Податки > Відповіді на запитання читачів > Працівниця до декрету працювала на 1,5 ставки і знову йде в декрет. Як розраховуватиметься допомога по вагітності та пологах?

Працівниця до декрету працювала на 1,5 ставки і знову йде в декрет. Як розраховуватиметься допомога по вагітності та пологах?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на запитання, поставлене на цій сторінці. Нагадуємо, що будь-хто може задати своє питання в рубриці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Ось саме питання:

Добрий день. В даний момент я знаходжуся в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років. В декрет пішла з держ. установи (національного університету, де працювала старшим лаборантом трохи більше 2 років). До декрету я працювала на 1,5 ставки. У зв’язку з економією коштів — дівчина, що працює замість мене, була прийнята на роботу тільки на 1 ставку. А 0,5 ставки «висять в повітрі». Питання таке: мені 19 грудня йти знову в декрет (не виходячи з попереднього декрету). Хотілося б дізнатися, мені оплатять лікарняний за 126 днів по 1,5 ставки, як я працювала? Або заплатять тільки за 1 ставку так як дівчинка на моєму декретній місці працює всього лише на ставку? Сподіваюся, все зрозуміло пояснила. Спасибі за відповідь.

У разі, якщо застрахована особа протягом 6 місяців перед настанням страхового випадку не мала заробітку з поважної причини (декретну відпустку відноситься до переліку поважних причин), то для розрахунку лікарняного листа середня заробітна плата враховується виходячи з місячної тарифної ставки, встановленої на момент настання страхового випадку (пункт 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266 від 26.09.2001 року зі змінами та доповненнями). Тобто, якщо жінка, не виходячи з декретної відпустки, знову йде у декрет, то незалежно від того, який обсяг роботи вона виконувала до декрету і в якому обсязі виконуються її обов’язки, лікарняні по вагітності та пологах будуть розраховуватися виходячи з її чинного посадового окладу . При цьому не враховуються доплати за шкідливість, вислугу років, надбавки за напруженість праці та інші.

Якщо Ви до 19 грудня вийдете на кілька днів на роботу на 1,5 ставки, то лікарняний лист буде розраховуватися виходячи з фактично нарахованої заробітної плати і буде значно вище.

При поддержке: Вы скопили немного денег и не доверяете банкам или подобным финансовым учреждениям? Есть масса других способов инвестиций. Узнайте, куда вложить небольшие деньги на сайте по ссылке. Есть множество способов, о которых вы не знали.

Працівниця до декрету працювала на 1,5 ставки і знову йде в декрет. Як розраховуватиметься допомога по вагітності та пологах?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend