Податкова накладна 2017. Зміни у формі та порядку заповнення

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Останній день цієї зими ознаменувався тим, що в газеті «Урядовий кур’єр» № 39 було опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. №276 (далі — Наказ №276). Даний документ вніс суттєві зміни у форму податкової накладної, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 і форму податкової декларації з податку на додану вартість, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21. Крім цього, внесені зміни в порядок заповнення податкової накладної та податкової звітності з ПДВ, затверджених наказами № 1307 і № 21 відповідно.

Що це за зміни, а також як вони змінять життя українських бухгалтерів, розберемося в даній публікації.

Читайте також Нова декларація з податку на додану вартість з 01.03.2017. Аналіз змін

Зміни у формі податкової накладної

У новій формі податкової накладної зазнав зміни розділ «Б». Так, у цьому розділі з’явилися дві абсолютно нові графи:

 • 2 «Ознака імпортованого товару»
 • 3. «Послуги з ДКПП».

При постачанні імпортних товарів, тепер заповнення графи 3.2 стає обов’язковим. Причому треба врахувати, що відмітка в графі 3.2 проставляється на всіх етапах постачання такого товару, починаючи, власне, від імпортера і закінчуючи кінцевим споживачем.

Наступним нововведенням в розділі «Б» оновленої податкової накладної стала принципово нова графа 11 з назвою «Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника».

Ця графа буде заповнюватися виключно платниками податку на додану вартість сільськогосподарськими товаровиробниками у разі здійснення ними операцій з постачання товарів власного виробництва. Код виду діяльності сільськогосподарські товаровиробники повинні брати з пункту 161.3 статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Мало того, сільськогосподарський виробник у другій частині порядкового номера податкової накладної (після знака дробу) проставляє код, який передбачає здійснення операцій за видами діяльності, визначеними в пункті 161.3 статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Читайте також Нова податкова накладна з 01.03.2017. Аналіз основних змін

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній 2017

Таким чином, при поставці товарів підлягає обов’язковому заповненню графа 3.1, в якій потрібно вказати код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Тут потрібно зауважити, що далеко не для всіх різновидів товарів (продукції) існує код УКТ ЗЕД. Наприклад, якщо відбувається реалізація об’єкта нерухомості, то на практиці об’єкт продажу є, а відповідного йому коду УКТ ЗЕД просто не існує. Пов’язано це насамперед з тим, що класифікатор УКТ ЗЕД при його створенні орієнтувався на товари, які перетинають митний кордон. Тому немає нічого дивного, що коду відповідної нерухомості в УКТ ЗЕД немає.

Законодавець вирішив цю проблему в оновленому пункті 16 Порядку №1307. Так п. 16 Порядку №1307 зобов’язує ДФС розробити умовні коди товарів, які на даний момент відсутні в УКТ ЗЕД. Мало того, ДФС зобов’язана забезпечити оприлюднення таких кодів на своєму офіційному сайті.

На даний момент жодних кодів на сайті ДФС не оприлюднено. І це не найстрашніше, оскільки на законодавчому рівні ніде не закріплено, протягом якого періоду ДФС повинна розробити і оприлюднити ці коди, а також, як повинні працювати продавці і покупці поки ці коди не з’являться.

Здоровий глузд підказує, що поки цих кодів немає, то графа, де цей код повинен проставлятися повинна просто не заповнюватися, однак під прицілом, як і раніше, знаходиться податковий кредит покупця. Хоча, на думку автора, така податкова накладна (без коду УКТ ЗЕД) повинна визнаватися заповненою вірно, адже в цьому випадку платник фізично не може виконати вимогу п. п. і п. 201.1 ПКУ та зазначити в податковій накладній код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Однак, щоб додатково убезпечити себе і свого покупця, ми все ж порадимо отримати індивідуальну податкову консультацію конкретно під ваше постачання.

Читайте також Призупинення реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі та бюджетне відшкодування ПДВ. Нововведення 2017

Державний класифікатор продукції та послугПри поставці послуг тепер підлягає обов’язковому заповненню графа 3.3, в якій повинен з’явитися код послуги з Державного класифікатора продукції та послуг.

Тут знову виникає проблема, оскільки далеко не всі послуги, які надаються на території України, потрапили в Державний класифікатор продукції та послуг.

Вирішити цю проблему ДФС спробувала видавши лист від 26.01.2017 р. № 229/4 / 99-99-15-03-01-13, в якому відкрито звернулася до Міністерства фінансів з пропозицією оновити вже існуючий Класифікатор послуг ДК 016:2010 за сприяння Міністерства економіки. Відповідна реакція не змусила себе довго чекати, і Міністерство фінансів доручило ДФС надати Міністерству економіки на підставі звернення платників перелік послуг, які відсутні в Класифікаторі.

Таким чином, сподіватися на те, що це станеться найближчим часом, не доводиться, тому поки для заповнення податкових накладних на послуги користуємося існуючими кодами за класифікатором.

Читайте також Нове в реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в єдиному реєстрі у 2017 році

Зміни в порядку заповнення податкової накладної

Головним нововведенням в цьому документі є те, що платники ПДВ, яким пощастило потрапити в реєстр отримувачів бюджетної дотації, у разі здійснення операцій з постачання товарів власного виробництва, отриманих за результатами видів діяльності, визначених пунктом 161.3 статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» повинні складати окремі податкові накладні за таким постачання. Мало того, у другій частині порядкового номера податкової накладної (після дробу) вони проставляють код «2».

Крім цього, з оновленого Порядку заповнення податкової накладної раптом зникла норма щодо зазначення у зведених податкових накладних індивідуального податкового номера «400000000000».

Ну і нарешті, ми залишили саму приємну новину. Вже 2 березня ДФС офіційно оголосила про те, що з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування та подання податкових накладних (розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням зазначених змін)), податкові накладні (розрахунки коригування) будуть прийматися до реєстрації в ЄРПН за новою формою, тобто в редакції наказу №276, починаючи з 16 березня 2017 року.

Читайте також Як заповнити код УКТ ЗЕД у податковій накладній на послуги чи товари в 2017 році

Як бачимо, змін досить багато і не всі вони мають однозначне трактування. Ми завжди стоїмо на сторожі інтересів своїх читачів. Тому, у наступній консультації ми на прикладах розповімо, як заповнити податкову накладну в тій чи іншій ситуації, так, щоб з боку перевіряючих вона не потрапила під призупинення реєстрації, яка, до речі увійде в життя українських бухгалтерів, починаючи з 1 квітня 2017 року в тестовому режимі, а також, щоб покупець не втратив дорогоцінний податковий кредит.

Податкова накладна 2017. Зміни у формі та порядку заповнення
5 (100%) 1 vote

7 Responses to Податкова накладна 2017. Зміни у формі та порядку заповнення

 1. Надежда:

  Дима помогите пожалуйста: инвалид 3 гуппа работает у ФОП на 0,5 ставки 1700 гривен , ЄСВ 22%платить с минимальной 3200?

  • Надежда, якщо для працівника це основне місце роботи, то роботоавець зобов’язаний нараховувати ЄСВ з мінімальної заробітної плати.

  • Наталія:

   ЄСВ для працівника-інвалида становить 8,41%!!!!!!!!!!!
   І для працівників-інвалидів не діє вимога про сплату ЄСВ з МЗП!!!!!
   Те що Вам відповів Олексій не правильно!!!

 2. Надія:

  Спасибі.

 3. Наталія:

  Чи можна робити корекцію в назві підприємства в податковій накладній?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.54MB/0.00160 sec