Податки > Бухгалтерський облік > Нове в порядку компенсації середнього заробітку мобілізованих

Нове в порядку компенсації середнього заробітку мобілізованих

При поддержке: Ищете дополнительные способы заработать деньги? Читайте эту статью http://www.officeplankton.com.ua/business/10-samyx-proverennyx-sposobov-kak-zarabotat-v-internete.html — десять самых проверенных способов, как заработать в интернете. Откройте для себя способы заработать дополнительные деньги.

Постановою від 04.11.2015 р. № 911 внесено зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105.

Періоди, коли компенсується середній заробіток

Важливим питанням, яке турбувало як підприємства так і мобілізованих працівників, контрактників, строковиків, яких призвано на особливий період це з якої дати компенсується з бюджету середній заробіток, а саме:

  • як компенсувати середній заробіток працівникам, які служать чи мобілізовані більше року?
  • як компенсується середній заробіток працівникам, які призвані на строкову військову службу у 2015 р.?
  • як компенсувати середній заробіток працівникам, які служать (мобілізовані), та працюють у фізичних осіб підприємців.

На сьогодні установлено, що дія Порядку № 105 поширюється на громадян України, які починаючи:

  • з 18 березня 2014 р. були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • з 8 лютого 2015 р. були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;
  • з 11 червня 2015 р. були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, або продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

Але знову ж таки без уваги залишили працівників, які працювали у фізичних осіб-підприємців, чи самі були фізичними особами-підприємцями, тобто саме такі працівники поки, що не мають права на отримання компенсації з бюджету.

Звіт для отримання компенсації

Сам звіт на отримання компенсації також зазнав змін як у назві так і в табличній частині.

А саме, раніше це був просто ЗВІТ про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період на сьогодні ж це є ЗВЕДЕНИЙ ЗВІТ про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

Також, зверніть увагу, що звіти до соцзабезу можна погоджувати не лише у військкоматі, але і у військовій частині, що призвала працівника.

Нове в порядку компенсації середнього заробітку мобілізованих
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.00102 sec