Підприємець одночасно є найманим працівником. Як заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Добрий день! Скажіть будь-ласка, якщо я паралельно з тим що підприємець, ще й найманий працівник і за мене звітує мій роботодавець (робота не пов`язана з підприємництвом). Яка специфіка заповнення декларації (таблиця 2) та зв`язок з іншими таблицями і відрахуваннями. Поруч з тим госп.діяльність я не вів. Чи треба взагалі зазначати те що я працюю на фірмі в цій декларації? Дякую.

Згідно пункту 177.11 Податкового кодексу фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані раз на рік подавати декларацію про майновий стан та доходи в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. При цьому, декларація повинна подаватися незалежно від того, чи отримував такий підприємець доходи від підприємницької діяльності у звітному році чи ні.

Форма річної декларації про майновий стан та доходи затверджена Наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» від 07.11.2011 №1395 (далі – Наказ №1395). Бланк декларації можна скачати на цій сторінці //byhgalter.com/richna-deklaraciya-pro-majnovij-stan-ta-doxodi-skachati-blank/ .

Можна заповнити декларацію самостійно, а можна звернутися до компетентних фахівців з підприємства адвокатская фирма «GORO legal», які детально роз’яснять особливості заповнення звіту для кожного конкретного випадку. Якщо ви не отримували інших доходів ніж заробітна плата, то у Розділі ІІ основної таблиці декларації ви заповнюєте тільки рядки 01.01 та 01. Значення цих рядків переноситься до Розділу V декларації. Також ви заповнюєте Розділи VII та VIII в залежності від того, чи маєте ви нерухоме чи рухоме майно.

Оскільки ви не отримували доходи від підприємницької діяльності у звітному році, у всіх таблицях, які заповнюють підприємці ви ставите прочерки. Детальний приклад, як заповнювати річну декларацію приватним підприємцям дивіться у цій темі на форумі Заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи (ФОП на загальній системі). Також з цього приводу у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПСУ є відповідь. Її текст читайте тут Підприємець отримував заробітну плату. Чи треба вказувати її у річній декларації?

Підприємець одночасно є найманим працівником. Як заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *