Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку другої групи 2015-2016

Підприємці на другій групи, платники єдиного податку, звітують за підсумками діяльності за 2015 рік, вже за новою формою декларації. Так проконсультувала податкова служба у своєму листі.

Строки подання звіту та відповідальність за порушення

Термін подання звіту встановлено пунктом 296.2 Податкового кодексу — друга група подає декларацію один раз на рік у терміни, встановлені для річного податкового періоду. Строки подання річних декларацій встановлені пунктом 49.18.3 ПКУ і становлять — протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем звітного податкового року.

Якщо ви з якихось причин порушили встановлені терміни, до вас будуть застосовуватися такі фінансові санкції (пункт 120.1 ПКУ) — штраф у розмірі 170 грн. І зауважимо, сплата штрафу не звільнить від необхідності здачі декларації.

Заповнення нової форми декларації з єдиного податку

Нова форма звіту затверджена Наказом Мінфіну України № 578 від 19.06.2015 р. Щоб ознайомитися з усіма змінами, які були внесені законодавцями, рекомендуємо вам прочитати наші статті на аналогічну тематику.

У цих статтях детально розглянуті такі питання:

 • зміни у формі нової декларації
 • короткий опис усіх розділів
 • важливі моменти при заповненні нової форми звіту
 • способи подання звіту,
 • терміни здачі і відповідальність

Також, для загального ознайомлення, рекомендуємо прочитати матеріал про позбавлення права підприємця використовувати спрощену систему оподаткування Наслідки проведення негрошової форми розрахунку для підприємця на єдиному податку

Вивчення рекомендованого нами матеріалу допоможе вам уникнути проблем при здачі податкової звітності, не втратити обрану систему і правильно її використовувати.

А зараз розглянемо основні моменти, на які слід звернути увагу другій групі. Фізична особа — підприємець платник єдиного податку другої групи заповнює:

 1. Загальні відомості декларації
 2. Третій розділ «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку II групи»
 3. П’ятий розділ «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку»;
 4. Шостий розділ заповнюється тільки у разі виправлення самостійно виявлених помилок за минулі періоди.

Загальна частина декларації заповнюється на підставі реєстраційних документів. Це дозволить без помилок її заповнити.

Кількість працівників вказуємо максимальну чисельність, яка була у вас в місяці, протягом 2015 року.

Види діяльності заповнюєте лише ті, за якими працювали і отримували дохід протягом 2015 року.

В третьому розділі декларації «Щомісячні авансові внески, грн коп.» заповнюєте інформацію про нараховані (не фактично сплачені вами) авансові платежі єдиного податку.

Інформація про доходи. Дані по рядках – код рядка 03 та 04 – використовуйте для заповнення книги обліку доходів, суми переносите з відповідної графи 6 та 8. В допомогу надамо інформацію про те, що не є доходом для підприємця 2-ї групи

У п’ятому розділі проводиться розрахунок єдиного податку, де слід розрахувати і вказати суму податку, в разі заповнення код рядка 04 – «Обсяг доходу, що оподаткований за ставкою 15 відсотків (згідно з пунктом 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), у звітному (податковому) періоді».

Всі дані в декларації – суми доходів, суми сплачених і нарахованих податків, показуються з копійками, з двома знаками після коми. У незаповнених клітинках ставиться прочерк.

При поддержке: Строительным компаниям нужны проверенные и зарекомендовавшие себя подрядчики, которые способны оказывать полный спектр услуг в строительстве. Демонтаж металлических конструкций, демонтаж зданий и сооружения а также другие строительные услуги оказывает компания MDM строй. Подробнее смотрите на сайте по ссылке.

Що не є доходом для фізичної особи підприємця на єдиному податку

В допомогу надамо інформацію про те, що не є доходом для підприємця 2-ї групи

 • суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів соцстраху, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
 • суми коштів (аванс, передоплата), які повертаються єдиннику – покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;
 • суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період роботи на загальній системі оподаткування, якщо підприємець помилково включив їх до складу доходу за відвантаженням (а не по оплаті);
 • суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів та єдиного внеску, повернені на розрахунковий рахунок підприємця;
 • податки і збори, утримані (нараховані) при здійсненні підприємцем функцій податкового агента;
 • суми єдиного соціального внеску, нараховані відповідно до норм законодавства;
 • страхові виплати і відшкодування;
 • кошти, отримані як компенсація (відшкодування) за рішенням судів за будь-які попередні звітні періоди;
 • суми кредитів.

Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку другої групи

Для зручності, надаємо вам заповнену декларацію ФОП 2 групи, на підставі наступного прикладу.

Приватний підприємець 2 група, має три найманих працівника, здійснює пошиття одягу. Загальний його дохід за 2015 рік, за даними Книги обліку доходів склав 200 000 грн. Також він отримав дохід 9000 грн від діяльності, яка не вказана в реєстрі платника єдиного податку – 95.23 Ремонт взуття та шкіряних виробів». Саме цей дохід слід відобразити окремо у Книзі за графою 8, а в декларації — код рядка 04. Також до неї слід застосувати ставку оподаткування.

Приклад заповнення декларації платника єдиного податку другої групи дивіться за цим посиланням.

Приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку другої групи 2015-2016
3.5 (70%) 4 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00090 sec