Податки > Податкові новини > Податковий Кодекс: у новий рік з новими правилами

Податковий Кодекс: у новий рік з новими правилами

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Податковий Кодекс: у новий рік з новими правиламиОсь і наступив Новий 2013 рік, а це означає, що у бухгалтерів починаються найважчі та найвідповідальніші дні – підготовка, складання річного звіту та робота в умовах перехідного періоду.

Проллємо світло на деякі нововведення в сфері бухгалтерської звітності.

Що буде з податковими різницями?


Податкові різниці – болюче питання для бухгалтера. Чи дійсно їх знову введуть в систему звітності? Зараз відома дата повторної імплементації податкової різниці у законодавстві – 1 січня 2013 року. Але чи будуть це ті ж податкові різниці, з якими наші фахівці познайомилися в далекому 2004 році, або ж нам пропонується зовсім новий вид обліку? Адже в Законі про бухоблік ніяк не пояснюється, як же вести облік податкових різниць. У Положенні № 27 рекомендується вести звітність податкових різниць шляхом «виділення окремих граф для їх відображення або іншим способом …» Фахівці відчайдушно намагаються знайти в правових документах методику ведення такого обліку.

У будь-якому випадку, час ще є і турбуватися поки що рано. Будемо покладатися на ініціативність Мінфіну, яке вже розмістило на офіційному сайті проект наказу МФУ «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку». Так може настають зміни?

Авансові платежі з податку на прибуток – нововведення 2013 року

Відповідно до Податкового Кодексу січень і лютий є місяцями перехідного періоду, тому всі підприємства, незалежно від числа їхніх співробітників та обсягів доходу зобов’язані сплачувати авансові платежі з податку на прибуток. Т.ч. на підприємства з Нового року лягає подвійне навантаження з платежу податку на прибуток.

Нові правила щодо переоцінки основних засобів

Запроваджено нові правила і нові обмеження щодо переоцінки основних засобів.

Вищевикладена інформація є не єдиними нововведеннями Податкового Кодексу, бухгалтерів чекає маса нових змін, тому варто озброїтися необхідною інформацією. Також бухгалтерам належить дізнатися про принцип оформлення річної декларації з податку на прибуток, додатках до річної декларації, про схему розрахунку фінансових показників у декларації та багато іншого.

Наша мета – полегшити Вашу важку, але дуже необхідну роботу.

Для того, щоб вирішити суперечливе питання й розв’язати завдання, які стоять перед бухгалтерами організовується онлайн семінар «Підготовка до річної звітності. Підсумки 2012 року. Актуальні зміни», який відбудеться 15.01.2013.

Вебінар проводить Папиріна Ольга Григоріївна, редактор газети «Бухгалтерія». Компетентний експерт – аналітик з 10-річним досвідом проведення семінарів з бухгалтерського обліку та питань оподаткування відповість на всі ваші питання.

Автор статті: Финансовая академия — http://finacademy.net

Податковий Кодекс: у новий рік з новими правилами
Оцініть статтю

2 Responses to Податковий Кодекс: у новий рік з новими правилами

  1. Катерина:

    Чи повинен сплачувати єдиний внесок до ПФУ пенсіонер за вислугою (песіо-
    нер МВС), якому 62 роки, та сплачує єдиний податок ( патент).

    телефон: 0997340082; 0666650158

  2. приходится сплачувати авансові платежі з податку на прибуток.А так не хотелось.Но куда денешься

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend