Повідомлення податкової служби про прийом працівника. Відповіді на актуальні питання та приклад заповнення

Державна фіскальна служба не перестає нас «радувати» новаціями. Черговою новинкою, яку чекали півроку стало затвердження Порядку повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття на роботи постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Неточності вже почали виникати на стадії опублікування цього порядку. В одному з офіційних видань Постанову № 413 було опубліковано 27.06.2015 року, але частково, тож пізніше 03.07.2015 року її вже було опубліковано повністю. Тож бухгалтери почали вже здавати дане повідомлення з 27.06.2015 року, але як стало відомо пізніше, що потрібно подавати з 03.07.2015 року .

Нагадаю, згідно з частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Загальна інформація 

Відповідно до Порядку повідомлення про прийняття працівника на роботу, власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним з таких способів:

 • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
 • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
 • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більш ніж з п’ятьма особами 

Заповнення повідомлення 

У формі повідомлення слід заповнювати.

В заголовній частині:

 1. Номер аркуша повідомлення;
 2. Код ЄДРПОУ організації;
 3. Назва організації;
 4. Тип повідомлення (початкове чи скасовуюче), ставите позначку в необхідній комірці;

В таблиці:

 1. Реквізит 3, вказуєте порядковий номер;
 2. В реквізиті 4, зазначається категорія особи (1 – наймані працівники з трудовою книжкою, 2 – наймані працівники без трудової книжки);
 3. В реквізиті 5, необхідно вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія номер паспорта;
 4. В реквізиті 6 зазначається прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи;
 5. В сьомому реквізиті  — номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу;
 6. У реквізиті 7 необхідно вказати дату видання наказу або розпорядження про прийняття на роботу;
 7. У реквізиті 9 пишемо дату початку роботи.

Далі під табличною частиною все заповнюється, як і в інших звітах, а саме:

 • дата формування повідомлення у страхувальника;
 • кількість заповнених рядків на аркуші;
 • та підписи керівника і головного бухгалтера за наявності такої посади

Зразок заповнення повідомлення Ви можете побачити у додатку.

Відповіді на питання

В бухгалтерів маса питань до цієї форми, тож надам відповіді на основні питання, які частіше за все зустрічаються:

Чи існує аналогічне повідомленню про «прийняття працівників повідомлення» про  «звільнення працівників»

Ні. Форма повідомлення про звільнення працівників не передбачена чинним законодавством

Чи слід подавати повідомлення прийняття працівників, якщо  укладається договір цивільно-правового характеру з особою?

Особливість договорів ЦПХ полягає в тому, що нормативним документом, який визначає особливості їх укладення, зміст і порядок виконання є Цивільний кодекс України. Договорами ЦПХ є договір про надання послуг, підряду, перевезення, та ін.. Порядок укладення трудових договорів визначає КЗпП.

Сторонами договору ЦПХ являються замовник та підрядник, а не роботодавець та працівник, як у трудових договорах. На відміну від трудових договорів, предметом договору підряду є результат праці, а не процес праці, так як в трудовому договорі. Тобто, якщо з особою заключили трудовий договір, незалежно від того скільки роботи вона зробила за місяць, заробітну плату їй буде сплачено, хоча кінцевого результату може й не бути, що ж до договору ЦПХ, особі виплачують винагороду за конкретний результат праці зданий за актом приймання-передавання виконаних робіт, послуг й термін виконання може бути визначений у договорі як півроку, так і тиждень.

На осіб з якими укладено договір ЦПХ не поширюються норми трудового законодавства та правила внутрішнього розпорядку. Вони не мають права на гарантії та пільги, компенсації, передбачені трудовим законодавством (оплата відпусток, лікарняних тощо). Тож і повідомлення прийняття працівників не подається.

Чи необхідно подавати супроводжуючий лист, де повідомляється про прийняття нових працівників разом з повідомлення про прийняття працівників?

Дійсно, при поданні  в деякі органи ДФС повідомлення про прийняття працівників вимагають супроводжуючі листи. Такі вимоги є неправомірними адже в жодному нормативному акті такі вимоги не встановлені.

Чи необхідно подавати повідомлення про прийняття працівника до ДФС,  при переведенні працівника з місця роботи за сумісництвом на основне місце роботи

В першу чергу слід зазначити, що в КЗпП не існує такого як «переведення  з місця роботи за сумісництвом на основне місце роботи».Працівника слід звільнити з місця роботи за сумісництвом й прийняти за основним місцем роботи. Таким чином, якщо ми приймаємо працівника на роботу, тобто укладаємо з ним трудовий договір, слід подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу, незважаючи на те, що він уже працював на підприємстві, але за сумісництвом.

Які штрафні санкції за неподання  або невчасне подання повідомлення про прийнятого працівника?

Неподання або невчасне подання повідомлення  розглядається як порушення інших вимог трудового законодавства й обкладається штрафом у розмірі мінімальної заробітної плати, відповідно до ст. 265 КЗпП

Приклад заповнення повідомлення про прийнятого працівника

Приклад заповнення повідомлення податкової служби про прийнятого працівника дивіться за цим посиланням.

При поддержке: Начало нового бизнеса всегда может омрачиться трудностями регистрации общества с ограниченной ответственностью. Доверьте регистрацию новой фирмы профессионалам из компании «Профессиональные решения».

Повідомлення податкової служби про прийом працівника. Відповіді на актуальні питання та приклад заповнення
1.5 (30%) 2 votes

13 Responses to Повідомлення податкової служби про прийом працівника. Відповіді на актуальні питання та приклад заповнення

 1. Оля:

  Якщо людина перебувала на декретному місці, і по переводу та особа розрахувалася з даного місця роботи, яка процедура прийняття на постійне місце, її потрібно звільнити і прийняти чи вона також по переводу з декретного на постійне?. Як бути щодо цієї особи ? Вона ж працювала і буде працювати надалі, тільки уже на постійному місці, щодо такої людини подається повідомлення у податкову???

 2. Инна:

  якщо працівник працює на основному місці (було надано повідомлення), потім його оформляємо за суміщенням посад — потрібно подавати повідомлення?

 3. Анна:

  Чи потрібно подавати повідомлення до фіксальної служби при оформленні внутрішнього сумісництва? Дякую.

 4. Тетяна:

  Чи потрібно повідомляти ДФС при прийнятті працівника на декретну посаду?

  • Тетяна,
   Постанова 413
   Установити, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
   Тобто, якщо укладаєте трудовий договір, то повідомлят обов’язково незалежно від того, декретне місце чи ні.

 5. Руслан:

  Добрый вечер подскажите пожалуйста, хочу открыть фоп 3группа с НДС, интересуют такие вопросы, 1 обналичивание 2 меня пугают что я должен отчитываться где я взял товар который продается, к примеру купил на базаре, олх и тд.

  • Руслан,
   Для фізичних осіб підприємців немає обмежень щодо зняття готівки з рахунку. Можете знімати без обмежень.
   Щодо документів на товар читайте цю статтю https://byhgalter.com/pervinni-dokumenti-na-tovar/.
   Якщо у вас не буде докумментів на товар та податкових накладних на цей товар, зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі податкових накладних, ви будете платити 20% ПДВ із всієї суми продажу.

 6. Саша:

  Чи повинне підприємство х2 подавати до фіскальної служби про прийняття на роботу, в даній ситуації: по рішенню суду скасовано дію наказу про переведення працівника на підприємство х, та поновлено на роботі на підприємство х2. Підприємство х — виключили із реєстра платників, а підприємство х2 по рішенню суду поновилось в своїх правах. Працівник звільнений не був, на момент рішення суду знаходився у відпустці по догляду за дитиною до 3 років.

 7. Ольга:

  Як вчинити,якщо працівник звільнивсяя за основним місцем роботи 04.04 а Трудову приніс 26.04 (хоче місце роботи по сумісництву зроботи основнм місцем роботи)звільняти його заднім число?? чи поточним числом??

 8. Lesya:

  Доброго ранку! Підскажіть будь-ласка чи потрібно повідомляти ДФС та ЦЗ про переведення працівника на нову посаду яка було нововведеною (15 числа ввели в штатне нову посаду і 15 числа працівника перевели на цю посаду) Дякую!

  • Стаття 24 КзПП
   Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
   Якщо ви його не звільняєте та потім приймаєте, то повідомляти не треба.

 9. Mariia:

  Підкажіть будь ласка як правильно повідомити ДФС при прийнятті працівника одночасно на основне місце роботи та за внутрішнім сумісництвом на іншу посаду

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.54MB/0.00033 sec