Особливості отримання лікарняних переселенцями

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Як відомо, в зоні проведення АТО соціальні виплати не сплачуються. Для того, щоб отримати матеріальне забезпечення на виплату листків непрацездатності, підприємство повинно перереєструватися на вільній території. Але, як бути тим працівникам, чиє підприємство не пройшло перереєстрацію? Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №37 від 26.12.2014 року (зареєстрована в Мінюсті 21.01.2015 р. за №68/26513) визначено порядок надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які були переміщені з зони АТО. Порядок набрав чинності з 06.02.2015 року.

Хто може розраховувати на отримання допомоги від Фонду

Правом на отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування можуть скористатися особи які перебувають (або перебували) у трудових відносинах з підприємством (або були добровільно застраховані) та офіційно зареєстровані як переміщені особи на підконтрольних Україні територіях. До сплати приймаються листи непрацездатності, які були відкриті до моменту переміщення особи, та лікарняні по вагітності та пологах, які отримані не пізніше 30 тижнів після переміщення. Особа на момент настання страхового випадку повинна бути застрахованою в системі державного соціального страхування.

Які документи потрібно надати

Для отримання матеріального забезпечення потрібно звернутися з заявою до робочого органу за новим місцем реєстрації та надати наступний пакет документів:

  • лист непрацездатності;
  • паспорт та копії 1-4 та 11-16 сторінок;
  • копію довідки про одержання ідентифікаційного податкового номеру;
  • копію довідки про переміщення на територію, підконтрольну Україні з відміткою державної міграційної служби;
  • довідку з банку про відкриття рахунку для зарахування коштів;
  • завірену копію трудової книжки (за наявності). У разі відсутності необхідних документів – довідку з ПФУ. Якщо не має можливості підтвердити документально страховий стаж, лікарняний буде розраховано виходячи з мінімального страхового стажу в розмірі 50% від середньоденної допомоги;
  • довідку про нараховану заробітну плату за шість місяців, що передують страховому випадку з зазначенням видів виплат та кількістю відпрацьованих днів (часів). При відсутності цих даних розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати;
  • копію свідоцтва про народження дитини – для отримання допомоги по догляду за хворою дитиною;
  • копії посвідчень (при їх наявності), які надають право на отримання пільги по страховому стажу.

Фізичні особи-підприємці, які забезпечують себе роботою самостійно повинні надати копію договору про добровільну участь у системі державного соціального страхування та документи, що підтверджують сплату ЄСВ.

Терміни виплати допомоги

Допомога призначається протягом 10 днів з моменту отримання повного пакету документів та повинна бути сплачена протягом 10 наступних робочих днів на власний розрахунковий рахунок застрахованої особи. Єдиний соціальний внесок, прибутковий податок та військовий збір утримуються та перераховуються працівниками Фонду.

При поддержке: Вам нужно перевести деньги с карты на карту любого банка Украины? Воспользуйтесь сервисом мгновенных банковских переводов pay4.com.ua. Деньги переводятся в кратчайшие сроки с максимальным уровнем безопасности.

Особливості отримання лікарняних переселенцями
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *