Особливості нарахування допомоги по вагітності та пологах для внутрішніх сумісників

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці Питання та відповіді ми відповідаємо на питання, задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання у рубриці Безкоштовних консультацій та отримати відповідь.

Я працюю в школі. З 15 вересня пішла в декрет, а з 16 червня пішла у щорічну відпустку на 56 календарних дні. Щоб не сидіти вдома під час відпустки я пішла з 14 червня по 19 серпня офіційно працювати (із записом у трудову) в табір відпочинку вихователем . Так от, суму доходів по виплаті декретних лікарняних мені беруть тільки зі школи, а доходи з табору враховувати не хотять, хоча це таж сама організація, бухгалтерія і з мене також проводилися відрахування. Чи правильно те, що доходи беруться тільки з основного місця роботи (в моєму випадку зі школи), а додаткові доходи не враховуються?

Особи, які працюють за сумісництвом, приймаються на роботу за трудовим договором та сплачують внески. Таким чином вони являються застрахованими особами та мають право на отримання матеріального забезпечення по вагітності та пологах. Якщо працівник працює на різних підприємствах, то допомога по вагітності та пологах за місцем роботи по сумісництву нараховується на підставі довідки з основного місця роботи про середню заробітну плату за останні шість місяців та копії листка непрацездатності. Розрахунок лікарняного листка суміснику проводиться відповідно до вимог статті 21 «Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266.

В Вашому випадку виникають питання з відповідністю до діючого законодавства працевлаштування за сумісництвом в таборі.

Статтею 21 Кодексу Законів про працю передбачено право працівника працювати одночасно на декількох підприємствах. Однак при цьому ст. 2 «Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», затвердженого сумісним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів №43 від 28.06.1993 року вводяться обмеження на працю за сумісництвом для вагітних жінок. Крім того згідно пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» № 245 від 03.04.1993 р. зі змінами від 31.08.1996 р. загальна тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати половини місячної норми робочого часу. Отже працівник не може працювати більш ніж на 1,5 ставки.

В разі якщо Ваше працевлаштування за сумісництвом не суперечить діючому законодавству та з заробітної плати утримувався єдиний соціальний внесок в розмірі 3,6%, то отримані кошти за роботу в таборі повинні враховуватися при нарахуванні лікарняного листа по вагітності та пологах. В разі якщо табір та школа являються структурними підрозділами одного відділу освіти та обслуговуються централізованою бухгалтерією, то лікарняні в повному обсязі розраховуються цією бухгалтерію. В іншому випадку Ви не маєте права на отримання лікарняного за сумісництвом, оскільки страховий випадок настав після Вашого звільнення з табору

При поддержке: Успешная торговля на финансовых рынках требует от трейдера анализа огромного количества информации. Сократить количество информации можно, используя торговые сигналы. Здесь http://www.fxtip.ru/torgovie-signali.html торговые сигналы по рынку Forex транслируются постоянно.

Особливості нарахування допомоги по вагітності та пологах для внутрішніх сумісників
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *