Податкова відпустка для фізичної особи підприємця. Хто має право та як отримати

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

За підтримки: Чи знаєте ви що в Україні з’явився новий інтернет магазин аксесуарів для будь якої мобільної техніки. На сайт магазину ви можете перейти тут. Будь які аксесуари до будь якої мобільної техніки.

Відпочивати найкраще влітку, коли все цьому сприяє. Оскільки згідно чинного українського законодавства право на відпустку мають не тільки наймані працівники, але і деякі категорії приватних підприємців, то у даній публікації ми вирішили висвітлити питання пов’язані з податковою відпусткою для приватних підприємців на єдиному податку, а так само розібратися з тим, як оформити таку відпустку і з’ясувати, хто, в кінцевому рахунку, має право розраховувати на таку відпустку.

Читайте також Розрахунок відпускних 2016. Як визначити розрахунковий період і середню зарплату. Інструкція та приклади

Право на податкову відпустку гарантовано не для всіх

Податковим кодексом України не передбачено надання податкового відпустки:

  • підприємцям III групи. Такі платники єдиного податку сплачують не фіксовану ставку єдиного податку, а відсоток від доходу, отриманого за звітний період. Тому якщо підприємець на III групі ЄП знаходиться у відпустці або хворіє і не одержує дохід, відповідно в нього за такий період єдиний податок буде дорівнювати нулю.
  • підприємцям I і II групи ЄП, які мають найманих працівників (п. 295.5 ПКУ). І це логічно, оскільки під час відпустки підприємця його діяльність не зупиняється, а здійснюється найманими працівниками і, відповідно, за цей час він отримує дохід.

Порядок оформлення відпустки для ФОП

Підприємцю необхідно подати в орган ДФС заяву в довільній формі, вказавши в ній період відпустки (пп. 298.3.2 ПКУ). В заяві потрібно вказувати повний місяць, щоб отримати право не платити єдиний податок.

Строк для подання такої заяви на сьогодні нормами ПКУ не встановлено. Однак, податківці у роз’ясненні підкатегорії 107.12 «ЗІР» рекомендують подавати таку заяву до фактичного початку відпустки.

Також в цій підкатегорії «ЗІР» зазначено, що якщо тривалість відпустки менше одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні. Тому, не варто соромитися – відпочивати так відпочивати! Адже якщо раптом когось із підприємців потягне до роботи протягом дії відпустки, зазначеної в заяві, то такий відпустку можуть і скасувати.

Читайте також Підвищення мінімальної заробітної плати з 01 травня 2016: на що впливатиме новий розмір

Випадки втрати «єдинником» права на податкову відпустку

Ґрунтуючись на нормі п. 295.5 ПКУ, податківці перевіряють, чи здійснювали підприємці I і II групи підприємницьку діяльность в період відпустки.

Якщо під час відпустки будуть виявлені факти виконання робіт або надання послуг, підтверджені документально актами, товарними чеками, то підприємці можуть втратити право на звільнення від сплати єдиного податку протягом всієї раніше оформленої відпустки!

ЄСВ на період відпустки

Підприємці — платники єдиного податку зобов’язані сплачувати ЄСВ за себе самостійно (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ). Такий ЄСВ підприємці — «спрощенці» повинні платити незалежно від того, отримували вони дохід чи ні, принаймні, у розмірі мінімального страхового внеску.

Закон про ЄСВ не містить норми про звільнення підприємців платників єдиного податку від сплати ЄСВ на період перебування у відпустці.

Читайте також Як правильно оформити наказ про прийняття на роботу?

Отже, не забуваємо, що платники єдиного податку сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується ЄСВ (пп. 2 п. 6 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ).

А також те, що з травня 2016 встановлено новий розмір мінімальної зарплати — 1450 грн. Тому за другий квартал 2016 платник єдиного податку «за себе» повинен сплатити ЄСВ, як мінімум, у сумі: 1378 * 22% + 1450 * 22% * 2 місяці = 941,16 грн.

Податкова відпустка для фізичної особи підприємця. Хто має право та як отримати
4 (80%) 1 vote

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00035 sec