Податки > Єдиний податок > Як отримати допомогу по вагітності та пологах підприємцю платнику єдиного податку?

Як отримати допомогу по вагітності та пологах підприємцю платнику єдиного податку?

Сьогодні в рубриці «Запитання і відповіді» ми відповідаємо на питання задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може поставити своє питання в рубриці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Ось саме питання:

Я, фізична особа підприємець, зареєстрована ним у 2012 році. Чи маю я право на отримання допомоги при вагітності та пологах? Якщо так, то куди мені звернутися і що для цього потрібно? Чи має те, на якому терміні я стаю на облік? Середньомісячний дохід — 15 000 грн, сплачую 5% від прибутку щоквартально та 422 грн в пенсійний фонд. Наперед дякую за відповідь!

Читайте також Допомога по вагітності та пологах. Розрахунок декретних, бухгалтерський облік, призначення, звітність та відшкодування

Допомога по вагітності та пологах приватним підприємцям сплачується за умови добровільної участі у системі загальнодержавного соціального страхування і сплати добровільних внесків (ст.10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08.07.2010 р.). Підприємець, який приймає участь у добровільному страхуванні, з 01 травня 2014 р. повинен сплачувати єдиний внесок в розмірі 36,4% від самостійно обраної суми. Мінімальна сума, з якої сплачуються внески, становить 1218,00 грн., мінімальний внесок – 443,00 грн. Виходячи з того, що запитувачка сплачує лише 422,00 грн, вона не приймає участі у добровільному страхуванні, та не має права на отримання допомоги по вагітності та пологах.

Читайте також Допомога по вагітності та пологах для підприємця — платника єдиного податку. Право на отримання та приклад розрахунку

В залежності від терміну вагітності є два шляхи вирішення проблеми:

Перший. Термін вагітності жінки менше ніж 30 тижнів і жінка ще не отримала лікарняний по вагітності та пологах. В цьому разі:

  • жінка негайно повинна звернутися до відділення податкової інспекції Міністерства доходів і зборів за місцем реєстрації та заключити договір на добровільну участь у страхуванні. Сплатити єдиний внесок в розмірі 36,4% до моменту отримання лікарняного.
  • зареєструватися в Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
  • для отримання допомоги необхідно звернутися до робочого органу ФСС з ТВП та надати документи: листок непрацездатності та копії квитанцій про сплату ЄСВ, або довідку з податкової інспекції, яка підтверджує сплату ЄСВ та його розмір.

Якщо жінка буде сплачувати ЄСВ в розмірі 443,00 грн., то вона може розраховувати на отримання допомоги по лікарняному в розмірі, який приблизно дорівнює 5040,00 грн. При цьому треба звернути увагу на те, що сума лікарняного залежить від суми сплаченого ЄСВ, а термін звернення за допомогою необмежений.

Читайте також Як розрахувати лікарняний по вагітності та пологах, якщо в розрахунковому періоді були відпускні

Другий. Термін вагітності жінки перевищує 30 тижнів і вона отримала у лікаря довідку або лікарняний. В цьому випадку жінка не має права на отримання допомоги по лікарняному листу, їй потрібно звернутися до органів соціального захисту населення. При цьому необхідно надати довідку з місця проживання та довідку з податкової інспекції про те, що підприємець перебуває на обліку та не приймає участі в добровільному страхуванні. Жінка може розраховувати на допомогу, розмір якої складає 25% від прожиткового мінімуму за місяць, що за 126 днів приблизно становить 1260,00 грн. Допомога призначається, якщо жінка звернулась за нею не пізніше чим за шість місяців після закінчення післяпологової відпустки тривалістю 56 днів.

При поддержке: Компания ОПБ-ПЕЧАТЬ предоставляет услуги цветной печати документов любой сложности и любого количества. Качественная печать рекламных брошюр, чертежей или любых других документов.

One Response to Як отримати допомогу по вагітності та пологах підприємцю платнику єдиного податку?

  1. Андрій:

    Чи оподатковується допомога по вагітності і пологам підприємця?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *