Сторінка 63

Бланк податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи підприємця скачати, завантажити

Олексій

Відповідно до статті 296 Податкового кодексу, фізичні особи – платники єдиного податку зобов’язані подавати податкову декларацію до податкової служби. Форма декларації затверджена Наказом Міністерства фінансів України №1688 від 21.12.2011 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Як заповнити річну податкову декларацію про майновий стан та доходи фізичних осіб. Хто подає та як подавати? А також приклад (зразок) заповнення

Олексій

річна декларація про майновий стан та доходиЗгідно пункту 179.1 Податкового кодексу фізичні особи — платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані щорічно доповідати державі про свої заробітки шляхом подання річної податкової декларації про майновий стан та доходи. Форма декларації та порядок її заповнення затверджені Наказом Міністерства фінансів №1395 від 07.11.2011. Скачати бланк декларації у форматі xls можна за цим посиланням. Одразу слід звернути увагу, що форма декларації та порядок її заповнення змінювалися Наказом №84 від 03.02.2012 року. В ній скоротилася кількість розділів та додатків, а також для окремих категорій громадян, зокрема державних службовців, був виділений спеціальний додаток 7.

Хто зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан та доходи?

Конкретного переліку, хто повинен раз на рік звітувати до податкової служби, у Податковому кодексі не визначено. Натомість визначено перелік осіб, обов’язок щодо подання декларації яких вважається виконаним, у разі відповідності певним критеріям. Отже, річну податкову декларацію про майновий стан та доходи зобов’язані подавати всі, окрім громадян, які отримували дохід (пункт 179.2 ПКУ):

Додаток 7 до річної податкової декларації про майновий стан та доходи (скачати, завантажити)

Олексій

Тут ви можете скачати додаток 7 до річної податкової декларації про майновий стан та доходи, який називається «Відомості про майно, доходи, видатки і зобов’язання фінансового характеру».

Подання річного звіту з єдиного соціального внеску для підприємців на загальній системі оподаткування. Лист ПФУ від 29.02.2012 №4889/03-30

Олексій

річний звіт з ЄСВ для підприємцяПару місяців тому я написав дві дуже спірні статті, в яких був наведений приклад розрахунку річної суми єдиного соціального внеску для підприємців на загальній системі оподаткування. Хто не читав, читаємо: Як підприємцю на загальній системі оподаткування розрахувати суму річного єдиного соціального внеску «за себе»? та До чого призводять збитки у певних місяцях в цілях розрахунку річного ЄСВ та ПДФО для підприємця на загальній системі оподаткування?. У цих статтях можна ознайомитися з основними принципами розрахунку ЄСВ для  ФОПів загальносистемників.

Взаємозалік (бартер) для ФОП на загальній системі оподаткування. Відображення у книзі обліку доходів та витрат

Олексій

залік зустрічних вимог для підприємцяПунктом 177.1 Податкового кодексу визначено, що до загального оподатковуваного доходу відноситься виручка у грошовій та негрошовій формі. До виручки у негрошовій формі, зокрема, відноситься дохід від здійснення бартерних операцій або заліку взаємних зустрічних вимог (взаємозаліку).

На відміну від фізичної особи – підприємця платника єдиного податку, якому здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) у негрошовій формі прямо заборонено пунктом 291.6 Податкового кодексу, ФОП на загальній системі цілком може здійснювати товарообмінні операції.

Короткий огляд узагальнюючих податкових консультацій, які стосуються платників єдиного податку

Олексій

податкові консультаціїТрохи більше тижня тому, Державна податкова служба України затвердила декілька узагальнюючих податкових консультацій з питань практичного застосування податкового законодавства. З них, я нарахував чотири, які прямо стосуються фізичних та юридичних осіб платників єдиного податку.

Податкова служба відповіла на низку запитань, які стосуються платників єдиного податку. Слід зазначити, що у всіх податкових консультаціях дуже багато зайвої інформації. Простіше кажучи, більше половини кожної консультації – це повністю переписані пункти Податкового кодексу. Я вирішив вибрати головні моменти консультацій та зробити коротенький огляд.

Оренда, суборенда, посередництво в оренді житлових та нежитлових приміщень для підприємців платників єдиного податку 2012. Чи можна обійти обмеження, які встановлені Податковим кодексом?

Олексій

оренда для платників єдиного податкуДуже багато підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування обліку та звітності та сплачують єдиний податок, займаються наданням житлових та нежитлових приміщень або земельних ділянок в оренду. До вступу в силу з початку 2012 року Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу, для фізичних осіб — підприємців, які здавали в оренду дуже великі приміщення або земельні ділянки, застосування спрощеної системи було можливістю значною зекономити на сплаті податків.

З початку 2012 року значній частині підприємців, які надають майно в оренду, було заборонено сплачувати єдиний податок. Обмеження по оренді для єдинників міститься у пункті 291.5.3 Податкового кодексу. Завдяки цьому обмеженню, значній кількості платників єдиного податку, які надають приміщення або земельні ділянки в оренду, тепер доведеться обирати один з наступних варіантів:

Як заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску «за себе» та як сплачувати ЄСВ протягом року для підприємців — платників єдиного податку?

Олексій

єдиний соціальний внесок для платника єдиного податку

Читаємо оновлену статтю Заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску (ФОП єдиний податок)

Згідно п.4 ч.1 ст.4 Закону «про ЄСВ» фізичні особи – платники єдиного податку є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. А платник єдиного соціального внеску повинен своєчасно та у повному обсязі обчислювати, нараховувати та сплачувати ЄСВ, а також подавати звітність до Пенсійного фонду. Виключенням з цього правила є пенсіонери за віком та інваліди, які звільняються від сплати ЄСВ за себе. Про них можна почитати у статті Чи сплачують підприємці платники єдиного податку – пенсіонери за віком єдиний соціальний внесок за серпень 2011 року?.

Для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку прийшов час звітуватись до пенсійного фонду «за себе». Для того, щоб відзвітуватись, необхідно правильно заповнити звіт. Взагалі процес подання та заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску для ФОП платника єдиного податку досить простий, проте все ж таки, має деякі особливості, про які ми і поговоримо далі.

Ще раз про касовий метод нарахування витрат для фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування

Олексій

витрати підприємцяЗакінчився період подання річних податкових декларацій про майновий стан та доходи підприємцями на загальній системі оподаткування. Тому зараз можна підбити деякі підсумки.

Якось я писав пост про касовий метод віднесення  витрат до складу валових для ФОП на загальній системі. У цій статті була висловлена думка про те, що вимоги податкової служби щодо визнання витрат для підприємця за касовим методом м’яко кажучи не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та є лише особистою позицією податкового відомства.

Чи повинен приватний підприємець мати первинні документи на товар та яка передбачена відповідальність за їх відсутність?

Олексій

Чи повинні приватні підприємці мати документи, що підтверджують придбання товарів? Таке питання дуже часто задають читачі блогу у коментарях. Можна сказати, що в цього питання є своя історія, яка полягає у еволюції взаємовідносин податкової служби з приватними підприємцями – платниками єдиного податку.

У цій статті я спробую обґрунтувати законодавчими нормами, що приватні підприємці зобов’язані мати первинні документи на придбаний товар. Також ми розглянемо основні види штрафних санкцій, які застосовує податкова служба до підприємців, в яких відсутні первинні документи, а також позицію судових органів щодо рішень податкової служби. З’ясуємо, якими нормами слід оперувати підприємцю під час проведення в нього перевірки та спробуємо відповісти на питання, де ж взяти первинні документи.