Сторінка 64

Як фізичній особі підприємцю — платнику єдиного податку обрати свою групу?

Олексій

Найбільш популярне питання приватних підприємців – платників єдиного податку, які читають цей блог: «До якої групи я відношусь?». При цьому, у переважній більшості випадків, це питання сформульоване наступним чином: «Я фізична особа — платник єдиного податку. В мене наступні КВЕДи: 1, 2, 3, 4. До якої групи я відношусь?».

Скажу одразу, на запитання сформульоване таким чином, майже неможливо відповісти, оскільки група платника єдиного податку залежить від видів економічної діяльності згідно КВЕД дуже мало. Звичайно, залежність є, проте, вона не така, щоб на підставі тільки КВЕДу обирати групу.

Як підприємцю на загальній системі оподаткування розрахувати суму річного єдиного соціального внеску «за себе»?

Олексій

Шановний читач, пропоную твоїй увазі оновлену статтю Заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску (ФОП на загальній системі)

Окрім річної декларації про майновий стан та доходи, приватний підприємець на загальній системі оподаткування, зобов’язаний подати річний звіт з єдиного соціального внеску. Заповнення цього звіту дуже просте, проте дуже непростим, та, на мій погляд, дуже спірним є механізм розрахунку річної суми єдиного соціального внеску. Приклад заповнення річного звіту з ЄСВ для ФОПа на загальній системі буде у наступній статті, а поки що, слід розглянути головні особливості розрахунку суми внеску, яка підлягає сплаті до бюджету за результатами року.

Хочу зазначити, що за новим механізмом, ФОПи на загальній системі будуть розраховувати річний єдиний соціальний внесок вперше. Ніяких офіційних роз’яснень та інструкцій, як його рахувати, немає. Тому ми будемо користуватися лише тією інформацією, яка є в наявності. Тих, хто вже подавав звіт до Пенсійного фонду та, відповідно, розраховував суму ЄСВ, прошу в коментарі. Отже, поїхали.

Як заповнити річну декларацію з податку на доходи фізичних осіб для підприємця на загальній системі. Інструкція та приклад заповнення декларації про майновий стан та доходи

Олексій

Шановний відвідувач, якщо ти не маєш статусу фізичної особи — підприємця, то для тебе написана інша стаття Як заповнити річну податкову декларацію про майновий стан та доходи фізичних осіб. Хто подає та як подавати? А також приклад (зразок) заповнення

Також читаємо оновлену тему про заповнення декларації про майновий стан та доходи на форумі http://forum.byhgalter.com/zapovniti-richnu-deklaraciu-pro-maynoviy-stan-ta-dohodi-fop-na-zagalniy-sistemi-t322.html.

Відповідно до пункту 177.5 Податкового кодексу підприємці на загальній системі оподаткування повинні щороку подавати декларацію про майновий стан та доходи. За результатами цієї декларації підприємець сплатить визначену у ній суму податку на доходи фізичних осіб, зменшену на розмір авансових платежів які він сплачував протягом року та на вартість торгового патенту (збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності). Також підприємець визначить розмір авансових платежів з ПДФО, які він повинен буде сплачувати протягом наступного податкового року. Докладніше про авансові платежі з ПДФО читайте у статті Розрахунок авансових платежів з ПДФО та приклад заповнення декларації для підприємців, що перейшли на загальну систему оподаткування.

Як заповнити заяву на єдиний податок? Дивимось відео та переходимо на спрощену систему оподаткування

Олексій

Є така компанія, яка займається наданням послуг зі створення відеоуроків та відеоінструкцій. Їх сайт video-help.com.ua. На днях, я отримав листа від їх керівника Віктора Гриценка, в якому він запропонував розмістити невеличке відео по заповненню заяви на єдиний податок 2012. Це відео чекає вас вкінці статті, проте, для початку пропоную ознайомитися зі свіжою інформацією щодо порядку подання заяви на спрощену систему оподаткування.

Подання заяв про застосування спрощеної системи оподаткування в самому розпалі. За інформацією з офіційного сайту Державної податкової служби України, тільки за чотири робочі дні нового 2012 року суб’єктами господарювання, які обирають єдиний податок було подано 172 тисячі заяв.

Бланк заяви про застосування спрощеної системи оподаткування. Скачуємо та переходимо на єдиний податок 2012

Олексій

Ось і наступив новий 2012 рік. Вступив в силу оновлений Податковий кодекс України та підприємці та підприємства отримали нову спрощену систему оподаткування обліку та звітності. Із прийняттям змін до Податкового кодексу, активізувалася робота у міністерствах та відомствах, які почали розробляти підзаконні акти, що регулюють ті чи інші питання.

Ось і Міністерство фінансів України перед самим новим роком розробило нормативні акти, які з нетерпінням чекають підприємства та підприємці, які з нового 2012 року вирішили перейти на спрощену систему оподаткування. Чекають їх і всі нинішні платники єдиного податку, оскільки їм, для того щоб залишитися на спрощеній системі оподаткування, також доведеться подавати заяви.

Як опинитися на єдиному податку з 2012 року. Порядок переходу, відмови, зміни груп на спрощеній системі оподаткування

Олексій

Також раджу почитати дуже інформативну тему на форумі Перехід на єдиний податок із загальної системи оподаткування (все, що треба знати)

З нового 2012 року вступає в силу новий закон про спрощену систему оподаткування, який вносить зміни у Податковий кодекс України. Всім суб’єктам господарювання, які з нового року бажають працювати на єдиному податку, необхідно подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та отримати нове свідоцтво.

У процесі переходу на єдиний податок з нового року є багато спірних питань. Взагалі то, наприклад для мене, вони не були досить спірними. Проте вони були дуже спірними для тих підприємців та юридичних осіб, які спілкуються на бухгалтерських форумах та задають одні й ті самі питання та плодять нескінченну кількість нових тем.

Ці питання стосуються строків подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування, порядку переходу, порядку відмови від єдиного податку, порядку заповнення заяви, умов зміни ставок та багато інших. У цьому пості я постараюся на ці питання відповісти. Взагалі, висновок цієї статті наступний: «Читайте закони та не слухайте усні рекомендації податківців».

Чи є оренда послугою в цілях застосування податкового законодавства? Чи може платник єдиного податку другої групи надавати майно в оренду?

Олексій

Вступ в силу нового закону про спрощену систему оподаткування вже не за горами. Отже скоро, всі платники єдиного податку або ті хто хоче перейти на спрощену систему, будуть подавати до податкової служби заяву. В ній вони повинні будуть обрати групу, відповідно до критеріїв, які висуває пункт 291.4 оновленого Податкового кодексу.

На мій погляд, дуже актуальною темою зараз є єдиний податок та надання майна в оренду. Як видно з назви статті, я спробую відповісти на два питання: «Чи є оренда послугою в цілях оподаткування?» та «Чи може платник єдиного податку другої групи надавати майно в оренду?». Друге питання плавно випливає з першого, адже платник єдиного податку другої групи, відповідно до абз.2 пункту 291.4 ПКУ, має чіткі границі можливої діяльності – він може надавати послуги населенню або іншим платникам єдиного податку, виробляти та продавати товари будь кому, займатися ресторанним бізнесом.

Добровільна та обов’язкова реєстрація платником податку на додану вартість. Хто має право та як підтвердити обсяги постачання?

Олексій

На сьогоднішній день, отримання свідоцтва платника податку на додану вартість перетворилося для суб’єктів господарювання на дуже тяжку процедуру подання заяв на реєстрацію та нескінченну низку відмов з боку податкової служби. Стати платником ПДВ не так вже і просто. А втратити цей статус можна дуже і дуже швидко внаслідок анулювання реєстрації.

Всіх суб’єктів господарювання можна розділити на декілька груп (відповідно до статусу платника ПДВ):

  1. Особи, що вже зареєстровані платниками.
  2. Особи які не мають обов’язку реєструватися та не прагнуть цього.
  3. Особи, які зобов’язані зареєструватися.
  4. Особи, які не зобов’язані реєструватися, проте мають право.
  5. Особи, які прагнуть стати платниками, проте не мають на це права.

Єдиний податок 2012 та реєстрація платником податку на додану вартість. Право чи обов’язок?

Олексій

Головне питання цієї статті: «Платник єдиного податку третьої групи перевищив обсяги постачання в розмірі 300 тис.грн. Чи повинен він в обов’язковому порядку зареєструватися платником податку на додану вартість? Чи тільки має на це право?». Давайте спробуємо разом відповісти на це питання. Адже воно досить важливе. Взагалі то, у цій статті буде розглянуто не тільки це питання, а й інші особливості одночасного застосування податку на додану вартість та нової спрощеної системи оподаткування.

На написання цього поста мене підштовхнули активні обговорення теми спрощеної системи оподаткування 2012 та податку на додану вартість майже на всіх бухгалтерських форумах. В приклад можна поставити ці теми на бухфорумі та форумі ЧП. Форумчани схиляються до того, що платники єдиного податку у разі перевищення обсягів постачання в розмірі 300 тис.грн. виключно мають право стати платниками ПДВ.

Закон про спрощену систему оподаткування підписано Президентом

Олексій

Законопроект №8521 від 16.05.2011 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» підписано Президентом України. Після підписання він став називатися Законом 4014-VI   від 04.11.2011.

Це означає, що три попередні статті на блозі були написані не дарма.

У статті Нова спрощена система оподаткування. Порівняльна таблиця груп платників єдиного податку фізичних осіб було порівняно три групи платників єдиного податку, розглянуто головні особливості кожної групи та принципові відмінності один від одної.