Особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи 2015-2016

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

При поддержке: Любите мебель из настоящего дерева? Только настоящее дерево, столы из натурального дерева на feshemebel.com.ua для самых разных целей смотрите по ссылке. Удобная система выбора а также индивидуальный подход к каждому клиенту позволит сделать покупку стола удовольствием.

Ми вже повідомляли нашим читачам про те, що наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 під №859 затверджена нова форма декларації про майновий стан і доходи, а також Інструкція щодо її заповнення. Дивіться попередні статті на цю тему: Декларація про майновий стан і доходи фізичних осіб та ФОП 2016 (Наказ Мінфіну від 02.10.2015 №859) а також Декларація про майновий стан та доходи 2016. Заповнюємо розділ за розділом

Напередодні нового 2016 року ми вирішили опублікувати серію статей, які будуть присвячені тому, як заповнити декларацію про майновий стан і доходи різних категорій платників, на яких статтею 179 ПКУ покладається такий обов’язок.

Почнемо, як завжди, з загальних принципів заповнення декларації та порядку її оформлення, оскільки вони єдині для всіх категорій платників.

Загальні положення

Почнемо з того, що подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — декларація) передбачено Конституцією України, Податковим Кодексом України (ПКУ).

Декларація подається до контролюючого органу в один з таких способів на вибір платника податків:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Декларації відповідно до пункту 49.18 статті 49 глави 2 розділу II ПКУ, подаються за звітний (податковий) період, що дорівнює:

  • календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — до 01 травня року, наступного за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу;
  • календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — підприємців — протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
  • календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) — протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Якщо останній день терміну подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, наступний за вихідним або святковим днем.

У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу у термін,не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації (п. 49.5 статті 49 глави 2 розділу II Кодексу).

Платник податків до 01 березня року, наступного за звітним періодом, має право звернутися з запитом до відповідного органу з проханням надати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

Порядок оформлення декларації

Декларація складається з восьми розділів, що подаються на одному двосторонньому аркуші формату А4, та чотирьох додатків до декларації, які подаються на одно- та двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Додатки є складовою частиною декларації і без декларації не дійсні. Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

У декларації та додатках вказуються всі передбачені в них відомості (показники), крім випадків, прямо визначених у декларації та додатках. Якщо будь-який рядок декларації або програми не заповнюється через відсутність інформації (операції, суми), то такий рядок прокреслюється, крім випадків, прямо визначених у декларації або додатках.

Показники у розділах ІІ-V декларації, додатках наводяться в гривнях з копійками.

Декларація та додатки заповнюються таким чином, щоб забезпечити вільне читання тексту (цифр) та збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності (друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору). Заповнення олівцем не дозволяється.

У декларації та додатках не повинно бути підчисток, помилок, виправлень, приписок і закреслень. У декларації та додатках не повинні міститися текст або цифри, які неможливо прочитати внаслідок пошкодження аркушів, їх потертості, залиття чорнилом чи іншою рідиною.

Достовірність даних декларації та додатків підтверджується власноручним підписом фізичної особи — платника податку або особи, уповноваженої на заповнення декларації.

Особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи 2015-2016
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00032 sec