Податки > Податок на додану вартість > Помилка у реквізитах при виписці податкової накладної. Чи слід виписувати нову?

Помилка у реквізитах при виписці податкової накладної. Чи слід виписувати нову?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

На форумі є дуже корисна тема про особливості заповнення та порядку виписки податкової накладної в окремих випадках. В ній надано відповіді на багато питань з приводу заповнення окремих реквізитів ПН. Податкова накладна. Особливості виписки та заповнення. Також є тема Єдиний реєстр податкових накладних (реєстрація, помилки, звірка відомостей)

Як ви знаєте, кожен читач може задати мені питання написавши листа на електронну пошту, що вказана на головній сторінці сайту. По мірі можливості я буду старатися відповідати вам, а відповіді на ті питання, які будуть потребувати розгорнутої відповіді, я буду публікувати на блозі. Сьогодні я відповім на наступне питання, яке мені задала читачка Ольга:

Кілька днів тому я виписала податкову накладну українською мовою Донецькій фірмі. У свідоцтві платника ПДВ, яке було виписане також українською, зазначалося Товариство з обмеженою відповідальністю. Отож, я написала ТзОВ. А у реквізитах було ООО. Вчора мені подзвонили з тої фірми і попросили переробити накладну, забравши букву «з», тобто щоб було ТОВ. Чим керувати при виписці податкових накладних?

От такі безглузді ситуації інколи виникають у бухгалтерському обліку. Із за однієї букви вам доведеться виписати іншу податкову накладну. Пояснення цього дуже просте, його і читайте нижче.

Для того, щоб відповісти на це питання, слід звернутися до Закону «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997, а саме до п.7.2.1 статті 7. У цьому пункті зазначається перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної:

Отже, податкова накладна обов’язково має містити наступні реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дату виписування податкової накладної;

в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;

е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об’єм);

є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;

ж) ціну поставки без врахування податку;

з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;

и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.

Для нашого конкретного випадку нас цікавить пункт «є», в якому сказано, що назва отримувача повинна бути така сама, як в статутних документах.

Отже, підприємство, якому було виписано податкову накладну цілком правомірно вимагає від вас переробити її та виправити назву отримувача. Думаю, що в таких випадках, для запобігання виникнення таких ситуацій слід завжди уточнювати у підприємства – покупця назву згідно установчих документів.

Якщо вже зовсім роздувати це питання, то така накладна, з огляду на неправильний реквізит вважається неправильно складеною та може бути визнана недійсною, а, відповідно, покупець може лишитися права на податковий кредит за цією податковою накладною та не зможе відобразити її у складі декларації з податку на додану вартість. Проте, як я вже сказав, слід дуже роздути цю проблему. У вашому випадку підприємство – покупець перестраховується та просить виписати їм податкову накладну з правильною назвою отримувача.

Відповідаючи на питання, чим керуватися при виписці податкової накладної не можна не вказати ще один нормативний документ, який регулює порядок виписки податкової накладної – Наказ ДПАУ № 165, 30.05.1997 «Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення». В цьому порядку також йдеться про порядок виписки розрахунку коригування кількісних та вартісних показників.

Помилка у реквізитах при виписці податкової накладної. Чи слід виписувати нову?
Оцініть статтю

6 Responses to Помилка у реквізитах при виписці податкової накладної. Чи слід виписувати нову?

  1. До речі, зазначення в податковій накладній назви, адреси, кодів та інших реквізитів контрагента необхідно здійснювати на підставі свідоцтва платника ПДВ такого контрагента, де вказано всю інформацію вірно, відповідно до статутних документів. Перевірити таку інформацію можна в базі даних ДПА на сайті ДПА: http://www.sta.gov.ua/control/vat/search
    У випадку коли Ваша точка зору з приводу правильності оформлення документу і точка зору контрагента не співпадають краще попросити контрагента написати листа із відповідним проханням, таким чином Ви убезпечите себе від непорозумінь в подальшому.

  2. Дуже доречний коментар, дякую вам.

  3. Оксана:

    Підкажіть будь-ласка, якщо в статутних документах вказано лише Товариство з обмеженою відповідальністю і скороченої форми (чи ТОВ чи ТзОВ) нема, як правильно заповнювати податкову накладну?
    Чи можна брати за основу свідоцтво платника ПДВ де вказано ТЗОВ (всі чотири букви великі)

  4. Ну якщо брати вимоги пункту 201.1 Податкового кодексу, то не можна, оскільки вказано саме назва, яка є у статуних документах. Проте, не думаю, що це буде помилкою. З іншої сторони, що вам заважає вказати повну назву.

  5. Оксана:

    Дякую за відповідь!
    Зараз я так і почала робити (це підприємство на яке я тільки прийшла). Просто не впевнена, що надалі не виникнуть питання у ДПІ що раніше писали ТЗОВ =)

  6. Марія:

    Підкажіть,будь ласка, кого вказувати в податковій накладній ,якщо замовник послуг один,а платний інший.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend