ПДФО в 1С: від формування до нарахування

Формування та нарахування ПДФО — важливий момент при виплаті зарплати. У цій операції існує багато нюансів, про які потрібно пам’ятати під час роботи в 1С.

Як правильно сформувати ПДФО і успішно нарахувати зарплату співробітникові в 1С — це ми й розглянемо у статті.

Нарахування ПДФО в 1С

Перш ніж нарахувати заробітну плату, потрібно прийняти працівника на роботу. Це робиться спеціальним документом. Щоб створити цей документ необхідно пройти по шляху «Документи»«Облік кадрів» — «Прийом на роботу» і сформувати його.

Після того, як ви клікнули на «Створити» відкриється документ, в якому потрібно вказати організацію і відповідального. У табличній частині вкладки «Нарахування» необхідно позначити працівника, його ставку і вид розрахунку.

У вкладці «Облік» розташовуються налаштування бухгалтерського і податкового обліку.

Важливо! В обов’язковому порядку потрібно вказати вид ПДФО в закладці «Вид доходу ПДФО». Відповідно з цим видом буде розраховуватися сума податку.

Далі переходимо в закладку «Внески», де вкажемо вид податку з ФОП для працівника.

Формування ПДФО

У програмі 1С присутній спеціальний документ «Нарахування зарплати співробітникам організації». Він універсальний і призначений спростити роботу при нарахуванні заробітної плати. Щоб створити цей документ, потрібно пройти по шляху «Документи»«Розрахунок зарплати організацій» “Нарахування зарплати працівникам організацій».

У цьому документі нам треба заповнити організацію, підрозділ, відповідального, перерахунок док-та, та дату нарахування зарплати.

Нагадаємо, що перш ніж створити документ нарахування зарплати, потрібно заздалегідь сформувати документ прийому на роботу, способи відображення зарплати і основні нарахування в організації. Якщо є необхідність сформуйте пільги по ПДФО в 1С.

У разі, якщо вам потрібно розрахувати зарплату автоматично, натисніть на клавішу «Заповнити і розрахувати все». Дана функція проведе потрібні розрахунки і нарахує зарплату працівникам по всій організації.

Для зручності в 1С реалізовано можливість заповнювати кожну вкладку окремо. Наприклад, якщо працівникові потрібно перерахувати дані тільки по одній вкладці.

Наступним кроком відобразимо всі проводки нарахувань і утримань. Для цього створимо документ «Віддзеркалення зарплати в регламентованому обліку». Знайти цей документ можна пройшовши по шляху «Документи» — «Розрахунок зарплати організацій» — «Віддзеркалення зарплати в регламентованому обліку».

Розподіл військового збору і ПДФО за рахунком 663

Військовий збір вже активно застосовується в 1С. Але все ще у колег виникають проблеми з введенням оновлень податку.

В одній із статей розглянуто як проводити військовий збір в 1C. Не будемо на цьому зупинятися і розберемо розподіл ВЗ за рахунком 663.

В закладці «ПДФО» можна провести розрахунок з коментарями, щоб переглянути параметри розрахунку. ПДФО і ВЗ розрахувалися із загальною сумою нарахування.

За лікарняним листком проводки відображаються в закладці «Нарахування», де ми зможемо побачити засоби нарахувань за рахунком організації і ФСС.

Щоб податки обліковувалися за рахунком 663, внесіть коригування вручну у вкладці «ПДФО» — «Проводки».

Якщо необхідно переформувати проводки, створені документом, скористайтеся кнопкою «Сформувати проводки» закладки «Відображення в регламентованому обліку».

Тепер розрахунок військового збору не буде викликати труднощів.

Матеріал наданий компанією «Актив-Софт«

ПДФО в 1С: від формування до нарахування
3.9 (77.65%) 17 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00032 sec