповідних граф Книги обліку доходів.

Розділ ІV «ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ» обсяг доходів заповнюється у відповідності зі ставками податків — 2 і 4%, для платників ПДВ показники, як і в Книзі відображаються без урахування податку на додатку вартість.

Розділ V « ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ» заповнюється наростаючим підсумком з початку року, передбачений для узагальнення показників розділів ІІ — ІV і визначення податкових зобов’язань з єдиного податку шляхом застосування різних ставок єдиного податку.

Розділ VІ « ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ У ЗВ’ЯЗКУ З ВИПРАВЛЕННЯМ САМОСТІЙНО ВИЯВЛЕНИХ ПОМИЛОК» — передбачений для відображення самостійно виявлених помилок та розрахунків показників з урахуванням їх виправлення з урахуванням штрафних санкцій та пені, якщо виявлення і виправлення помилки спричинило за собою збільшення суми єдиного податку, задекларованої та сплаченої до бюджету в попередніх періодах.

Особливості заповнення декларації

Дані в декларації заповнюються в гривнях з копійками, тобто з двома десятковими знаками після коми (що відповідає правилам заповнення Книг обліку доходів, затверджених Мінфіном Наказом № 579), без заокруглень.

Немає необхідності робити окремо вибірку доходів, оподатковуваних за ставкою 15 %. Для заповнення достатньо вказати в ній підсумкові дані по графі 8 Книги обліку доходів або графи 9 розділу І Книги обліку доходів і витрат, розрахованих наростаючим підсумком за квартал, півріччя, 9 місяців або рік. Такі доходи включають в себе:

  • сума доходу, що перевищує обсяги, встановлені підпунктами 1, 2, 3 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
  • сума доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку (для першої або другої групи), у звітному (податковому) періоді;
  • сума доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж передбачено пунктом 291.6 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
  • сума доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, у звітному (податковому) періоді;
  • сума доходу, отриманого платниками першої або другої групи від здійснення діяльності, яка не передбачена в підпункті 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Кодексу.

Аналізуючи вищевикладене можна зробити висновок, що від подвійного оподаткування єдиним податком є шанс виходу доходів, отриманих від тих видів діяльності, які відсутні у юрособи єдинника в Реєстрі платників єдиного податку. На жаль, на сьогодні це поки тільки висновок, як буде на практиці, покаже час…

Читайте також Книга обліку доходів та витрат платника єдиного податку 2015. Приклад заповнення та інструкція

Всі порожні показники декларації повинні бути прокреслені. Сама декларація обов’язково повинна бути підписана СПД або уповноваженим на це представником.

Вважаю також незайвим нагадати, що якщо чинна форма податкової декларації (на думку платника податків) збільшує або зменшує його податкові зобов’язання (пункт 4 ст. 46 ПКУ), він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в декларації (розділ в нижній частині).

Терміни подання декларації платника єдиного податку

Строки подання декларацій та податкові періоди не змінилися, тобто для підприємців платників єдиного податку на третій групі й для всіх юридичних осіб податковим звітним періодом залишається календарний квартал ( п. 294.1 ст. 294 ПКУ), граничний термін подання декларації – 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду (п. 49.18.2 ст. 49 ПКУ) — 9 листопада 2015 року.

Звітним податковим періодом для підприємців першої, другої та четвертої груп є календарний рік, граничний термін подання декларації – 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду (п. 49.18.3 ст. 49 ПКУ) .

Читайте також Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова інструкція

Форма і способи подання декларації

Щоб скласти декларацію за підсумками діяльності, необхідно в установлений термін надати її в електронній або паперовій формі. Якщо у вашій податковій службі вимагають подати тільки в електронній формі, знайте, це їх особиста вимога, і ви можете зажадати від них письмову відмову в прийнятті декларації. Думаю, вони таку відмову не нададуть і візьмуть у вас паперовий носій.

Способи подання декларації :

  • особисто здати в канцелярію
  • відправити в електронній формі через спеціальні програмні забезпечення
  • надіслати декларацію поштою (але не забувайте, що звіт потрібно надіслати не пізніше ніж за 10 днів до граничного терміну)

Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку третьої групи з ПДВ

Розглянувши основні моменти змін та особливості заповнення обов’язкових реквізитів, перейдемо до прикладу занесення даних за результатами роботи за 2015 рік суб’єкта підприємницької діяльності.

Приклад заповнення декларації платника єдиного податку третьої групи з ПДВ ви можете подивитися за цим посиланням.

Умови прикладу. СПД єдиного податку 3 групи є платником ПДВ і за підсумками своєї роботи, використовуючи при цьому відкриті види діяльності (зазначені в рядку 9 розділу 1 декларації), отримав дохід 500 000 грн. Також протягом року він отримав дохід у розмірі 10 000 грн від інших видів діяльності. Останні доходи повинні мати й іншу ставку оподаткування (15%) і відбитися окремо у Книзі обліку доходів і витрат, так і в самій декларації. За підсумками роботи СПД за 9 місяців нарахований і сплачений податок становив 1700 грн

Вносимо дані в декларацію. Заповнюємо розділ IV.

Код рядка 05 — вказуємо підсумкові цифри за 2015 рік з Книги доходів і витрат (графа 7) — відображаємо доходи, отримані за 2015 рік у рамках підприємницької діяльності.

Читайте також Звітність платника єдиного податку та рядка сплати податків

Код рядка 07 — вказуємо підсумкові цифри за 2015 рік з Книги доходів і витрат (графа 9) — відображаємо доходи, отримані за 2015 рік (інші доходи від видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку).

Заповнюємо розділ V.

Код рядка 08 — визначаємо загальну суму доходу за 2015 рік ( графа 05 + графа 07) з попереднього розділу ІV декларації заповнюється

Код рядка 09 — застосовуємо ставку податку 15 % до доходу з рядка 07 розділу ІV декларації.

Код рядка 10 — застосовуємо ставку податку 2 % до доходу з рядка 05 розділу ІV Декларації

Код рядка 12 — підсумовуємо показники рядків 09 і 10 для визначення суми єдиного податку за 2015 рік

Код рядка 13 — переносимо показники з графи 12 Декларації за 9 місяців 2015 року — відображаємо фактично нарахований та сплачений ЄП за попередній період

Код рядка 14 — визначаємо суму ЄП, що підлягає до сплати за результатами 2015 рік як різниця між рядками 12 і 13 Декларації.

Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку третьої групи з ПДВ 2015-2015
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend