Підготовка до заповнення декларації для отримання податкової знижки на навчання

«Вчитися ніколи не пізно» — вирішили Ви і пішли здобувати другу вищу освіту, або прийняли рішення підвищити свій професійний рівень у вищому навчальному закладі в 2013 році. За навчання довелося викласти «кругленьку» суму, яку Ви оплатили з власної кишені, а «дивіденди», в грошовому вираженні, від отриманих знань прийдуть не скоро. Однак не все так погано. У нашій країні, починаючи з 2004 року, існує можливість повернути частину коштів, які витрачені на протязі року на навчання за себе або родичів першого ступеня споріднення, до яких можна віднести чоловіка (дружину) або дітей. Для цього потрібно отримати так звану податкову знижку, подавши декларацію про доходи та майновий стан за підсумками 2013. Як це правильно зробити розглянемо в цій публікації і наведемо умовний числовий приклад для конкретизації даної ситуації.

Загальні питання подання декларації про майновий стан і доходи

Отже, почнемо з подачі декларації. Насамперед, потрібно зауважити, що вищевказана декларація подається один раз на рік, в термін до 1 травня, року наступного за звітним. За законом Ви можете це зробити трьома способами:

• Особисто або через уповноважену особу.

• Надіслати декларацію поштою. Зробити це необхідно рекомендованим листом з повною описом вкладення в конверт і не пізніше, ніж за 14 днів до граничного терміну подання, тобто в нашому випадку 16 квітня 2014.

• Надіслати по електронній пошті. Тут потрібно мати електронний підпис і не тільки.

Які документи потрібно додати до декларації?

До декларації у Вас запитають додати ксерокопії цілого ряду важливих документів, без яких податкової знижки не бачити (хоча на законодавчому рівні надання якихось документів ніде не передбачено). Здавати ці копії документів треба разом з декларацією, а вивчати їх буде інспектор, який прийматиме у Вас декларацію. Він може їх забракувати і не прийняти до розгляду, якщо вони оформлені неправильно. Тому, на практиці, подати декларацію Ви зможете тільки особисто, або через уповноважену особу.

Заповнюючи декларацію потрібно мати на увазі, що робити це потрібно кульковою ручкою, чорнилом темного кольору (бажано синіми або чорними), а в графах де інформація відсутня — ставити прочерк.

Документи, які знадобляться для подання декларації для отримання податкової знижки

Тепер давайте з’ясуємо які документи Вам будуть необхідні для заповнення та подання декларації, а також подальшого отримання податкової знижки:

• Договір (і його копія) з навчальним закладом, де вказано в перебігу якого терміну проходить навчання, його вартість і т. д.

• Документ, який підтверджує оплату навчання в перебігу 2013 року. Тут потрібно звернути увагу на те, що в розрахунок податкової знижки потрапить тільки та сума, яка сплачена саме за навчання в 2013 році. Якщо Ви оплатили навчання за наступні роки (семестри), то ця сума до розгляду прийнята не буде.

• Довідка про отриманий дохід з місця роботи, того члена родини, хто подає декларацію (у разі якщо оплата за навчання проводилася одним з батьків за свою дитину). У цій довідці має бути вказана сума заробітної плати, яку отримав той хто подає декларацію за основним місцем роботи, а також суми податків, утриманих при виплаті в розрізі кожного місяця. Додатково має бути зазначено чи користувався той хто подає декларацію соціальною податковою пільгою і в якому місяці.

• Довідку (і її копію) про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі якщо оплачувалося навчання дитини, то надається і довідка на дитину. Звертаємо Вашу увагу, якщо дитина за якого здійснювалась оплата, в перебігу 2013 десь підробляла і отримувала зарплату, то батько не зможе оформити податкову знижку, оскільки в цьому випадку декларацію має подавати сам студент.

• Оригінал довідки, виданої у навчальному закладі, в якій зазначений період навчання в 2013 році і те, що студент дійсно відвідував заняття, із зазначенням форми навчання.

• Копія свідоцтва про народження дитини, у випадку якщо декларацію подає один з батьків, для того щоб підтвердити першу ступінь споріднення.

Маючи всі ці документи (їх копії) на руках можна переходити до безпосереднього заповнення декларації. Сам бланк декларації складається зі зведеної таблиці та семи додатків до неї. У кожному додатку проводиться розрахунок певного виду доходу (витрати), які могли виникнути в перебігу звітного року. Якщо якісь доходи (витрати) відсутні у звітному році, то і відповідні додатки не подаються.

Приклад заповнення декларації про майновий стан та доходи розглянемо у наступній статті.

P.S. Автомобили представительского класса тоже могут нуждаться в мелком ремонте. Например, датчик парктроника тойота камри тут вы можете купить по досточно низкой стоимости.

Підготовка до заповнення декларації для отримання податкової знижки на навчання
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00035 sec