Податки > Податкові новини > Облік підприємців-єдинників. Світ в кінці тунелю?

Облік підприємців-єдинників. Світ в кінці тунелю?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

20.05.2010 року під головуванням віце-прем’єр-міністра України С.Л. Тігіпка відбулася нарада щодо обстежень органами державної податкової служби суб’єктів підприємницької діяльності та застосування до платників єдиного податку-фізичних осіб фінансових санкцій за відсутність обліку товарних запасів. Участь у нараді приймали також Голова Ради Підприємців при Кабінеті Міністрів України Л.Козаченко та О.Продан.

Під час своєї доповіді, О.Продан відзначила відкликання Листа ДПАУ “Щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб’єктів господарювання — платників єдиного податку” N 28923/7/23-7017/1485 від 25.12.2009 року, як такого, що не відповідає вимогам чинного законодавства та порушує права суб’єктів підприємницької діяльності.

В результаті засідання заступник Міністра Юстиції України повідомила, що С.Л.Тігіпку буде наданий офіційний лист міністерства, що обґрунтовує невідповідність чинному законодавству вищезгаданого Листа, та стане підставою для його відкликання. Текст листа можна подивитись тут.

За матеріалами http://www.radakmu.org.ua.

Слід нагадати, що 25.12.2009 року Державна Податкова Адміністрація України видала Лист N 28923/7/23-7017/1485, яким фактично зобов’язала єдинників:

1.Прибуткувати увесь товар у книзі за формою №10.

2.Робити записи у книгу після кожного факту продажу.

3.Мати необхідні документи на весь товар.

Також у Листі фактично були дані вказівки приміняти фінансові санкції згідно ст..20,21 Закону про РРО до суб’єктів господарювання-платників єдиного податку, які не ведуть облік товарів у встановленому порядку та реалізують не обліковані товари, у розмірі подвійної вартості таких товарів.

У цьому Листі чітко просліджувався намір держави боротися із великим бізнесом, схованим під прикриттям спрощеної системи оподаткування, шляхом посилення контролю за сумами виручки від реалізації у єдинників. Звісно, це спричинило хвилю обурення з боку підприємців. Проте їм нічого не залишалося, як підкорюватися вимогам податкової. Тим часом податкові інспектори штрафували підприємців, адже в їхньому розпорядженні був вищезгаданий лист.

Отже 20.05.2010 року віце-прем’єр-міністру України С.Л.Тігіпку був наданий лист Міністерства Юстиції, з текстом якого ви можете ознайомитись за цією ссилкою.

Якщо коротко, то в ньому обґрунтовується незаконність вимог податкової до підприємців щодо ведення обліку товарів, що встановлюється листом податкової.  Адже листи не є нормативно-правовими актами та носять роз’яснювальний, інформаційний характер та не можуть містити нові правові норми. У тому разі, якщо в листі встановлюються нові правові норми, вони не можуть бути визнані чинними та повинні підлягати відкликанню.

Разом з тим, на сьогоднішній день, досі не зроблено жодних дій по відкликанню Листа N 28923/7/23-7017/1485 від 25.12.2009 року.Облік підприємців-єдинників. Світ в кінці тунелю?
Оцініть статтю

One Response to Облік підприємців-єдинників. Світ в кінці тунелю?

  1. Марина:

    скажіть будь ласка , чи має підприємець-єдинщик торгувати пивом без застосування касового апарату?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend