Обмеження для інтернет платежів по кредитній карті. Чи потрібно його ставити і як

Константин Деменков

Константин Деменков

Незалежний фінансовий консультант. Буду радий відповісти на ваші питання у коментарях.

Останнім часом покупки через інтернет стають все більш популярними серед українських споживачів. І це зрозуміло, оскільки інтернет-магазини мають ряд незаперечних переваг перед традиційними. Насамперед, це значна різниця в ціні, можливість вибрати товар не виходячи з дому і отримання його з доставкою на домашню або будь-яку іншу адресу. Оплатити такий товар можна або за допомогою електронних грошей, які так само набирають популярність з неймовірною швидкістю, або за допомогою своєї пластикової карти. Останній спосіб оплати пов’язаний з певними ризиками для власника такої карти. Тому, як максимально убезпечити себе при здійсненні покупок в інтернет-магазинах присвячена дана публікація.

Читати також Карта іншого банку в приват24. Переваги і недоліки

Типи карт, з яких можна здійснювати оплату через інтернет

Насамперед визначимося з тим, якою має бути карта для того щоб з неї можна було робити покупки через інтернет. На даний момент всі існуючі інтернет-магазини приймають оплату з карт класу не нижче Visa Classic, у якої розблокована можливість робити покупки такого роду. Зняти таке блокування можна у відділенні банку, де клієнтові її видали або за допомогою сервісу віддаленого доступу до своїх рахунків, наприклад Приват24.

Вкрай не бажано використовувати для покупок через інтернет карти, на які клієнт отримує заробітну плату, пенсію, стипендію, соціальні виплати або кредитну карту, на якій не встановлено ліміт витрачання коштів. Встановити такий ліміт можна так само або у відділенні банку або за допомогою сервісу віддаленого доступу до своїх рахунків. Це попередні заходи безпеки, які на початковому етапі допоможуть убезпечити клієнта від інтернет-шахраїв, якими кишить всесвітня павутина.

Читати також Чи варто оплачувати комунальні платежі банківською картою?

Спеціальні інтернет-карти

Якщо ж ви встояли у своєму рішенні робити покупки через інтернет, то кращим рішенням буде оформити окрему карту, через яку і здійснювати всі подібні розрахунки. Один з найбільших українських банків — Приват банк, для цих цілей пропонує своїм клієнтам користуватися віртуальною картою Visa Інтернет. Це не зовсім звичайна картка, її не можна використовувати в банкоматі. На вигляд, вона представляє із себе шматок картону, на якому написаний номер карти і всі інші обов’язкові реквізити для звичайної пластикової карти. Її відкриття у відділенні банку буде коштує клієнту 7-8 $. Другий варіант — це замовити її за допомогою Приват24, але тоді при кожній операції, банк буде втримувати з клієнта комісію, яка може досягати 0,35 $. Переказ на неї грошових коштів можна здійснювати за допомогою Приват24 з інших своїх рахунків або поповнити її за номером за допомогою терміналу самообслуговування в сумі передбачуваної покупки. Само собою зрозуміло, що залишок коштів на такій карті завжди буде мінімальним, тому навіть якщо шахраї до неї доберуться «поживитися» їм буде особливо не чим.

Важливі моменти при купівлі через інтернет

Тепер давайте розглянемо на що потрібно звернути увагу при відвідуванні сайту інтернет-магазину. Коли товар вже вибраний і клієнт перейшов на сторінку, де він повинен ввести дані про його карту, з якою буде здійснена оплата, слід звернути увагу на адресний рядок в браузері. Адреса цієї сторінки обов’язково повинен починатися з https://, крім того, ліворуч повинне з’явитися зелене підсвічування.
кредитная карта

Це позначає, що канал за яким покупець зв’язується з магазином захищений. А, якщо навести на це позначення курсор мишки і натиснути на нього, то можна побачити довідкову інформацію про те, який вид захисту використовує даний магазин. Крім цього, деякі магазини використовують і додатковий захист. Це може бути відправка sms-повідомлення на мобільний телефон потенційного покупця або листи на його електронну скриньку. У ньому вказується пароль, який клієнт магазину повинен негайно ввести в певне поле на сайті.

Читати також Як працюють особові рахунки в електронному кабінеті платника податків?

Дані про карту, необхідні для здійснення покупки через інтернет

Після цього заносимо дані карти, які необхідні для здійснення покупки. Для цього дивимося на лицьову сторону вашої карти і там беремо наступну інформацію: 16 цифр номера карти, дата, коли термін дії картки закінчується, ПІБ власника карти (причому точно так як це зроблено на карті). Більш докладно це видно на малюнку:

Потім перевертаємо карту зворотною стороною і вводимо інформацію про CVV2 код, як це показано на наступному малюнку:
кредитная карта
Далі вводиться сума вартості покупки, яку необхідно списати з картки покупця. Все, цієї інформації цілком достатньо для покупки в будь-якому сучасному інтернет-магазині. Якщо у вас зажадають надати яку-небудь іншу додаткову інформацію, то, швидше за все, це шахраї.

Інформація, яку треба тримати в таємниці

Ні в якому разі не можна повідомляти PIN-код від вашої карти, навіть якщо приходять запити нібито для перевірки віку або платоспроможності клієнта. Так само слід зберігати в таємниці і не довіряти третім особам свої логін та пароль для входу до системи віддаленого доступу вашими рахунками.

Читати також У вас оформлена кредитка, про яку ви не знаєте? Що робити

Можливість підстрахуватися

І, остання порада, коли оплата зроблена, то постарайтеся роздрукувати сторінку інтернет-магазину, де є інформація про адресу сайту, платіжних реквізитах магазину, номері зробленого вами замовлення, вартості та найменування купленого товару. Якщо це зробити не представляється можливим, то хоча б зробіть фотокопію даної сторінки.

Резюме

З усього вище сказаного можна зробити висновок, що для того щоб зробити покупку через інтернет, зовсім не обов’язково мати під рукою саму карту. Досить мати інформацією про обов’язкові реквізити цієї карти. Тому будьте уважні і намагайтеся не передавати цю інформацію стороннім. Вдалих покупок!

Обмеження для інтернет платежів по кредитній карті. Чи потрібно його ставити і як
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00037 sec