Ознайомлення працівника з колективним договором та внутрішнім трудовим розпорядком

При поддержке: Вы когда нибудь пользовались профессиональными сухими шампунями для волос? Чем они отличаются от обычных шампуней читайте тут http://allurecosmetics.com.ua/catalog/category/151/. Несмотря на относительно высокую цену, они имеют ряд существенных преимуществ по перед обычными шампунями.

Продовжуємо статті з циклу з кадрової справи для бухгалтерів. Тут ми розглянемо основні аспекти та акценти в момент ознайомлення працівника з колективним договором. Також раджу почитати попередні статті з циклу:

  1.  Прийом документів від працівника при прийомі на роботу
  2. Трудовий договір та його види
  3. Як правильно оформити наказ про прийняття на роботу?

Тут слід керуватися статтею 29 КЗпП. До початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний:

  1. роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
  2. ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
  3. визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
  4. проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Розглянемо докладніше п. 2 ст. 29 КЗпП.

Читайте також Нове в порядку компенсації середнього заробітку мобілізованих

Правила внутрішнього трудового розпорядку – це документ, що має бути обов’язково на кожному підприємстві, оскільки в ньому визначається трудовий розпорядок: тривалість робочого тижня та щоденної роботи, час початку і закінчення роботи та перерви для відпочинку і харчування, порядок чергування у змінах, та інші питання важливі як для роботодавця, так і для працівника.

Правила внутрішнього трудового розпорядку затверджуються трудовими колективами за поданням роботодавця на основі типових правил (ст. 142 КЗпП). Та, якби це не було дивно, під час розроблення правил внутрішнього трудового розпорядку необхідно керуватися документом з досить «поважним віком», а саме Типовими правилами внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затвердженими постановою Держкомпраці СРСР від 20 липня 1984 № 213.

Також, до початку виконання працівником своїх обовязків його слід ознайомити із ще одним документом – колективним договором. Колективний договір укладається на підприємстві на основі чинного законодавства та прийнятних сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально – економічних відносин й узгодження інтересів працівників та роботодавців.

Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги для працівників.

Читайте також Детально про фіксовану індексацію на прикладах

Слід зазначити, що в законодавстві ніде не зазначається вимог, щодо ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором під підпис. Але для уникнення в майбутньому непорозумінь, все ж таки краще ознайомити працівника саме під підпис, а не усно.

Як правило на підприємствах ведеться журнал ознайомлення працівників із правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором та іншими локальними актами підприємства. Журнал розробляється індивідуально на кожному підприємств в довільній формі.

Також, як варіант, може бути додано до наказу про прийняття на роботу рядок: «З колективним договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку ознайомлений». Поряд з рядком, працівник має поставити свій підпис і зазначити дату ознайомлення.

Читайте також Відмінності трудового договору та договору цивільно-правового характеру

Також, слід зазначити декілька слів про робоче місце працівника.  Безпосередній керівник має відповідати за визначення працівнику робочого місця та забезпечення його необхідними для роботи засобами. Та, кадровику необхідно проконтролювати додержання законодавства про працю, а саме, чи обладнано робоче місце працівника до початку роботи. На підприємстві також може розроблятися певна процедура обладнання робочого місця для новоприйнятих працівників із визначенням відповідальних осіб.

Науковий редактор, консультант прямої лінії  журналу «Заработная плата»

Казначей Галина

Ознайомлення працівника з колективним договором та внутрішнім трудовим розпорядком
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *