Податкову накладну зареєстрували після подання декларації з ПДВ: коли відновиться реєстраційний ліміт?

При поддержке: ВТБ банк является одним из крупнейших банков. Поэтому иметь под рукой адреса отделений втб банка никогда не помешает. В этом вам поможет сайт vtb-banki.info. Переходите по ссылке.

Підприємство склало податкову накладну (далі – ПН) на дату виникнення податкового зобов’язання —  у вересні 2017 р. та вчасно подало її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Реєстрація ПН була зупинена і відбулася лише після подання підприємством підтвердних документів та скарги – у листопаді 2017 р. Однак податкове зобов’язання за такою ПН було відображене у декларації з ПДВ за липень. Яким чином та у якому періоді буде відновлено реєстраційний ліміт в СЕА ПДВ, адже у наведеній ситуації він зменшувався двічі – і при поданні декларації з ПДВ і при реєстрації ПН?

Відповідно до п. 2001.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник ПДВ має право зареєструвати ПН/розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (ΣНакл), обчислену за такою формулою:

ΣНакл = НаклОтр + Митн + ПопРах + Овердрафт — НаклВид — Відшкод — Перевищ,

де ΣПеревищ — загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником ПН та РК, зареєстрованих в ЄРПН.

Отже, якщо у декларації з ПДВ звітного періоду задекларована сума податкових зобов’язань перевищує суму ПДВ, вказану в ПН, складених платником протягом такого звітного періоду та зареєстрованих в ЄРПН, то така різниця збільшує показник ΣПеревищ та, відповідно, зменшує реєстраційний ліміт (ΣНакл).

В подальшому реєстрація в ЄРПН ПН, за якою сума ПДВ була задекларована у податковій декларації, здійснюється у загальному порядку, тобто, на суму ПДВ, зазначену в такій ПН, реєстраційний ліміт зменшується за рахунок показника НаклВид.

Після реєстрації платником зазначеної ПН в ЄРПН показник формули ΣПеревищ автоматично буде перераховано (зменшено на суму ПДВ, зазначену в зареєстрованій в ЄРПН ПН) та сума реєстраційного ліміту, відповідно, на таку ж суму збільшиться.

Податкову накладну зареєстрували після подання декларації з ПДВ: коли відновиться реєстраційний ліміт?
4.3 (85.45%) 11 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00036 sec