Сторінка 61

Законопроект №9661-д від 17.02.2012 (закон №4834-VI від 24.05.2012). Зміни у податок на додану вартість

Олексій

Сьогодні я продовжу аналізувати зміни у Податковий кодекс, які приніс із собою Законопроект №9661-д від 17.02.2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм». У минулому пості були розглянуті зміни у спрощеній системі оподаткування. Тепер черга дійшла до податку на додану вартість.

Так само як і у випадку єдиного податку, податок на додану вартість зазнав суттєвих змін. Вони стосуються порядку реєстрації платниками податку на додану вартість, нарахування податкових зобов’язань при визнанні умовного постачання при анулюванні реєстрації платником ПДВ, визначення оплаченої частини податкового кредиту для бюджетного відшкодування, а також порядку складання податкових накладних та реєстрації їх у Єдиному реєстрі. Отже:

Як рахувати граничний обсяг доходу для застосування податкової соціальної пільги при роботі за сумісництвом?

Олексій

Працівник за основним місцем роботи не користується податковою соціальною пільгою, а на роботі за сумісництвом – користується. Чи враховувати для граничного розміру доходу для застосування ПСП дохід у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи і за сумісництвом, чи тільки дохід одержаний від роботи за сумісництвом?

Законопроект №9661-д від 17.02.2012 (закон №4834-VI від 24.05.2012). Довгоочікувані зміни у Податковий кодекс щодо спрощеної системи оподаткування

Олексій

24.05.2012 року Верховна рада у другому читанні прийняла на основі законопроекту №9661-д від 17.02.2012, Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм». Поки що, у закону немає номеру. Станом на дату публікації статті, закон направлено на підпис Віктора Федоровича. До речі, зі станом проходження законопроектом різних етапів законотворчої процедури можна ознайомитися на цій сторінці на офіційному сайті Верховної ради. Текст законопроекту до другого читання ви також можете скачати там.

Нові зміни у Податковий кодекс мають на меті вирішити багато спірних питань, які виникли при практичному застосуванні його норм. Зміни стосуються багатьох сфер податкового законодавства. Але у цій статті я спробую проаналізувати лише зміни, які стосуються спрощеної системи оподаткування. Для цього виділю основні, на мій суб’єктивний погляд, норми головного податкового документа країни, які зазнали змін.

Заробітна плата нарахована за один місяць, а виплачена у наступному. Коли є витрати у підприємця на загальній системі оподаткування?

Олексій

Яка сума заробітної плати відноситься до витрат поточного місяця? Нарахована і єдиний соціальний внесок нарахований? Чи фактично сплачені? Аванс виплачується 19 числа, а заробітна плата 5.

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу, до витрат підприємця на загальній системі оподаткування відносяться документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності відповідно до пунктів 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4, пунктом 138.11.

Коли рєєструватися платником податку на додану вартість. 300 чи 360 тис.грн. Або що означає «обсяг поставки без ПДВ»?

Олексій

Фізична особа – підприємець перебуває на загальній системі оподаткування та не є платником ПДВ. У пункті 181.1 Податкового кодексу сказано, що обсяг постачання повинен бути 300 тис.грн (без урахування ПДВ). Це означає, що з ПДВ це 360 тис.грн.? А також, яким чином визначати період для розрахунку обсягу поставки. З початку року або кожен місяць брати 12 календарних місяців назад?

Метод формування витрат підприємця (ФОП) на загальній системі. Нарешті судова практика

Олексій

витрати підприємцяЗа яким методом має формувати витрати підприємець на загальній системі оподаткування? За касовим методом (тільки після оплати) чи за методом нарахування (після отримання товару незалежно від оплати)? Цьому питанню вже присвячено декілька статей на блозі:

  1. Визнання витрат підприємцем на загальній системі. Касовий метод чи метод нарахування?
  2. Як визначати витрати та доходи підприємця на загальній системі оподаткування
  3. Ще раз про касовий метод нарахування витрат для фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування
  4. Витрати на ремонт, придбання запасних частин, технічне обслуговування автомобіля підприємця на загальній системі. Можна чи ні?

Яку інформацію зобов’язаний повідомляти податковій служби кожен громадянин? Порядок подання інформації для ДРФО та бланк заяви

Олексій

Кожен звичайний громадянин сплачує податки та збори. Можна сказати точно, що кожна фізична особа, яка отримує офіційні доходи є платником податку на доходи фізичних осіб за ставкою 15/17% (в залежності від розміру доходу).

Кожен громадянин перебуває на обліку у органах податкової служби. У кожного громадянина є свій індивідуальний податковий номер платника податків (ІПН). Немає податкового номера лише у тих осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від нього.

Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (ДРФО). Форма №5др скачати бланк

Олексій

У Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (ДРФО) на кожну фізичну особу заведена облікова картка, в якій  міститься наступна інформація (пункт 70.2 Податкового кодексу):

  1. прізвище, ім’я та по батькові;
  2. дата народження;
  3. місце народження (країна, область, район, населений пункт);
  4. місце проживання, а для іноземних громадян — також громадянство;
  5. серія, номер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий.

При зміні будь якої інформації з вищевказаного переліку, фізична особа зобов’язана у місячний термін з дня виникнення таких змін, повідомити податкову службу. Для цього треба подати заяву за формою №5др, яку можна скачати на цій сторінці.

Оренда у платника єдиного податку. Чи є доходом відшкодування орендарем комунальних платежів?

Олексій

Орендодавець підприємець — єдиноподатник третьої групи, орендар – юридична особа. Згідно договору оренди орендар відшкодовує комунальні послуги за окремим рахунком. Раніше відшкодування коммунальних послуг було доходом орендодавця єдиноподатника, а як у 2012 році?

Чи має право платник єдиного податку зменшити свій дохід на суму нарахованого єдиного соціального внеску та ПДФО? Або про що йдеться у пункті 292.10 ПКУ

Олексій

зменшення єдиного податку на ЄСВЄ у Податковому кодексі пункт 292.10, в якому написано:

Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

Помітив, що платники єдиного податку, як фізичні так і юридичні особи задають питання, чи означає ця норма Податкового кодексу, що єдинники можуть зменшити суму свого доходу на суми:

  • податку на доходи фізичних осіб, утриманих із заробітної плати найманих працівників;
  • єдиного соціального внеску, утриманого з зарплати, або нарахованого на зарплату найманих працівників;
  • єдиного соціального внеску, який платники єдиного податку щомісяця сплачують за себе в розмірі мінімального страхового платежу.

MAXCACHE: 0.88MB/0.00070 sec