Податки > Відповіді на запитання читачів > Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сум

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сум

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сумЗдравствуйте. Я ФОП на загальній системі оподаткування. Одночасно я є представником компанії Кадор Груп. Під час занесення товарів у пам’ять касового апарату я помилково вибила фіскальний чек. Тобто касовий апарат фактично зареєстрував продаж товару. Що тепер робити? Як виправити помилку? Дякую.

На превеликий жаль, такі ситуації трапляються дуже і дуже часто, але на щастя, виправлення таких помилок прямо передбачено нормативно-правовими актами, які регулюються порядок реєстрації та використання реєстраторів розрахункових операцій.

Так у пункті 4.7 «Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)» від 01.12.2000р. №614 зазначено, що скасування помилково проведеної через РРО суми здійснюється наступними шляхами:

— реєстрація від’ємної суми у разі забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків;

— скасування помилково проведеної суми шляхом здійснення операції «службова видача», якщо алгоритм РРО не забезпечує накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків.

При цьому, згідно пункту 4.8 Порядку №614 підприємець має скласти акт про скасування помилково проведених через РРО сум, в якому мають бути зазначені дані про помилково проведену суму та реквізити розрахункового документу. Конкретного прикладу форми такого акту не наведено у жодному нормативно правовому акті. Пропоную вам взяти форму акту, яка використовувалася мною у роботі та не викликала питань у представників податкової служби під час перевірки.

 

Фізична особа — підприємець Іванова Іванна Іванівна

 

АКТ від 26.04.2013 року

про скасування помилково проведеної через РРО

суми розрахунків

 

Даний акт складено фізичною особою підприємцем Івановою І.І. 26.04.2013 року.

Підставою для складання акту «Про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунків» став факт випадково проведеної через РРО, при програмування товарів, суми розрахунків у розмірі 88,80 грн. (вісімдесят вісім грн. 80 коп.). Реквізити помилково вибитого розрахункового документу наступні:

— фіскальний чек від 26.04.2013 ІД3424603081 (час 21:45) на суму 88,80 (вісімдесят вісім грн. 80 коп.).

Згідно з вимогами Порядку застосування РРО скасування помилкової суми було здійснено за допомогою видаткових чеків:

— №0001 від 26.04.2013 на суму 29,60 грн.

— №0002 від 26.04.2013 на суму 59,20 грн.

Всього видаткових чеків на суму 88,80 грн.

Акт складено в одному примірнику та підклеєний на останню сторінку Книги обліку розрахункових операцій.

 

 

ФОП Іванова І.І.                                                                            Підпис

 

Акт про скасування помилково проведеної через РРО суми необхідно зберігати протягом трьох років. Також слід звернути увагу, що згідно пункту 5 Інструкції про заповнення звіту за формою №ЗВР-1 від 01.12.2000 №614, якщо протягом місяця через РРо були проведені помилкові суми, то вони не повинні включатися до граф 4-7 звіту.

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сум
4.3 (85%) 4 votes

10 Responses to Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сум

 1. Анна:

  У меня другой вопрос,но тоже по поводу ошибок при работе с рро. Продавец не правильно выбил чек,на 6000 тысяч,успел нажать на кнопку ОПЛ. Какие мои дальнейшие действия.? Надо писать заявление? На чье имя и как? И при сдачи отчета какие цыфры вносить? жду ответа!

  • Наталья:

   Анна,здраствуйте.Столкнулась с вашей проблемой подскажите вы получили ответ на свой вопрос поРРО

   • Здравствуйте. Скажите, а чем вас не устраивает ответ в статье?

    • Наталья:

     Здраствуйте.Я не сделала возвратный чек,а сумма большая.Я просто сделала служебную выдачу на эту сумму и сняла Z-отчет.Получатся вся сумма засветилась в налоговой.Что делать,обращаться в налоговую и с каким письмом подкажите пожайлуста.

 2. Возможно вы не внимательно прочитали статью. В ней есть ответ на ваш вопрос:
  «- скасування помилково проведеної суми шляхом здійснення операції «службова видача», якщо алгоритм РРО не забезпечує накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків.»
  Делайте такой акт, как в статье и это будет соответствовать порядку применения РРО.

 3. Наталья:

  Здраствуйте Алексей.Я уже запуталась совсем.Получается снявши месячный отчет у меня сумма ошибочно пробитого чека включилась в оборот,это потому что я вместо возвратного чека сделала служебную выдачу, получается что у меня РРО обеспечен накоплением отрицательных сумм.Подскажите что нужно сделать чтобы не оштрафовали?

  • Ніна:

   У мене касир замість суми 32,40 вибила чек 32400,00, я зробила службове вилучення на суму різниці 32400-32,40=32367,60. Відповідно із за службової видачі сума за період збільшена. Склала акт із всіма чеками і поясненями, а може треба було якось по-іншому?

 4. Людмила:

  Помогите пожалуйста!Мой кассир ошибочно в течении дня выбила 2 видатковых чека.А на самом деле это были обычные продажи и товар был продан а деньги за товар остались в кассе.Вечером был сделан z отчет ,в кассе оказалось несоответствие сданной выручки (она оказалась больше)чем вилучення готывки по кассовому аппарату за этот день.Я утром звонила в налоговую но сказали что исправить после Z отчета уже ничего нельзя.Я плательщик единого налога вторая группа моим доходом за день является сумма выручки записаная в конце рабочего дня в Книгу доходов ,я по итогам дня записала сумму фактической выручки полученной от продавца,т.е. большую сумму чем прошла по z отчету.Теперь у меня есть несоответствие суммы фактически оприходованой за день в Книге доходов и в z отчете.Что мне грозит?

 5. oksana:

  доброго вечора!в мене схожа ситуація, але я помилково вбила суму меншу ніж необхідно. Що робити мені???

 6. Ольга:

  Доброго вечора кастро помилково набрала велику кількість товару.на суму 19000 тис.потім просто зробила вилучення цієї суми.зробила знижку і відкрила по новому день .що робити

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend