Порівняння схем оподаткування для юридичних осіб 2018

Любов Прийма

Любов Прийма

Бухгалтер-експерт. Консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку. Чекаю на ваші питання у коментарях.

Для того щоб вибрати найбільш оптимальну для себе податкову схему ведення бізнесу ознайомимося з вимогами, встановленими для кожної з них Податковим кодексом (далі-ПКУ). У даній статті розглянемо в таблиці основні обмеження і особливості тих систем оподаткування, які може обрати юридична особа (ТОВ або ПП), яка не є сільгоспвиробником. Попередня стаття циклу тут Системи оподаткування в Україні напередодні нового 2018 року

Порівняльна таблиця критеріїв вибору системи оподаткування для ЮО

   

Критерій

Юридична особа може обрати:
Загальна система з ПДВ Загальна система без ПДВ Єдиний податок 3 групи + ПДВ Єдиний податок 3 групи без ПДВ
1 2 3 4 5 6
1 Головні умови перебування Можуть обрати усі суб’єкти господарювання (СГ) без обмежень Допоки виручка від оподатковуваних поставок за будь-які 12 кал.міс. не перевищить 1 млн. грн. (пп.181.1 ПКУ) Обсяг доходу (за касовим методом) протягом попереднього календарного року ≤ 5 млн. грн.

Не можуть бути єдиноподатниками СГ, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать ЮО, які не є платниками ЄП ≥ 25 %.

2 Діяльність та клієнтоорієнтованість Вид діяльності не дає права на спрощену систему, а обсяг оподатковуваних пдв поставок вимагає платити ПДВ. Вид діяльності не дає права на спрощену систему. Перелік повністю та частково заборонених на єдиному податку видів діяльності наведено у п. 291.5 ПКУ.

Інших спеціальних обмежень за видами діяльності немає.

Юр.особи 3-ї групи не можуть здійснювати діяльність без найманих працівників.

3 ПДВ Можна зареєструватись добровільно. ПДВ сплачується відповідно до норм р. V ПКУ. Читайте теж Призупинення реєстрації податкових накладних та бюджетне відшкодування ПДВ Передбачено добровільне анулювання реєстрації платником ПДВ.

Примітка 1

Добровільна реєстрація з обранням ставки єдиного податку 3% Навіть якщо вид поставок оподатковується ПДВ, ставка єдиного податку 5% дозволяє не контролювати мільйонний рубіж поставок.

Якщо є ЗЕД-діяльність див. Примітка 1

Читайте також Экспорт единщика 5% без НДС

Для майбутніх платників ПДВ варто зауважити, що діючі норми ПКУ не забезпечують гарантованого податкового кредиту покупцеві у випадку успішно зареєстрованої податкової накладної після 1.07.2017р. Розмір податкового зобов’язання з ПДВ тепер залежить від ДФС.
 

Примітка 1

 

Згідно з пп.181.2 ПКУ, якщо будь який СГ, в т.ч. неплатник ПДВ, імпортує в Україну товари в обсягах, що підлягають оподаткуванню ПДВ (митна вартість більше 150 євро), то такі особи сплачують ПДВ під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники ПДВ.

ПДВ за імпортними послугами, що обкладаються ПДВ, повинен сплатити отримувач таких послуг. При  цьому не має значення, є цей отримувач платником ПДВ чи ні. Тобто, будь-який єдиноподатник, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми операції.

4 Документообіг та облік Зобов’язані мати всі первинні та підтверджуючі документи на всі витрати та щодо походження товару.

Читайте також Зміни у Положенні №88

Малі підприємства мають право вести бухгалтерський облік на підставі Спрощеного плану рахунків. Спрощений план рахунків. Можуть вести бухгалтерський облік без подвійного запису.

СМП подають річні звіти за формою № 1-мс і № 2-мс.

З метою складання фінансової звітності визнають доходи і витрати за загальними правилами НП(С)БО.
5 Періодичність сплати податку на прибуток За підсумками року, якщо звітний період рік За підсумками року якщо звітний період — рік Єдиний податок поквартально Єдиний податок поквартально
6 Звітний період та звітність Може бути як календарний квартал так і рік. За рік звітують не пізніше 1 березня наступного року.

Для новостворених і платників з доходом за попередній звітний рік не більше 20 млн грн звітний період = рік (див. пп.137.5 ПКУ). Разом з декларацією за рік як додаток подається річний фінансовий звіт, який є невід’ємною частиною річної декларації.

Квартал.

Податкова декларація юридичної особи подається протягом 40 днів від дня закінчення звітного кварталу

7 База оподаткування Прибуток, як фінансовий результат діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на податкові різниці, якщо є.

Доходи визначаються в бухгалтерському обліку за методом нарахування.

До витрат і доходу платника ПДВ не включаються суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Дохід, як виручка отримана протягом звітного періоду за датою надходження коштів.

До доходу теж включають: вартість безоплатно отриманих товарів/послуг; списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності;

фінансову поворотну допомогу, отриману на строк понад 12 місяців, тобто ту якою користувалися більше року.

 

До доходу платника ПДВ для обчислення єдиного податку не включається сума вхідного ПДВ.

8 Податок на прибуток

 або

єдиний податок

18% податок на прибуток + 20% пдв 18% податок на прибуток 3% + 20% ПДВ 5% єдиний податок
Платники, які відповідають вимогам пп.4.44 р.ХХ ПКУ, з 1.01.2017 по 31.12.2021рр можуть застосовувати 0% податку на прибуток із поданням спрощеної податкової декларації. Платники єдиного податку – юридичні особи звільняються від нарахування, сплати і подання звітності з податку на прибуток.
9 ЄСВ ЄСВ в розмірі не менше мінімального страхового внеску (у 2017 – 704 грн., а в 2018 — 819,06 грн) при нарахуванні зарплати та інших виплат по кожному працівнику.

Читайте також Договори цивільно-правового характеру. Оформлення та оподаткування

11 РРО Готівка або оплата по POS-терміналу тільки через РРО, за винятком торгівлі власною продукцією (якщо вона не входить до переліку технічно-складної). При оплаті платіжною карткою через сайт інтернет-магазину застосовується РРО.

Якщо оплата від клієнтів отримується виключно у безготівковій формі (без приймання платіжних карток) то питання РРО не піднімається. Наприклад, покупці оплачують з платіжної картки через інтернет-систему портмоне або приват24, то це вважається безготівковий розрахунок і РРО не потрібен.

12 Інші податки Платить 5% на дивіденди.

Також ЮО може бути платником всіх інших податків, які залежать від виду діяльності.

Є платником: 9% на дивіденди; земельного податку за зем.ділянки, що не використовуються в бізнесі, податку на майно в частині орендної плати за землі держ.ком.власності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.  Також може бути платником рентної плати, пенсійного, екологічного, туристичного, транспортного, акцизного податку, а також податку на репатріацію.

При поддержке: Только начинаете бизнес и не знаете как правильно организовать бухгалтерский учет и налогообложение. На сайте grossbuh.com вы найдете бухгалтеров и юристов — профессионалов своего дела по приемлемым ценам.

Порівняння схем оподаткування для юридичних осіб 2018
4.4 (88.18%) 22 votes

2 Responses to Порівняння схем оподаткування для юридичних осіб 2018

  1. Олександр Віталійович:

    Шановна Любов. Я пенсіонер, планую зареєструвати ТОВ з одним учасником. Чи можу я не нараховувати собі зарплату і відповідно не сплачувати податок на зарплату ?
    Дякую.

  2. Инна:

    Допоки ???7виручка??? від оподатковуваних поставок за будь-які 12 кал.міс. не перевищить 1 млн. грн. (пп.181.1 ПКУ
    Мне кажется, выручка не совсем корректное слово, Правильней будет использовать начисленный доход. -…. У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом,,т.е операции поставки, которые обязательно начислены, но не обязательно оплачены

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.53MB/0.00037 sec