Податки > Інші податки та збори > Приклад розрахунку військового збору із заробітної плати

Приклад розрахунку військового збору із заробітної плати

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Вітаю всіх на своєму блозі. На українських підприємствах настав час виплачувати заробітну плату за першу половину місяця. А це означає те, що більшість українських бухгалтерів буде перший раз розраховувати, утримувати та сплачувати військовий збір до бюджету.

На тему військового збору на нашому сайті вже були опубліковані наступні матеріали, з якими варто ознайомитися:

1. Хто, як і коли платить військовий збір (ЗУ №1621-VII від 31.07.2014)

2. Військовий збір. Відповіді на деякі актуальні питання

3. Реквізити рахунків для сплати військового збору з 03.08.2014

4. Приклад заповнення призначення платежу на перерахування військового збору

Перш ніж навести приклад розрахунку військового збору із зарплати, я наведу відповіді на два питання, які задаються найчастіше.

Чи віднімається від бази оподаткування військовим збором ПДФО та ЄСВ?

У новому підпункті 1.3 пункту 16 Підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу зазначено, що ставка військового збору складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Об’єкт оподаткування прописаний у підпункті 1.2 пункту 16 та ним є доходи у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Тобто, у випадку із заробітною платою, базою оподаткування військовим збором є вся сума зарплати. Військовий збір утримується з повної суми нарахованої заробітної плати без вирахування податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Роз’яснення податкової служби з цього питання з Бази знань ЗІР читайте на цій сторінці //byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=77

Чи треба віднімати суму військового збору при розрахунку ПДФО та ЄСВ?

Це питання дещо схоже на попереднє, але воно, все таки, інше. При розрахунку ПДФО від суми «грязної» заробітної плати віднімається ЄСВ. То чи треба від неї ще віднімати і суму військового збору, адже він теж розраховується з суми «грязної» заробітної плати? Те саме стосується і ЄСВ.

Для відповіді на це питання, варто просто навести норми, в яких прописана база оподаткування податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Базу оподаткування ПДФО для зарплати регулює пункт 164.6 Податкового кодексу.

Базу нарахування ЄСВ для зарплати регулює частина 1 пункту 1 статті 7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Після набрання чинності Законом №1621-VII від 31.07.2014, яким в українське законодавство введено поняття «військовий збір» норми, які регулюють визначення бази оподаткування ПДФО та ЄСВ не змінилися. Тобто податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок із заробітної плати розраховуються так само, як і раніше.

Таким чином, військовий збір ніяк не впливає на розрахунок ПДФО та ЄСВ, так само як і ПДФО та ЄСВ ніяким чином не впливають на розрахунок військового збору.

Приклад розрахунку військового збору із заробітної плати

Наприклад, заробітна плата працівника складає 2000 грн.

Утримуємо ЄСВ:

2000 * 3,6% = 72 грн. (Дт 661 Кт 651)

Утримуємо ПДФО:

(2000 – 72) * 15% = 289,2 грн. (Дт 661 Кт 641/ПДФО)

Утримуємо військовий збір:

2000 * 1,5% = 30 грн. (Дт 661 Кт 641/ВЗ)

Зарплата на руки 2000 – 72 – 289,2 – 30 = 1608,8 грн.

Реквізити для сплати військового збору до бюджету

Реквізити для перерахування військового збору для всіх областей України наведені на цій сторінці //byhgalter.com/rekviziti-dlya-splati-viskovogo-zboru-z-03-03-2014-vsya-ukra%D1%97na-2/.

Бажаю всім українським бухгалтерам не допускати помилок під час розрахунку військового збору, який утримується із заробітної плати, а також із всіх інших видів доходів, з яких він утримується.

При поддержке: Импорт из Китая вот уже несколько лет является одним из самых перспективных видов бизнеса. Для эффективной торговли доставка контейнеров из китая должна быть налажена идеально. Услуги по доставке контейнеров ищите по ссылке.

Приклад розрахунку військового збору із заробітної плати
Оцініть статтю

5 Responses to Приклад розрахунку військового збору із заробітної плати

  1. Олексій:

    чи застосовується податкова соц. пільга при розрахунку військового збору?
    довелось читати таке:
    —————————————————
    Згідно п. 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір.
    Відповідно по п.п1.1.-1.3 платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.
    Оскільки військовий збір встановлений нормами ПК України, а не окремим законом, він входить до системи оподаткування, яка регулюється саме ПК України.
    Крім того, “Відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ (1,5 відсотка від об’єкта оподаткування).” Тобто, порядок нарахування військового збору такий самий, як і порядок нарахування НДФЛ, тільки ставка інша. Раз до ПДФО застосовується ПСП, то вона застосовується й до військового збору!

    Таким чином, нарахування військового збору проводиться із суми місячного оподатковуваного доходу, зменшеного на розмір податкової соціальної пільги.

    • Ну во первых, НДФЛ удерживается с суммы ЗП за минусом ЕСВ. А военный сбор удерживается с суммы грязной з.п.
      При этом, для налогообложения зарплаты налогом на доходы физических лиц, есть специальный пункт 164.4, который определяет базу налогообложения как грязная зарплата за минусом ЕСВ, других взносов и налоговой социальной льготы при ее наличии. Для военного сбора такого пункта нет и база для военного сбора определяется просто как «зарплата».
      Поэтому, я считаю, что база налогообложения военным сбором не уменьшается на налоговую социальную льготу.
      В то же время, никаких разъяснений по данному вопросу нет и они еще могут появиться.

      • Микола:

        Я не згоден з вами докорінно!
        Відповідно пп.1.2 п. 16 1.Об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.
        Стаття 163 кодексу визначає:
        163.1. Об’єктом оподаткування резидента є:
        163.1.1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
        163.1.2. доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);
        163.1.3. іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
        Далі До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються:
        164.2.1. доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту);
        А пункт 164.6. нам говорить Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
        А отже, якщо базою оподатквання військового збору
        є доходи зазначені в п.163. А це оподатквоаний дохід, в тому числі дохід у вигляді зп, порядок входження кого в оподаткований дохід прописано в пп164.6 то я крім того застосовував би ще податкову соціальну пільгу для зменшення оподаткованого доходу військовим збором

        • Здравствуйте. Пункт 164.6 НКУ, на который вы ссылаетесь, определяет базу налогообложения НДФЛ, но никак не военным сбором.
          Также обращаю внимание, что в статье приведена ссылка на разъяснение налоговой службы по данному вопросу.

  2. Надежда:

    Значит у нас военный збор является доходом гражданина, з которого еще удержут ПДФО. У нас в стране что все тупые. Человек заплатит и военный збор и ПДФО з той же самой сумы.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00080 sec