Нова спрощена система оподаткування. Порівняльна таблиця груп платників єдиного податку фізичних осіб

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Інформація про те, що 20 жовтня 2011 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні Законопроект №8521 від 16.05.2011 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» вже встигла облетіти мабуть всі засоби масової інформації. Станом на теперішній час, законопроект направлено на підпис Президенту. Після його підписання він стане законом. Тепер всі знають, що з нового 2012 року малий бізнес чекають нові правила спрощеної системи оподаткування.

Повторювати повідомлення ЗМІ мені не дуже хочеться. Проте дуже хочеться проаналізувати та розповісти про зміни, які чекають приватних підприємців на спрощеній системі оподаткування у 2012 році. Адже розповісти є про що. Платники єдиного податку тепер поділяються на чотири групи. В перші три входять фізичні особи. Четверта існує виключно для юридичних осіб.

На юридичних особах ми, поки що, зупинятися не будемо. Натомість проаналізуємо основні відмінності та особливості трьох груп платників єдиного податку – фізичних осіб. Результати доцільно буде відобразити у вигляді таблиці.

Мабуть всім приватним підприємцям на єдиному або на фіксованому податку, або навіть на загальній системі оподаткування (думаю, що багато з них перейдуть з нового року на єдиний податок) доведеться обирати групу, у якій працювати. Саме тому, ця порівняльна таблиця буде дуже доречна. Також, після таблиці, читаємо про деякі особливості нової спрощеної системи.

1 група 2 група 3 група
Можливість використання найманих працівників Не можуть використовувати Не більше 10 осіб одночасно Не більше 20 осіб одночасно
Податковий звітний період та строки подання декларації Календарний рік. Подання декларації – 60 календарних днів, наступних за звітним періодом. Календарний квартал Подання декларації – 40 календарних днів наступних за звітним періодом. Календарний квартал Подання декларації – 40 календарних днів наступних за звітним періодом.
Граничний обсяг доходу за рік 150 000,00 грн. 1 000 000,00 грн. 3 000 000,00
Ставка єдиного податку Від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати Від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати Для платників ПДВ – 3% від доходу.
Для неплатників ПДВ — 5% від доходу.
Порядок сплати єдиного податку Авансові внески не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити авансом за весь рік Авансові внески не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити авансом за весь рік Протягом десяти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Право на свідоцтво платника ПДВ Не мають права Не мають права Мають право у разі обрання ставки 3% та якщо відповідають критеріям п.181.1 ПКУ
Види діяльності — роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках.
та/або
— господарська діяльність з надання побутових послуг населенню.
— надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.
— виробництво та/або продаж товарів.
— діяльність у сфері ресторанного господарства.
Будь які види, окрім заборонених для спрощеної системи.
Віднесення витрат до складу валових для платників податку на прибуток Відносяться Відносяться. Відносяться
Ведення обліку Книга обліку доходів, яка затверджується Міністерством Фінансів Книга обліку доходів, яка затверджується Міністерством Фінансів Для неплатників ПДВ — книга обліку доходів, яка затверджується Міністерством фінансів.
Для платників ПДВ – облік доходів та витрат за формою та в порядку, встановленому Міністерством фінансів.
Застосування РРО Не застосовують Не застосовують Не застосовують

Які нормативно-правові акти втратять силу?

Які нормативно-правові акти втратять силу у зв’язку із набранням чинності нового закону про спрощену систему оподаткування обліку та звітності? Приватних підприємців, в першу чергу, цікавлять два документи, якими вони користуються.

Перший – це Указ Президента України від 3 липня 1998 року №727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”.

Другий – це Декрет Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 “Про прибутковий податок з громадян”.

Із втратою сили Декрету КМУ такий термін, як фіксований податок перестане існувати. Фактично, всі особливості фіксованого податку переходять до першої групи платників єдиного податку.

Можливість віднесення витрат до складу валових для платників податку на прибуток

Пункт 139.1.12 Податкового кодексу України, згідно якого платники податку на прибуток не можуть відносити до складу валових витрат, витрати понесені у зв’язку із придбанням товарів, послуг або робіт у платників єдиного податку — фізичних осіб, з нового 2012 року виключається з головного податкового документа країни.

Отже, фізичні особи — платники єдиного податку, з 2012 року знову зможуть працювати з юридичними особами – платниками податку на прибуток. Проте, звичайно, є одне «але». Працювати з платниками податку на прибуток можуть тільки платники єдиного податку другої та третьої групи. При чому друга група, виходячи із структури ч.2 п.291.4 ПКУ (у редакції від 01.01.2012), не має права надавати платникам податку на прибуток послуги, але має право продавати товари.

З цього приводу, після підписання законопроекту Президентом, слід буде почекати роз’яснень податкової служби. Адже всі знають, як вони люблять перекручувати зміст норм податкового законодавства.

Повернено можливість бути платниками податку на додану вартість

Платником податку на додану вартість з нового 2012 року можуть зареєструватися платники єдиного податку третьої групи. Але тільки за умови, якщо вони відповідають критеріям, визначеним у пункті 181.1 ПКУ.

Слід зазначити, що добровільна реєстрація ПП платником податку на додану вартість відповідно до п.182.1 ПКУ для фізичних осіб підприємців — платників єдиного податку не передбачена. Це обумовлено змінами, які зазнав четвертий абзац пункту 14.1.139 ПКУ. Відповідно до абз.4 пункту 14.1.139 ПКУ (у редакції від 01.01.2012):

«особою для цілей розділу V цього Кодексу є фізична особа (громадянин України, іноземець та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, що належить згідно із законодавством до підприємницької (крім фізичних осіб — підприємців, визначених у підпунктах 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, та фізичних осіб — підприємців, визначених у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, якими застосовується ставка єдиного податку, у розмірі 5 відсотків, за винятком фізичних осіб — підприємців, визначених у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість, і обсяг такого постачання за останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений пунктом 181.1 статі 181 цього Кодексу) та/або ввозить товари на митну територію України.»

Тобто, фізична особа підприємець платник єдиного податку може зареєструватися платником податку на додану вартість тільки за умови, якщо сума оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців буде сукупно перевищувати 300 000,00 грн.

Таким чином, разом із можливістю платників податку на прибуток відносити витрати від єдинників до складу валових, свідоцтво платника ПДВ надає можливість платникам єдиного податку повноцінно співпрацювати з юридичними особами.

Ведення обліку та подання звітності платниками єдиного податку

Виходячи із тексту законопроекту, ведення обліку платниками єдиного податку повинно значно спроститися. Такий висновок можна зробити лише з назви книги обліку. Тепер вона називається не книга обліку доходів та витрат, як раніше, а просто – книга обліку доходів. Її ведуть фізичні особи – платники єдиного податку першої та другої групи, а також неплатники ПДВ третьої групи.

Для платників податку на додану вартість третьої групи передбачена якась інша форма ведення обліку доходів та витрат.

Слід також звернути увагу, що форма та порядок ведення книги обліку та порядок ведення обліку доходів та витрат буде затверджуватися не Державною податковою службою України, як раніше, а Міністерством фінансів України.

Щодо податкової звітності фізичних осіб – платників єдиного податку, слід сказати, що тепер це не звіт, як раніше, а податкова декларація із всіма витікаючими звідси наслідками.

Сплата єдиного соціального внеску фізичними особами — платниками єдиного податку

Тут нічого не змінилося. Але чому я вирішив звернути на це увагу? Просто платники єдиного податку третьої групи, одночасно із сплатою відсотку від доходу, можуть сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі мінімального страхового платежу.

Це дуже велика перевага платників єдиного податку третьої групи перед фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування, у яких єдиний соціальний внесок займає левову частку всіх платежів до бюджету.

Думаю, що це буде одна з головних причин, із за якої ФОП на загальній системі будуть становитися платниками єдиного податку третьої групи. Також, я планую написати статтю, у які зроблю таку саму порівняльну таблицю. Тільки порівнювати буду підприємців на загальній системі оподаткування та платників єдиного податку третьої групи. Отже підписуємося на новини та слідкуємо за оновленнями блогу.

Також, слід сказати про те, що у разі використання найманих працівників з 2012 року, не потрібно буде доплачувати за них 50% ставки єдиного податку.

Ну а тепер, залишається тільки чекати на те, що Віктор Федорович не буде затягувати із підписанням закону про спрощену систему оподаткування, та багатостраждальні підприємці України отримають нові, досить непогані на мій погляд, правила здійснення діяльності на єдиному податку.

Нова спрощена система оподаткування. Порівняльна таблиця груп платників єдиного податку фізичних осіб
1 (20%) 1 vote

435 Responses to Нова спрощена система оподаткування. Порівняльна таблиця груп платників єдиного податку фізичних осіб

 1. Сергій:

  Ну хоч трохи одумалися наші верховодці. А не можна це було зробити зразу а не рубати з плеча….?! Скільки крові попили з підприємців і нервів по шатали!

 2. Данило:

  Хочеться подякувати автору за роз»яснення, все коротко і лаконічно. Хочу тільки уточнити, платники єдиного податку першої і другої групи попри сплату єдиного будуть ще змушені платити єдиний соціальний внесок? І чи якимось чином нова поправка діє на існуючу систему трудових відносин з найманими працівниками?

  Вдячний.

 3. Всі платники єдиного податку повинні будуть платити єдиний соціальний внесок за себе в розмірі не менше мінімального страхового платежу (так як і тепер вони це роблять).
  Важливий момент, який я упустив у статті, за найманого працівника тепер не потрібно буде сплачувати 50% ставки єдиного податку, як це було раніше.

 4. ірина:

  Стаття втішна) спасибі адміну!!!

 5. Ирина:

  Предприниматели второй группы не смогут работать с юрлицами тк написано что они могут работать с частными предпринимателями-единщиками и населением. «При чому друга група, виходячи із структури ч.2 п.291.4 ПКУ (у редакції від 01.01.2012), не має права надавати платникам податку на прибуток послуги, але має право продавати товари. » НЕ СОВСЕМ ПОНЯТНО. Те продать юрлицу мешок картошки я могу, а помыть машину нет?

 6. Катерина:

  А подскажите, пожалуйста, на сколько теперь большим предприятиям (с ПДВ) будет удобно сотрудничать с ФОП на едином? Какие есть подводные камни? Единщикам нужно быть с ПДВ или это не смертельно и главное, что теперь предприятия могут списывать на расходы купленные у единщиков товары?
  Какая форма удобна будет для сотрудничества при новой системе?

 7. Катерина:

  И еще пару вопросиков. Если смотреть в табличку, 2-я группа упрощенцев может совершать «виробництво та/або продаж товарів». «ПРОДАЖ» — это оптовый, розничный или все равно? Продажи — населению, ФОП, а предприятиям тоже? Вы написали, что товары относятся на расходы предприятий (услуги не относятся). Значит, именно продавать предприятиям можно?
  И еще. Декларация. Подскажите, когда и где ее можно будет хоть глазочком посмотреть.
  Все. Последнее. Вы в ближайшее время не будете осветлять трудовые отношения и прилежащие к ним налоги-взносы-отчеты в соответствии со всеми нововведениями? Или, может, дайте ссылочку, где все это можно глянуть.
  Огромное, ОГРОМНЕЙШЕЕ спасибо за ваш сайт и за все ответы 🙂

 8. Надя:

  форма та порядок ведення книги обліку та порядок ведення обліку доходів та витрат буде затверджуватися не Державною податковою службою України, як раніше, а Міністерством фінансів України.» Т.е. надо с нового года будет менять книгу и заводить новую? Мы юр.лица-единщики.

 9. Мария:

  Добрый день, я хочу спросить у администратора, подскажите мне пожалуйста я являюсь СПД на единоплательщик по КВЕД 70.2 вид деятельности: я занимаюсь предоставлением оборудывания для пополнения счета (как айбоксы) компании которая имеет лицензию на эту деятельность и сертифицирует меня 24 нонстоп.Они занимаются электронной коммерцией – вы пополняете счет компания за это имеет процент и отдает мне этот процент с выручки которая проходит через мои автоматы. Через автомат проходит свыше 300 тис грн каждый год , мы инкассируем и отдаем сного эти деньги перечисляем на счет компании 24 нонстоп так работаю все дилеры .
  Вопрос :1)какой доход(выручку ) показывать в отчете ежеквартальном 300тис.грн ?или только комиссию 2 % ? Деньги не проходят через мой счет как СПД они постоянно зачисляются на счет компании 24 нон стоп , хотя в терминалах оборачиваются деньги дилеров ( мои так я дилер тоже)
  2)Какой придел выручки оборота для СПД единосистемщика работая без РРО
  За ранние спасибо , Мария

 10. Валентин:

  А як щодо діяльності у сфері інформатизації з юридичними особами (консультування, налаштування програмного забезпечення і тд)? До якої групи такий ФОП може належати?

 11. Ирина, саме так.
  Катерина, найбільш зручна група для співпраці з юридичними особами — платниками податку на прибуток — це третя група зі ставкою єдиного податку 3% та реєстрацією платником ПДВ. Тоді у юридичних осіб не буде жодної причини, що не співпрацювати з таким єдинником. Щодо оптового чи роздрібного продажу у законопроекті це не уточнюється, тобто все одно. Продавати підприємствам можна, на відміну від послуг. Декларацію можна буде побачити, коли її форму затвердить Державна податкова служба. Про заробітну плату на блозі написано досить багато статей, з ними ви можете ознайомитимся однойменній рубриці.
  Надя, так з нового року буде інша форма ведення обліку доходів та витрат.
  Валентин, поки що тільки третя група.

 12. Мария, 1. Для того щоб це сказати, треба подивитися на саму декларацію. Для цього треба дочекатися поки її затвердять. Також, слід дізнатися позицію ДПС з цього приводу. Наприклад, зараз, вся сума однозначно буде вашим доходом (згідно позиції ДПС). Можливо щось змниться з нового року.
  2. Граничні обсяги виручки для кожної групи наведені у таблиці.

 13. АНАТОЛІЙ:

  ВАША ЦИТАТА: «Просто платники єдиного податку третьої групи, одночасно із сплатою відсотку від доходу, М О Ж У Т Ь С П Л А ЧУ В А Т И єдиний соціальний внесок у розмірі мінімального страхового платежу».

  А ЩО, МОЖУТЬ І НЕ СПЛАЧУВАТИ?
  А РАПТОМ ДОХІД НЕ БУДЕ ОТРИМАНО :НАПРИКЛАД,ЗАТЯЖНА НЕ ДАЙ БОГ ХВОРОБА ПІДПРИЄМЦЯ?..

 14. АНАТОЛІЙ:

  А ЯК ОРГАНИ ДПС КОНТРОЛЮВАТИМУТЬ ОПРИБУТКОВУВАННЯ, ( А, ОТЖЕ, І РОЗМІР СПЛАТИ СВОЇХ ЄДИНОПОДАТНИХ ВІДСОТКІВ), ГОТІВКИ У 3-ОЇ ГРУПИ?
  АДЖЕ РРО У НИХ НЕ БУДЕ…

 15. Влад:

  Мене цікавить, чи можна у рамках 2 групи надавати послуги нерезидентам? Компанія — нерезидент не має предтавництва в Україні і звісно тут не є платником податку на прибуток.
  Це актуально для багатьох ІТ спеціалістів, які працюють дистанційно на західні компанії.

 16. АНАТОЛІЙ, моя «цитата» має на увазі можливість сплати ЄСВ платниками єдиного податку в розмірі мінімального страхового платежу незалежно від розміру отриманого доходу, НА ВІДМІНУ від підприємців на загальній системі оподаткування.
  В закон єдиний соціальний внесок змін внесено не було, отже підприємці платники єдиного податку будуть сплачувати єдиний соціальний внесок як і раніше.
  Для того, щоб зрозуміти як ДПС буде контролювати записи у книгах доходу підприємців, слід для початку почекати, поки затвердять самі книги.
  Влад, моя думка, що не може. Відповідно до ч.2 пункту 294.1 ПКУ (в редакції від 01.01.2012) «друга група – фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства».
  Тобто, послуги ТІЛЬКИ населенню або платникам єдиного податку.

 17. АНАТОЛІЙ:

  ДЯКУЮ АДМІНУ ЗА КЛАСНУ СТАТТЮ І ОПЕРАТИВНЕ РЕАГУВАННЯ НА НАШІ ЗАПИТАННЯ!

  ЧОМУСЬ НЕ ПОБАЧИВ У ЗМІНАХ РЕКЛАМНИХ ПОСЛУГ (МОЖЕ ПОГАНО ДИВИВСЯ?…)

 18. Тетяна:

  фізична особа підприємець. Я хочу кошти, дохід мій від підприємницької діяльності, (зняти з поточного рахунку),Є і положити на депозитний рахунок. Чи потрібно мені відсотки від депозиту вносити в книгу обліку доходів і витрат, і чи взагалі кудись їх потрібно записувати???

 19. Влад:

  Дуже дякую Вам за роз»яснення. Отже, для роботи з нерезидентами залишається 3 група.

 20. Відповідь з офіційного сайту ДПАУ: «Таким чином, суб’єкт підприємницької діяльності з метою визначення обсягу виручки, повинен враховувати всі надходження, отримані на його розрахунковий рахунок та в касу, включаючи суму коштів, отриману від банківської установи як відсотки за користування коштами.»
  Це на теперышный час.
  З 2012 року выдповідно до нового пункту 292.1 «до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування»

 21. Катерина:

  Действительно, очень толковый блог, статьи и просто чрезвычайно оперативные ответы!!!!! 🙂
  Спасибо!!! Очень приятно удивлена!!

 22. Тетяна:

  дякую за відповідь!

 23. Ольга:

  Подскажите, ФОП на ОСН+НДС хотим перейти с 01.01.2012 на ЕН 3я группа.
  Можно ли будет покупать товар на рынке у единщиков 1й группы? (Сейчас покупаем, только в расходы нельзя включать.)

 24. Элен:

  Я (пенсионер) сдаю свою квартиру в аренду. Нахожусь на едином налоге. Свою деятельность теперь не нашла в списке тех,кто будет на едином. Куда теперь меня отправят?

 25. Андрій:

  Здаю приміщення офісу в оренду банку… З 1 квітня, у звязку з неможливістю відносити на затрати виплати орендної плати єдиноподатківцю, переписали договір оренди зі мною як фізичною особою, з відрахуванням прибуткового податку…
  1.Як воно буде по новому… До якої групи віднесена оренда ?
  2. Крім оренди, я хочу займатись иншими видами діяльності, як
  — торгівля одягом на ринку;
  — ремонт опалення та водоводу;
  — Управління майном ОСББ(як голова правління)
  До якої групи мені примкнути?

 26. Ольга, так можна.
  Элен, загальна площа вашої квартири перевищує 100 кв.м.? Якщо ні, то чому ви не можете бути на єдиному. Види діяльності які не може провадити платник єдиного податку перераховані у пунктів 291.5 Якщо вашого виду діяльності там немає, то ви можете бути платником єдиного податку.
  Андрій, ваша група — третя, оскільки у податкових відносинах оренда вважається послугою. А послуги юридичним особам може надавати тільки третя група.

 27. Татьяна:

  Сдаю в аренду нежилое помещение до 100 кв.м частному предпринимателю на ед. налоге. В какой группе нужно регистрироваться?

 28. Друга група підійде.

 29. Maria:

  1) Если СПД сдает в оренду единщикам нежилые помещения, площадью свыше 300 кв. м., то с единым налогом можно растаться раз и навсегда?
  2) СПД предоставляем в пользование товарный знак, с 2012 только 3-я группа?

  P.S. Огромное спасибо ВАМ за статью!

 30. Артем:

  Правильно ли я понимаю: Занимаюсь торговлей, прибыль меньше 5%, а оборот больше 1000000 в год. Соответственно заниматься деятельностью нет смысла т.к. нужно будет платить 5% от дохода…. ?

 31. Maria, натикнувся на цікаве роз’яснення податкової служби з приводу товарного знаку. Заборона платникам єдиного податку надавати в оренду нежитлові приміщення загальною площею більше 300 кв.м. передбачена пунктом 291.5.3.
  Артем, так. На єдиному податку ваші витрати нікому не цікаві.

 32. Катя:

  Скажите пожалуйста, если ООО на едином налоге сдает ФОП на едином налоге нежилое помещение в аренду, площадь которого больше 310м2, в какую группу попадает?

 33. Для юридичних осіб тільки четверта група.

 34. Олександр:

  Шановний адмін. Я був би вам дуже вдячний, якби Ви додали ще й четверту групу (все про юридичних осіб).
  І ще одне. Чи залишився у поданому законі на підпис президенту обовязок реєстрації платником ПДВ, якщо надаєш послуги юридичним особам платникам ПДВ. Чи тільки по бажанню?

 35. Олександр:

  Платники пдв не бажають співпрацювати з юридичними особами на загальній системі оподаткування. Чи зміниться ситуація із прийняттям нових змін в ПКУ? Якщо ні то як бути?

 36. В законопроекті змінилася лише норма щодо експорту зернових. Все інше залищилося без змін.
  Друге питання не зовсім зрозумів. Чому платники ПДВ не бажають співпрацювати з юр.особами?

 37. Сергей:

  Добрый день. Очень интересный обмен.
  Когда можно рассчитывать на информацию по четвертой группе единщиков?

 38. Думаю, що найближчим часом напишу про них статтю.

 39. Андрій:

  Так законопроект же не підписаний президентом, і повернений на доопрацювання ? Чи я може чогось не знаю ?

 40. Верховна рада вже прийняля його з урахуванням пропозиції президента на знову направила законопроект на підпис.

 41. Павел:

  не має права надавати платникам податку на прибуток послуги, але має право продавати товари.

  Я думаю право «надавати послуги» есть, а вот юрлицо не вправе относить их на затраты.

 42. Я з вами не згоден. «друга група – фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства».
  Тут не йде мова про витрати для платників податку на прибуток, а йде перелік суб’єктів, яким має право надавати послуги платник єдиного податку.

 43. Андрій:

  Чи змінився суттєво закон після зауважень президента , і зокрема щодо груп, ставок оподаткування.

 44. Щодо спрощеної системи оподаткування він не змінився зовсім.

 45. Ірина:

  Доброго дня, дякую Вам за консультацію, щодо спрощеної системи, у мене виникло запитання:
  Чи може ФО на спрощеній системі 2 категорії надавати послуги ЮО на спрощеній системі 4 категорії.
  Дякую за відповідь.

 46. Андрій:

  Посередництво в укладанні договір страхування — чи може ФОП займатись на спрощеній системі даним видом діяльності, і яка це буде група?

 47. Ірина, так може.
  Андрій, не можуть бути платниками єдиного податку СГД які провадять «діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України “Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом ІІІ цього Кодексу;»
  Думаю, що ви фактично виконуєте функції страхового агента. Тому ви можете перебувати на спрощеній системі. Якщо ви будете надавати ці послуги в тому числі юридичним особам, то це третя група.

 48. Ілона:

  Скажіть, будь-ласка, до якої групи відносяться кадрові агентства — з однієї сторони, це послуги населенню, але не побутові, а інформаційно-консультаційні, а з іншої — в мене найманої праці немає і обсяг доходів була б рада, якщо хоч би до половини 150000,00 грн назбирався… Ще освітня діяльність є, але досі ніхто не скористався), хотілось би залишити про всяк випадок… Дякую.

 49. Ілона, «друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства».
  Друга група вам підходить. Послуги можуть бути не тільки побутовими.

 50. Олександр:

  Ми юридична особа на загальній системі оподаткування, не платники ПДВ. Надаємо послуги із фізичної охорони. З нами не бажають укладати угоди інші юридичні особи, платники ПДВ. Із їх слів їм не вигідно з нами співпрацювати, тому що ми не зможемо їм надати податкову накладну і вони втрачають право на податковий кредит. Чи вони не можуть показати затрати із-за цього. Точно я сказати не можу. Бо конкретно чому відмовлять вони не говорять. От така у нас проблема.
  Чи не могли б Ви навести приклади таких розрахунків з ПДВ і без ПДВ, щоб було вигідно всім.

 51. Алла:

  Скажіть ,будь-ласка,ставка єдиного податку для 2 групи «Від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати»-це згідно таблиці.А де можна глянути кому приблизно нарахують 2, а кому 20 % ?
  дякую

 52. Олександр, вартість ваших послуг на витрати ці юридичні особи віднести мають право. А от на податковийй кредит вони не мають права, оскільки ви не є платником податку на додану вартість та не можете їм виписати податкову накладну. Як формується податок на додану вартість та що воно таке можете почитати у статті Податок на додану вартість, що це таке? Інформація для «чайників».
  Алла, поки що це глянути навіть приблизно ніде не можна. Ставки єдиного податку будуть встановлювати місцеві органи влади.

 53. CЕРИЙ:

  Хочу запитати! Шукаю відповідь на питання стосовно тих підприємців які зареєстровані у одному місті, а ведуть справу в іншому місті. Тобто ті підприємці які працюють по Україні. Які податки будуть чи повинні платити вони?

 54. Андрій:

  Величезне спасибі за грунтовні роз’яснення

 55. Алла:

  Дуже дякую за відповідь.Успіхів Вам.

 56. CЕРИЙ, єдиний податок сплачуєте за місцем реєстрації, тобто там, де зареєстровані. Місцеві податки, по типу земельного чи збору за спецводокористування, якщо будете їх платником сплачуються за місцем здійснення діяльності.

 57. Віталій:

  ФОП в другій групі не повинні доплачувати 50% за кожного найманого працівника,а чи повинні вони за них сплачувати ЄСВ? Дякую.

 58. Звичайно повинні, до закону «Про ЄСВ» ніяких змін не вносилося.

 59. Ольга:

  Здравствуйте!Я ФЛП,работаю на едином налоге на сегодняшний момент,вид деятельности розничная торговля и аренда других машин и оборудования.я правильно понимаю,что исходя из нового з-на по упрощенцам с 01.01.2012г. мы сможем перейти только на третью категорию на ставку 5%, а уже не на вторую,т.к.мы предостовляем услуги по аренде оборудования и его гарантийному ремонту?И если можно второй вопрос:очень хотим работать с НДС-ками,но как сами понимаете с нами они работать пока не хотят,и оборота 300000 в этом году с НДС-ками мы не набрали,какие у нас могут быть варианты для решения данного вопроса,можно ли как то втиснуться в 3-ю категори. 3%+НДС,хотя бы в следующем году, если нельзя с самого начала.Заранее благодарна за ответ!

 60. 1. Так, вам дорога тільки у третю групу.
  2. Варіанти обрання ставки 3% + ПДВ прописані у пункті 293.8 ПКУ. Жоден вам не підходить. Будете мати право зареєструватися платником ПДВ тільки коли наберете 300 тис. обороту по послугам (роботам) іншим платника ПДВ. Добровільна реєсстрація спрощенцям не дозволена.
  Є варіант перейти на загальну систему та спробувати зареєструватися платником ПДВ у добровільному порядку, якщо ви відповідаєте критеріям п.182.1 ПКУ. Якщо зареєструють, то з нового кварталу перейти одразу у третю групу за ставкою 3% + ПДВ. Проте, враховуючи вперте небажання податкової служби видавати свідоцтва платників податку на додану вартість, даний варіант дещо ризикований.

 61. Андрій М:

  За якою формою подавати до 15 грудня заяву на спрощену систему? За старою формою , чи є вже нова і де її взяти — бо в продажі ще нема? Чи не могли б ви дати якісь ссилки на неї щоб скачати.

 62. Татьяна:

  Спасибо за очень компетентные разъяснения. Пожалуйста, сделайте сравнительную таблицу для ЕН и общей системы налогообложения.

 63. Катерина:

  Присоединяюсь к Андрею М по поводу заявления. И подскажите, пожалуйста, ответы на такие вопросы:
  * свидетельства единщиков менятся уже не будут?
  * книга доходов — когда менять, и не знаете, когда планируется выйти в свет объяснение по этому поводу?
  * по наемным работникам — какие теперь надо будет платить денЮжки предпринимателю и какие документики оформить, что-то изменилось?

 64. Оксана:

  Що таке дохід для третьої групи? За мінусом соціальних внесків і прибуткового на найманих працівників, чи просто оборот?

 65. Катя:

  Подскажите пожалуйста, если ООО на едином налоге 10% имеет на балансе нежилое помещение площадь которого 800 м2, которое сдает в аренду юр. лицам на общей системе налогообложения. Какую группу мы должны теперь выбрать? Заранее спасибо!

 66. Сергей:

  Добрый день.Скажите пожалуйста , сфера информатизации КВЕД 72, к какой группы относить

 67. Людммила:

  Подскажите пожалуйста, в какую группу отнести услуги по бухгалтерскому учету, если в течении года оборот меньше 300 тысяч?

 68. Андрій М:

  Агов, адмін, чекаємо з нетерпіння на відповіді…….

 69. Андрій М, відповідно до частини г) пункту 5 Прикінцевих положень закону, заява подається не пізніше 25 січня 2012 року. Форми заяви поки немає. Скоро повинен вийти новйи порядок видачі свідоцтва.
  Татьяна, є така таблиця. Порівняльна таблиця ФОП на єдиному податку третьої групи та на загальній системі оподаткування.
  Катерина, відповідно до пункту 299.3. «Свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково». У цьому році повинен вийти порядок ведення книги, тоді і подивимося. По найманим працівникам все по старому, окрім того, що 50% ставки єдиного податку за них тепер доплачувати не треба.
  Оксана, можна сказати, що просто оборот з особливостями визначеними статтею 292.
  Катя, для юридичних осіб виключно четверта група.
  Сергей та Людммила, залежить від того, кому ви будете надавати свої послуги. Якщо юридичним особам, то тільки третя група.
  Щоб дізнаватися про нові коментарі можна на них підписатися. «Галочка» під формою для коментування.

 70. Виталий:

  Здравствуйте уважаемый администратор!
  Спасибо за полезную информацию.
  Ситуация довольно типичная, но нигде толком не рассмотрена, поскольку на Вашем сайте присутствуют блоки Адсенс и РСЯ, возможно имеется личный опыт.
  Вебмастер имеет сайт(ы), для возможности заработать он размещает на них блоки контекстной рекламы. Может ли он оплачивать в этом случае как ФОП на едином налоге, если да, то по какой группе плательщиков, и необходимы ли дополнительно расчеты и оплата налога с рекламы?

 71. Котяра:

  Доброго времени суток!
  Подскажите пожалуйста, есть ли новые веяния, связанные с работой на едином налоге, для интернет-магазинов? Я работаю один, наемных работников нет. Спасибо!

 72. Виталий, я думаю, що друга група підійде. Операції з електронними грошима поки що не контролюються. Вони світяться лише тоді, коли ви їх виводите на поточний рахунок. Це щодо РСЯ. Щодо адсенсу, вашим доходом є грошові кошти, які надходять вам на рахунок після приймання чеку у банку. Щодо податку з реклами http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/DG101358.html
  Котяра, аналізуючи закон, немає.

 73. Наташа:

  Здравствуйте! Хочу сказать спасибо Вам за грамотно, точно и лаконично написанную статью. Такие встетишь не часто. Читать легко и интересно. Здорово!

 74. Віктор:

  Підскажіть буду-ласка до якої категорії будуть відноситись таксисти,адже в 2 групі є виключний перелік видів надання послуг?

 75. Ті, хто не попадають у першу та другу групу, йдуть у третю. У випадку таксистів це ставка 5%.

 76. Андрій М:

  Я попадаю в 3 групу, оскільки надаю послуги юридичникам. Заява подається до 25 січня 2012року, ще на протязі 10-днів податківці видають свідоцтво. , тобто я його отримаю десь з 26 січняі не пізніше 4 лютого 2012року., якщо я все правильно зрозумів. А як, до цього часу , практично 35 днів — я працюватиму без документів?, так мені жодна бухгалтерія акт не підпише і неоплатить ці послуги!!! — чия щось неправильно зрозумів?

 77. Анна К.:

  1. Как понимать пункт 291.5.3. ПКУ? Если я сдаю в аренду 2 жилых помещения по 60 кв. м., то я могу быть плательщиком ЕН? Т.е. выражение «фізичні особи — підприємці, які надають в оренду житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів» касается площади каждого из помещений, или суммарной площади всех?

  2. Если заявление можно подавать до 25 января, то сколько авансом уплатить ЕН ?

 78. Іра:

  Доброго дня, підскажіть будь-ласка , ФОП на єдиному податку надає послуги з ремонту автомобілів та проджу запчастин, наймані працівники є. Ми попадаємо до 2 групи???
  І як платити єдиний податок в грудні 2011 року?

 79. Андрій:

  Шановний admin, чи є обов’язковою здача звітів для єдинщиків через інтернет. Так як наша района податкова зобов’язує всіх робити електронні цифрові підписи і з 2012 року здавати звіти через інтернет.
  Чи варто робити ЕЦП, чи все рівно заставлять? Дякую…

 80. Anastasya:

  Підкажіть, будь ласка, чи може бути платником єдиного податку ФОП за видом діяльності — виробник та експортер крупи? Заздалегідь вдячна.

 81. Anastasya:

  P.S. ЗУ про внесення змін до ПК щодо спрощеної системи оподаткування:
  291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
  291.5.1. суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють:
  3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

 82. Ольга:

  Доброго дня. Прошу Вас визначити групу до якої належать мої види діяльності.
  74.12.0.Діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту
  74.13.0.Діяльність кон·юктури ринку та виявлення суспільної думки
  67.20.0.Допоміжні діяльність у сфері страхування та пенсуйного забезпечення
  Заздалегідь вдячна.

 83. Виталий:

  Уважаемый админ, у меня несколько вопросов:
  1. Если я арендую в магазине торговый отдел, наемных работников нет (магазин на территории рынка), то мне уже первая категория не подходит?
  2. Согласно новому налоговому с поправками, могу ли я торговать в магазине росфасованными автомаслами и другими нефтепродуктами на упрощеной системе? Раньше было запрещено.
  3. Как быть с оплатой единого налога и соцвзноса в случае длительной потери трудоспособности (больше месяца) или просто временного прекращения предпринимательской деятельности?

 84. Андрій М, Прикінцеві положення Закону №4014-VI: «5. Установити, що:а) видані свідоцтва про сплату єдиного податку і патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого цим Законом, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.»
  Тобто до отримання нового свідоцтва старе буде діяти.
  Анна К, 1. Стосується загальної площі всіх взятих приміщень. 2. З цього приводу будуть роз’яснення.
  Іра, залежить від того, кому ви надаєте ці послуги. Якщо виключно населенню та іншим платникам єдиного податку, то попадаєте. Якщо вашими клієнтами є юридичні особи — ні.
  Андрій, звіт платника єдиного податку з 2011 року буде податкової декларацією. Правила подання податкових декларацій прописані у статті 49 Податкового кодексу. Обов’язку подавати звітність в електронному вигляді там немає. Тако почитайте цю статтю з приводу звітності Подання податкової звітності 2011 згідно Податкового кодексу.
  Anastasya, на якщо крупа це підакцизний товар, то не може.
  Ольга, ну тут досить складно сказати. Діяльність у сфері аудиту взагалі заборонений вид діяльності для спрощенця. Щодо КВЕД 67.20.0 то тут, треба визначитися, які саме це послуги. Якщо не попадаєте під це визначення «діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III цього Кодексу;», то застосовувати спрощену систему також не можна. Бухгалтерський облік, якщо надаєте свої послуги підприємства та підприємця на загальній системі, третя група.
  Виталий, 1. відповідно до Наказу від 30.06.2009 №638/1093.4 «Торговельне місце на ринку — торговельна площа встановлених розмірів для здійснення продажу товарів та/або надання послуг згідно з планом території ринку окремим суб’єктом господарювання чи фізичною особою». Тому, думаю, що, якщо магазин затверджено планом території ринку, то ви можете бути у першій групі. 2. пункт 291.5.1 Забронено на спрощеній системі «3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);». 3. Якщо ви у першій групі, то за умови належного оформлення лікарняного, від сплати єдиного податку ви звільняєтесь. Від ЄСВ — ні. Тимчасове припинення діяльності не звільняє від сплати податків та ЄСВ. Єдиний вихід — переходити на загальнц систему та здавати нульові декларації.

 85. Анна:

  Чи має право юридична особа на єдиному податку надавати в оренду не житлове приміщення ФОП на єдиному податку?

 86. Анна:

  Чи має право ФОП на єдиному податку надавати в оренду не житлове приміщення ФОП на єдиному податку?

 87. Катя:

  Скажите пожалуйста, если я ФОП на едином налоге, сдаю нежилые помещения в аренду тоже ФОПам на едином налоге, то в какую группу я попадаю? Спасибо

 88. Оксана:

  Доброго дня! Хочу подякувати за статтю та попросити про консультацію. Мій чоловік прив. підприємець на єдиному податку, вид діяльності «Організація перевезень вантажів», відповідно, працює він як з фізичними особами-підприємцями, так і з юридичними особами, найманих працівників не має. Підкажіть будь-ласка до якої групи його віднесуть за даною класифікацією?

 89. Анна, має.
  Катя, друга група. Але тільку у разі якщо загальна площа нежитлових приміщень не переищує 300 кв.м.
  Оксана, послуги юридичним особам — виключно третя група.

 90. Виталий:

  Доброго времени суток!Я работаю на фиксированном налоге.Прошу уточнить такой момент:если при подаче мною заявления о переходе на единый налог в срок до 25 января,согласно подпункта а) пункта 5 Прикинцевых положень продолжает действовать фиксированный патент выданный на 2011 год,означает ли это что я должен произвести оплату за январь фиксированного налога как это производилось на протяжении 2011 года,а в налоговой инспекции должны принять чек об оплате и продлить действие патента ? и можно ли оплачивая по старому фиксированный налог работать все первое полугодие 2012 года?Спасибо.

 91. Продовжувати дії патенту вони не повинні. Він вважається подовженим відповідно до Закону №4014. Працювати все перше піврічча, думаю, не вийде. Свідоцтво про право сплати єдиного податку вам видадуть протягом 10 календарних днів з дня отримання заяви. А це — не пізніше 5 лютого. З цього часу ви будете платником єдиного податку. А взагалі, з цього приводу повинні бути роз’яснення ДПА.

 92. Марина:

  Добрый день! Выше был вопрос по рекламным услугам, но я не увидела ответ на него.
  Если я принимаю объявления в газету у населения по прайсовым ценам, а продаю эти услуги юридическому лицу плательщику НДС на общей системе (непосредственно газете) могу ли я принадлежать ко 2 группе!? Спасибо.

 93. Анна:

  Чи має право ТОВ на єдиному податку не використовувати РРО при наданні ФОП приміщення в оренду, якщо надає квитанцію прибуткового касового ордеру??
  Велике дякую!!!

 94. А.:

  Здравствуйте, у меня знакомые «базарники» очень огорчены изменениями в налоговом законодательстве. Говорят, что теперь им надо заполнять бумажки на тысячи позиций. И что это грозит единщикам, что на самом деле налоговый кодекс — это айсберг, суть которого скрыта под водой.
  Можете просветить, действительно так грозит эта бумажная мишура единщикам? и что на самом деле налогов мы будем платить ого-го???
  грядет новая волна забастовок?? 🙂

 95. Катя:

  Подскажите пожалуйста, может собственник сдать нежилое помещение в неоплатную аренду ФОПу, а этот ФОП дальше сдает в суборенду только оплачиваемую. Подскажите, если какой-то запрет? Заранее спасибо

 96. Наталія:

  Добрий день! Скажіть будь — ласка, хто має право перейти на другу групу? Вище прочитавши всі запитання та відповіді досконало не зрозуміла. Якщо ПП на єдиному податку купує та перепродає непродовольчі товари юридичним особам та фізичним на єдиному податку та населенню то чи має він право на 2-гу групу? Чи, якщо я правильно зрозуміла, якщо ПП на єп продає товар юридичним особам, то тільки на 3-ю групу? Дякую.

 97. Ірина:

  Доброго дня ! Я ФОП, на єдиному податку у мене в свідоцтві ремонтно-будівельні роботи. це вже напевно 3-я група? Дякую.

 98. Анастасия:

  Добрый день!Подскажите пожалуйста, я нахожусь на едином налоге, вид деятельности -сдаю квартиру 42м, не могу понять в какую группу я попадаю вторую или третью?Спасибо

 99. Марина, одразу пілся відповіді було посилання на інформацію на сайті Ліги. Послуги юридичним особам для платників другої групи заборонені.
  Анна, пункт 1 статті 9 Закону «Про РРО»: РРО не застосовуються «1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;».
  Надання приміщення в оренду, в даному випадку прирівнюється до послуг.
  А., на мою думку новий закон про спрощену систему — це найкращий варіант, який може бути на сьогоднішній день при за умови теперішньої економічної ситуації. Для підприємців, які торгують на базарі бумажна волокіта буде покладатися у заповненні однієї або двох граф книги обліку доходів, не більше.
  Катя, почитайте цю тему на форумі http://forum.vobu.com.ua/viewtopic.php?f=5&t=52872 . Для фізичної особи наслідків ніяких. Для підприємця, якщо він на загальній системі можуть бути наслідки.
  Наталія, у другу групу підприємець попадає.
  Ірина, якщо надаєте ці послуги юридичним особам, то так. Третя група.
  Анастасия, друга група, якщо здаєте її звичайним громадянам.

 100. Чугуев:

  Цитата — «Від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати»
  А какопределить сколько именно будет размер едналога? От чего плясать-то?

 101. Анатолій:

  Добрий день!Я ФОП, чи можуть купувати у мене товар Юр.Особи ,які не відносяться до спрощеної системи?У якій групі потрібно з 01.01.2012 бути щоб з ними працювати?Дякую.

 102. Павло:

  «…слід сказати, що тепер це не звіт, як раніше, а податкова декларація із всіма витікаючими звідси наслідками»
  А які наслідки з цього випливають?

  Друга група теж сплачує «єдиний соціальний внесок у розмірі мінімального страхового платежу»?

  Дякую.

 103. Андрій:

  Як правильно зрозуміти той пункт у законі про спрощену систему, що стосується торгівлі пивом. Чи дійсно тепер на єдиному податку можна буде здійснювати роздрібний продаж пива і навіть столових вин без використання РРО. Питаю про це, бо просто важко у таке повірити!

 104. Ірина:

  Доброго дня! я ФОП, за загальный системі оподаткування, у свідоцтві ремонтно-будівельні роботи.Діяльності не веду, хочу закрити. До якої групи мені відноситись? Дякую.

 105. Чугуев, конкретний розмір ставок встановлюються місцеві ради в залежності від виду діяльності. На різні види діяльності — різні ставки.
  Анатолій, друга група підійде.
  Павло, за неподачу декларації штраф передбачений пунктом 120.1 Податкового кодексу. Він становить 170 грн. та 1020 грн. за повторне порушення протягом року. Всі групи сплачують ЄСВ в розмірі не менше мінімального страхового платежу.
  Андрій, пункт 291.5 ПКУ: не можуть бути платниками єдиного податку субєкти які здійснюють 3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин). Як на мене, все ясно.
  Ірина, якщо діяльності не ведете, то краще перейти на загальну систему. А так третя група. Без наявності доходу, вам доведеться сплачувати тільки ЄСВ щомісяця.

 106. Павло:

  Якщо громадянин має у власності приміщення більше 300 кв.м., то чи може він передати в оренду частину як ФОП ( до 300), а решту як просто фізична особа?

 107. Марина:

  «Марина, одразу пілся відповіді було посилання на інформацію на сайті Ліги. Послуги юридичним особам для платників другої групи заборонені.»
  Але в даному випадку, не я надаю послуги юридичній особі, а вона мені. Тобто я надаю послугу населенню, а юридична особа мені. Дякую.

 108. Катерина:

  А ми-турагенти.Що нам робити?Продаємо путівки туроператорів.Вони-юридичні.Автобуси беремо у перевізників.Вони
  єдинщики.Ореду беремо у юридичних.Тітки в Карпатах-єдинщики.Ціна путівки-ОГРОМНА!А нам дістається мало.Куди нам подітися?

 109. Романна:

  Скажіть будь-ласка-діяльність з виготовлення та реалізації меблів це 3-тя група? (я єдинник 200грн.)

  А якщо у мене купують меблі та інші послуги бюджетники, то яка тоді група?

  І про принцип відрахування 43% (86,00) від суми єдиного податку вже можна забути?
  Суму єдиного податку повністю платимо за ставкою від суми мінімалки ?
  Коли ж сплачувати у грудні за січень 2012р. і що саме?

 110. Роман:

  Скажи будь-ласка, якщо ФОП у 2011р. (платник ПДВ) на загальній системі оподаткування і має(буде мати за 2011 рік) 1,2млн.грн. валу.
  Чи може такий ФОП перейти на єдиний податк ІІІ групи(3% + ПДВ) у 2012 році?

 111. Катерина, а чим вас не влаштовує друга група? Можете піти у другу групу. Путівки продаєте тільки фізичним особам?
  Романна, з реалізацією меблів, можна піти у другу групу, якщо продавати їх тільки фізичним особам. Якщо продаєте бюджетникам, то третя група підійде. Про 43% вже можна забути. Щодо сплати слід чекати роз’яснень податкової.
  Роман, так може.

 112. Валерій:

  Я підпиємець ,не використовую найману робочу силу, надаю послуги з ремонту і технічного обслуговування холодильного обладнання населенню і промисловим підприємствам. Мій оборот не досягає 150 -300 тис. гривень.
  Вважаю неправильним піприємців 2 групи обмежувати в праві надавання послуг юридичним особам з можливістю віднесення ними вартості цих послуг до валових витрат.
  Вважаю-це обмеження в правах підприємців на вільну конкуренцію в можливості надавання якісних послуг юридичним особам на загальній системі, промисловим підприємствам.
  Як достукатись до законодавців. Щоб внести ці зміни щодо послуг.? Адже в послуги,виконані роботи включаються і витратні матеріали та швидко -зношувані комплектуючі, запчастини…???

 113. olysia:

  Добрый день, подскажите пожалуйста!!!! Я ФОП, сдаю площадь в аренду, более 300м. Понимаю, что на едином быть не могу. А как юр.лицо могу быть на едином налоге и сдавать в аренду ???

 114. ЕКатерина:

  дякую за насищеність інформації і додаткові відповіді.а у коментарях ще більше знайшла розуміння цього всього

 115. юрій:

  Перебуваю на загальній системі оподаткування (фізособа), немає доходів і діяльності. Що маю сплачувати? Коли і де звітувати? Чи передбачена можливість перейти на єдиний податок протягом 2012 року, за яких умов? Чи потрібно обовязково визначитись до 15.12.2011 р. і подати заяву про перехід на спрощену систему?

 116. Алла:

  Дуже дякую за цікаву статтю.

 117. Сергей З.:

  Добрый день! Единщик; есть наемные работники не более 5;торговля непродовольственной группой товара-напольные покрытия-торговые площадя(арендуемые); предоставляю отделочные услуги!Соответсвенно и юр.лцам (ндс) хотелось бы тоже предлагать товар и услуги. 300000 тысячь валовый за год и больше в 2011 году от населения. Вопрос: правильно ли будет перейти в 3-ю группу(5% от валового без НДС), чтобы предоставлять услуги и товары НДС-кам. Огромное спасибо!

 118. Наташа:

  Приватне підприємство, основний вид діяльності-26.70.0(оброблення декоративного та будівельного каменю) працюємо з нерезидентами, відправляємо на експорт продукцію.Чи можемо бути на єдиному податку з 2012 року.
  ФОП -оптова торгівля,працює з нерезидентами, відправляє на експорт. Чи може ФОП працювати на єдиному податку,якщо в неї товар не підакзизний?

 119. Лариса:

  А у мене така проблема. Я надаю консультаційні послуги але неплатникам податку — благодійним і громадським організаціям. Навіть деякі договори укладаються для надання соціальних послуг вразливим групам населення, але «платить» за них не населення, а благодійник. Найманих працівників немає і річний дохід не вищий за 150 тис. грн. Чи можна обрати другу групу. Адже, якщо я попадаю до третьої, маю сплачувати податок більший, ніж ті, хто отримує дохід до 1 млн. грн.

 120. Наталя:

  Доброго дня! ФОП на єдиному податку, надаємо послуги — доступ до мережі Інтернет. Це по КВЕДу — діяльність звязку (чи ні?????). А тепер по 291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку: 8) діяльність з надання послуг пошти та зв’язку…. Оборот річний у нас невеликий, до 300 000 грн.. То що нам тепер робити???? До платників ПДВ – 3% від доходу нас не віднесуть з таким оборотом… Будь ласка, порадьте, як нам бути! Заздалегідь Дякуємо!

 121. Анатолій:

  Наталя. А нічого, переходити на загальну систему, або реєструвати ТОВ на загальній системі.

 122. Володимир:

  Добрий день! ПП на єдиному податку Займаюся (без працівників) виготовленням металовиробів за інд. замовленням -друга група, але хочу здати свою квартиру(до 100м2) в оренду працівнику заводу(юридичній особі) — третя група. Раніше платив 86 в податкову і 330 в пенсійний? Поясніть,будь_ласка,в якій я буду групі і що тепер буду платити? Щиро вдячний.

 123. Ірина:

  Добрій день. Я з чоловіком маємо кафе — бар . Я — на єдиному податку . Приміщення знаходитьсЯ в моїйприватній власності. На чоловіка оформлений бар . Він на загальних умовах . Я здаю чоловікові 25 кв/м в оренду під бар. Договір оренди потрібний йому для отримання ліцензії на алкоголь. Тепер мене відносять до третьої групи. Чи правильно це? Чи можу бути я в другій групі?

 124. Майя:

  Я на ЕП найманих працівників немає,річна виручка менше 150 000 грн.Чи маю я право продавати товар

  бюджетним організаціям? Дякую!

 125. Олексій:

  Валерій, зміни поки що ніхто вносити не буде. Нажаль законодавець думаю не про вільну конкуренцію для підприємців. Він думає про обмеження можливості мінімізації податкових зобов’язань для юридичних осіб за рахунок підприємців — платників єдиного податку.
  olysia, так, обмеження стосується тільки фізичних осіб.
  Юрій, на цьому блозі є багато статей про підприємців на загальній системі оподаткування. Пошукайте у відповідній рубриці. Якщо хочете перейти з нового року на спрощену систему, я б подав заяву до 15 числа.
  Сергей З., вам дорога ТІЛЬКИ у третю групу.
  Наташа, щодо експорту для платників єдиного податку обмежень немає.
  Лариса, моя думка, тільки третя група. Адже договори ви укладає з бюджетними організаціями.
  Наталя, який конкретний у вас КВЕД?
  Володимир, трохи не зрозумів питання працівник заводу — юридична особа третя група? У другій групі ви можете одночасно займатися послугами з виготовлення металовиробів та надавати в оренду приміщення. Але клієнти ваші повинні бути або населенням або платниками єдиного податку.
  Ірина, так ви у третій групі, оскільки надаєте послуги з оренди підприємцю на загальній системі оподаткування.
  Майя, так, маєте у другій або у третій групі.

 126. Павло2:

  Добрий день!Маю автокран. Хочу зарееструватись як ФОП.Працювати треба і з фізичними особами і з промисловими підприємствами.Підскажіть будь-ласка, в якій я буду групі і не пізніше якого числа я повинен подати заяву,щоб мати змогу працювати з нового року?

 127. Александр:

  Добрый день.Имею несколько вопросов.Хочу начать свое дело связанное с продажей кофе через автоматы,скажите к какой группе это относится?
  Как налоговая может проверить доход с автомата если в нем отсутствует счетчик рро?

 128. Диана:

  Добрый день! Может ли единщик на 2 категория предоставлять услуги грузоперевозок юридическому лицу на едином налоге 4 категории?

 129. Олена:

  Доброго дня. Я ФОП на єдиному податку. Надаю послуги з реклами та поліграфії. Підкажіть будь ласка до якої групи я відношусь. І якщо я буду відноситися до другої групи, то чи маю право надавати послуги ФОП на загальній системі оподаткування і бюджетним організаціям?

 130. ирина:

  Доброго дня.ФОП з ПДВ надаю посередницькы послуги в сферы полыграфії- є заказчик на товари чи послуги поліграфічні, ми заказали в інших фірмах+зі свій заробіток…Як я розумію,то в 3 групі ЄП не може бути фінансове посередництво.От мене і цікавить, чи це фінансове посередництво, чи якесь інеше?чи можна сміло преводитись з загальної системи)Дуже дякую…

 131. Світлана:

  Доброго дня. Мій чоловік прив. підприємець на єдиному податку, вид діяльності «Транспортні перевезення», відповідно, працює він як з фізичними особами-підприємцями, так і з юридичними особами, найманих працівників не має.
  З нового року він хоче займатись двома видами діяльності: «транспортні перевезення» та «діяльність таксі».
  Відповідно т3 та 2 група платників єдиного податку.

  Який податок він буде платити?

 132. Адель:

  Доброго дня. Красно дякую за цікаву статтю. Але в мене виникло питання, підкажіть будь ласка, якщо я ФОП на єдиному податку, займаюсь брокерською діяльністю, надаю послуги пересічним громадянам, найманців не маю — то це може бути І група? А якщо я в майбутньому почну співпрацювати і з юр.особами, то вже переходити до ІІІ?

 133. Маряна:

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи зможе ФОП 2 групи співпрацювати з бюджетними установами (продавати продукцію власного виробництва)?
  Дуже дякую!

 134. віктор:

  Добрий день! ФОП 1 . Я торгую на ринку. При заповненні річної декларації давалося 25% на витрати, а що залишалося-чистий дохід.Як тепер_? Жінка торгує в торговому центрі (орендує точку).Вона попадає в 1 групу, чи в 2?

 135. Андрій:

  Доброго дня ! Я займаюся кавовими автоматамию, в кведах у мене вказано торгівля поза магазинами, чи підпадає цей вид діяльності до 2 групи, підкажіть. ДЯКУЮ!!

 136. Адель:

  Пробачте будь ласка за не завсім вдалий приклад стосовно надання послуг з оренди ( це ж і так ІІІ група) моє питання стосувалось саме переходу з однієї групи до іншої за умови виникнення серед покупців юр.особи

 137. NK:

  Доброго дня! Я планую відкрити курси іноземних мов, де будуть працювати фрілансери (тобто офіційно на постійній основі буду зайнята лише я). Як краще реєструватися та під яку групу буде підпадати ця діяльність, а також як правильно вести звітність?
  Дякую!

 138. ОС:

  Доброго дня, дякую за статтю, використовуватиму цю порівняльну таблицю з Вашого дозволу у своїх лекціях (однієї з шкіл бізнесу Києва).
  Корисно, лаконічно і чітко.

 139. Павло2, послуги юридичним особам неплатникам єдиного податку — третя група. Заява до 25.01.2012.
  Александр, друга група. Ніяк не перевірять. Так само як вони ніяк не перевірять обсяг доходу будь якого підприємця, який торгує за готівку.
  Диана, так, може. Оскільки юридична особа — платник єдиного податку.
  Олена, послуги ФОП на загальній системі оподаткування і бюджетним організаціям тільки третя група. Якщо без них, то друга.
  ирина, ось визначення фінансового посередництва. Я думаю, що ваша діяльність до цього не відноситься.
  Світлана, він може обрати тільки одну групу. Якщо він не є платником податку на додану вартість, то податок складає 5% від валового доходу.
  Адель, в чому саме полягає ваша брокерська діяльність?
  Маряна, згідно Податкового кодексу так, зможе. Проте, вже зараз є чутки, що податкова проти того, щоб бюджетні установи працювали з єдинниками другої групи.
  Віктор, витрати платників єдиного податку не залежать від розміру податку, який вони повинні сплачувати. Жінка попадає у другу групу.
  Андрій, так підпадає.
  NK, друга група. Про звітність у настпних статтях.
  ОС, звичайно. Ця інформація безкоштовна. Нею може користуватися будь хто.

 140. Ирина:

  Спасибо за статью, но не могу определиться мы занимаемся оказанием, транспортных услуг можем ли работать во второй группе если работаем только с экспедициями ЧП

 141. Наталя:

  Скажіть, а перевезення вантажним транспортом з 2-а найманими, як я розумію до 2 групи не відносяться, так як це надання послуги, отже 3 група 5%

 142. Наталя:

  А яка ставка єдиного буде, чи його в цьому випадку зовсім не буде?

 143. Юлія:

  Доброго дня!
  Дуже вдячна за статтю і за коментарі. Підскажіть будь ласка, СПД займається технічним обслуговуванням автомобілів. Тобто, основна діяльність — КВЕД 50.20.0, а додатково — 70.3 Операції з нерухомістю для третіх осіб ( хоча фактично доходу від субаренди не отримує, а лише від основного виду ді-сті). Приміщення орендується у ТОВ, у договорі — 600 м2. Я так розумію, що перш за все нам потрібно зменшити площу орендовуваних приміщень до 300 м2? Тоді до якої групи буде належати СПД? І ще питання: ставка єдиного податку буде встановлюватися не по основному виду діяльності, а по тому, де найбільший % ( в нашому випадку — це суборенда)?
  Буду вдячна за відповідь

 144. Денис:

  Добрый день!
  Прочитал Ваш ответ NK, хочу уточнить — предоставление услуг по репетиторству (преподавание англ языка) населению, без наемных рабочих и с годовым доходом менее 150 тыс грн, будет относиться к 1 или 2 группе?

 145. Роман:

  Добрий день, я ФОП на єдиному податку займаюсь наданням послуг для населення по обслуговуванню домофонних систем, скажіть будь-ласка, яка група мені підійде 2 чи 3, також маю намір працювати з ОСББ та реєструвати торгову марку. Наперед вдячний.

 146. Роман:

  Підкажіть будь-ласка до якого числа потрібно подати заяву і вякій формі, наперед вдячний.

 147. Світланка:

  Несправедливість категорична: це виходить приблизно одна і та ж ставка податку по 2 категорії для підприємців, які, наприклад торгують шкарпетками, тільки в 1-му випадку-працює сам, орендуючи площу 4м.кв у торгівельному центрі без найманих працівників із доходом до 150,000, а в 2-му-гуртова торгівля з чисельністю 10 кіосків і стільки ж відповідно працівників із доходом до 1000000. То чи не правильніше було б віднести ПД у першому випадку до I категорії, адже їх дохід РАЗЮЧЕ відрізняється!!!

 148. Владимир:

  Ув.админ у меня жилая недвижимость больше 100м.кв. я сдаю в аренду…
  я так понимаю что я не могу быть единщиком?
  кем я буду???
  спасибо…

 149. Владимир:

  собираюсь открывать еще турагентство…это подойдет ко 2 группе???
  но + у меня жилая недвижимость больше 100 м.которую я сдаю населению
  как быть??? спасибо за разъяснения!!!

 150. Володимир:

  Який податок буде для таксистів?

 151. Ирина та Наталя, все залежить від того, на якій системі оподаткування ваші клієнти.
  Юлія, якщо це приміщення орендуєте ви, тобто ви орендар, то нічого змінювати не треба. Якщо забажаєте здати у суборенду, то можете здати лише до 300 кв.м. Група ваша також залежить від того, на якій системі оподаткування будуть ваші клієнти.
  Денис, послуг репетиторства я щось не знайшов у пункті 291.7 Податкового кодексу. Якщо їх там немає, то друга група.
  Роман, ну якщо ОСББ буде не на єдиному податку, то тоді тільки третя група.
  Роман, до 25.01.2012 року. Форма заяви ще не затверджена.
  Світланка, аналізуючи податкове законодавство, я жодного разуу не побачив у ньому справедливості.
  Владимир, або зменшуйте площу, що ви здаєте в оренду, або переходите на загальну систему оподаткування. Щодо турагенства, питання спірне. Все залежить від форми договорів за якими ви будете працювати.
  Володимир, такий, який встановлять місцеві ради.

 152. Роман:

  Підкажіть, будь-ласка, яка мені потрібна категорія. Магазин торгує канцтоварами без найманих працівників, також виготовлення ксерокопій та обслуговування оргтехніки. Серед клієнтів — населення, підприємці, бюджетні установи, ТОВ, ВАТ, ПАТ і т.д. Можливо є сенс розділити бізнес на 2 частини.

 153. Олександр:

  Щиро дякую за детальну статтю та грунтовні відповіді!
  Та підскажіть будь ласка що я маю робити в наступному році, якщо в 2011 я був ФОП на єдиному податку за такими видами діяльності:

  70.20.0 Здавання в оренду власного нерухомого майна (житлове 130 м2).
  74.13.0 Дослідження конюктури ринку та виявлення суспільної думки (співпраця з представництвом іноземної компанії, не платником ПДВ).

  Чи залишилися ці види діяльності в спрощеній системі та до якої групи краще віднестися?
  Дякую!

 154. Людммила:

  Дуже вдячна ВАМ за коментарі та відповіді!!!!.
  Хочу побажати Вам, та всім відвідувачам Вашого сайтув Новому 2012 році міцного здоров»я,.наснаги, щоб в 2012 році нас не дивували нововеденнями з боку нашого парламенту і ДПІ.
  Хай нам ВСІМ щастить.

 155. Лилия:

  Спасибо большое за статью. Подскажите пожалуйста к какой группе относится такие виды деятельности (наемніх работников нет):
  74.14.0 консультування з питань комерційної діяльності та управління
  70.40.0 рекламна діяльність
  67.20.0 допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення
  Заранее спасибо за ответ

 156. Катерина:

  ТзОВ — колективна власність орендуе приміщення площею 103 м2 виконуе послуги по КВЕДу 93.02. Виручка до 500000 грн. До якоі групи будемо відноситися?

 157. Виталий:

  Здравствуйте))арендую торговую площадь в магазине у ТОВ для розничной торговли продуктами,наемные работники есть.Могу ли я относиться ко второй группе,если среди моих поставщиков товара имеются юридические лица?

 158. ЖАННА:

  Доброго дня! Я — ФОП, на єдиному податку, без найманих працівників, працюю з фізичними і юридичними особами, займаюсь міжнародними пасажирськими перевезеннями (продаж квитків на міжшародні автобусні лінії). До якої групи платників податку я відношусь і як правильно називається моя діяльність ?

 159. Добрий день!Підскажіть будь ласка таке питання.Займаюсь туристичною діяльністю на єдиному податку,продаю путівки в санаторії(посередницькі послуги).Для того щоб працювати з нового року із санаторіями потрібно переходити на 3 групу оподаткування,оскільки всі санаторії є на загальній системі оподаткування.(я правильно зрозуміла?).
  Виникає таке запитання,якщо мені клієнти перерахвула на рахунок 10 тис.гривень з яких мій дохід становить 1000грн,а 9 тис .я перераховую санаторію,в цьому випадку податок буде платитись із суми 10 тисяч чи 1000грн?
  Дуже чекаю вашої відповіді.Дякую!

 160. Юрій:

  Доброго дня!Як Ви поясните факт нарахування податку 15% за невключені до свідоцтва види діяльності у 2 групі та відсутність такого штрафу для третьої групи?

 161. Роман, якщо ксерокопія та обслуговування оргтехніки для юридичних осіб, то третя група. Якщо ні, то друга. Якщо на дві частини, то це вам треба порахувати, чи буде вам вигідно сплачувати єдиний податок та ЄСВ за двох підприємців.
  Олександр, якщо будете здавати 130 кв.м. житлового приміщення в оренду, то на єдиному податку бути не можна. Можна здавати тільки до 100 кв.м. Щодо другого КВЕДу обмежень немає.
  Людммила, дякую, вам також всього найкращого.
  Лилия, залежить від того, кому ви ці послуги надаєте.
  Катерина, юридична особа — тільки четверта група.
  Виталий, можете.
  ЖАННА, занадто мало інформації, щоб сказати. Якщо ви тільки торгуєте квитками, то друга група підійде. Правильна назва вашої діяльності прописана у вас у свідоцтві про державну реєстрацію.
  Марія, щодо першого питання, це залежить від того, який вид договору ви укладаєте із санаторіями. Друге питання — єдиний податок платите з 10 000 грн.
  Юрій, тому що ставка податку для третьої групи не залежить від видів діяльності. А ставка для другої групи визначається виходячи з виду діяльності, який прописується у свідоцтві.

 162. Лилия:

  Спасибо большое за статью. Подскажите пожалуйста к какой группе относится такие виды деятельности (наемных работников нет):
  70.40.0 рекламна діяльність
  74.14.0 консультування з питань комерційної діяльності та управління
  67.20.0 допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення
  Услуги предоставляю только Юридическому лицу, страховому обществу, по 2 и 3 виду деятельности
  Заранее спасибо за ответ и за предыдущее сообщения

 163. Сергій:

  Дякую. Автор статті добрий фахівець.

 164. Ольга:

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка мій батько-ФОП надає послуги з технічного ремонту і обслуговуванню автомобілів населенню, найманих працівників не має і річний оборот до 50 000 в рік. Чи можемо ми відноситись до першої групи? Дуже дякую!

 165. Виталий:

  Здравствуйте!Подскажите пожалуйста,если я занимаюсь розничной торговлей продуктами питания арендуя при этом торговую площадь в магазине у юридического лица и среди моих поставщиков тоже имеются юрлица,какая группа единого налога мне подходит — вторая или третья?спасибо.

 166. Договір із санаторіями про надання туристичних послуг.Всі санаторії є юридичними особами на загальній формі оподаткування.Тоді ми відносимся до 3 групи,так?

  У яку групу нам потрібно щоб платити податок не з 10 000,а з 1000.Неможу ніяк зрозуміти,і знайти відповідь на питання.Чому оподатковується не дохід,а сума яка поступила.Де знайти роз’яснення.Якщоь буде оподатковуватись 10 тисяч,то виходить чи ми ще повинні державі доплачувати(враховуючи плату в пенсійний фонд)Тому що заробляєм всього 1000грн

 167. Сергій:

  Я — ФОП на єдиному. У видах діяльності при реєстрації про всяк випадок зазначив КВЕД 74.12.0 «Діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту». Робилось це із цілю надавати послуги тільки з бух.обліку. По новому законодавству з цим КВЕДом мене зареєструють платником єдиного податку чи відмовлять? Дякую.

 168. Олена:

  Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо ФОП єдиноподатківець здає в оренду нежитлове приміщення ( пл. менше 300 м.кв.) єдиноподатківцю, то податок на дохід від оренди розраховується якось окремо? Чи дохід від оренди входить до суми доходу , яка не повинна перевищувати 1 000 000 грн і потім оподатковується все разом?

 169. валерій:

  Якщо підприємство платник ПДВ, але однозначно ,воно просить надати послугу і вона надана єдинщиком 2-ї групи . Крім того, в цій послузі витрачені (продані) єдинщиком для ремонту комплектуючі та матеріали , адже продавати не забороняється.

  — Які санкції можуть бути до підприємства, якому надана послуга ?

  — Які санкціі можуть бути, або не бути до єдинщика 2- ї групи, який надає таку послугу з одночасним продажем витратних матеріалів і комплектуючих для виконання ремонту обладнання?

  — Чи можна оподаткувати виконану роботу(послугу ) окремо за ставкою 15%, а продані комплектуючі не включати у загальну вартіть робіт(послуг) , видаючи на них окрему накладну?

  -Чи можна вважати комплектацію з елементів і виготовлення функціонального холодильного агрегату , чи холодильної системи вцілому — одиничним дрібносерійним виробництвом, з можливістю подальшого продажу готового агрегату, чи халодильної системи будь-якому покупцеві , в тому числі і платнику ПДВ , що на мою думку дозволено податковим кодексом для єдинщиків 2-ї групи.
  Допоможіть розібратися у питаннях , що виникли у моїй діяльності . Замовлення юр осіб складають не більше 20 відсотків загального обороту, тому із-за них не хочеться переходити в 3-групу, але і втрачати клієнтів шкода. Допоможіть, будь-ласка ,знайти компромісний вихід, залишаючись єдищиком 2 -ї групи, адже мій річий оборот в межах 150-200тис . гривень. Найманих працівників немає. Виконую роботи з ремонту обладнання, виготовляю холодильні агрегати і системи ,та здійснюю продаж комплектуючих елементів, товарів промислової групи згідно замовлень.

 170. Лєна:

  Підскажіть будь ласка. Я ФОП на єдиному податку (надаємо послуги реклами), оборот за останні 12 місяців значно менше 300 000 грн. Чи є якийсь спосіб щоб стати нам платниками ПДВ саме зараз???

 171. Volodya:

  Я приватний підприємець здаю частину приватного магазину в оренду 50м2 юредичній фірмі яка продає підакцизні товари а сам займаюсь роздрібною торгівлею до якої групи я повинен відноситись.

 172. Лилия, послуги юридичні особі — третя група незалежно від видів діяльності. Якщо тільки ці види взагалі не заборонені на спрощеній системі.
  Ольга, не можете.
  Виталий, друга вам підійде.
  Марія, так, третя група. Щоб платити податок з 1000 грн., треба бути на загальній системі оподаткування.
  Сергій, заборонений тільки аудит. Послуги з бухгалтерського обліку не заборонені.
  Олена, входить. Це дохід від підприємницької діяльності.
  валерій, 1. Думаю, що податкова служба буде пробувати знімати витрати у такого підприємства. 2. Єдинника можуть перевести на загальну систему а також застосують до доходу від послуг ставку 15%. 3. Податківці все одно причепляться. Якщо підприємству не потрібні валові витрати з цих послуг, можна спробувати надати ці послуги як звичайна фізична особа. 4. Я думаю, що це буде підпадати під поняття «виробництво».
  Лєна, питання реєстрації платником ПДВ ще дуже розмите та неврегульоване. У вишому випадку, ви не є «особою» відповідно до пункту 14.1.139 ПКУ, тому ви не можете стати платником ПДВ.
  Volodya, оренда прирівнюється до послуг у податковому законодавстві. Тому вам у третю групу, якщо юридична особа не є платником єдиного податку.

 173. ЖАННА:

  Добрий день! Звертаюсь до Вас знову. Я — ФОП , працюю без найманих працівників ,на єдиному податку .Займаюсь посередницькою діяльністю від свого імені за дорученням та в інтересах автоперевізників(юр.особи) -продаж квитків на рейсові автобуси та боронювання місць ,а також маю право самостійно укладати договори купівлі-продажу квитків з третіим особами- Агентами.Ці Агенти (фіз. і юр особи) працюють через мене в інтересах цих автоперевізників. Моя діяльність називається:
  65.12.0-інше грошове посередництво;
  67.13.0-інша допоміжна діяльність у сфері фінансового посередництва;
  74.87.0-надання інших комерційних послуг;
  63.30.0-послуги з організаціїї подорожувань;
  99.9-інші види підприємницької діяльності (продаж квитків на рейсові автобуси).
  Чи правильно вибрані КВЕДи ? Чи не забагато Їх? Валовий дохід за останні 12 місяців не більше 220тис.грн.. До якої групи я відношусь, до другої чи третьої? Дуже дякую за відповідь.

 174. Лилия:

  Спасибо Вам большое за ответ

 175. ЖАННА, група до якої ви будете відноситися, залежить від того, як буде тлумачити податкова служба поняття договору доручення та чи буде він відноситися до послуг в цілях оподаткування. Якщо вони визнають його послугою, то у другу групу ви піти не зможете.

 176. Alex:

  Добрый день!
  Подскажите, пожалуйста!
  «Живая музыка» к какой категории будет относиться?
  Я — артист/музыкант/тамада и т.д.
  Но масштабы деятельности — ресторанно/кабачные
  Мне светит быть в гордой «гастрольной деятельности» третьей группы?
  Или есть что-то попроще во 2-й??
  Спасибо!

 177. Alex:

  И еще один вопрос: кроме выступлений я преподаю музыку в частном порядке.
  Данный вид репетиторства к какой категории относится?
  Спасибо

 178. Підприємці, які здійснюють гастрольні заходи взагалі не можуть бути на спрощеній системі оподаткування. Які у вас КВЕДи напишіть.

 179. Іван:

  Я на єдиному податку продаю запчастини на автомобілі.
  як фізичним так і юридичним особам.чи підходить мені 2 група?

 180. Niy:

  Я на фиксированном налоге,до какого времени я могу оставаться на нем?

 181. Alex:

  92.31.1
  92.34.0
  т.е., спел песню на лавочке во дворе за пиво это — уже гастроли???
  И платить должен буду, как Таисия Повалий, Ани Лорак и т.д.???

 182. Іван, друга група підходить.
  Niy, з нового року фіксованого податку не існує. Цю статтю почитайте http://byhgalter.com/yak-opinitisya-na-yedinomu-podatku-z-2012-roku-poryadok-perexodu-vidmovi-zmini-grup-na-sproshhenij-sistemi-opodatkuvannya/
  Alex, взагалі то, я думаю, що з цього приводу мають будти роз’яснення податкової служби, що вважати гастрольними заходами, а що ні. Проте будуть вони (якщо взагалі будуть) як завжди пізно. Також, тут про гастрольні заходи можна почитати. http://buhforum.com/viewtopic.php?p=21442

 183. Людмила:

  Доброго дня.Підскажіть будь ласка яку групу мені обрати.Я ФОП на єдиному податку.Працюю по КВЕДам 74.87.0; 22.23.0; 74.12.0.І ще одне запитання чи можу я працювати з юридичними особами на єдиному податку.Дякую за відповідь.

 184. Роман:

  Мене цікавить Сплата єдиного соціального внеску фізичними особами – платниками єдиного податку.
  Коли я працюю офіційно на 2 роботах (одна-основне місце роботи, друга — по сумісництву) і там за мене платять єдиний СН, і як СПД я плачу єдиний внесок, то як це рахується в 3-дорого???

 185. Надія:

  Добрий день!
  Я , приватний підприємець на єдиному податку, працюю по таким КВЕДам -52,32,0 роздрібна торгівля медичними та ортопедичними товарами,51,46,0 оптова торгівля фарм.товарами,51.19.0- інші види оптової торгівля( оскільки оптової торгівлі медичними товарами немає) . Прадаю медтовари — вату, марлю, одноразовий одяг., (АЛЕ НЕ ЛІКИ, НЕ АКЦИЗНІ ТОВАРИ в аптеки і лікарняні заклади).
  Чи зможу я працювати в 2012 р. ПП на єдиному податку? Якщо так, тощо для цього потрібно і в якої групі я зможу працювати ?
  Щиро дякую за розуміння!

 186. Сергій:

  ФОП-єдинник. Шукаю у замовників рекламу і розміщую у двох газетах. Обидві — ТОВи, з нового року переходять на четверту групу, теж будуть єдинниками. Найманих немає. Сума за рік — до 400 тисяч.
  Живу за рахунок різниці в ціні, з клієнтів беру одну суму, газеті плачу іншу.
  Серед клієнтів є й юридичні особи.
  Ця моя діяльність — послуга? Кому — газеті? Чи юридичній особі «з іншого Боку». Хтось може підказати, які є варіанти, щоб перейти на другу (а не на третю) групу? може, якийсь хитрий договір (продажа газетної площі, щось іще?).

 187. Людмила, якщо займаєтесь аудитом, то спрощена система оподаткування вам заборонена. Якщо ні, то група залежить від статусу ваших клієнтів. Якщо це будь хто окрім населення та платників єдиного податку, то вам у третю групу.
  Роман, саме так. Рахується в три дорого. Сплачувати ЄСВ як підприємець ви все одно повинні.
  Надія, друга група.
  Сергій, які договори укладаєте з газетою та з тими, хто купує рекламу?

 188. Серж:

  Здравствуйте,спасибо за коментарии.Скажите пожайлуста КВЕД 50.30.1 оптовая торговля автомобильными деталями и инструментами не подходит для ЕН только на общих основаниях.Но может мы можем относиться в 3 группу?А на общих основаниях обязательно быть плательщиком НДС, если доходы до 50000грн. в год??Спасибо за помощь!!!

 189. Олена:

  добрий день. я ФО-П ЕН, зареєструвалась на третю групу підприємців, чи зможу я бути найманим працівником на пів ставки, це буде законно? і які сплати треба буде проводити як за єдинщіка так і за найманого?

 190. Диана:

  Доброго дня, підкажіть , будь-ласка , я
  приватний підприємець на єдиному податку з 1 найманим працівником і видом діяльності «Медичні послуги», які я надаю виключно для населення , оборот за рік 100000. 00грн.- до якої групи я відношусь? Дякую за відповідь

 191. Ярослав:

  Яросав.Скажіть будь-ласка,У мене рекламне агенство річний дохід сто тисяч.До якоі категоріі мені належати.Дякую

 192. Юлія:

  Доброго дня, скажіть будь-ласка, у мене є торговий павільойн на ринку, який зданий в субаренду і я являюся приватним підприємцем який здійснює роздрібну торгівлю в іншому павільоні (дохід до 150000 тис. грн.), який є також моєю власністю. До якої категорії мені належати?

 193. Аня:

  Добрый день! Подскажите, пожалуйста, если ФОП будет сдавать часть нежилого помещения до 300 кв.м. в аренду, а часть отдаст по договору позички, сможет ли он остаться на едином налоге?

 194. Наталья:

  Подскажите пожалуйста, к какой категории (ІІ-ой или ІІІ-ей) мне, как ФОП нужно регистрироваться, если у меня идет поставка товаров по тендерной закупке? Благодарю за ответ.

 195. віталій:

  Доброго дня! Дякую за коментар. Я на єдиному — починаючий ФОП.
  Вид діяльності:надання послуг перукаря модельєра перукарням та салонам краси.
  Мій річний дохід приблизно від 18.000,00 до 23.000,00 грн.
  Підскажіть будь-ласка, яку групу мені оптимальніше вибрати першу чи другу.
  Наша районна влада визначила ставку по першій категорії — 10%, по третій — 5%
  Завчасно дякую за відповідь!!!

 196. віталій:

  Доброго дня! Дякую за коментар. Я на єдиному – починаючий ФОП.
  Вид діяльності:надання послуг перукаря модельєра перукарням та салонам краси.
  Орендую по договору в іншого ФОП площу 2*2 м.кв. з використанням електроенергії, води та тепла.
  Мій річний дохід наближено від 18.000,00 до 23.000,00 грн.
  Підскажіть будь-ласка, яку групу мені оптимальніше вибрати першу чи другу.
  Наша районна влада визначила ставку по першій категорії – 10%, по третій – 5%
  Завчасно дякую за відповідь!!!

 197. Валерій:

  Доброго дня!Я ФОП на єдиному податку КВЕД 52.11.0 роздрібна торгівля продовольчими товарами.Орендую у моєї дружини частину приміщення магазину який знаходиться у її приватній власності.Дружина на загальній системі оподаткування.До якої групи платників єдиного податку я відношусь.

 198. Серж, чому саме не підходить. Хіба автомобільні деталі, це підакцизний товар? Я думаю, що ви можете бути у другій групі. На загальній системі, якщо доходи 50 тис за рік та платником ПДВ бути не обовязково.
  Олена, так, ви зможете бути найманим працівником. Податки та збори справляються такі самі, як, якщо б ви не були найманим працівником.
  Диана, друга група.
  Ярослав, третя група, оскільки я припускаю, що ви надаєте свої послуги юридичним особам на загальній системі оподаткування.
  Юлія, у першу групу ви не попадаєте, оскільки ви здаєте майно в оренду. Друга чи третя група. Залежить від того, кому ви здаєте в оренду торговий павільйон.
  Аня, теоретично зможе. Однак, невідомомо, як подивиться на це податкова служба.
  Наталья, не бачу заборони, знаходитися вам у другій групі.
  віталій, перша група.
  Валерій, друга група.

 199. Сергій:

  Доброго дня.Я ФОП на єд.под., орендую нежиле приміщення 100 м в ТзОВ.Вид діяльності «автомийка»,надаю послуги тільки фіз.особам, є наймані працівники.До якої категорії відносити себе? Дякую.

 200. Виталий Богданович:

  Доброго дня, скажіть будь-ласка, я ФОП на єд.под. у мене наступні КВЕДи:

  72.40.0 — Діяльність, пов’язана з банками даних.
  72.22.0 — Інші види діяльності у сфері розроблення програмного забезпечення

  Під яку групу я попадаю? дякую наперед за відповідь.

 201. Сергій, друга група.
  Виталий Богданович, в залежності від того, кому надаєте послуги.

 202. Олександр Р:

  Доброго дня! Вітаю Вас з Різдвом! Дуже грамотний форум. Скажіть будь-ласка я займаюсь вантажними перевезеннями, чи можу я працювати з ФОП 3 групи (5%) на фіксованному податку як що я зареєструюсь по 2 групі. Дякую!

 203. В'ячеслав:

  Вітаю.
  З партнером займаємось ОПТпродажем на ЕКСПОРТ дров та дерев’яного вугілля.
  Чи є у нас шанс потрапити в 2 групу?
  В ДПІ сказали писати листа — так як вони не знають )))))))))))))

 204. Виталий Богданович:

  Доброго дня, скажіть будь-ласка, я ФОП на єд.под. у мене наступні КВЕДи:

  72.40.0 – Діяльність, пов’язана з банками даних.
  72.22.0 – Інші види діяльності у сфері розроблення програмного забезпечення

  Під яку групу я попадаю? дякую наперед за відповідь.

  З юридичними особами не працюю і не надаю послуги їм.

 205. Кирило:

  Прошу підказати, чи може ФОП у 2 групі вести підприємницьку діяльність та одночасно перебувати у трудових відносинах як фізична особа з платником ПДВ (отримуючи «білу» заробітну плату). Чи потрібно обов’язково відмовлятися у такому разі від спрощеної системи оподаткування?

 206. Юрий:

  Доброго дня!ФОП 2 група має право продавати товар бюдженикам.В податковій відповіли невнятно .Дякую

 207. Сергій:

  Доброго дня,
  на запитання, до якої групи належить 72 КВЕД в податковій відповіли, що є наказ №4011, де вказано які КВЕДи до якої групи належать, тобто 72 КВЕД без запитань — до третьої. В інеті не зміг знайти цей документ. Може хто має посилання на цей документ, чи якісь думки?

 208. Вова:

  Підскажіть, будь ласка, до якої групи краще віднестися, якщо в 2011 я був ФОП на єдиному податку, вид діяльності:

  70.20.0 Здавання в оренду власного нерухомого майна (житлове 79 м2).

  Дякую!

 209. Ирина:

  Юридическая фирма занимается торговлей алко товарами ,арендует у ПП торговую площадь 20 квм. ПП на 2 групе налога.Может ли ЮФ обложить сумму аренды 15 % налога или или договор аренды является недествительным

 210. Катерина:

  Подскажите, если я ФОП, работаю на себя, преподаю уроки изобразительного искусства населению. И в тоже время плачу за аренду помещения юрид. лицу, то к какой группе единого налога я отношусь? Заранее благодарю за ответ.

 211. Lyuda:

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, я-єдинщик, роздрібна торгівля промисловими товарами, орендую магазин, працюю як з фізичним, так і з юридичними особами, маю 2 наймані праці, притому мій річний дохід — 150000, до якої групи я буду відноситися і чи матиму змогу працювати з юрлицями.

  І ще…
  Мій чоловіу працює на ринку, роздрібна торгівля, але також єдинщик без найманої праці і працював з юридичними і фізичними лицями, до якої групи відноситься він?

  Дякую за відповідь!

 212. Романтик:

  З таблиці:[quote]Віднесення витрат до складу валових для платників податку на прибуток Не відносяться Послуги не відносяться.
  Товари відносяться. Відносяться[/quote]

  — Для другої групи(роздрібна торгівля) «товари відносяться» чим обгрунтувати для клієнтів платників ПДВ, які бажають надалі співпрацювати, а їхні бухгалтери твердять, що на витрати не піде?

 213. Наталя:

  1.Я,ФОП маю у власності 400 м.кв.нежитлової будівлі.Здаю в оренду лише 200 м.кв.У ДПІ кажуть що не маю права реєструватися на єдиний податок .
  2.Якщо мої доходи перевищуть 300 тис.грн.-я маю право чи зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ і перейти на 3%+ПДВ ,якщо я обрав 3-тю групу і 5%?
  Дуже потрібна відповідь.Дякую.

 214. Андрій:

  Уважно прочитав Вашу статтю і всі коментарі до неї, що рекомендую робити всім читачам. Наскільки розумію, зараз обговорюємо вже не проект, а діючий законодавчий акт.
  Питання такі:
  1. Чи буде різниця у відношенні бюджетників (з подачи податківців) до ФОП другої групи та ФОП третьої групи без ПДВ, якщо мова іде про виробництво?
  2. Чи вірно я зрозумів, що в обох наведених випадках оподатковуваним дохідом буде вже не вартість проданої продукції, а вартість мінус підтверджені витрати, а може, і мінус ЄСВ?
  3. Що чути про звітність по формах Мінфіну? Податкова поки що мовчить.

  Дякую.

 215. Кондрат:

  Перечитав усе не бачу столярних виробів КВЕД 43.32 установлення столярих виробів: вікна двері сходи виготовлення за індивідуальними замовленнями.Маю цех у власності 400 кв.м. Робота з фізичними особами. До якої групи відношусь?? Об»єми впали. Чи зможу працювати в 1-й групі без найманих працівників?? Буду дуже вдячний за відповідь!!!!

 216. Олександр Р, мабуть ви мали на увазі платника ЄДИНОГО податку третьої групи? З ним можете.
  В’ячеслав, перешкод для того щоб ви потрапили у другу групу я не бачу.
  Виталий Богданович, одних видів діяльності мало для того, щоб сказати у яку групу ви потрапите. Напишіть докладніше чим конкретно займаєтесь.
  Кирило, підприємець може бути одначасно найманим працівкником і підприємцем.
  Юрий, Податковий кодекс не встановлює таких обмежень. Проте, я чув про негласну вказівку «зверху», щоб тих, хто працює з бюджетниками переводили до третьої групи.
  Сергій, теж не чув про такий документ.
  Вова, друга група в тому разі, якщо здаєте фізичній особі.
  Ирина, це питання ще не врегульовано. Єдинник одназначно злітає з єдиного податку. На мою думку, договір недійсним вважатися не буде.
  Катерина, якщо ваш вид послуг є пункті 291.7 Податкового кодексу, то ви можете бути у першій групі. Якщо його там немає — то друга група.
  Lyuda, ви відноситесь до другої групи. Ваш чоловік до першої.
  Романтик, на яку норму податкового кодексу вони посилаються, стверджуючи це?
  Наталя, 1. У податковій кажуть багато чого. Подавайте заяву та нехай дають письмову відмову. 2. Маєте право, але не зобовязані. Докладніше читайте тут http://byhgalter.com/yedinij-podatok-2012-ta-podatok-na-dodanu-vartist/
  Андрій, 1. Щодо цього прочитайте комент, який я написав для Юрия. 2. Неправильно. Дохід визначається як і раніше.
  Кондрат, я думаю, що у першій групі не зможете. Вам у другу.

 217. Людмила:

  Доброго дня.Хотіла б одержати вашу допомогу.Я ФОП на єдиному податку.Дохід за минулий рік становить 220110.00 грн.Користуюсь такими КВЕДами.22.23.0;74.87.0;74.12.0;Допоможіть встановити групу.Я вважаю що 2-а.Працюю з юридичними особами єдинниками.Дякую за розуміння

 218. Наталія:

  Приватний підприємець, який торгує товаром вітчизняного та імпортного виробництва з кодами ЗЕД. Чи можна зареєструватись у другій групі?

 219. Екатерина:

  Частный предприниматель, на едином налоге, КВЕД 72.10, 72.21. Оказываем услуги по разработке программного обеспечения нерезидентам.Возможно ли зарегистрироваться в третьей группе, если в прошлом году был очень маленький доход -10 тыс. грн.?

 220. Ігор Д:

  Доброго дня! Вітаю Вас з Різдвом! Скажіть будь-ласка я займаюсь вантажними перевезеннями,якщо зареєструюсь у 2 групі чи зможу я працювати з ТзОВ,плтниками ПДВ Дякую!

 221. Світлана:

  Добрий день. Я коваль,працюю без найманих. В кведі немає «виготовлення металовиробів за інд. замовленням».Чи підійде по новому кведу «кування.пресування,штампування.прфілювання;порошкова металургія». Чи може Ви підскажете інший квед.Також здаю приватну власність,житло,в оренду юр . особі.

 222. Воленка:

  Я займаюсь вантажними перевезеннями якщо зареєструюсь у 3 групі чи зможу я працювати з ТОВ платниками ПДВ і чи можуть вони відносити надані послу на витрати.

 223. Виктор:

  Добрый день,
  сегодня был в налоговой Святошинского р-на г.Киева.

  Вопрос № 1.

  Работаю на Едином налоге. Как ФОП сдаю в аренду нежилое помещение (бывшая квартира), площадь 40кв.м (КВЕД 70.20.0).
  Арендатор — также ФОП, работающий на Едином налоге.
  Инспектор сообщила, что это третья группа!!! Почему не вторая?
  Заявление пока решил не подавать.

  Вопрос № 2.

  Кроме сдачи недвижимости в аренду также занимаюсь деятельностью кафе (КВЕД 55.30.2)
  Будут ли условия третьей группы распространяться также и на деятельность кафе?

  Спасибо.

 224. Едік:

  чи можна торговать на єдиному податку мопедами і скутерами????

 225. Вітя:

  нова спрощена система- дуже болюча тема для перевізників. Зокрема, постає питання яку групу вибрати. Раніше, коли заборонили юр.особам списувати на витрати кошти сплачені єдинщікам, схема була проста…. юр.особи оплачували кошти експедиторам(посередникам) — юр.особам на єдиному податку, а ті перераховували кошти єдинщікам і сплачували податок з різниці. Отже питання в наступному- чи можливо буде працювати за такою ж схемою в 2012 році, якщо спрощенець обере 2-гу групу оподаткування і чи не виникатиме питань, що рахунок і акт надае юр.особа, а в митних документах печатка спрощенця ІІ групи. чи всеж таки, буде краще обрати ІІІ групу з ПДВ? і чи можливо тоді буде ставити ПДВ 0 — коли маєш справу з не платниками ПДВ, і виконуєш міжнародне перевезення вантажів???

 226. Ольга:

  Добрый день!
  Я работаю как СПД на едином налоге, вид деятельности 63.40.0 (Організація перевезення вантажів по Україні та за її межами). Работаю по договору поручения, в договоре четко прописано что «

 227. Ольга:

  что » Оплата за экспедиторские услуги является суммой вознаграждения, облагается всеми обязательными платежами, остается на счете экспедитора и является разницей между поступившей суммой перевозки и суммой, которую экспедитор оплатил перевозчику на его расчетный счет». По новому законодательству в п.294.4 расписано, что доход это выручка, при предоставлению услуг по договорам комиссии, по договору поручении . . . . , Вопрос остается открытым, этот пункт относиться как к СПД на едином налоге так и к юр. фирмам на едином . . . Не возникнут ли вопросы у налоговой службы при плановых проверках, что является доходом для СПД на едином налоге, как это было до 2012 года. И что делать, если по такой схеме мы и работали до 2012 года, и на данный момент имеем проблемы и вопросы . . . .почему для юр. фирм на едином до этого момента, были расшифровки, а для СПД на едином их не было . . .Почему у наших законов много подводных камней, и налоговая служба сама принимает решения как перекрутить тот или иной закон . . . . Спасибо, огромное!!!

 228. Людмила:

  Доброго дня.Дякую вам за попередню відповідь.В мене ще кілька запитань.Чи може юридична особа на загальній системі оподаткування без ПДВ включати в 2012 році в витрати надані послуги від ФОП на 2-ій групі оподаткування.І зустрічне запитання.Чи може взагалі ФОП на 2-ій групі оподаткування надавати послуги юридичній особі на загальній системі оподаткування без ПДВ.Мені здається що дозволяється співпрацювати платникам податку на прибуток з 3-ю групою.Щиро вдячна

 229. Олег:

  Может ли ФОП на второй группе оказывать услуги ТОВ которое также на едином налоге?

 230. Володимир:

  Спасибо за оперативные коменты

 231. Віта:

  к какой группе налогооблажения относится здача в оренду нежилого помещения до 100 квадратов по доверености?
  надо ли платить налог хозяину помещения? В доверености прописано здача в аренду, взымание орендной платы

 232. Юра:

  Мне принадлежит магазин( 180 квадратов), жена фоп сдает по доверености магазин в оренду с правом распоряжения, надо ли мне платить налогои какие?если жена платит единый налог

 233. gala:

  Як ви вважаєте, чи може бути платником єдиного податку підприємець, який який здає в оренду нежитлове приміщення до 300кв.м.,а загальна площа якого600 кв.м.

 234. Людмила, друга.
  Наталія, так.
  Екатерина, так.
  Ігор Д, тільки якщо вони будуть платниками єдиного податку. Із загальносистемниками не зможете.
  Воленка, так.
  Виктор, 1. Цю статтю почитайте http://byhgalter.com/chi-ye-orenda-poslugoyu-v-cilyax-zastosuvannya-podatkovogo-zakonodavstva-chi-mozhe-platnik-yedinogo-podatku-drugo%d1%97-grupi-nadavati-majno-v-orendu/ 2. У третій групі дозволена будь яка діяльність яка не заборонена для спрощеної системи.
  Едік, так.
  Вітя, 1. Думаю, що питань виникати не повинно. 2. Міжнародні перевезення оподатковуються ПДВ за 0 ставкою.
  Ольга, думаю, що питань виникнути не повинно, оскільки тепер є чітка норма кодексу.
  Людмила, 1. Податкова проти того, щоб загальники включали такі суми до витрат. А таких єдинників переведуть у третю групу. 2 .По послугам тільки з третьою групою.
  Олег, так.
  gala, вважаю, що так.
  Віта та Юра, з цим не стикався, тому відповісти не можу.

 235. Володимир:

  Доброго дня. Я Фоп, працюю без найманої праці. Займаюсь ремонтом ноутбуків, квед 72.50.2. Де можна знайти розяснення групп? До якої групи себе віднести? Дякую за відповідь.

 236. Галина:

  Доброго дня.Я ФОП,займаюсь роздрібною торгівлею,але на єдиному податку,продаю товар юридичним особам з ПДВ,на яку мені групу краще перейти 2 чи 3.Дякую.

 237. Виктор:

  Спасибо за статью,

  но что противопоставить налоговому инспектору, утверждающему, что ФОП, сдающий нежилое помещение в аренду другому ФОПу, не может быть во 2-й группе, а должен быть в 3-й?
  Спасибо.

 238. Олександр:

  Спрощена система оподаткування дозволяє продаж пива і столових вин. Чи є якісь додаткові умови для цього, такі як РРО, ліцензія, інше?

 239. Сергій:

  я надаю послуги електромонтера, найманих осіб немає, до якої групи я можу належати, до другої чи третьої? дякую

 240. Іванна:

  Дуже вдячна за статтю!!! Навіть така блондинка, як я, взяла для себе необхідне)
  У мене залишаеться невизначеним питання в яку групу себе віднести!?
  Я, ФО-П, була на ед.податку, найманих працівників та р/р — немає, діяльність — послуги (автошкола), ні з ким ніяких договорів немаю, але планую підписати договір з юр.особою, відповідно даних послуг в цьому місяці!!
  Допоможіть, будь ласка!!!

 241. Катя:

  …скажіть,будь-ласка,мій чоловік таксує в м.Надвірна в Івано-Франківській обл,районнна держадміністрація віднесла їх до 2-ї групи зеквівалентом 20 %….Чи законно це????)

 242. Тетяна:

  Для підприємців 1 -ї групи, які торгують роздрібним товаром на ринку, крім книги обліку доходів, первинні документи на товар потрібні ? Про це щось ніде не йде мова. А цікавить це багатьох. Дякую.

 243. Оксана:

  цікавить таке сім’я займається роздрібною торгівлею а також проведенням будівельних робіт, раніше мали фіксований патент на торгівлю а також сплачували єдиний податок, як бути зараз реєструвати кожного члена сім’ї платником єдиного податку першої групи на окремий вид діяльності ,або одного когось платником другої групи а з рештою оформити трудові відносини?

 244. Оксана:

  Доброго дня. Дуже вдячна за хорошу статтю. Дуже все зрозуміло і ясно. Єдине, що мені цікаво, як всі мовчки приймають збільшення податків. В 2011 році я платила 86 грн. ЄП + 326 грн ЕСВ = 412 грн. А ось була в податковій писала заяву на ЄП — віднесена до другої групи. Ставка ЄП тепер у мене становить 214.60 грн тобто виходить + 326 грн. = 540.60 грн. Чи всі мовчать, тому що не бачили ставок? Риторичне запитання: Що кращого в новій системі для підприємців? Я так розумію влада зробила спочатку дуже все погано а зараз зробила краще. Але це краще гірше всеодно ніж було до цієї влади.

 245. Оле:

  Спасибо за грамотные и краткие комментарии!

 246. Роман:

  Доброго дня! скажіть будь-ласка «Страхування»до якої групи належить?

 247. Анна:

  Ставка єдиного податку для третьої групи не платників ПДВ 5% від доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
  Поясніть будь ласка від якого саме доходу беруться цих 5 % ? від виручки чи виручки зменшеної на витрати? І як зрозуміти «у разі включення ПДВ до складу єдиного податку»

 248. Мирослава:

  Відповіді на запитання не менш цінні за статтю!

 249. АНАТОЛИЙ:

  який порядок подачi повторної (уточненої) заявы на 3-тю групу?
  дякую.

 250. Юлія:

  Доброго дня!
  До якої групи слід віднести 72.5 ремонт та обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки? Найманців немає, обсяг доходу 150 000 не перевищує.
  Дякую.

 251. СанСеич:

  Здравствуйте. Забросил ведение книги доходов (единщик-одиночка). Записей подаваемых доходов тоже нет. 1)что делать? Никогда не проверяли. Если удастся сейчас получить книгу нового образца без проверки старой, 2)сколько лет должна храниться предыдущая? Сильно переживаю. Ответьте пожалуйста. За письменную консультацию на мой e-mail готов заплатить. Спасибо, Вы ЧЕЛОВЕКИ. Берегите себя, Вас мало.

 252. Наталія:

  Доброго дня, пане Олексію! Перш за все, дякую за подану попередню інформацію.
  Щодо своєї діяльності — все чекала і думала, що якось усе визначеться з часом, а воно не визначається (до якої групи віднести).
  — я працюю в ресурсному центрі (бібліотеці) при університеті без найманих працівників, надаючи безкоштовно бібліотечні послуги населенню – викладачам та студентам вузів, співробітникам університету;
  — діяльність здійснюється згідно з кодом КВЕДу 91.01 – функціонування бібліотек та архівів;
  — отримую гроші за надані послуги по Гранту через благодійний фонд відродження університету (що не є платником ПДВ) щомісяця згідно з актами прийому-передачі наданих послуг;
  — Дохід за рік менший за 150 000,00грн.
  Очевидно, що цей вид діяльності має бути віднесений до 1-ї групи. Але податковий інспектор схиляється до 3-ї групи, мотивуючи, що гроші сплачує за надані послуги по заключеному контракту юридична особа — благодійний фонд відроджження університету. Але ж послуги надаються населенню, що зазначено в договорі, причому все – безкоштовно.
  Дуже вдячна за роз’яснення.
  З повагою,
  Наталія

 253. Елена:

  Добрый день. Спасибо огромное за Ваш сайт. Очень доступно и понятно. Подскажите, пожалуйста, мы хотим в 2012 году зарегестрировать ООО с уставным фондом 3000000 грн. Можем ли мы сразу получить свидетельство плательщика НДС и перейти в 4 группу единщиков со ставкой 3% + НДС ? Заранее ОГРОМНОЕ СПАСИБО!!!

 254. Елена:

  Подскажите ещё пожалуйста, если на 4 группе (3%+НДС) мы платим 3% от оборота , затраты не интересуют налоговиков?Спасибо

 255. Володимир, ця стаття вам не підходить?
  Галина, якщо ви платник ПДВ, то тільки третя.
  Олександр, ліцензія на пиво та столові вина не потрібна. РРО платники єдиного податку не застосовують.
  Сергій, якщо нажаєте послуг комусь, крім населення або платників єдиного податку, то третя.
  Іванна, залежить від того, на якій системі оподаткування знаходиться ця юридична особа. Якщо, на загальній, то третя група.
  Катя, так, все законно.
  Тетяна, первинні документи на товар потрібні в будь якому випадку.
  Оксана, на мою думку, це залежить від обсягу доходу, який отримують підприємці та чи є це економічно обгрунтованим.
  Роман, страхування це поняття надто об’ємне. Страхова компанія чи страховий агент?
  Анна, ставка рахується від загальної суми, яка надійшла вам на розрахунковий рахунок.
  Юлія, якщо техніку ремонтуєте населенню або платникам єдиного податку, то вам можна у другу групу. Якщо ні, то в третю.
  СанСеич, заплатите штраф за неведення книги. Книга повинна зберігатися три роки після останнього запису.
  Наталія, до першої групи ваша діяльність віднесена бути не може. Друга чи третя, ось в чому питання. Чи укладений у вас з цим фондом якийсь договір чи ні?
  Елена, думаю, що зможете. Але у третю групу 3%+ПДВ, попадете тільки після того, як отримаєте свідоцтво платника ПДВ. А це може бути не одразу. Витрати податківцям зовсім не інтересні. Проте документи на товар ви мати повинні.

 256. Іванна:

  Вони були та залишились на единому! В цьому випадку в яку групу мені потрібно??? Щиро вдячна за допомогу!!!

 257. Валерій:

  Я ФОП,займаюсь роздрібною торгівлею на єдиному податку,але не платник ПДВ, продаю товар юридичним особам,які являються платниками ПДВ,на якій групі краще праювати 2 чи 3.

 258. Іра:

  Я ФОП, платник єдиного податку, працюю по КВЕД: 52.48.9 роздрібна торгівля непродовольчими тиварами та 70.2 здавання в суборенду нерухомого майна, в мене питання:
  1. якщо я орендую магазин в Торговому Центрі,де займаюсь підприємницькою діяльністю по КВЕД: 52,48,9 роздрібна торгівля непродовольчими товарами та здаю в суборенду цей же магазин іншим ФОП платникам єдиного податку, які працюють зімною, то до якої групи я відношусь? Дякую!

 259. Юрій:

  Я ФОП, платник єдиного податку, надаю послуги по ремонту медичного обладнання лікарням і іншим медичним закладам. Чи можу я працювати в 2 групі?

 260. ОКСАНА:

  подскажите пожалуста!у меня ларек 30кв.м платила 130грн. единого. доход за год 52300 за год есть 1наемный работнк. меня отнесли ко второй групе с оплатой в300 грн.единого правильно ли это?спасибо.

 261. Игорь:

  Пенсионер, ФОП. Торговля промышленными товарами(аренды на рынке нет, приехал на рынок, контролер выделил место разово, за котрое я заплатил), доход до 50 000 грн, наемн. рабочих нет. налоговая не хочет давать первую группу, законно ли это? Спасибо за ответ.

 262. Аlla:

  Я ФОП. Вид деятельности Освіта дорослих ті інші види освіти. К какой группе лучше себя отнести, оформить. К 3-й или все же лучше открыть юрлицо на едином налоге? Мы занимаемся организацией и обучением людей.

 263. Іванна, в другу.
  Валерій, в другій.
  Іра, я думаю, що в другу. Проте, хтось у коментарях на блозі казав, що податкова служба намагається приплести суборенду до третьої.
  Юрій, ні, вам у третю.
  ОКСАНА, да, правильно.
  Игорь, якщо немає постійної оренди торгового місця на ринку, то, думаю, що законно.
  Аlla, а друга група вам чим не подобається?

 264. Ігор:

  СПД ФО працював у 2011 році на єдиному податку, Оформлюючи зараз заяву на спрощену систему
  чи можу я вказати у цій заяві застосувати спрощену систему з другого кварталу 2012 р., та чи буду я
  в цому випадку вважатись по першому кварталу на загальній системі оподаткування, вказавши
  01 квітня 2012 року., або якщо зараз цю заяву не подавати. Чи правомірно це? Щиро дякую.

 265. Наталія:

  Дякую, пане Олексію, за відповідь.
  Да у нас з фондом складений договір у якому вказано, що фонд виступає «замовником», а я «виконавцем» і відповідно з цим договором
  1.1. Виконавець надає Замовнику інформаційно-консультаційні послуги по виконанню обов‘язків координатора Ресурсного центру, фінансованого за Грантом;
  1.2. Робота координатора передбачає таке: обслуговувати читачів; проводити каталогізацію, інвентаризацію ресурсів Центру; організовувати методичні семінари, лекції; повідомляти членів Ресурсного центру про методичні семінари та інші програми; повідомляти читачів про терміни здачі бібліотечних матеріалів і в разі необхідності виконувати інші завдання, які стосуються роботи Ресурсного Центру.
  Дякую,
  Наталія

 266. Валерій:

  Торгую оптом непродовольчими товарами.Працюю лише з єдинщиками.Чи можу працювати в другій категорії?

 267. Марина:

  Допоможіть будь-ласка.
  Чи можу я в 2 групі в сфері ресторанного бізнесу працювати з юридичними особами та надавати послуги харчування?

 268. Марина:

  і до якої групи я відношусь, якщо орендую ресторан і заключений договір на харчування з юридичною особою на загальній системі?
  Дякую!

 269. Ольга:

  З ким тепер можуть співпрацювати громадські організації(придбання товарів,послуг) з 01.01.2012- хотілось уточнити : 3,4 кат.ЕП, ФОП на загальній системі та всі інші юр.особи???

 270. Руслан:

  Проблема — как и у многих: какая группа? Занимаюсь фото-видеосъемкой. Наемных нет. В первой группе предприниматели могут предоставлять быт. услуги населению. К бытовым услугам фото относится (послуги з виконання фоторобіт), о видео не сказано. Но в новом КВЕДе фото и видео соединили в одну деятельность (74.20). Как быть? Первая или вторая? Заранее благодарю за ответ.

 271. Наташа М:

  Допоможіть будь-ласка!
  До якоі групи ми будемо відноситись: я-ПП на єдиному, вид діяльності 52.46 Роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом, 28 Виробництво готових металевих виробів.Є 4 найманих.Орендую приміщення в магазині.
  Чоловік- пп на єдиному, 28 виробн. гот. мет. виробів, 70.2 Здавання в оренду власного нерухомого майна. Є 7 найманих, свій цех по в-ву.
  Дякую!!!

 272. Ігор, я думаю, що краще буде подати цю заяву після 25 січня. Перший квартал ви будете на загальній системі оподаткування. Також цю статтю почитайте. http://byhgalter.com/yak-opinitisya-na-yedinomu-podatku-z-2012-roku-poryadok-perexodu-vidmovi-zmini-grup-na-sproshhenij-sistemi-opodatkuvannya/
  Валерій, продавати товари у другій групі можна будь кому.
  Марина, якщо ці юридичні особи на загальній системі оподаткування, то думаю, що ні. Ваша третя група.
  Ольга, придбавати товари можна також і у другої групи єдинників.
  Руслан, те що ці дві послуги об’єднані у один КВЕД не значить що ви можете бути у першій групі. Перелік побутових послуг у Податковому кодексі є виключним.
  Наташа М, обрання групи від КВЕДів не залежить. Залежить від того, кому ви надаєте послуги.

 273. Наталія:

  Наталія — бібліотека, що працює за грантом

  Шановний пане Олексію,
  Я дізналася, що благодійний фонд, через який я отримую гроші, не є платником ПДВ, але є платником на прибуток. Це щось може прояснити, чи віднести себе до 2-ї чи до 3-ї групи.
  Чи зможе фізична особа з часом при зміні діяльності перейти з однієї групи до іншої?

 274. Василина:

  Я ПП займаюсь роздібною торгівлею стрічковими пилами,поза магазинами.
  Якій номер КВЕДу можна застосувати і до якої групи сплати податків я буду належина?
  Річний очікуваний дохід — 50 000грн.

 275. Катя:

  у меня интернет -магазин до какой групи платників єдиного податку фізичних осіб я отношусь???

 276. Ігор:

  Щиро дякую за змістовні,та дуже корисні підпрємцям,відповіді!
  Ще одне питання. СПД на загальній системі оподаткування.Якщо
  він за звітний період не має доходу(діяльність не проводилась),
  які в цьому випадку треба сплачувати податки чи збори, врахо-
  вуючи зміни в законах?

 277. Аlla:

  2-а група не влаштовує тому, що я не маю змоги працювати із юрособами не эдищиками. А серед моїх клієнтів багато платників ПВВ і ПП. Іще: чи варто ТОВ брати іще свідоцтво платника ПДВ? Які його плюси і мінуси?

 278. Олександр:

  підприємець 3 групи має 400м2 нежитлових приміщень і здає в оренду нежитлове приміщення яке не перевищує 300м2 має право бути на єдиному податку?

 279. Инна:

  По нових КВЕДах 66.22 — Діяльність страхових агентів і брокерів, в податковой відмовили в приняті заяви на застосування спрощеної системи оподаткування. Брокери не можуть бути единщиками, але я — страховий агент. Що робити?
  Дякую!

 280. Наталія, ви відноситесь до третьої групи, оскільки цей фонд не є платником єдиного податку. З часом ви можете змінити групу.
  Катя, друга.
  Ігор, ніяких. Дохід 0 — податки 0.
  Аlla, мінуси у сплаті податку на додану вартість, який, враховуючи те, що ви надаєте послуги буде дуже великим. Плюси полягають у тому, що ваші клієнти будуть мати право на податковий кредит з ПДВ, тому їм вигідніше буде з вами співпрацювати.
  Олександр, має.
  Инна, подати заяву через канцелярію будь якою ціною та чекати письмову відмову у реєстрації. Якщо все таки не вийде, надсилайте заяву поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення. Тільки робіть це швидше. Строки прийняття заяви скоро закінчуються.

 281. Наталія:

  Надзвичайно вдячна Вам за оперативну інформацію. Всі статті дуже цікаві і написані нормальною зрозумілою мовою! дуже сподобалась відеоінструкція по заповненню заяви на перехід на єдиний податок!

 282. Ігор:

  Чи сплачується єдиний соціальний внесок СПД на загальній системі
  з нульовим доходом? Дякую.

 283. Володимир:

  Скажіть будь-ласка,так склалося що я один без найманих, займаюся роздрібною торгівлею з автомобіля, та на ринках, на території трьох областей, прибуток не перевищує 150000,до якої категорії я належу? Що мені писати в заяві в графі — податкова адреса- і у графі — місце здійснення діяльності- Дякую.

 284. Віталія:

  Я ПП займаюсь роздібною торгівлею стрічковими пилами,поза магазинами.
  Якій номер КВЕДу можна застосувати і до якої групи сплати податків я буду належина?
  Річний очікуваний дохід – 50 000грн. Як розподілити КВЕД по групах податку?

 285. Мар'яна:

  доброго дня! мене цікавить таке питання: я планую зайнятись торгівлею вживаного одягу на ринку, підкажіть будь-ласка, які документи для цього мені потрібні, потрібно оформлятись як платник єдиного податку???

 286. Любов:

  Чи можу я, як ФОП надавати послуги бухгалтерські по КВЕДу 69.20 у Полтавській області?
  Які КВЕДи заборонені для ФОП?

 287. Ігор, для ФОП на загальній системі немає доходу, немає ЄСВ. Також цю статтю почитайте http://byhgalter.com/richnogo-yedinogo-socialnogo-vnesku/
  Володимир, Вам у другу групу. Відповідно до роз’яснення податкової служби, слід зазначити всі місця здійснення діяльності.
  Віталія, цю статтю читайте http://byhgalter.com/yak-obrati-svoyu-grupu/
  Мар’яна, вам треба зареєструватися приватним підприємцем та перейти на спрощену систему оподаткування. Почитайте також цю статтю, вона стара, проте вам допоможе http://byhgalter.com/reyestraciya-pidpriyemcya-fizichnoї-osobi-shho-robiti-ta-kudi-jti/
  Любов, бухгалтерським обліком можна займатися на єдиному податку. ВИди діяльності заборонені для ФОП, прописані у пункті 291.5 Податкового кодексу.

 288. Галина:

  Скажите. я частный предприниматель, розничная торговля на рынке. наемных нет. доход до 150тыс. сначала сказали что я 1 группа. выдали временное свидетельство (до июня 2012) в котором написали вторая группа. на вопрос почему-ответили что, чтобы попасть в первую группу-нужно предоставить договор аренды торгового места. правомерно ли это?

 289. Назар:

  Доброго вечора, у мене своя рекламна агенція, більш повязана з поліграфією та дизайном, я як СПД ФОП є і власником і єдиним працівником, проте досить часто працюю як з фізичними так і з юридичними особами по перерахунку, Підскажіть до якої себе групи можона віднести, коли в мене оборот не досягає 300000 за рік і я не можу себе прирівняти до третьої групи.
  Наперед дякую за відповідь

 290. Іра:

  Доброго дня!
  ФОП написав заяву на єдиний податок 2012 року, переходить на 3 групу, а займаємається технічим обслуговуванням та ремонтом автомобілів, працюємо з бюджетними організаціями, і виникає питання, як працювати до видачі нового свідоцтва, на що може спиратися ФОП, щоб з ними співпрацювати??? Бюджетники, говорять, що їхні проплати не пропускає казначейство без наявності повного пакету документів.
  Буду вдячна за відповідь.

 291. василь:

  Чому придбані товари в єдинщиків другої групи не йдуть в витрати юридичним підприємствам ?

 292. Светлана:

  Добрый день!Ответьте ,пожалуйста,может ли СПД 2 группы Иванов И.И предоставлять услуги по грузоперевозкам ООО-юрлицу на едином налоге в лице того же Иванова И.И(генеральный директор)?Огромное спасибо.

 293. Светлана:

  Добрый день!Напишите,пожалуйста,может ли СПД 2 группы Иванов И.И. предоставлять услуги по грузоперевозкам ООО-юрлицу на едином налоге в лице того же Иванова И.И(генеральный директор)?.Заранее огромное спасибо.

 294. вася:

  Доброго дня у мене до вас 1 питання : Чи квед 63 99входить до спощеноъ системи оподаткування

 295. Галина, цілком правомірно. Як інакше ви докажете, що ви торгуєте на ринку?
  Назар, чому не можете віднестися до третьої групи? Цю статтю почитайте http://byhgalter.com/yak-obrati-svoyu-grupu/
  Іра, ну податкова служба у своєму роз’ясненні у на офіційному сайті зазначає, що до видачі нового свідоцтва, підтвердженням є заява. Проте, для бюджетної організації цього явно не достатньо. Іншого підтвердження у вас просто не може бути до того часу, коли ви не отримаєте нового свідоцтва.
  василь, звідки така інформація?
  Светлана, зможе. Принаймні, таку схему роботи я бачив у минулому році. Фактично це дві різні особи, та немає значення що ФОП є директором підприємства.
  вася, якщо ви про новий КВЕД, то заборони немає.

 296. Оксана:

  Доброго дня! У мене до Вас прохання, напишіть будь-ласка, бо в налоговій ніде дізнатися. ФОП займається торгівлею в орендованому магазині і здає в оренду власне нежитлове приміщення до 300кв.м. (КВЕД 47.19 і 68.20 нові). Третя група единого, як нараховується податок? 5% береться від чистого прибутку чи від валового і як заповнюється книга обліку доходів? Який штраф коли не велася попередня?

 297. Василь:

  Чи може державне підприємство укладати угоди на придбання товарів , аренду житла з фізичними особами , не підприємцями

 298. Аlla:

  открыла ТОВ , не плательщик пдв. Только узнала, что не смогу обналичить деньги, которые придут на счет. Как быть? может лучше на 3-й гр.работать, чем искать как забрать свои деньги со счета. Или же не начав работать еще, закрыть это ТОВ. И еще после создания ТОВ, я получила Выписку, довидку с со статистики, пенсионный не дал пока( жду класс риска). Какие еще надо фонды посетить, чтобы начать работу?

 299. Андрей:

  Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста. Вожу с Китая оборудование и продаю его как физ лицам, так и юр лицам. Думаю регистрироваться в 3-й группе. Оборудование идет морем в сборном контейнере. Таможенную очистку проходит весь контейнер целиком. Какие документы у меня должны быть на оборудование, чтобы не было проблем с законом?

 300. Оксана, 5% береться від валового доходу. Штраф за неведення книги складає до 170 грн.
  Василь, так, в такому разі бюджетна установа буде податковим агентом такої фізичної особи та зобовязана буде утримувати 15% ПДФО.
  Аlla, переведення грошей у готівку — це головна перевага підприємців над юридичними особами. Вам ще потрібна довідка про взяття на облік у податковій службі.
  Андрей, якщо ви придбаваєте товар особисто, то документи на придбання, які вам надасть продавець. Сертифікати відповідності якісь. Ну і на митниці вам повинні щось дати. Більш конкретно сказати вам нічого не можу.

 301. Ирина:

  Добрый день выбрали 3 группу 5%. Наемных работников нет Обязательно ли платить еще и Единый социальный взнос? Слышала что есть закон позволяющий его не платить.

 302. Ирина, ви повинні сплачувати єдиний соціальний внесок щомісяця в розмірі не менше мінімального страхового платежу. Не платити можуть лише пенсіонери за віком.

 303. Ярослав:

  ОЛЕКСІЙ ВАМ спасибі за відповідь.Тепер незнаю як бути .Заява написана мною до 2 категоріі.І сам вже бачу що допустив помилку .Що підказете робити.

 304. Ярослав, в принципі вас повинні зареєструвати, оскіьки податкова служба не знає, кому саме ви надаєте свої послуги. Проте, вам треба буде з наступного кварталу переходити у третю групу. Написати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу.

 305. Ростислав:

  Доброго дня!
  підкажіть, будь ласка, я вже отримав свідоцто на ЄП з діяльністю фотографа в Першій групі, але тепер хочу займатися ще і виготовленням весільних запрошень та розсадкових карток і ще в тому роді., а також виготовленням конвертів і коробочок для двд і сд дисків.
  Чи можна вже перейти в другу групу чи чекати до наступного кварталу?
  і чи можна вписати діяльність вже по новому кведі , якщо так, то який підійде для мене 18.12 чи 58.19 ?

  буду дуже вдячний за відповідь!

 306. ВИКТОР:

  Ставка єдиного податку для третьої групи не платників ПДВ 5% від доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

  Поясніть будь ласка як зрозуміти «у разі включення ПДВ до складу єдиного податку»

 307. ВИКТОР:

  Ставка єдиного податку для третьої групи не платників ПДВ 5% від доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

  Поясніть будь ласка як зрозуміти «у разі включення ПДВ до складу єдиного податку»?

 308. Наталія:

  Олексій, в 2011році я приватний підприємець, платник єдиного податку. У нас придбали товар клієнти, які ведуть свій розрахунок через казначейство в грудні місяці 2011 року в дохід я їх не включала (так як дохід вкючається через касовий метод).В 2012 році вони оплатили нам за придбаний у нас товар, в цей час ми уже відносимося до підприємців 2-го класу, які працюють тільки з фізичними особами та єдинниками, що мені робити з їхньою оплатою???Як я її маю відобразити у звіті????Порадьте будь ласка, наперед дякую!!!

 309. Тарас:

  Добрый день. Подскажите, я занимаюсь деятельностью такси. Доход до 150000. Наемных рабочих нет. Но мне в новом свидетельстве указали 2-ю группу. Правильно ли это? Определили платить ежемесячно более 200 грн. Правильно ли это? И могу ли я потребовать чтобы перевели в 1-ю группу и как это сделать (если можно). Жду ответа, заранее благодарен.

 310. Ростислав, перейти у другу групу ви зможете тільки з наступного кварталу. Податкова служба приймає заяви на єдиний податок як по старому так і по новому КВЕД. Думаю вам більше 18.12 підходить.
  ВИКТОР, розуміється те, що сума ПДВ сидить у цих 5%. Однак ви не є платниками ПДВ. Ви сплачуєте єдиний податок замість ПДВ.
  Наталія, продавати товари у другій групі ви можете будь кому. Обмеження стосується тільки послуг.
  Тарас, правильно. До першої групи ви відноситися не можете.

 311. Дмитро:

  Реєструюся як ФОП, маю намір бути платником єдиного податку 2 групи. Проте згідно з останніми змінами з 2012 року платником податку 2 групи можна стати тільки з 1-го числа наступного місяця після місяця в якому була подана заява. Незрозуміло що ж робити в місяць плдання заяви.
  В податковій стверджують що потрібно чекати, «сидіти вдома», та мене хвилює питання оподаткування в цей місяць і здавання відповідної звітності. Буть-ласка розясніть, дякую.

 312. Андрей:

  Здравствуйте! Я ФОП на ЕН 3 группы. Вид деятельности 72.21 «Разработка программного обеспечения». Причем программы создаю не по заказу, а по своему усмотрению. Создание подразумевает и продажу программ. Подаются лицензии на право использования программ. То есть с одной стороны это доход от моей редпринимательской деятельности, а с другой это роялти которое нельзя относить в доход от деятельности на ЕН. Как учитывать такой доход? Как платить налог и можно ли быть на ЕН? Ведь этот вид деятельности не заррещен на ЕН.

 313. Василий:

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста по ведению новой Книги обліку доходів
  У меня хлебобулочный киоск на рынке, на I группе до 150 000
  Пример: Я закупил у поставщика утром на 1000грн хлеба, вечером вся выручка 1100грн
  в 1-ю графу дата, во 2-ю графу 1100, в 3 графу 1000, а в 7 графу я пишу 100грн
  правильно ли я понимаю: Сума повернутых коштів за товар (роботи, послуги) – это деньги заплаченные мной контрагенту за закупку
  товара. Хотя в налоговой говорят (на словах) по смыслу Сума коштів за повернутий товар (роботи, послуги) якобы во 2 графу
  нужно записывать деньги за возвращённый товар покупателем продавцу.
  Если книга доходов зарегистрирована 16.01.2012г с какого числа я должен начинать её вести.
  Большое спасибо.

 314. Мирослава:

  Добрый день. скажите пожалуйста, если я подала заявление на 2 групу, но со 2 кв. перейду на 3 групу , так требуют страховщики, я предоставляю стоматуслуги, смогу ли я в следующем году перейти обратно на 2 -ю групу.

 315. Василь:

  ВасильДуже дякую за змістовні відповіді

  В мене друга група,роздрібна торгівля поза магазинами

  Які документи видавати покупцям чи обовязково

  Рахунку в банку не має працюю за готівку

 316. Светлана:

  Добрый день!Подскажите,пожалуйста,надо ли юридическому лицу на едином налоге,которое занимается организацией грузоперевозок РРО.И как оформлять наличный расчет?Спасибо.

 317. Роман:

  Скажіть буд ласка!
  Я новостворена юридична особа – в пенсійному фонді мені як новоствореній особі погрожують штрафом і наростання пені, якщо я не буду платити пенсійні страхові внески зразу з дня реєстрації. Але ще документів повної реєстрації підприємницької діяльності нема, що говорити до виробництва і збуту виробів для оплати внеску?

 318. Ирина:

  Здравствуйте. ПП на 2-й группе владею помещением в 500 м.кв.из них 440м.кв.- занимаюсь ресторанным бизнесом.40м.кв сдаю в аренду под магазин.
  Могу оставшиеся 20 м.кв. сдать в аренду юридической фирме как физическая особа и сумму аренды обложить 15%.Спасибо

 319. Ирина:

  привет

 320. Дмитро, відповів вам на форумі http://forum.byhgalter.com/perehid-novostvorenogo-spd-t20.html.
  Андрей, на єдиному податку ви можете бути. Щодо роялті сказати не можу. Спробуйте створити тему на форумі.
  Мирослава, зможете, якщо будете відповідати критеріям другої групи.
  Василь, на вимогу покупця ви повинні видати розрахункову квитанцію або товарний чек.
  Светлана, Стаття 9 Закону «про РРО»: Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: 1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
  Роман, пенсійні внески ви повинні платити тільки з заробітної плати директора та найманих працівників. Коли будете виплачувати заробітну плату, тоді і будете платити внески.
  Ирина, я думаю, що можете.

 321. Алла:

  Добрый день! Я ЧП на 2-й группе предоставляю услуги такси, могу ли я работать с юр.лицом на едином налоге, который находиться в 4 группе?

 322. Микола:

  Доброго дня , я подав заяву на ЄП ІІ группа, займаюсь виготовлення меблів . Чи можу я працювати з підприємствами , платниками податку на прибуток та підприємствами на ЄП.

 323. Віктор:

  Доброго дня.
  Зареєстрована юр особа на ЄП в 2011 році. В свідоцтві одна з видів діяльності — Рекламна діяльність. Чи може юр.особа займатись організацією/проведенням семінарів?

 324. Лала:

  Дякую за гарну статтю

 325. оксана:

  Просимо надати розяснення згідно нової системи оподаткування, чи можуть підприємці, які належать до ІІ категорії (одні мають найманих працівників, інші — ні) надавати послуги відділу освіти, а саме «послуги з організації гарячого харчування учнів у навчальних закладах та оздоровчих таборах код ДКПП — 55.30.1)

 326. Лилия:

  Здравствуйте.Недавно узнала,что единщикам необходимо было здать отчет в фонд по нещасным случаям дод5.Так ли это?Я раньше его не здавала.В 2011 году 2 месяца были 2 наемных работника. Можно ли его еще здать или нет.Какой штраф за нездачу?Спасибо заранее за ответ.

 327. Светлана:

  Добрый день!!Пожалуйста,подскажите,директор ООО на едином налоге воспользовался корпоративной кредитной карточкой в банке,сняв Н-ю сумму и должен вернуть до 25 числа текущего месяца на расчетный счет.Как это оформить,чтобы не облагать единым налогом?Спасибо

 328. Алла, можете.
  Микола, платникам податку на прибуток ви можете лише продавати товари, але не надавати послуги.
  Віктор, вам до цієї статті http://byhgalter.com/yak-obrati-svoyu-grupu/
  оксана, не можуть.
  Лилия, щодо цього я не в курсі. Штраф скоріше за все 170 грн.
  Светлана, створюйте тему на форумі http://forum.byhgalter.com/

 329. Вова:

  Приклад. Я підприємець, маю свою туристичну аганцію, 3-група скажіть будь-ласка як я можу сплачувати 5% від доходу, адже виходить це подвійне оподаткування???

  наперед дякую!!!!

 330. Вова, в чому покладається подвійне оподаткування у вашому випадку? Роз’ясніть будь ласка.

 331. Ирина:

  Добрий день! Я на єдиному податку 2 група. квед 52*11*0. Хочу розширити асортимент і продавати пиво в пляшках. Питання: Як правильно все оформити? І буде здійснюватись продаж пива без чекової книжки (РРО), як формувати звітність? Як ДПІ буде контролювати?Дуже дякую

 332. Физ лицо — плат.ед налога 2 групп получил за услуги денежное вознаграждение от предприятия на общей системе налогооблажения, що делать? возращать сумму или как?

 333. Ирина, дивіться цю тему на форумі http://forum.byhgalter.com/raschetnie-kvitancii-t21.html. Питання задавайте там.
  Яна, якщо не хочете у третю групу, то треба повертати, як помилково перерахована.

 334. Ігор:

  СПД ФО на ЄП за 2011рік мав дохід 120 тис. грн.,робота в поліграфії,При цьому 80% клієнтів
  платники ПДВ, юридичні особи на загальній системі. Питання. Чи може,або має право такий
  підприємець оформити свідоцтво платника ПДВ? Якщо ТАК, то на що краще посилатись при
  оформленні заяви на ПДВ, бо чомусь здається що податкова відмовить. Дякую!

 335. Ви не можете стати платником ПДВ. В якому разі зможете стати, докладніше читайте у цій статті http://byhgalter.com/yedinij-podatok-2012-ta-podatok-na-dodanu-vartist/

 336. Ігор:

  Стаття 182. Добровільна реєстрація платників податку (я так розумію ПДВ?)

  182.1. Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і
  відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником
  податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є
  меншими від встановленої зазначеною статтею суми та обсяги
  постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні
  12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків
  загального обсягу постачання, вважає за доцільне добровільно
  зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється
  за її заявою.
  Олексій, скажіть будьласка як тоді розуміти те що написано в ст 182 п.182.1?
  Діло в тім,що за останні 12 місяців послуги надавались на 80% іншим платникам
  податку. Дякую.

 337. Ігор:

  Р.S. Чи правильно я розумію: якщо осяг менше 300000 грн.,але ьільше 50%
  послуг надано іншим платникам податку то особа може добровільно
  зареєструватись платником податку на додану вартість подавши заяву?

 338. Такі умови працюють лише для суб’єктів господарювання на загальній системі оподаткування. Для платників єдиного податку є додаткова умова, яка прописана у пункті 14.1.139 Податкового кодексу:
  1. Ви повинні надавати послуги іншим платника ПДВ.
  2. Обсяг постачання таких послуг повинен перевищувати 300 тис.грн. за останні 12 календарних місяці.

 339. Алекс:

  Доброго времени суток!
  Я являюсь плательщиком ЕН 3-й группы 5%. в связи с этим у меня несколько вопросов.
  1. подобный вопрос уже задавался, если Единый СоцНалог, который ежемесячно оплачивается плательщиком ЕН не вычитается из облагаемого дохода, то что имеется ввиду в ст.292.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.
  2. в 2012 году юрлицо оплатило услуги, выполненные мной в 2011 году (в 2011году я тоже являлся плательщиком ЕН), удержав при этом 23%. С учетом ст.292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються: пункт 6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи — підприємця; Как мне быть с этой суммой, в каком отчете её указывать?
  3. имею ли я право указать в свидетельстве ЕН в графе міста здійснення діяльності просто Украина или территория Украины, или я обязательно должен указать конкретный адрес, есть ли такие виды деятельности, которые не могут проводиться в конкретном адресе, помещении, населенном пункте и т.д.
  Заранее спасибо за ответы на мои вопросы, или хотя бы часть вопросов, буду также благадарен за полезные ссылки на ответы!

 340. 1. Це питання зачіпалося на форумі. Почитайте цю тему http://forum.byhgalter.com/dohodi-fop-t28.html
  2. Ця сума, є вашим доходом у 2012 році. Його ви вказуєте у книзі доходів та витрат та показуєте у звіті. Частина 6 пункту 292.11 ПКУ до вас не відноситься, оскільки ви були на єдиному податку у попередньому році.
  3. Щодо цього питання на сайті ДПА є відповідь: «Повна відповідь : Діє з 01.01.2012 Відповідно до пп. 4 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями у заяві зазначається місце провадження господарської діяльності. Якщо фізична особа — підприємець — платник спрощеної системи оподаткування має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності. У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.»

 341. Тетяна:

  Стаття доступна і корисна, дякую. Скажіть, благодійні фонди мають право працювати з єдинщиком 2 категорії?

 342. Ира:

  А де саме буде вказана категорія єдинника…у свідоцтві???? А якщо це не нове свідоцтво, видане у 2012р., а старе, лише воно продовжене на 2012р??????

 343. Ира:

  Вопрос отменяется. спасибо

 344. Александр:

  Здравствуйте!
  ФОП (единый налог, нет наемных работников) будет продавать непродовольственные товары через интернет и на городском рынке (безнал+нал), вести книгу доходов, вопросы:
  1) 2 группа ?
  2) ставка единого налога должна использоваться максимально установленная местными властями в Украине (т.к. через интернет) 20%?
  3) налоги: 214,60грн. (ставка ЕН*мин.з/пл) + 372,33грн. (ЕСВ за себя) = 586,93грн./месяц
  4) документов на товар нет (куплен на оптовых рынках), какие санкции за это возможны?
  5) товарные чеки выписывать при торговле на рынке по желанию покупателя, через интернет — всегда?
  6) учет доходов нужен как я понимаю только для определения пороговых значений объемов реализации товаров?
  7) учет расходов не нужен совсем?
  Спасибо!

 345. Тетяна, ну у Податковому кодексі такого обмеження немає, проте у податкової служби своя точка зору на це питання.
  Александр:
  1. 2 група
  2. так
  3. приблизно так
  4. На це питання відповідає ця стаття http://byhgalter.com/pervinni-dokumenti-na-tovar/
  5. Залежить від того, як буде здійснюватися доставка товару. Якщо поштою, то первинним документом будуть поштові квитанції.
  6 та 7. По книзі обліку доходів та витрат є тема на форумі http://forum.byhgalter.com/kniga-obliku-dohodiv-2012-t19.html

 346. Оксана:

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, Я ФОП 2-га група, вид діяльності: видання журналів та періодичних публікацій. Чи можу я працювати з юр.особами, тобто з фірмами-розповсюджувачами, щоб вони продавали мій журнал в своїй мережі, якщо так, то можна скинути посиланя на щось?

 347. Ну ту не ви надаєте послуги, а юридичні особи надають послуги вам. Журнал продається населенню. В даному випадку ви можете бути у другій групі. ТАкож читайте цю статтю http://byhgalter.com/yak-obrati-svoyu-grupu/

 348. Валентина:

  Підкажіть, будь ласка, ми є неприбутковою організацією, але працюємо із фізичними особами-підприємцями, але зараз нам кажуть, що із підприємцями ІІ групи ми не можемо працювати. чи правда це?

 349. Николай:

  Подскажите, хочу зарегистрироваться ФЛП по оказанию юридических услуг. В общем, с налогооблажением разобрался, только вопрос: Если я буду на едином налоге, могу ли я работать с Юр. лицом, который будет мне на счёт перечислять суммы вознагрождения за услуги? Облагается ли налогом этот счёт? Спасибо.

 350. Олег:

  Доброго дня.
  Повторюсь з запитанням, тому що відповіді не знайшов.
  Якщо неприбуткова організація після Нового (2012) року працювала по договору з фізичними особами-підприємцями ІІ групи, які наслідки слід очікувати:
  1. Для бюджетної організації.
  2. Для фізичної особи-підприємця ІІ групи.

 351. юрій:

  Подскажите пожалуйста, возможна ли торговля мопедами и скутерами до 50 куб.см, на едином налоге?Если да, то на какой указ можно ссылаться.

 352. Валентина, Податковим кодексом такої заборони не передбачено. Це виключно позиція податкової служби.
  Николай, ви зможете надавати послуги юридичним особам на загальній системі оподаткування, якщо будете у третій групі. Ставка єдиного податку 5% або 3% залежить від вашого статусу платника ПДВ. З всієї суми, яку ви будете отримувати на рахунок або готівкою, ви повинні будете сплачувати 3 або 5%.
  Олег, залежить від предмету співпраці. Але в будь якому випадку для бюджетної організації наслідків ніяких. Якщо підприємець другої групи надасть такій організації послуги, то він повинен буде перейти у третю. Якщо ФОП продає товари, то для нього також ніяких наслідків не буде.
  юрій, почитайте уважно пункт 215.3.5 Податкового кодексу. Все залежить від критеріїв, яким мають відповідати такі мопеди та скутери.

 353. Маріна:

  Добрий день.У мене така ситуація,ми Приватне підприємство орендуємо офіс в ФОП,він нам виставляє 2 рахунка-за оренду та електроенергію.В договорі прописано,що електроенергія оплачується по окремим рахункам (але не вказано на підставі чого така оплата має бути).Чи може ФОП надавати такі послуги як електроенергія,якими документами це повинно підтверджуватись і де це можна почитати???

 354. Александр:

  Добрый день. Я учредитель и директор частного предприятия на общей системе и ФЛП на 2 группе. С ЧП на ФЛП перевел сумму в виде возвратной финансовой помощи. Я так понимаю, нужно вернуть в течении 12 календарных месяцев чтобы не считалось доходом? Вопрос. 1. Как это отразить в книге доходов? 2. А если не возвращать, кто на что полиняет?
  Спасибо.

 355. Андрій:

  чи можуть фізичні особи на єдиному податку купувати товар у юридичних осіб на загальній системі

 356. Виталий!:

  Добрый день! Я ФЛП на 2 -ой группе, могу ли я оказывать услуги ООО, находящееся на фиксированом сельскохозяйственном налоге(неплательщик налога на прибыль). Заранее спасибо.

 357. Тамара:

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка, за яким КВЕДом треба працювати в другій групі ФО-П на єдиному податку. Якщо займаюсь роздрібною торгівлею дезінфікуючих розчинів, реалізацією за готівку? Дякую.

 358. Принцеса:

  Доброго дня! Підкажіть як правильно визначити вартість оренди кіоску на продовольчому ринку.

 359. Наталя:

  Доброго дня! У мене кімната(нежитловий фонд), 10 комп»ютерів, є доступ до інтернета. без найманих працівників. Щомісячний валовий дохід біля 6тис.грн. Кажуть 2 група не підходть, відносять до діяльності зв»язку.Підскажить які КВЕДИ я можу використати. Дякую.

 360. Наталья:

  Добрий день!
  Скажіть, будь ласка, чи може юр.ос. платник ед.податку 4 гр. купувати товари у фіз.ос.
  якщо так, то якої групи?
  ДЯКУЮ!

 361. Володя:

  Доброго дня. Дайте будь ласка роз»яснення. При переході юридичної особи платника ПДВ на спрощенну систему оподаткування на 5% чи сплачується 20% ПДВ залишкової вартості з основних засобів?

 362. Андрій, можуть.
  Виталий, не можете. Можете тільки або населенню або платникам єдиного податку.
  Наталья, юр.особа єдинник може купувати товар у будь кого.
  Володя, при анулювання реєстрації платником ПДВ особа зобов’язана визнати умовне постачання відповідно до пункту 184.7 ПКУ та нарахувати податкові зобовязання. В даному випадку це залишкова вартість основних засобів.

 363. Марія:

  Доброго дня! Я планую працювати тамадою та ведучою дитячих заходів.Без найманих працівників.Скажіть будь ласка, до якої категорії я буду відноситись і чи взагалі я зможу бути на єдиному податку? Дякую!

 364. Спочатку читайте цю статтю http://byhgalter.com/yak-obrati-svoyu-grupu/ .
  Якщо питання у вас залишиться, то задавайте його там.

 365. Можно ли ставить на затрати юр.лицу (Предприятию) чеки на приобретение необходимого оборудования, комплектующих и др. необходимых в производстве недорогостоящих вещей, которые приобретаются на базаре у платника единого налога 1 группы и оформляются как авансовый отчет через подотчетную особу? Cпасибо.

 366. Таня:

  Добрий день!
  Підкажіть, будь-ласка, як сплачувати екозбір і чи сплачувати взагалі, якщо ми — 3група, 5%, діяльність автомобільного вантажного автотранспорту (свої машини для перевезення вантажів)?
  Дякую

 367. Сергій:

  Здравствуйте Алексей. Помогите советом.
  Одна немецкая фирма (нерезидент) предложила мне укласть с ней договор на обслуживание ее с/х техники в Китае. Подскажите пожалуйста какой вид предпринимательства мне лучше оформить для согласования договора. И какие подводные камни есть во всем етом деле с точки украинского законодательства. Годовой оборот приблизительно 500 тыс грн. Большое спасибо!

 368. Сергій:

  Доброго дня. Треба Ваша порада.
  Я планую стати у маленькому місту представником від туроператора без найманих робітників. Скажіть будь ласка: в яку групу мені йти, які платежі можуть бути? Які документи потрібно оформити і тд й тп? Дякую

 369. Тамара:

  Підкажіть, будь ласка, я хочу відкрити інтернет-магазин лако-фарбової продукцій. Як зареєструватися. В мене хочуть підприємці купляти продукцію із НДС.
  Зазделегідь вдячна.

 370. Галина, юридична особа — платник податку на прибуток може ставити на витрати вартість товарів чи послуг, отриманих від будь якої групи платників єдиного податку. Читайте цю статтю http://byhgalter.com/oglyad-podatkovix-konsultacij/
  Таня, платник єдиного податку є платником екологічного податку. Але це окрема дуже велика тема. Створюйте тему на форумі.
  Сергій, ну платнику єдиного податку не заборонено займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Це буде третя група. Отримана виручка у валюті буде перераховуватися вами по курсу НБУ у день надходження на рахунок. Я думаю, що для зайняття уим видом діяльності ви цілком можете бути на єдиному податку.
  Сергій та Тамара, читайте правила коментування статей.

 371. Сергій:

  Добрий день!
  Олексій, підкажіть будь-ласка, як правильно вчинити у моєму випадку.
  Ситуація така, є замовник(з США) на написання програмного забезпечення.
  В усній формі домовлення на 1.5-2 роки роботи.

  Приховувати доходи ідея приваблива, але якось страшнувато, хоча і ціна питання 12000 грн/міс.
  Договору як такого не буде, просто замовлення отримав-виконав-відправив.
  Оплата буде через WesternUnion або MoneyGram.
  Скажіть будь ласка, як у моєму випадку бути з податками?
  Дякую.

  З повагою,
  Сергій

 372. Три варіанти. Можете приховувати, можете реєструватися приватним підприємцем а можете сплачувати з доходу 15/17% ПДФО за результатами подання річної декларації про майновий стан та доходи.

 373. Александра:

  Добрый день! Подскажите, я СПД на едином налоге 2 група. Работаю по услугам населению и продажа косметики (приравнивают к салонам красоты). РРО у меня нет, но я хочу поставить терминал. Могу ли я ето сделать и что мне для этого нужно? Спасибо

 374. Александра:

  Получила сегодня наконец долгожданную «книгу обліку доходів» и поняла одну вещь, что расходы то писать некуда. Но если СПД по законодательству должны вести подтверждённые документально расходы, то где ж их указывать? Нам что, нужно 1С (или альтернативную программу) вести? Или как это всё должно быть, совсем запутались. Расстолкуйте пожалуйста. Заранее благодарна

 375. Сергій:

  Дякую за відповідь.
  Підкажіть будь-ласка.
  А як правильно показати прибуток якщо гроші поступлять не на рахунок, а наприклад готівка, чи WesternUnion?
  Дякую.

  З повагою,
  Сергій

 376. Андрій М:

  1.Я платник єдиного податку 3групи. Отримав аванс за організацію перевезень в 1кварталі 2012року, перевезення ще не здійснено. Я повинен з всієї суми сплатити 5%.?
  2. По закінчення перевезення, обєктом оподаткування буде лише моя винагорода?
  3. Як правильно всю цю записати в книзі обліку?

 377. Таня:

  Доброго дня. Олексій, підкажіть будь-ласка чи має право 2-га група здійснювати продаж товарів юридичним особам і якщо да, то на що саме Ви зсилаєтесь? Заздалегідь дякую.

 378. Александра, вам нужно обратиться в банк, заключить с ними договор еквайрингу та отримати у них у використання цей термінал. Також вам треба буде відкрити у цьому банку поточний рахунок, куди будуть надходити кошти які пройшли через термінал.
  Александра, вести саме ОБЛІК витрат ви не повинні. Ви просто повинні мати у наявності документи, які підтверджують походження витрат.
  Сергій, готівка просто: рахуєте виручку за день і вказуєте її у книзі. Щодо вестерн юніон не впевпнений. Записуєте суму, яка вказується у чеку, тобто ту, яку фактично отримали на руки.
  Андрій М, 1. Повинні. 2. Якщо це договір транспортного експедирування, то тільки винагорода. 3. Якщо це договір транспортного експедирування, записуєте у книгу тільки суму винагороди.
  Таня, має право. пункту 291.4 ПКУ.

 379. Таня:

  Доброго дня. Пишу Вам знову, тому що не отримала вичерпної інформації. Справа в тому, що наша податкова цим же пунктом трактує, що не можна здійснювати торгівлю юридичним особам, так як там не вказано що не можна і не вказано що можна — тому вони дійшли до висновку що «нізя». Ось я і шукаю може є якісь розяснення.

 380. Валентина:

  1.Працюючи солісткою в ресторані, директор заставила зареєструватись, на загальний податок, ще проробивши місяць я звільнилась. Рік не мала роботи, викликали в податкову, написала нульову декларацію. Скажить, будь ласка в пенсійний фонд я щось повинна заплатити при нульовій декларації?
  2. Почала підробляти тамадою, але за рік відробила тільки три весілля. По якій категорії мені далі платити?
  Дякую.

 381. Татьяна:

  Добрый день! Подскажите пожалуйста: я репетитор англ.языка, провожу занятия дома, никаких договоров, квитанций и т.д. Решила оформиться на вид деятельности 85.59 «Інші види освіти», нужна ли лицензия для этого кода деятельности (или вообще нужно менять код на консультационные услуги чтобы избежать лицензирования)?

 382. Константин:

  Доброго времени суток! Подскажите пожалуйста. Я занимаюсь сдачей в аренду торгового оборудования. Могу ли я находится на второй группе?
  Заранее большое спасибо!

 383. Володимир:

  Доброго дня! Я займаюсь тогрівлею продуктами харчування в орендованому мною продуктовому магазині та також здаю в оренду власні кіоски(нежилі приміщення). Площа цих приміщень не перевищує 300 м. кв. Чи можу я залишатись на 2 групі?

 384. Таня, ви отримали письмову відмову чи це просто слова інспектора?
  Валентина, нульова річна декларація — єсв платити не треба. Якщо ви не писали заяву на єдиний податок, то ви зараз на загальній системі оподаткування. В цьому випадку, при отриманні готівки за свої послуги ви повинні використовувати касовий апарат. Тому, я б вам не радив світити ці доходи.
  Татьяна< , наскільки я знаю, якщо ви не видаєте будь яких дипломів або сертифікатів, то ліцензія вам не потрібна.
  Константин, у другій групі ви можете надвати це обладнання в оренду тільки населенню, або іншим платникам єдиного податку.
  Володимир, залежить від того, на якій системі оподаткування знаходяться ті, хто орендує у вас кіоски.

 385. Володимир:

  Орендарі є платниками єдиного податку.

 386. Володимир:

  Шановний Олексій! Частина моїх орендарів це ФОП на єдиному податку, а друга частина — це ФОП на загальній системі оподаткування. При таких умовах можу я залишатись на другій групі єдиного податку ?

 387. Не можете, лише третя група.

 388. Ірина:

  Добрий день! Платник єдиного податку займається роздрібною торгівлею: мопеди, мотокультиватори. б/пили, велосипеди. Підкажіть, будь-ласка, який .ВЕД потрібно відкрити: досить одного (47.78), чи потрібно декілька, на кожний вид товарів? Буду дуже вдячна за відповідь.

 389. По конкретному номеру КВЕД підказати не можу. Якщо товари однієї групи, то він і підпадає під один квед.

 390. Константин:

  Уважаемый Алексей! Подскажите пожалуйста. Могу ли я будучи на второй группе единого налога для физ. лиц арендовать помещение у ТОВ на общей системе или у ТОВ плательщика НДС? Заранее спасибо.

 391. Константин, ви можете орендовати приміщення, отримувати послуги, покупати товари у будь кого. Обмеження лише у послугах які ви можете надавати лише платникам єдиного податку та населенню.

 392. Володимир:

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, хочу торгувати на укр. онлайн площадках (аукро) різною дрібною електронікою та інше. Прибуток буде невеликий 1000-2000 грн. Чи можу я оформитися в 1 групу? Які податки треба платити. Документи на товар?
  Вибачте за такі питання, поки що я круглий 0 в цьому. Буду дуже вдячний за допомогу!

 393. Володимир, у першу групу вам не можна. Тільки друга. Податки щомісячно приблизно 220 грн. єдиного податку та 350 грн. єдиного соціального внеску.

 394. Таня:

  Доброго дня Олексій. Звертаюсь до Вас з тією ж проблемою «продаж товарів другою групою юридичним особам». Хочу дізнатись чи не було офіційних розяснень із сторони податківців. Відвідала сьогодні нашу податкову і вони уперто заявляють, що забороняється, а тим хто продав товар юридичним особам змушені будуть сплатити на цю суму 15% і все це тягне за собою перехід на загальну систему. Ну як тут не нервуватись (це при тому, що гаряча лінія податкової каже що можна, але слова ні куди не прикріпиш). Просити у наших письмову відмову це всеодно що кинутись під потяг і пасти смертю храбрих (накликати на себе біду) 🙁 «как то так»

 395. Раджу вам все ж таки написати запит у свою податкову, щоб вам надали письмову консультацію. З роз’яснень, є на форумі відповідь ДПС у Київській області відповідь на аналогічне питання http://forum.byhgalter.com/post505.html#p505

 396. Olena:

  Добрый день Алексей! Может ли ФЛП находясь на 3 группе импортировать медоборудование?

 397. Павел80:

  як зрозуміти ПП 2 група ніби не може надавати послуги Юр.особам а далі пише наступне то може надавати тільки треба сплачувати 15% чи я не доганяю?

  Віднесення витрат до складу валових для платників податку на прибуток Послуги не відносяться.Товари відносяться.

 398. Eлена:

  можно ли перейти со 2 группі на 3 с начала нового квартала,так как меняется вид деятельности,была торговля , а будутоказание услуг юридичным лицам.

 399. Olena, думаю, що може.
  Павел80, щодо валових витрат, то вже є роз’яснення податкової служби про те, що платники податку на прибуток мають право на витрати при придбанні товарів чи отриманні послуг від будь якої групи.
  Eлена, податкова служба проти добровільного переходу, оскільки добровільний перехід з групи в групу не прописаний у Податковому кодексі. Але варто спробувати.

 400. Виталий:

  Добрый день ! Есть желание зарегистрировать ФЛП. Какой вариант по вашему мнению более привлекательный, если основная деятельность будет предоставление ИТ услуг (разработка сайтов, ПО, услуги аутсорсинга, продажа оборудования и т.п.). Ориентируюсь на работу с коммерческими структурами (ООО,…). И какой объем налогов, по рекомендуемой вам схеме, будет «получаться» ?

 401. Добрий день. Скажіть , будь-ласка, чи може підприємець, що знаходиться на 2 групі єдиного податку і займається вирощуванням с/г культур продавати вирощену продукцію організаціям ( бо Ви все говорите про товари?) Дякую.

 402. Юрій:

  Доброго дня! Підскажіть будьласка, Державні підприємства мають право співпрацювати з ФО на 2 групі в плані надання послуг і продаж товарів? Наперед дякую за відповідь.

 403. Лилия:

  Добрый день ! Есть желание зарегистрировать ФЛП. Какой вариант, по вашему мнению, более привлекательный, если основная деятельность будет предоставление услуг по переводам (иностранные языки). Ориентируюсь на работу с коммерческими структурами (ООО,…). И какой объем налогов, по рекомендуемой вам схеме, будет «получаться» ?

 404. Олег:

  Добрый день,я нахожусь на другой категории и в первом квартале случайно выписал накладную про надання послуг юридическому лицу не зная что он юридическое лицо,что теперь делать будет штраф или переведут на третью категорию

 405. Людмила:

  Добрый день! убедительно прошу объяснить такую ситуацию: мой муж -ФОП ( пассажирские перевозки). на 2й группе У него много заказчиков-профсоюзные организации( не плательщики ПДВ) Совершает ли он ошибку, работая с ними, и если да, то какие последствия и варианты выхода из ситуации.Есть наемные рабочие

 406. Андрій М:

  п.Олексій розясніть таке будь-ласка : Платник єдиного податку -2групи відпустив вікна фіз.особі під відтермінування і виписав накладну. Ця людина пішла з накладною в банк , оформила кредит, і оплата по цій продажі за цю людина прийшла нам на рахунок від банку — це порушення ? банк ж юридична особа.

 407. Андрій П:

  платник податку 2-ї групи має право здійснювати торгівлю як з фізичними так і з юридичними особами. Не має ніякого значення, чи торгівля проходить через касу чи через банк. Так що ніякого порушення в цьому немає.

 408. Людмила:

  Добрый день!еще раз прошу объяснить такую ситуацию: мой муж -ФОП ( пассажирские перевозки). на 2й группе У него много заказчиков-профсоюзные организации( не плательщики ПДВ) Совершает ли он ошибку, работая с ними, и если да, то какие последствия и варианты выхода из ситуации.Есть наемные рабочие.Налоговики говорят, что с юр. лицами он не имеет права работать.

 409. Андрій П:

  По сути, на 2-й группе с юридическими лицами можно иметь торговые отношения. Но услуги предлагать можно только физическим лицам. А если предлагаете услуги юр.лицам — нужно переходить на 3 группу. Это единственный выход

 410. Людмила:

  Как теперь ему выйти из ситуации? Как платить налоги по проведенным суммам и как правильно перейти на третью группу,чтобы не нарушить закон ( извините, но мы не сильны в законах)?

 411. Роман:

  Добрый день. Подскажите может ли ФОП 2-я группа заниматься рекламной деятельностью (КВЕД 73.11, 73.12). Если да, то достаточно ли оплаты единого взноса или удерживаются какие то дополнительные налоги? И предусмотрена ли дополнительная отчетность? Спасибо.

 412. Mitja:

  сканокопії двох журналів по єдиному податку
  податки та бухгалтерський облік від 26.11.2012р. depositfiles.com/files/gpg4z0sit

  та «все про бухгалтерський облік» від 26.10.2012р. depositfiles.com/files/vfm6fqhx6

 413. АНАТОЛІЙ:

  Особа, фотограф, займається фотозйомкою не на постійній основі, а під замовлення, періодично, коли такі замовлення надходять. Це може бути зйомка дітей, весілля тощо. Особа не має певного приміщення для надання послуг, а також не рекламує їх. Використовує власне обладнання. Від такого роду занять, періодично отримує певний прибуток. Чи може він його декларувати , без оформлення підприємницької діяльності? Якщо ж потрібна реєстрація ФОП, яку систему оподаткування обрати? Тягарем в останньому випадку є не податковий тиск, а сплата єдиного соціального внеску. Саме його висока ставка, унеможливлює сплату для даної особи, через нерегулярність надходження доходу і його незначну кількість. Чи може така особа працювати, як найнятий працівник, на неповну ставку , а при отриманні ним доходу від заняття фотозйомкою , подавати річну декларацію про доходи? Чи може бути ФОПом людина, яка працює у комунальному ЗМІ (районна газета, районне радіомовлення ), працівники якого прирівненні до державних службовців? Або працювати у такому ЗМІ, і при отриманні доходу декларувати його , як фізична особа?

 414. Ляля:

  Подскажите, пожалуйста, ФЛП был на едином, но в связи с ограничение по площади аренды перешел на общую систему. Теперь хочет заниматься субарендой, как физлицо. Какими документами оформлять подтверждение получение оплаты?

 415. Снежана:

  Здравствуйте. Скажите, пожалуйста, какие отчеты в налоговую сейчас должен сдавать СПД 2 группы без наемных работников, квэд ДІЯЛЬНІСТЬ ТАКСІ?

 416. Андрей:

  Звіт платника єдинного податку і то після закінчення поточного року, так як платники єдинного податку першої та другої групи зараз здають звіт один раз в рік…

 417. Алла:

  Скажіть будь-ласка, чи має право ФОП ІІ групи, надаючи освітні послуги (Школа дизайну) підписувати договірні відносини з іншими фізичними та юридичними особами (типу ТОВ). Тому що, вони повідомляють про можливі для нас штрафи з надання семе послуг, а не виробництва продукції.

 418. Андрей:

  ФОП ІІ групи має право надавати послуги тільки фізичним особам. Надавати послуги юридичним особам можна надавати тільки єдинщикам ІІІ групи

 419. BadBoy:

  Які податкові наслідки, штрафи якщо підприємець 2 групи надає послуги платникам НДС?

 420. Надія:

  Чи може фізична особа-підприємець,яка займається гуртовою торгівлею продовольчих товарів з обсягом доходу,отриманого протягом чотирьох послідовних звітних кварталів ,що сукупно перевищує 450 тис.грн., перейти на спрощену систему оподаткування,обліку та звітності?якщо так,то який розмір єдиного податку повина сплачувати особа?

 421. Олег:

  Підскажіть, будь ласка, до якої групи відноситься надання послуг з репетиторства. Чи обовязково мати при цьому юридичну адресу — офіс, якщо послуги надаватимуться у клієнта дома? Дякую.

  • Здравствуйте. Услугами репититорства вы можете заниматься на любой группе, кроме первой. Список услуг, которые можно предоставлять населению на первой группе единого налога, прописан в пункте 291.7 Налогового кодекса. Услуг репетиторства там нет.
   Поэтому для вас подойдет вторая, третья или пятая. Мое мнение — третья группа для вас подойдет больше всех.

 422. Оля:

  Доброго дня!!! може звертаюся не по темі…подала через електронний кабінет по Фоп 2 групи звіт 1ДФ..написано, що прийнятий он-лайн….та при відправці появилася квитанція.. що відправлений…тепер хочу подивитися другу квитанцію про кінцевий результат….А функція перегляд квитанцій- не працює….Прочитала в інтернеті, що при відкритті документа в верхньому правому кутку є віконечко…де можна переглянути квитанцію №2….в себе такого не знайшла…..Де ж її шукати?? Дякую завчасно.

  • Здравствуйте. Электронный кабинет налогоплательщика еще работает оченьь плохо, потому что он еще до конца не разработан. Поэтому такие ошибки возможны. Если нет кнопки и вы не можете просмотреть вторую квитанцию, как вариант, можно позвонить в налоговую и узнать, принят ли отчет.
   Сам электронным кабинетом для подачи отчетности пока не пользуюсь.

 423. Анатолій:

  Добридень!
  Підскажіть, будьласка, якщо я не встиг вчасно сплатити ЄП до 20.07, а сьогодні(22.07) у мене вже виникла потреба стати на загальну систему оподаткування — то чи означає моя несплата ЄП автоматичний перехід на ЗСО? Чи треба йти в податкову і писати заяву? Дякую!

 424. Переходить на общую систему налогообложения вы не должны. Таких оснований нет.
  Есть только штраф согласно вот этой норме:
  Стаття 122. Порушення правил застосування спрощеної системи оподаткування фізичною особою — підприємцем

  122.1. Несплата (неперерахування) фізичною особою — платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.

  Основания для перехода на общую систему налогообложения есть в следующем случае:
  298.2.3. Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки:
  8) у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів.

 425. Анатолій:

  Я трохи невірно поставив запитання:
  Мені треба перейти на ЗСО і я не заплатив ЄП до 20.07.14. Яким чином можна і коли мені перейти на ЗСО?

 426. Я так понимаю, что вы находитесь на второй группе единого налога и никаких заявлений еще не писали.
  Неуплата вами единого налога за июль не означает автоматический переход на общую систему. Вы продолжаете оставаться на едином налоге и будете оставаться на нем весь третий квартал.

  298.2.1. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

  То есть перейти на общую систему вы сможете только с четвертого квартала (с 1 октября 2014 года). При этом вам нужно до 20 сентября подать в налоговую службу заявление об отказе от единого налога.

 427. Оксана:

  Скажите пожалуйста если ФОП на едином налоге (3група) устроился на предприятие официально работать, это нужно показывать в декларации и как это сделать если да.

  • Здравствуйте. В декларации плательщика единого налога третьей группы такая информация не показывается.
   Однако, если по итогам календарного года у вас возникнет обязанность подавать годовую декларацию об имущественном состоянии и доходах физического лица (не путать с декларацией плательщика единого налога), то вам придется указать зарплату в этой декларации.

 428. Ярослав:

  Олексію, підскажіть, якщо я офіційно працюю найманим працівником в організації, де платять соц.внесок+податок за мене і одночасно займаюся підприємн.діяльністю, знаходжуся на 3 групі єд.податку.

  Чи можна якось «ухилитися» від повторної сплати соц.внеску?
  І чи є для мене якийсь «плюс» в даній ситуації?

 429. Альона:

  Приватне підприємство 4 група НА ЄДИНОМУ ПОДАТКУ З 5% квед 01.11 без найманих працівників .БУДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ . ЯКІ ЗВІТИ ТРЕБА ПОДАВАТИ ? КРІМ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ЄДИНОГО ПОДАТКУ. ЧИ ТРЕБА ПОДАВАТИ ЗВІТ ПРО БУДІВЛІ І СПЛАЧУВАТИ ЗА НИХ? І ЯКЩО В ПОДАНІЙ РІЧНІЙ ДЕКЛАРАЦІЇ БУЛА ДОПУЩЕНА ПОМИЛКА В СУМІ І 21 ЛЮТОГО ВІДПРАВЛЕНО УТОЧНЮЮЩИЙ ЗВІТ З ВИПРАВЛЕНОЮ ПОМИЛКОЮ САМОСТІЙНО. ЧИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ ШТРАФ НА СУМУ ПОМИЛКОВОЇ ЗАБІЛЬШЕНОЇ СУМИ ДОХОДУ?

 430. катя:

  доброго вечора скажіть який щомісячний платіж для 1і групи перукар

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 1.22MB/0.00109 sec