Податки > Єдиний соціальний внесок > Пенсійна звітність 2010. Як, куди, коли.

Пенсійна звітність 2010. Як, куди, коли.

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Ні для кого не секрет, що спілкування суб’єктів господарювання із Пенсійним Фондом України займає важливе місце у взаємовідносинах підприємства з державними органами. З 1 січня 2010 року, разом із прийняттям Порядку [1], вступили в силу нові форми пенсійної звітності.

Звітність до Пенсійного Фонду України можна розділити на два види:

1.Щомісяна персоніфікація. Подається щомісяно всіма без виключення су’бєктами господарювання, які мають найманих працівників, не пізніше ніж за 20 днів із дня закінчення звітного періоду. Бланки щомісячної звітності можна скачати тут.

2.Річний звіт, який подають фізичні особи-підприємці самі за себе один раз на рік не пізніше 1 квітня року, наступного за звітним. Цей бланк скачуємо за цією ссилкою.

Є ще особи, що досягли шістнадцятирічного віку, іноземці, особи які здійснюють доплату до мінімального страхового внеску, проте вони нас не цікавлять. Отже мова піде не про них.

Згідно із п.1.3 Порядку [1], звітність до Пенсійного Фонду України можна подавати:

1.У електронному вигляді, з використанням електронного цифрового підпису через центр обробки електронних звітів згідно із Порядком [2].

2.На паперових носіях разом із електронною формою на електронному носії. Паперова форма має бути завірена підписом керівника та печаткою (за наявності).

3.Тільки на паперових носіях. За умови, що кількість застрахованих осіб не більше 10.

Хочу зазначити, що, наприклад, у моєму місті Пенсійний Фонд категорично забороняє подавати звітність на паперових носіях, та приймає звіти лише за наявності копії у електронному вигляді.
Пенсійна звітність 2010. Як, куди, коли.
Звіт у електронному вигляді формується за допомогою спеціального программного забезпечення, яке безкоштовно видається у органі Пенсійного Фонду за місцем проживання. Також його можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті ПФУ. Программа називається АРМ ЗС “Автоматизоване Робоче Місце – Звіт Страхувальника”. Також звіти можна сформувати за допомогою програми “Бест Звіт”.

Слід зазначити, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленною формою або подання недостовірних відомостей у звітності до пенсійного законодавством, а саме п.106 Закону [3], передбачені фінансові санкції у розмірі 10 відсотків від сум страхових внесків, що були сплачені або підлягали сплаті у відповідному періоді, у якому не відбулося подання звітності, за кожний повний або неповний місяць затримки подання звітності. Але не менше ніж десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В разі повторного, протягом року порушення, штраф збільшується до 20 відсотків.

Отже мінімальний штраф за затримку пенсійної звітності складає 170 гривень за кожний повний або неповний місяць такої затримки. Так що можна тільки порадити подавати звітність вчасно та не мати проблем із Пенсійним Фондом.

Коли справа доходить до безпосереднього заповнення пенсійної звітності, у багатьох людей, хто вперше з цим стикається, виникає безліч запитань. На ці питання можна дуже довго шукати відповіді. Заповнити звіти у електронному вигляді за допомогою програмного забезпечення, на мій суб’єктивний погляд, набагато простіше, ніж заповнювати від руки. Отже, у наступних постах я напишу докладні інструкції, як заповнити щомісячну та річну звітність до Пенсійного Фонду у програмі “Бест-Звіт”, тому що я сам нею користуюся. Через деякий час такі самі інструкції з’являться і щодо програми “АРМ ЗС”. Тож слідкуйте за новинами.

Перелік використаних джерел.

  1. “Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України” затверджений Постановою Правління ПФУ вiд 05.11.2009  № 26-1.
  2. “Порядок подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі” затверджений постановою Правління ПФУ від 19.04.2007  № 7-7.
  3. Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” вiд 09.07.2003  № 1058-IV.

Пенсійна звітність 2010. Як, куди, коли.
Оцініть статтю

One Response to Пенсійна звітність 2010. Як, куди, коли.

  1. Женька:

    Большое спасибо!!!!!!!)))

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend