Особливості формування особової справи для нових працівників

При поддержке: Изнуряющая жара вас полностью вымотала? С кондиционерами от Киев Комфорт вы можете найти спасение от жары у себя дома. Их сайт здесь. Читайте подробную информацию об их продукции, ценах и услугах.

Продовжуємо статті з циклу з кадрової справи для бухгалтерів. Тут ми розглянемо основні аспекти та акценти в момент формування особової справи для нового працівника. Також раджу почитати попередні статті з циклу:

 1.  Прийом документів від працівника при прийомі на роботу
 2. Трудовий договір та його види
 3. Як правильно оформити наказ про прийняття на роботу?

 4. Ознайомлення працівника з колективним договором та внутрішнім трудовим розпорядком
 5. Особливості інструктажу з охорони праці для нового працівника

В особових справах документи групуються в хронологічному порядку в міру їх поповнення в такій послідовності:

 • Внутрішній опис документів справи. Заповнюється під час формування справи, в подальшому доповнюється  в мірі залучення  до справи нових документів;
 • Заява про прийняття на роботу (контракт, письмова форма трудового договору );
 • Направлення або подання (за наявності);
 • Особовий листок з обліку кадрів. Заповнюється працівником власноручно  на підставі паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, документів про освіту, трудової книжки.
 • Автобіографія. Складається працівником особисто. Може бути написана від руки або надрукована та завірена підписом працівника;
 • Документи про освіту (копії);
 • Витяги з розпорядчих документів (наказів, розпоряджень) про призначення , переведення, звільнення працівника.
 • Довідки та інші документи.

Документи складають в окрему папку, на обкладинці якої вказують прізвище, ім’я по батькові працівника та номер особової справи присвоєний їй під час реєстрації.

Порядок реєстрації особових справ  визначається інструкцією з діловодства або іншим локальним актом документом підприємства. Зазвичай для реєстрації особових справ заводять журнал обліку особових справ. Нормативно форма не затверджена. Її можна розробити на підприємстві самостійно (форма журналу).

УВАГА! Копії наказів, розпоряджень про стягнення, заохочення, зміну прізвища працівника, тощо, до особової справи працівника не включаються. Ці відомості вносяться в доповнення  до особового листка з обліку кадрів до трудової книжки.

Особові справи зберігаються у відділі кадрів. Як правило, систематизуються  в алфавітному порядку

Після звільнення працівника його особова справа передається в архів. У разі повторного прийняття на роботу необхідно сформувати нову справу. Це питання не врегульовано законодавчо, проте порядок дій у такій ситуації можна затвердити в локальному нормативному акті підприємства.

Особливості формування особової справи для нових працівників
5 (100%) 1 vote

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *