«Платники з зони АТО зобов’язані будуть нарахувати та сплатити ЄСВ за весь період її проведення» – Податкова служба

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Продовжуємо тему роботи та сплати податків суб’єктами господарювання, що розташовані на території проведення антитерористичної операції.

Сьогоднішня стаття буде про роз’яснення Державної фіскальної служби, які з’явилися у Базі знань ЗІР. Забігаючи наперед, та як видно з назви статті, ці роз’яснення зовсім не на користь платників податків. Податкова служба, як завжди, прийняла дуже фіскальну позицію. Наскільки ця позиція відповідає діючому законодавству, я спробую розглянути далі.

Перш ніж перейти до теми статті, раджу ознайомитися з іншими статтями на тему сплати податків платниками з зони АТО:

Для початку, наведу три роз’яснення податкової служби з питань сплати ЄСВ суб’єктами господарювання з зони АТО, які я знайшов у Базі знань ЗІР:

Чи мають право платники з зони АТО сплачувати ЄСВ?

Роз’яснення читайте тут Чи мають право сплачувати ЄСВ та подавати звітність платники ЄСВ з зони АТО? . Сплачувати та подавати звітність з ЄСВ платникам з зони АТО ніхто не забороняє. Сплачуйте на здоров’я. Тим більше, що саме від сплати ЄСВ залежить страховий стаж працівників.

Коли платники з зони АТО зможуть подати заяву на звільнення від ЄСВ?

Саме роз’яснення читайте тут Чи можуть платники ЄСВ з зони АТО, подати заяву щодо звільнення їх від обов’язків сплати ЄСВ та подання звітності на період проведення АТО?. Власне, про це, я вже писав у свої попередніх статтях про зону проведення антитерористичної операції. На сьогоднішній день немає затвердженого переліку населених пунктів, на території яких проводиться АТО.

Кабмін спочатку затвердив цей перелік, а потім призупинив його дію. Нового переліку на даний момент немає. Напевно, у влади є інші більш важливіші справи. Оскільки немає переліку територій, де проводиться АТО, ніхто не може подати заяву про звільнення від ЄСВ. Просто, теоретично та чисто гіпотетично, знаючи українську владу, цілком можливо, що у перелік територій, де проводиться АТО, можуть випадкового не потрапити деякі території, на яких не просто неможлива господарська діяльність, а на яких навіть просто знаходитися дуже небезпечно для життя. Просто, хтось там зверху припуститься помилки, коли буде складатися перелік.

Отже, немає переліку – немає і заяви.

Чи треба буде сплатити ЄСВ за весь період проведення АТО, після її завершення?

Саме роз’яснення читайте тут Чи необхідно нараховувати та утримувати ЄСВ, якщо за період проведення АТО, ЄСВ не нараховувався та не утримувався? Я думаю, що варто навести ключову частину цього роз’яснення:

Після закінчення АТО платники єдиного внеску на загальних підставах зобов’язані сплатити (доплатити) суму єдиного внеску, нараховану за період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО.

Дуже цікаво, а звідки ті люди, які писали це роз’яснення, взагалі взяли цю інформацію? У законі №1669 про це ані слова.

Податкова служба встановлює додаткову умову для звільнення від сплати ЄСВ?

На цьому податкова служба не зупинилася та у своїх роз’ясненнях пише, що підставою для звільнення від сплати ЄСВ є:

  • заява у довільній формі;
  • сертифікат Торгово-промислової палати.

Дуже цікаво, звідки вони взяли умову про сертифікат Торгово-промислової палати? В Законі від 02.09.2014 №1669-VII немає жодної згадки про необхідність надання цього сертифікату для звільнення від сплати ЄСВ.

З чого такий висновок?

Після того, як у роз’ясненні переказуються норми Закону №1669, які звільняють суб’єктів господарювання від нарахування та сплати ЄСВ, податкова служба робить висновок, який взагалі не ув’язується з тим, що було написано вище:

Разом з тим, Закон № 1669 не скасовує обов’язків, визначених частиною другою ст. 6 Закону № 2464, а надає можливість платникам ЄВ на період АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі.

Дуже цікавий висновок, чи не так?

Що робити?

На сьогоднішній день держава не спромоглася затвердити перелік територій, на яких проводиться АТО. А тому, поки що, суб’єкти господарювання не можуть навіть подати заяву на звільнення від сплати ЄСВ. Тому, зараз дуже важко сказати, чи буде податкова служба вимагати від платників, які подають заяву, сертифікат торгово-промислової палати.

Також, важко сказати, як буде вести себе податкова служба після завершення антитерористичної операції. Чи буде вона у примусовому порядку стягувати з суб’єктів господарювання єдиний соціальний внесок за весь період проведення АТО, чи все ж таки вона змінить свою позицію. Адже у Законі №1669 немає жодного слова про сертифікат торгово-промислової палати, який треба подавати разом із заявою. Тим більше, там немає жодного слова про те, що після завершення АТО у суб’єктів господарювання з’являється обов’язок сплатити ЄСВ за весь період проведення АТО.

Тож, на мою думку, поки що залишається тільки і надалі слідкувати за новинами та роз’ясненнями по цьому питанню. А якщо податкова служба почне стягувати ЄСВ у примусовому порядку, тоді вже приймати рішення, що робити: платити чи звертатися до суду.

При поддержке: При покупке импортных автомобилей, таких как Mercedes Benz, выгоднее всего работать с официальными диллерами. Купить Mercedes всегда можно у официального диллера — Автоцентра Гема-Трак.

«Платники з зони АТО зобов’язані будуть нарахувати та сплатити ЄСВ за весь період її проведення» – Податкова служба
Оцініть статтю

One Response to «Платники з зони АТО зобов’язані будуть нарахувати та сплатити ЄСВ за весь період її проведення» – Податкова служба

  1. Валерий:

    Я предприниматель 3-й группы. Единый налог сейчас возможности платить в Украину нет, как нет и возможности сдавать отчёт — нет ключа электронного. Будут ли ко мне применяться штрафы за неуплату налогов. Когда я должен буду уплатить Единый налог? Налог не плачу — 4-й квартал 2014 года и первый квартал 2015 года. В ДНР налог не плачу и не собираюсь! В дальнейшем планирую перерегистрироваться на территории Украины.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.17590 sec