Порядок оподаткування продажу транспортних засобів змінено

Законом України № 5413-VI від 02.X. 2012 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів», який почав діяти четвертого грудня поточного року внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755- VI. Зазначений закон було опубліковано у офіційному виданні Верховної Ради — газеті «Голос України» (№ 208 від 03.11.2012 р.).

Зміни стосуються ставок державного мита, яке сплачується за посвідчення договорів про відчуження транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів. Відтепер за новими ставками сума державного мита для дітей, одного з подружжів, батьків складатиме один неоподаткований мінімум доходів громадян. Усім іншим особам доведеться сплачувати мито у більшому розмірі, який складає п’ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Змінилася і схема, за якою визначався дохід громадян від продажу транспортних засобів — така операція оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Дохід, який отримується від продажу легкового автомобіля або мотоцикла чи мопеда, визначають з тієї суми, яка зазначена у договорі купівлі-продажу але ця сума не може бути нижчою за середню ринкову вартість транспортного засобу або оціночну вартість, що визначається відповідно до закону. Платник ПДФО має право обирати будь-яку з них.

Порядок оподаткування продажу транспортних засобів змінено
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.5MB/0.05412 sec