Податок на додану вартість, що це таке? Інформація для «чайників»

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

податок на додану вартість

На форумі є дуже корисна тема про особливості заповнення та порядку виписки податкової накладної в окремих випадках. В ній надано відповіді на багато питань з приводу заповнення окремих реквізитів ПН. Податкова накладна. Особливості виписки та заповнення. Також є тема Єдиний реєстр податкових накладних (реєстрація, помилки, звірка відомостей).

Часто помічаю на бізнес-форумах багато питань від підприємців, які знаходяться на загальній системі оподаткування та тільки реєструються платниками податку на додану вартість. Вони створюють нові теми та просять розповісти їм, що ж таке податок на додану вартість та з чим його їдять.

Отже інформація у цьому пості буде корисна, в першу чергу для тих, хто так чи інакше вперше зіштовхнувся з ПДВ та хоче дізнатися що це таке, як зареєструватися платником, як розрахувати податок тощо. Всі інші нічого нового для себе не дізнаються.

Головним нормативним документом, що регулює це питання, є Закон України “Про податок на додану вартість” вiд 03.04.1997  № 168/97-ВР, який регулює питання щодо оподаткування суб’єктів господарювання цим податком.

Ось яке визначення податку на додану вартість дає вікіпедія:

Пода́ток на до́дану ва́ртість (ПДВ) — податок, що стягується з підприємств, на суму приросту вартості на даному підприємстві, обчислювану у вигляді різниці між виторгом від реалізації товарів і послуг і сумою на сировину, матеріали, напівфабрикати, отримані від інших виробників. Сутність ПДВ в тому, що він є частиною створеної вартості, яку стягують з покупців усіх видів товарів та послуг. Платники: юридичні та фізичні особи, які здійснюють від свого імені виробничу або іншу підприємницьку діяльність на території України залежно від форм власності. Ставка податку складає 20% від бази оподаткування, тобто вартості товару.

Податковий кредит та податкове зобов’язання з ПДВ

Дещо складно, чи не так? Спробуємо розібратися більш докладніше. Податок на додану вартість складається з двох складових частин: податкового кредиту та податкового зобов’язання.

Згідно Закону, податковий кредит (або вхідний ПДВ) – сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду. Можна сказати, що податковий кредит сидить у ціні товару, який покупає суб’єкт підприємницької діяльності.

Податкове зобов’язання (або вихідний ПДВ) – загальна сума податку, одержана (нарахована) платником в звітному періоді. Це та сума податку, яку суб’єкт господарювання нараховує на вартість, яку він додає до товару, для того, щоб реалізувати його з вигодою для себе, тобто отримати прибуток.

До бюджету, платник ПДВ, платить суму, яка складає різницю між податковим зобов’язанням та податковим кредитом.

Податкова накладна – головний документ у взаємовідносинах платників ПДВ

Для документального оформлення розрахунків за товари, роботи чи послуги між суб’єктами господарювання – платниками податку на додану вартість використовується податкова накладна. Головні вимоги до оформлення податкової накладної вказані у п.7.2 Закону.

Для покупця товару, податкова накладна є підставою для  визнання податкового кредиту. Без цього документу покупець не має права на податковий кредит.

Найпростіший приклад розрахунку податку на додану вартість

Розглянемо приклад:

Підприємство придбало товари на суму 2400 грн. у т.ч. ПДВ та отримало від продавця податкову накладну.

У ціні товару вже “сидить” податковий кредит (вхідний ПДВ), який складає 400 грн. Ця сума вказана у податковій накладній. Вартість товару без ПДВ складає 2000 грн. Підприємство формує свою ціну товару для подальшої реалізації. Для цього воно робить націнку на товар. Припустимо, націнка складає 500 грн.

Ціна реалізації без ПДВ дорівнює 2000 + 500 = 2500 грн. Тепер на цю ціну необхідно нарахувати податкове зобов’язання 20%. 2500 * 20% = 500 грн. Ціна реалізації з ПДВ складає 2500 + 500 = 3000 грн.

Отже маємо:

Податковий кредит (вхідний ПДВ) – сума, яку підприємство отримало у ціні товару, складає 400 грн.

Податкове зобов’язання (вихідний ПДВ) – сума, яку підприємство нарахувало на свою ціну товару, складає 500 грн.

Податок на додану вартість для сплати до бюджету складає 500 – 400 = 100 грн.

Звітність з податку на додану вартість

Платник податку повинен подавати декларацію з податку на додану вартість за звітний період. Звітним періодом з ПДВ може бути квартал або місяць. Квартальний звітний період платник може обрати лише в тому разі, якщо обсяг його оподатковуваних операцій за останні 12 місяців не перевищував 300 000 грн. В усіх інших випадках звітним періодом є місяць.

Для місячного звітного періоду декларацію з податку на додану вартість необхідно подати не пізніше 20 днів, наступних за останнім календарним днем звітного (місячного) періоду.

Для квартального звітного періоду декларацію з податку на додану вартість треба подати не пізніше ніж 40 днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

Заповнення декларації регламентується “Порядком заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість”, затвердженим Наказом ДПАУ вiд 30.05.1997  № 166.

Сподіваюся, що читачі, які хотіли дізнатися що таке податок на додану вартість отримали те що їм було потрібно.

Податок на додану вартість, що це таке? Інформація для «чайників»
4.4 (87.21%) 61 votes

108 Responses to Податок на додану вартість, що це таке? Інформація для «чайників»

 1. Иван:

  А что если мое юр.лицо плательщик НДС покупает товар у частного лица (без НДС) и продает юр. лицу плательщику ндс.
  Предположим товар на закупке будет стоить 13,5 а продается за 30 грн (в т.ч. НДС). Это значит что у меня возникают налоговые обязательства в размере 30/6= 5 грн. Налогового кредита выходит у меня нет?
  Или мне нужно будет заплатить что-то еще?

  • Кристина:

   Добрый день! Если какой-то порог касательно налогового кредита (он переносится)?

 2. Податкового кредиту, виходить у вас немає, тому що неплатник ПДВ не може виписати вам податкову накладну.
  Для простоти розуміння завжди треба робити наступним чином:
  30 грн. в т.ч. ПДВ.
  30 грн. = 120%
  х = 20%
  х = (30 * 0,2) / 1,2 = 5 грн.
  В результаті ваше зобовязання перед бюджетом складає 5 — 0 (податковий кредит) = 5 грн.
  Якщо будете закупати товар у неплатників ПДВ, набереться значна сума.

  • Євген:

   А якщо я купив сировину виробив продукт та продав як бути з ПДВ?
   На сировину я маю податковий кредит, а продукт продаю з податковим зобов’язанням, можу я врахувати ПК сировини в ПЗ продукта?

  • олег:

   Олексій підкажіть будь-ласка якщо моє комунальне підприємсво надає адміністративні послуги для населення розмір яких встановлюється законом. Наприклад в законі зазначено розмір адмінпослуги =160 грн. Що мені після реєстрації пдв додавати ще 20% до вартості послуги?

 3. Елена:

  Предприятие покупает программный продукт, который
  использует для своих нужд без права передачи третьим лицам, имеет право такое предприятие использовать входной НДС, ведь этот товар не будет реализовываться.

 4. Так, має право, в тому випадку якщо програмне забезпечення використовується у оподатковуваних операціях.

 5. Иван:

  «В результаті ваше зобовязання перед бюджетом складає 5 – 0 (податковий кредит) = 5 грн.»

  Спасибо за ответ. Можете уточнить, какие мне необходимо будет предоставить документы на товар, в том случае если он покупался просто на рынке, а продавался по безналу плательщику НДС? И нужно ли будет в принципе подтверждать? Что делать если подтверждающих документов просто не будет.

 6. Відповіддю на ваше питання буде служити зустрічне питання.
  Як (на підставі чого) ви збираєтесь рахувати чистий прибуток та, відповідно, податок на прибуток? Без первинних документів немає витрат. Документи на товар повинні обов’язково бути.
  Товар на ринку ви покупаєте у спд платника фіксованого патенту або єдиного податку. Він, на вашу вимогу зобов’язаний видати вам товарний чек, це і буде підтвердженням витрат.

 7. Иван:

  Такой чек я и сам получается могу сделать, если у меня нет документов на уже купленный товар, верно?

 8. За великим рахунком, так. Беручи до уваги те, що наявність печатки для приватних підприємців не є обов’язковою.
  Проте для більшої надійності, слід було би знайти підприємця, який виписав би вам чеки з печатками.

 9. Иван:

  и тогда бремя ответственности ляжет на его душу? 😉

 10. В залежності від того, на яку суму товар. Звісно, йому треба буде відобразити цю «продажу» у книзі обліку доходів та витрат.
  Таким, звісно, не треба зловживати. Проте, теоретично, можна це зробити.

 11. Натали:

  Добрий вечір! Допоможіть будь-ласка виришити питання. Вартість придбаних сировини, матеріалів, комплектуючих становить 80000 грн., а податкові зобов’язання складають 3643,44 грн. Яким же буде податковий кредит та ПДВ до сплати у бюджет.

 12. Якщо вартість придбаних матеріалів включає ПДВ, то:
  80 000 / 6 = 13 333,33 грн. — податковий кредит або вхідний ПДВ.
  ПДВ до сплати в бюджет = 3643,44 — 13 333,33 = — 9 689,99 грн. — тобто держава винна вам ці гроші.

 13. Натали:

  Дякую Вам за відповідь!
  Підкажіть будь-ласка як правильно визначити строки подання податкової звітності в ДПІ та строки сплати податку на прибуток в бюджет, із заначенням статті ЗУ. Підприємство, що зареєстровано як платник податку на додану вартість, займається випуском та реалізацією товарів народного споживання, сума податку на прибуток складає 179,37 тис.грн.

 14. пп.5.3.1 ст.5 Закону України від 21.12.2000р.№ 2181-III: строк сплати податкового зобовязання з податку не більше 10 днів наступних за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.
  Для податку на додану вартість це 20 днів наступних за звітним місяцем, для податку на прибуток — 40 днів наступних за звітним кварталом.

 15. Людмила:

  Підкажіть буль-ласка, яка нумерція ПН повинна бути вірною на підприємстві,де застосовується 1С тільки на продукцію а послуги ведуться окремо?

 16. Вимог до нумерації у діючому законодавстів немає. Нумерація моеж бути цифрами, цифрами з буквами, може складатися із дати та числа. Для вашої зручності можете вести нумерацію окремо для послуг та продукції.

 17. Анастасія:

  Добрий день =)
  Допоможіть будь-ласка розібратися з таким питанням:
  нещодавно я купила товар за кордоном. Його ціна складає 500 доларів США. товари, ціна котрих більше 200 євро оподатковуються ввізним митом за ставкою в розмірі 20 відсотків від митної вартості, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним та іншими зборами.

  Тобто, я повинна сплатити
  500*0,2 = 100 доларів — ввізне мито та
  100*0,20 = 20 доларів — податок на додану вартість?

 18. Діана:

  скажіть будь-ласка якщо фізична особа сплачує податок на загальних підставах,то вона є платником ПДВ чи ні?

 19. Олександр:

  Здрастуйте. Підкажіть, будь-ласка, чи є серьйозним порушення, якщо приватний підприємець на єдиному податку у акті виконаних робіт помилкково вніс до суми ПДВ. Договір укладений без ПДВ, рахунок виписаний без ПДВ.

 20. Якщо суми у рахунку та у акті виконаних робіт співпадають, тобто в акті дійсно, немає ПДВ, то думаю, що ні. Акт все одно не надасть вашому покупцю права на податковий кредит. Це можна розцінювати як помилку при заповненні акту.
  Проте, звісно, якщо можете перевипишіть акт.

 21. Оксана:

  Добрий день Якщо ТОВ (нове) не є платником ПДВ . Кому продавати ,щоб стати платником?

 22. Як стати платником ПДВ читайте у цій статті http://byhgalter.com/reyestraciya-platnikom-podatku-na-dodanu-vartist/

 23. Василь:

  Добрий день! Я фізична особа (не підприємець) хочу продати деякий товар (сировину) підприємцю. Підприємець сказав, що платить мені за товар 3 грн. за кг. з ПДВ готівкою. Роз’ясніть, будьласка, скільки я отримаю грошей за кг.

 24. 3 грн. з ПДВ він вам платити не може, оскільки ви не платник ПДВ.
  Отримаєте ви 3 грн.

 25. Олена:

  Доброго дня! Допоможіть будь ласка! Я ФОП на єдиному податку відношуся до третьої групи, ставка податку 5 %, надаю послуги з реклами. Мої клієнти — це юридичні та фізичні особи , що є платниками ПДВ. Як правильно виписувати рахунки і накладні, якщо клієнти просять вказувати їм суму ПДВ??? Чи маю я право вказувати суму ПДВ??? І для чого їм це потрібно, адже ми не маємо права виписувати податкові накладні, відповідно і вони не мають права отримувати податковий кредит???
  І ще одне питання: Чи потрібно укладати договір з клієнтом???

 26. Навіщо їм це потрібно, я не знаю. Нараховувати ПДВ та вказувати його суму у накладних та актах ви не маєте права.
  Договір укладати не обов’язково. Рахунок-фактура, зазвичай, завжди заміняла договір.

 27. Ігор:

  У мене таке запитання:

  Я не платник ПДВ. Я купую товар наприклад в магазині, на 600 грн, у мене є чек де зазначено ПДВ = 100 грн.
  Тобто це наскільки я зрозумів з того, що сказано вище, мій податковий кредит. Отже, держава винна мені ці гроші? Так?

  Або ще — я платник ПДВ, купив товар на 600 грн з ПДВ. З якихось причин не зміг його продати. Знов держава повинна віддати ПДВ?
  Поясніть будь-ласка.

 28. Ігор, 1. Ви не платник ПДВ, тому у вас немає податкового кредиту.
  2. Якщо ви платник ПДВ, то так.

 29. Ігор:

  Дякую.
  Хотілося б детальніше розібратися у відносинах Платник — Неплатник.
  Поясніть будь-ласка ще таке:
  1) Коли Платник купує у Неплатника, все ясно — Неплатник не дає кредит ПДВ (податкову накладну) і таким чином Платник збільшує свої податкові зобов’язання, що невигідно. А якщо навпаки — Неплатник купує у Платника
  — Чи виписує Платник податкову накладну?
  — Чи може Неплатник просити (вимагати) щоб йому продали товар без ПДВ, і чи має право Платник так продати?
  2) Якщо Платник купив у Неплатника за 110 грн і продає далі наприклад за 120, він вказує 100 грн + 20 грн ПДВ? Тобто може вийти так, що він продає собі в збиток фактично? Адже його дохід буде 100, а витрати 110?
  Хотілося б розібратися в цьому всьому.
  І якщо можна ще одне питання —
  Чи бувають взагалі відносини Платника і Неплатника взаємовигідними і в якому разі?
  Дякую.

 30. 1. Платник виписує податкову накладну. Продати без ПДВ він не має право.
  2. Получається, він продає у збиток. Відносини платника і неплатника можуть бути вигідними хіба що для послуг, або якщо товар придбавається для себе. І то, якщо такі самі послуги або товар може запропонувати інший платник ПДВ, то наш платник придбає у нього.

 31. Ірина:

  підкажіть,будь-ласка,чи оподатковуються ПДВ медичні послуги.

 32. Медичні послуги, які звільнені від оподаткування визначені пунктом 197.1.5 Податкового кодексу, подивіться у кодексі, адже цей пункт дуже великий.

 33. Юра:

  Підкажіть будь- ласка в питаннях:
  1) хто виписує податкову накладну з податку на додану вартість?
  2)як відображають видачу з поточного рахунку аванс постачальнику?якою проводкою
  3)що не включають до запасів:готову продукцію, сировину й матеріали,статутний капітал,товраи
  4)хто виписує довіреність на одерження цінностей?
  5)по яких документах видають матеріальні цінності видають зі складу?
  Допоможіть будь ласка хто знає!!!!

 34. Юра, по цим питанням прошу на форум http://forum.byhgalter.com/

 35. Наташа:

  доброго дня) підскажіть, будь ласка, як вирішити задачу: визначте суму податку на прибуток, відрахованого до бюджету, якщо прибуток від звичайної діяльності до оподаткування- 250 тис. грн., ставка податку на прибуток — 25%, сума пільг — 35 тис. грн.

  дякую)

 36. Євген:

  Добрий день, допоможіть розібратись в ситуації, я співвласник нежитлового приміщення, неплатник ПДВ, інший співвласник є платник ПДВ він виставляє мені рахунки за компенсацію витрат на зарплату прибиральниці в яких додають 20 відсотків ПДВ але ж виплата зарплати не є предметом оподаткування ПДВ. Чи повинен я сплачувати ці 20% які вказані в рахунку?

 37. Ирина:

  Добрый день!
  Я юрлицо на общей системе, но не плательщик НДС.
  Был импорт товара, соответственно заплатили ввозной НДС.
  Далее приходую товар с учетом пошлины и других затрат (транспортировка, сертификация).
  Что мне делать с НДС списывать на затраты (949 счет) или включать в себестоимость товара (но по НКУ не указано что НДС включается в себестоимость товара).
  Подскажите, пожалуйста, что делать!!!!!

 38. Вячеслав:

  Підкажіть, будь-ласка, чи можна якимось чином за допомогою отриманого податкового кредиту (становить 100 тыс. грн.) не платити пдв при здійсненні найближчим часом імпортних операцій?

 39. Іван:

  Доброго дня.
  Я був цілий рік на загальній системі та полатник ПДВ, як мені вирахувати скільки я повинен заплатити в державу

 40. Вячеслав, ніяким. При імпорті треба сплачувати живі кошти. Зарахування податкового кредиту в рахунок імпортного ПДВ немає.
  Іван, питання занадто неконкретне, читайте правила коментування статей.

  • Александр:

   Если товар был ввезен на территорию Украины и был уплачен импортный НДС, то потом при продаже этого товара надо платить НДС еще раз, или нет? Компания на момент импорта не была плательщиков НС, а сейчас зарегистрировалась плательщиком.

 41. Олена:

  Створити таблицю “Податок” нарахування податків за бездітність, яка містить відомості: прізвище
  податкоплатника, кількість дітей, прибуток.
  Відомо, що податківець, у якого немає дітей, сплачує податки в розмірі 5% від прибутку, у якого не
  більше 2-х дітей – 2% від доходу, сім’я, в якій 3 і більше дитини, звільняється від цього податку.
  Нарахувати податок, загальну суму податку, найбільший прибуток та його податок. допоможіть будь ласка

 42. Вита:

  спасибо за статтю ! но всё равно есть вопрос, вот мы оказываем услуги(бюджетная организация), платим сних ПДВ, и у нас есть приобретения, есть налоговые накладные, до этого мы налоговым кредитом не пользовались, чтоб отображать эти налоговые, надо куда обратиться в налоговую, или как их отображать начать?

 43. Вита, ну ви подаєте декларацію з податку на додану вартість? Ви включаєте податкові накладні по придбанню до реєстру отриманих податкових накладних. Далі відображаєте суму податкового кредиту по ним у Розділі ІІ декларації з ПДВ.

 44. Кирилл:

  Подскажите пожалуйста, я ФОП, предоставляю услуги, у меня нет затрат доход=прибыль, большенство клиентов не плательщики НДС — обычные физлица. Но иногда попадаются и юрлица — плательщики. Допустим, моя услуга стоит 1000 грн. На НДС я стал недавно, на единый не могу. Переписывать цену, тоже не могу, т.е. раньше было 1000 без НДС, теперь станет та же 1000, только в т.ч. НДС. Сколько мне нужно заплатить в бюджет от операций с неплательщиком — физлицом, и от операции с плательщиком?

 45. Якщо ви будучи платником ПДВ надаєте комусь послуги, то не має значення, кому ви їх надаєте. 1000/6=166,67 грн. Це ваші податкові зобов’язання. Оскільки ви не маєте податкового кредиту, то це і є сума ПДВ до сплати до бюджету.

 46. Іван:

  Доброго дня. Допоможіть розібратися, як розрахувати кошторис для участі у тендері на закупівлю обладнання. Проблему викликає розрахунок на прибуток та його сума з собівартістю і ПДВ, які у загальній сумі повинні складати не більше ціни замовника, виставлену на тендер.

 47. Вита:

  В том то и дело, что мы не отображаем накладные по приобретению, до меня этого не делали, а вот как теперь,надо что показать в налоговую наши доходы или на каком основании начать их показывать?

 48. Яким чином ви платите ПДВ? Ви зареєстровані платником податку на додану вартість?

 49. Вита:

  да, как деньги нам поступили, то есть доходы, мы с них платим ПДВ

 50. Не думаю, що треба повідомляти податкову служба про це. Включайте податкові накладні по придбанню у реєстр отриманих податкових накладних. потім, на підставі реєстру, заповнюйте декларацію.

 51. Валентин:

  Дякую за статтю.
  Порадьте літературу для освоєння галузі податкового права, підкреслюю літературу, а не закони.

 52. Не можу порадити, оскільки майже все, що знаю, я знаю з форумів та з законів

 53. Воложимир:

  Доброго дня для чайника обясність будьте добрі
  купив сировину по 12050грн без ПДВ а хочу продати по 12100. що я маю заплатити державі ?

 54. Богдана:

  Олексію, дуже дякую за статтю!!!
  Поясніть, будь ласка чайнику, чому, щоб отримати суму ПДВ зобовязань, ви ділите вартість на 6?

 55. Николай Петрович 66 лет:

  Я пенсионер, не работаю, комерцией не занимаюсь купил в магазине товара на 100гр. На ценнике тоже 100гр.Сколько они должны с меня содрать ПДВ в гривнях?

 56. Анна:

  Здравствуйте!
  Подскажите пожалуйста, если цена за 1 кг. составляет 12 коп. (получается 0,12), в том числе НДС 20% — ?, то в таблице:

  цена за 1 кг без учета НДС 20%=?

  НДС (20%) — я 0,12 коп. * 20%=0,024 — в данном случае надо умножать на 20% или делить на 6?

  цена за 1 кг. с учетом НДС 20% — здесь=?

 57. Христина:

  Собівартість виробу – 1000 грн.. Рівень рентабельності даного виробу 20%, . Надбавка за високу якість і відповідність міжнародним стандартам – 2%, Ставка акцизного збору 15%, . Торговельна надбавка – 10%, до вільної відпускної ціни з ПДВ.
  Розрахувати роздрібну ціну виробу.

 58. ксюша:

  скажіть будь-ласка, якщо я з прибутку виплачую зарплату , то я цю суму вказую в податкові декларації ? чи всерівно з цієї суми треба платити податок

 59. Angey:

  в мене таке питання газконтора виставила рахунок в якому є загальна сума і на цю суму булонараховано пдв потім 40 відстків рентабельності а потім вже на ту суму ще раз пдв.Чи це є правильне нарахування?

 60. Тамара:

  Добрый день! Я являюсь владельцем части офисных помещений в нежилом здании и сдаю их в аренду по 3 группе, не плательщик НДС. Балансодержатель здания плательщик НДС выставляет мне счета на компенсацию услуг: коммунальных услуг с учетом НДС, вывоз мусора с учетом НДС, содержание здания, придомовой территории и т.д., все складывает и опять насчитывает НДС. Куда идут эти деньги, я не плательщик НДС, балансодержатель имеет от этого выгоду?

 61. Катерина:

  У мене таке питання — я фоп платник єдиного податку 3 група 5% надаю послуги з виробництва меблів юридичній особі, працюємо по безготівковому рахунку, ми виставили рахунок з пдв, юр особа просила саме так гроші перечислили в т.ч. пдв що мені тепер робити з суммою пдв якщо я є платником єдиного податку.

 62. Александр:

  Вопрос я зарегистрировал ООО с общей системой НДС, покупают товар у плательщика НДС (20%) перепродаю тоже ООО (20% НДС) при этом повышаю цену товара на 30%. Тоесть купил за 10000грн. продал за 13000грн при всех выплатах НДС я при этом остаюсь в полюсе на 3000грн?

 63. Не совсем. С 3000 тыс гривен вы заплатите еще НДС и налог на прибыль

  • Віка:

   Поможіть, будь ласка…
   Фірма «Фенікс» є платником податку на додану вартість. У березні 2011 року здійснила закупку канцелярських товарів на суму 54 024 грн (з урахуванням ПДВ). У цьому ж податковому періоді було реалізовано: 950 блокнотів, вартість кожного склала 42,06 грн (з урахуванням ПДВ); 1 230 альбомів для малювання, вартість кожного склала 6,48 грн (з урахуванням ПДВ); 1 680 авторучок, причому вартість кожної склала 8,64 грн (з урахуванням ПДВ). Розрахувати суму податку на додану вартість, яка підлягає сплаті в бюджет за березень 2011 р.

 64. НК 54024 / 120 * 20 = 9004
  НО (950 * 42,06 + 1230 * 6,48 + 1680 * 8,64) /120 * 20 = (27339 + 7970,4 + 7970,4) /120 * 20 = 8304,1
  ПДВ в бюджет 9004 — 8304,1 = 699,9

  • Олександр:

   Хіба ж не так має бути?

   НК 54024 / 120 * 20 = 9004
   НО (950 * 42,06 + 1230 * 6,48 + 1680 * 8,64) /120 * 20 = (39957+ 7970,4 + 14515,2) /120 * 20 = 10407,1
   ПДВ в бюджет 10407,1 — 9004 = 1403,1

 65. bookke77:

  ФОП на ЗС+платник ПДВ сплатив 1000,00грн. за послуги ФОПу неплатнику ПДВ на підставі Договору (Рах.-фактура, Акт над.послуг), де вказано «1000,00грн.Вартість без ПДВ». Підкажіть, будь ласка, яку суму витрат має право записувати у Книгу — 1000,00грн. чи 833,33грн.? Не можу знайти в законодавстві відповіді. Будь ласка, допоможіть розібратися. Дуже дякую наперед.

 66. Anna:

  Допоможіть будь-ласка у наступному питанні:
  При ввезенні імпортного товару на територію України, у відповідності до кількості товару та контрактної вартості, сума акцизного збору становить 14 тис. грн., мита — 28,8 тис. грн. і ПДВ — 21,2 тис. грн.
  Яким при цьому буде податкове зобов»язання?!
  Дякую дуже!

  • Если это задача в институте, то просто сложите все суммы. Это все налоговое обязательство, только по разным налогам и сборам.

 67. михаил:

  везде предприниматели и налоговики,а про того,кто непосредственно создаёт и оплачивает ндс -забыли. ндс-это простой работяга,которого обдирают до последней нитки.пример-купил я буханку хлеба за 5гр, в том числе ндс 20% получается ндс 5/1,2=4,1.хлебушек я скушал и 0,9гр ндс тоже,но ндс, с одной буханки хлеба государство когда-то же повернёт производителю,продавцу хлеба,а когда и кто повернёт мне переплату.почему мне продают хлеб с ндс,мне продайте хлеб за 4,1,а ндс платите со своей прибыли.

 68. Анатолий:

  Доброго времени суток. Вопрос по ФОП 3 группа 3% единщик, плательщик НДС, можна ли сделать следующее, покупается товар с рук на рынке иногда просто по телефону и доставка почтой (документов нету), можно ли продавать другим НДСникам товар, НДС платится вовремя + единый налог (на налоговый кредит не претендую). По сути то я только себя буду наказывать на увеличении налоговых обязательств и соответственно больше уйдёт в бюджет. В ответе если можно укажите ссылки на какие то акты или Законы. Заранее благодарен.

 69. Евген:

  доброго дня. Зацікавили відносини неплатника(продавець) , платника (кінцевий покупець) та платника (продавець).
  я фоп 2 гр. единого податку. продаю товар.
  я купив товару на 12 000 грн вт.ч.пдв. і продав його платнику пдв, а саме комунальному підприємству, яке отримує товар на склад а вже потім його осваює (ремонтує будівлі , встановлює облвднання тощо.)
  Вигідно ком. підприємству скуплятись у мене, якщо я виставив ціну на товар 14 000 грн. а платник (такий самий продавець) виставив 14500 грн. цікавлять питання:
  1. вигідна операція яку я описав вище платнику-покупцю (ком.госп)?
  2. якщо вигідно то до якого «порогу» (тобто яка має бути різниця цін)?
  3. перші два питання , при виконнані всіх робіт силами ком. госп. та при виконнані робіт із залученням підрядів?
  4. чи повертається податковий кредит ком. підприємству (яке я описав вище) , та як добре воно працює на практиці (бо я чув що відшкодування пдв — це міф, і без звязків чи додаткових коштів його не вирішити)?
  дуже дякую за увагу.—

 70. марина:

  ми платники пдв,але зараз можливо стати не платником пдв якщо ти мале комунальне підприємство?

 71. Ярослава:

  Підкажіть будь-ласка! Ми мале комунальне підп-во, відповідно з оборотом до 1 млн., відповідно не платники ПДВ. Надаємо в оренду приміщення. Чи можу я нараховувати ПДВ на суму орендної плати? Дякую!

 72. Айрини:

  Admin вы супер

 73. Айрини:

  как проводить услуги (транспорт по Украине)часть с ндс а часть без ндс.И на какую сумму выписывать НН?
  спасибо

 74. Любов:

  Доброго вечора. Підскажіть будь-ласка, якщо наше підприємство є платником ПДВ і ми виставляємо іншому підприємству відшкодування за опаленя (вугольна котельня) оператори котельні не штатні працівники, а працююють в нас по договору підряду і згідно договору ми їм платимо не заробітну плату, а плату за послуги. Чи правильно, що при відшкодуванні за надані послуги ми нараховуємо ПДВ і на суму договору підряда

 75. Віта:

  Доброго вечора, Підскажіть будь ласка, ми є ТОВ не платники ПДВ, закупили товар на 100 тис у платників ПДВ,стали платниками ПДВ і продали товар платникам ПДВ, ми маємо сплатити 20 тис ПДВ, тобто вже не віднімаються зобов*язання і кредит, і ми платимо більше??????

 76. Катя:

  Доброго дня!
  Якщо ФОП 3 група без ПДВ, за рік отримала 2 млн доходу від наданих послуг, реалізоваих товарів, то йому потрібно перейти на «з ПДВ» так як згідно ст.181 ПКУ, у кого дохід більше 1 млн має реєструватися платником ПДВ

  Дякую

  • Доброго дня Катя, все не зовсім так як ви написали.
   181.1. У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої групи.
   Тобто, вимога пункту 181.1 ПКУ не застосовується для платників єдиного податку. Але платники ЄП можуть зареєструватися платниками ПДВ добровільно.

 77. Олена:

  Доброго ранку, Олексію! Надайте, будь ласка, вашу думку щодо такої ситуації. Наше підприємство скористалося послугами ФОП (неплатник ПДВ) з доставки пошти. Після цього пілприємтво, якому було доставлено поштове відправлення, відшкодовує нам вартість такої доставки. Чи маємо ми у такому разі оподаткувати таку операцію ПДВ?

  • Олена, на мою думку, все залежить від договірних відносин між вами, неплатником пдв та підприємством, яке вам відшкодовує витрати. Якщо між вами та ФОПом немає договору доручення, а відшкодування вам витрат від підприємства здійснюється до підставі звичйного договору поставки або послуг, то ви повинні нарахувати ПДВ. У разі договору доручення ПДВ не виникає. Додатково читайте цей лист податкової служби https://byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=931#postid-1156

 78. Світлана:

  Добрий день! Потрібна консультація. Ми нове ТОВ, але ще не є платниками ПДВ, отримали від ТОВ платника ПДВ передоплату за майбутній товар. Ці кошти ми сплатили як передоплату за імпортований товар. До моменту отримання товару ми вже є платниками ПДВ. При розмитнені товару ми сплачуємо ПДВ в бюджет і маємо собі ПК. Потім цей же товар після доукомплектацій відправляємо ТОВ, що зробило нам передоплату. Ця відгрузка — 2-а подія. Що з ПДВ? Ми собі ПЗ не нараховуємо?

  • Світлана, ви повинні нарахувати податкові зобов’язання ПДВ відповідно до пункту 198.5 Податкового кодексу оскільки платник ПДВ має право на податковий кредит тільки по тим, операціям, які є об’єктом оподаткування ПДВ. У вашому випадку операція з продажу не є об’єктом оподаткування.
   Додатково читайте цю консультацію податкової служби https://byhgalter.com/forum/?mingleforumaction=viewtopic&t=933.0#postid-1158
   Там як раз описаний ваш випадок.

 79. Ольга:

  Здравствуйте, підскажіть , якщо ми на ед под, і до нас приходять менедж з накл з пдв, получається ми оплач податок 2 рази. Якщо я на єдиному, вони можуть продати без пдв?

  • Ольга, чому ви оплачуєте податок два рази?
   Платник ПДВ не може продати вам товар без ПДВ якщо цей товар оподатковується ПДВ.

 80. Алла:

  Доброго дня. Допоможіть ,будь-ласка. Плануємо займатися роздрібною торгівлею паливом. Яку систему оподаткування краще вибрати? І як бути з ПДВ? Купляти продукт будемо з ПДВ.

 81. Андрей:

  Олексій доброго дня.
  Компанія платник ПДВ, скажіть якщо ми купили продукцію за 46 грн з ПДВ, і продали її за 65 грн з ПДВ. То як розрахувати чистий заробіток компанії.

  • Олександр:

   Якщо ПДВ становить 20% то:
   Ваш ПК: 46/6 = 7.666
   Ваше ПЗ 65/6 = 10,833
   ПДВ 10,833-7,666=3,1673
   Чистий прибуток 65 — 46 — 3,167 = 15,833.

   або так:
   65-46 = 19 Прибуток без ПДВ
   19 / 1,2 = 15,833 чистий прибуток

 82. надія:

  Олексій доброго дня.Якщо платник ПДВ фізична особа при переході на неплатника пдв,чи сплачує ПДВ з непроданого товару

 83. георгій:

  Поясніть, будь ласка мені чи вірно чинять держслужбовці, коли не повертають мені ПДВ у сумі 107,16 грн. від загальної суми 642,95 грн. при не наданні послуги. Пояснення до сказаного — я з братом займаюсь поділом будинку, який належить нам на умовах часткової власності. Для цього нам треба отримати висновок про технічну можливість поділу будинку. Ми звернулись до БТІ, де нам пояснили, що для отримання висновку нам треба укласти договір на виготовлення техпаспорту, на підставі, якого зроблять висновок (власне те, що мені потрібно, а не паспорт). Ми уклали договір, сплатили кошти, але інженер, який прийшов робити інвентаризацію (заміри площ) пояснив, що БТІ таких послуг не надає, але ж при укладанні договору мене запевнили, що роблять. Звичайно, ми відмовились від таких послуг і хотіли, аби нам повернули кошти, але при цьому мені не повернули ПДВ. Чи вірно це, адже послуга не надана і договір розірвано, але, по суті, не з моєї вини.

 84. Валентина:

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка, Наше Коммунальне підприємство не є платником ПДВ, але наші надходження за збут продукції досягає 1000000грн.,як перейти з єдиного податку на ПДВ. що для цього потрібно зробити.
  Щиро дякую за допомогу.

 85. Тетяна:

  Доброго дня!Допоможіть будь-ласка у такому питанні: агрофірма здійснила продаж великої рогатої худоби наприклад на суму 900 000,00 з ПДВ,як це правильно оформити щоб не було проблем з податковою?

 86. Юля:

  Добрий день. Ми фірма на єдиному податку. Здійснили послуги ПП які не є платниками ПДВ мої подальші дії

 87. Олександр:

  Доброго дня. Допоможіть розібратись. Підприємство з вир-ва олії закупає соняшник по 9700 грн. Робить з нього олію і продає по 19300 та макуху по 5800. Лушпиння пишем у відходи.Скоро будем платниками ндс.
  Запитання
  1. Чи можемо купувати сировину без ндс, а продукцію продавати з ндс?
  2. Яка в такому разі буде ціна продукції з ндс?
  3. Як розрахувати ндс, якщо купувати сировину з ндс та продавати продукцію з ндс?

 88. Сергій:

  Майно описано ДВС та буде реалізовуватися через СЕТАМ. ДВС не платник ПДВ, відповідно реалізація майна відбувається також без ПДВ. Питання наступне: якщо власник майна є платником ПДВ, то чи повинен оцінювач при визначенні ринкової вартості майна очищати його від ПДВ? Адже в цьому випадку вартість такого майна буде на величину ПДВ менше, ніж вартість аналогічного майна, яке пропонується на вільному ринку?
  Чекаю на відповідь. З повагою, Сергій.

 89. roselyn james:

  Привіт.
  Чи ви відмовляєтесь від позики підробленої кредитної компанії, Вам потрібна термінова позика, щоб погасити ваші рахунки, Вам потрібні необов’язкові позики, Ви шукаєте комерційну позику? особистий кредит, житловий кредит, кредит на автомобіль, студентський кредит, кредит, консолідація боргу, венчурний капітал тощо. ми відкрили кредитування фізичних можливостей для підприємств та приватних осіб за низькою і доступною процентною ставкою 2% відсоткової ставки. якщо ви зацікавлені в терміновому кредиті? Будь ласка, зв’яжіться з нами сьогодні за допомогою електронної пошти: (ROSELYNJAMES19@GMAIL.COM) та отримайте кредит сьогодні.

 90. Анатолій:

  На спецрахунку є податковий кредит, чи може підприємство використати його для погашення податковго зобовязання?

 91. Ілля:

  Поясніть будьласки ч правильно при розтаможкі автомобіля таможня нараховує ПДВ включаючи вартість автомобіля, мита та ацизу. Цеж вроді як податок на податок? Дякую Вам.

 92. якщо вам потрібні гроші, зв’яжіться з нами (dakany.endre@gmail.com):

  якщо вам потрібні гроші, зв’яжіться з нами (dakany.endre(a)gmail.com)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.68MB/0.00053 sec