Податкова накладна 2014. Що змінилося в порядку її заповнення?

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Напевно, самим багатостраждальним документом за всю історію незалежної України стала податкова накладна. В її форму та порядок заповнення практично щорічно вносилися зміни і доповнення. Не став винятком, в цьому відношенні, і поточний 2014 рік. Не давши українським бухгалтерам відпочити після новорічних свят, Міністерство доходів і зборів 14 січня 2014 року своїм Наказом № 10, в черговий раз, істотно змінює форму та порядок заповнення податкової накладної. Офіційне опублікування Наказу № 10 відбулося 18 лютого. У тексті самого наказу говориться, що він набирає чинності з першого числа місяця, який слідує за місяцем офіційної публікації. У нашому випадку виходить, що з 1 березня поточного року, ми маємо нову форму податкової накладної. Основним змінам у порядку її заповнення присвячена дана публікація.

Підемо по-порядку по всій новій формі податкової накладної (зверху вниз):

Читайте також Вывод имущества из ООО. Как выгоднее?

З’явилися відповідні поля для електронних податкових накладних

По-перше, у податковій накладній з’явилися поля, в яких вказується, що вона складена в електронному вигляді. Для складання податкових накладних у такому вигляді у платника ПДВ повинні бути зареєстровані в установленому порядку електронний цифровий підпис і печатка. У формі електронної податкової, в лівому верхньому кутку, у відповідній графі робиться позначка «Х». Якщо ці умови дотримані, то платник ПДВ може висилати зашифровані податкові накладні своїм покупцям по електронній пошті та вони вважатимуться дійсними.

Виключені поля для зазначення номера свідоцтва платника ПДВ

По-друге, у формі нової податкової накладної повністю відсутні поля, де раніше вказувалися номери свідоцтв платників податку (покупця і продавця). Ця норма порядку цілком зрозуміла, оскільки з 1 січня 2014 року при реєстрації нових платників ПДВ, таке свідоцтво взагалі не видається. Для підтвердження статусу платника ПДВ, тепер можна зробити безкоштовний запит і, в перебігу двох днів, отримати виписку з єдиного реєстру таких платників.

Читайте також Уставный капитал ООО формируется имуществом. Обязательно ли привлекать независимого оценщика?

Врегульовано порядок вказівки номера податкової накладної

По-третє, у порядку заповнення податкової тепер чітко вказано, що в графі «порядковий номер» всі цифри вирівнюються по правому краю, а якщо якісь клітини залишаються порожніми, то в них не треба проставляти прочерки або нулі. Це зроблено з метою того, щоб зняти всі різночитання з цього приводу, які раніше часто виникали при документальних перевірках між контролюючими органами та платниками.

Заповнення поля «ІПН » в деяких випадках

По-четверте, докорінно змінився порядок заповнення графи «Індивідуальний податковий номер» (далі ІПН). Тепер у випадках, коли продаж здійснюється не платнику ПДВ або відбувається умовне нарахування ПДВ при використанні основних фондів або запасів в невиробничих цілях, а так само при реалізації активів працівникам підприємства, у цій графі не потрібно ставити нулі. Тут проставляється умовний ІПН — 400000000000. Якщо таку податкову накладну виписує покупець послуг від нерезидента (при цьому він повинен бути обов’язково зареєстрованою платником ПДВ), а ці послуги будуть використовуватися на митній території України, то код буде мати вигляд — 300000000000. Коли ті ж послуги призначені для використання за межами України, то код — 200000000000. Ця норма так само зніме багато питань з боку контролюючих органів, оскільки дане правило єдине для всіх.

Читайте також Много примеров расчета налога на недвижимое имущество для разных случаев

Інші дрібні зміни в порядку заповнення податкової накладної 2014

По-п’яте, в графі 4 податкової накладної, де вказується код товару за УКТ ЗЕД, всі необхідні записи роблять суцільним порядком, пробіли не допускаються.

По-шосте, пояснений порядок заповнення графи 2, де проставляється дата складання податкової. Тепер в порядку чітко вказано, що це мають бути тільки цифри, ніяких букв, а між ними не ставлять ніяких розділових знаків, як то крапок, ком або тире. Формат дати складання такої — ДДММГГГГ. Якщо товар поставляється на циклічній основі і не має конкретної дати поставки, то продавцю дозволено складати зведену податкову накладну не рідше одного разу на місяць. Зведені податкові не можуть бути складені на суму отриманої передоплати. У такому випадку податкова складається на загальних підставах.

По-сьоме, пояснений спеціальний порядок заповнення податкової при використанні звичайних цін, по кожній з контрольованих операцій окремо.

Читайте також Хто та як сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (податок на нерухомість)?

По-восьме, раніше до графи 8 існувала позначка, що говорить про те, що з 01.01.2014 року ставка ПДВ буде 17 %, оскільки цього не сталося, то її прибрали.

Крім усього цього, порядок заповнення податкової накладної тепер чітко вказує на те, що якщо податкова накладна виписується філією або відокремленим підрозділом, то графа «Продавець » повинна містити спочатку назву головного підприємства, яке є зареєстрованим платником ПДВ, а потім назву філії. Така норма має бути чітко прописана в статутних документах такого підприємства.

Ось, власне, і всі зміни. І пам’ятайте, що згідно пункту 8 діючого порядку, заповнена з помилками податкова накладна не дає права на податковий кредит. Тому, будьте уважні самі і не підводьте своїх покупців.

При поддержке: Хотите доверить трудоемкие рутинные операции сервису, который сделает их за нескольк секунд? Сервис СмартФин предоставляет услугу расчет заработной платы. Посчитайте налоги, больничные и отпускные за несколько секунд.

Податкова накладна 2014. Що змінилося в порядку її заповнення?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00048 sec