Особливості сплати єдиного податку при мобілізації фізичної особи підприємця

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Консультант. Автор статей з бухгалтерського та податкового обліку. З радістю відповім на ваші питання у коментарях.

Беручи до уваги оголошення на території нашої країни, починаючи з 2014 року, часткової мобілізації, в податкове законодавство (а саме в Податковий кодекс і спеціальний закон про єдиний внесок) законом №1275-VII від 20.05.2014 були внесені певні доповнення, що безпосередньо стосуються особливостей нарахування, а також сплати єдиного податку суб’єктами спрощеної системи оподаткування.

Особи, які звільняються від сплати єдиного податку

На підставі норм п. 25 підрозд. 10 розд. XX «Перехідних положень» ПКУ від сплати податку звільняються наступні категорії платників податків-підприємців, які перебувають на єдиному податку:

  1. особи, призвані на військову службу у період мобілізації;
  2. особи, призвані до виконання зобов’язань по мобілізації на встановлені штатами військового часу посади на момент особливого, передбаченого законом про мобілізаційну підготовку та мобілізацію періоду.

Звертаємо вашу увагу, що дані правила вже діють з 18.04.2014, тобто з моменту 1-го дня оголошеної на підставі указу президента часткової мобілізації.

Читайте також Скільки податків заплатять в 2017 році платники єдиного податку

Підстави для надання звільнення від сплати єдиного податку

Згідно із законом, у якості підстав для надання конкретному підприємцю на єдиному податку для тимчасового звільнення від сплати ним єдиного податку визнається його звернення в свій територіальний податковий орган з відповідною заявою. На підтвердження факту мобілізації даного платника податків він повинен надати до контролюючого органу копію одного з таких документів:

  • свого військового квитка;
  • будь-якого іншого документа, що свідчить про мобілізацію і виданого уповноваженим держ. органом.

Такі документи повинні обов’язково містити відомості про призов особи-заявника на військову службу на підставі призову в період мобілізації, на особливий період.

Для звернення платника податків на спрощеній системі у податкові органи з метою його звільнення від сплати єдиного податку передбачено термін 10 днів з моменту його демобілізації. Якщо ж такий підприємець після демобілізації перебуває на лікуванні чи реабілітації, безпосередньо пов’язаних із виконанням його обов’язків у період мобілізації, документи в податкові органи він може подати протягом 10-ти днів з моменту завершення його лікування або реабілітації.

Читайте також Особливості оподаткування доходів приватних підприємців від здачі в оренду нерухомості

Порядок звільнення від сплати єдиного податку

Звільнення від нарахування та сплати єдиного податку, а також подання щодо нього звітності застосовується до всіх підприємців — єдинників на весь термін їх військової служби незалежно від наявності у них найманих працівників.

У той же час, підприємці, які використовують у своїй діяльності працю найманих працівників, на період своєї мобілізації повинні передати повноваження з виплати таким працівникам доходів іншій особі. Перерахування ж до бюджету податку на доходи фіз. осіб, виплаченого таким найманим працівникам здійснюється підприємцем протягом 180 днів з дати його демобілізації. При цьому штрафні, ні інші фінансові санкції у цьому випадку не нараховуються. Звітність по нарахованиму та утриманому уповноваженою особою податку з доходів фіз. осіб та найманих працівників подається підприємцем у встановлені ПКУ строки і також без застосування будь-яких санкцій.

Читайте також Мінімальная заробітна плата 2017, прожитковий мінімум, податкова соціальна пільга, ЄСВ та інші соціальні стандарти

Списання податкового боргу

Як роз’яснила ДФС у своєму листі від 18.07.2014 р., для «єдинників» на 1-й і 2-й групах, які не здійснюють господарської діяльності та не використовують праці найманих осіб, на термін їх перебування на військових зборах передбачена процедура списання податкового боргу по єдиному податку як безнадійного на підставі статті 101 НК та наказу Міндоходів під № 577.

При поддержке: Вашей компании нужен быстрый и профессиональный перевод официального документа? Бюро переводов документов literraua.com выполнит перевод качественно, в короткие сроки и по приемлемым ценам.

Особливості сплати єдиного податку при мобілізації фізичної особи підприємця
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *