Платники єдиного податку сплачуватимуть єдиний соціальний внесок щоквартально. Законопроект №9779 від 02.02.2012 прийнято

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

сплата єдиного соціального внеску платниками єдиного податку18.09.2012 року Верховна рада прийняла прийнято з пропозиціями Президента законопроект №9779 від 02.02.2012 «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Наразі законопроект направлено на підпис Віктора Федоровича. Текст законопроекту дивіться тут.

У разі його підписання та офіційного опублікування строки сплати єдиного соціального внеску для підприємців на загальній системі оподаткування, платників єдиного податку а також самозайнятих осіб повністю зміняться.

Які строки сплати єдиного соціального внеску встановлюються для підприємців?

Після набрання чинності законом строки сплати єдиного соціального внеску будуть наступними:

Підприємці на загальній системі оподаткування – до 10 лютого року, наступного за звітним.

Підприємці – платники єдиного податку – до 20 числа місяця, що настає за календарним кварталом, за який нараховується внесок.

Самозайняті особи – до 1 травня року, наступного за звітним.

З одного боку, платникам єдиного податку не треба буде сплачувати єдиний соціальний внесок щомісяця. Достатньо буде сплатити один раз за результатами календарного кварталу. Не слід забувати, що мінімальна заробітна плата протягом кварталу може змінюватися.

З іншого боку для підприємців на загальній системі оподаткування залишається невирішеним момент, що відповідно до пункту 3.2 Інструкції №22-2 річний звіт з єдиного соціального внеску за себе подається до 1 квітня року, наступного за звітним, а сума ЄСВ, яка за логікою повинна визначатися на підставі показників річного звіту, сплачується до 10 лютого.

В цілому, позитивний законопроект та гарні новини для підприємців – платників єдиного податку, у яких тепер значно зменшиться час на адміністрування єдиного соціального внеску. Після підпису законопроект стане законом, який набере чинності з дня наступного за днем його офіційного опублікування.

Платники єдиного податку сплачуватимуть єдиний соціальний внесок щоквартально. Законопроект №9779 від 02.02.2012 прийнято
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *