Нова декларація з податку на додану вартість з 01.03.2017. Аналіз змін

Наказом Міністерства фінансів від 23.02.17 р. № 276 (далі – наказ № 276) було затверджено, зокрема, зміни до наказу Мінфіну від  28.01.2016 р. № 21, які полягають в оновленні  форми податкової декларації з ПДВ (далі – Декларація) та порядку її заповнення. Наказ №276 було опубліковано 28.02.2017 р. (Урядовий кур’єр №39), а набув чинності він з 01.03.2017 р. Зміни, внесені до форми Декларації пов’язані із скасуванням з 01.01.2017 р. спеціального режиму оподаткування сільгосппідприємств й запровадженням замість нього бюджетних дотацій аграріям, а також з рядом інших змін податкового законодавства, які набули чинності із вказаної дати. Розглянемо детальніше затверджені зміни.

Читайте також Нова податкова накладна з 01.03.2017. Аналіз основних змін

Склад звітності та форма Декларації

Як і раніше, звітність з ПДВ складається з Декларації, додатків до неї та уточнюючого розрахунку, яким виправлятимуться помилки у Деклараціях за минулі звітні періоди. Однак кількість додатків скоротилася на 1 – тепер їх  не 10, а 9 (зник додаток 10, у якому сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму обчислювали свої податкові зобов’язання). Сама Декларація тепер не містить згадки про спецрежим з ПДВ, а отже, не має номерів у титульній частині (0110, 0121 тощо).

Натомість в титульній частині Декларації з’явився новий рядок 06 „Сільськогосподарський товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації”.  У ньому проставляється позначка:

  • „1” – у разі подання декларації платником ПДВ — сільгосптоваровиробником, який здійснює види діяльності, передбачені п. 161.3 Закону від 24.06.2004 р. N 1877-IV  «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877) та внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації;
  • „2” – у разі подання декларації платником ПДВ — сільгоспвиробником, який здійснює види діяльності, передбачені п. 161.3 Закону №1877, та лише претендує на внесення до зазначеного Реєстру .

Читайте також Призупинення реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі та бюджетне відшкодування ПДВ. Нововведення 2017

Розділ І «Податкові зобов’язання» декларації з ПДВ не зазнав змін. А от розділ ІІ «Податковий кредит» дещо скоротився знову ж таки у зв’язку зі скасуванням спецрежиму з ПДВ. Так колишні рядки 13 «Коригування податкового кредиту у зв’язку із частковим використанням товарів/послуг, необоротних активів в операціях сільськогосподарського виробництва» та 14 «Коригування податкового кредиту у зв’язку із постачанням сільськогосподарської продукції у митному режимі експорту» із Декларації виключено. В рядках із зазначеними номерами тепер відображатимуться інші показники.

В рядку 18 розділу ІІІ «Розрахунки за звітний період» декларації виключено службові рядки 18.1 та 18.2 (які стосувалися спец режиму). Отже, тепер суму ПДВ, яку треба заплатити до бюджету, визначає саме рядок 18.

З рядків 18, 19 та 21 Декларації зникли будь-які згадки про додаток 10 (ДС10), адже цей додаток, як зазначалося вище — скасовано.

Як змінилися додатки до декларації з ПДВ

Додаток 9

Натомість оновлено додаток 9 до Декларації. Тепер він має назву «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)». Цей додаток слід подавати разом з Декларацією, у рядку 6 титульної частини якої наявна позначка «1» або «2» (див. вище).

Додаток 9 складається з двох таблиць:

  • у першій таблиці розраховуватиметься сума ПДВ (як різниця між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом) від діяльності, зазначеної в ст. 161 Закону №1877, тобто від реалізації тієї сільгосппродукції, яка підпадає під бюджетну дотацію;
  • у другій таблиці обчислюватиметься питома вага поставок сільськогосподарської продукції власного виробництва (окремо усієї та тієї, що підпадає під дотацію) у загальній сумі всіх поставок сільгосппідприємства за попередні 12 місяців.

Читайте також Нове в реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в єдиному реєстрі у 2017 році

На підставі показників цього додатку ДФС формуватиме інформацію для розрахунку розміру бюджетної дотації кожному окремому сільгосппідприємству.

Додаток 1

Зазнали змін й деякі інші додатки до Декларації. Так, зокрема у таблиці 2 додатку 1 з’явилася нова графа 3.2, у якій зазначається  ознака здійснення сільгоспоперацій. Така ознака проставляється позначкою «+», якщо операція, податковий кредит за якою коригується, належала до визначених у ст. 161 Закону № 1877.

Додаток 2

Додаток 2 як і раніше, розшифровує від’ємне значення ПДВ, яке зараховується до податкового кредиту  наступного звітного періоду (рядок 21 декларації). Але тепер в ньому  з’явилося дві заяви:

  1. Заява  платника податку, що реорганізується, яка подається у складі декларації з ПДВ за останній звітний (податковий) період);
  2. Заява платника податку, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано.

Додаток 4

З Додатку 4 зникла Таблиця 1, у якій зазначалися відомості, необхідні для формування критеріїв, встановлених пп. 200.19.3 ПКУ (колишнього автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ). Оскільки п. 200.19 в ПКУ тепер немає, отже, цих критеріїв теж, і зазначена інформація більше не потрібна.   Зникла з цього додатку і колишня Таблиця 2, де зазначалися відомості про фінансову гарантію. Тепер цей додаток починається з  інформації, яка раніше наводилася у Таблиці 3 – прохання перерахувати належну платнику суму бюджетного відшкодування на поточний рахунок платника податку, або в бюджет для погашення податкового боргу або грошового зобов’язання наступних звітних періодів. Крім того в додатку 4 тепер з’явилися дві заяви з аналогічними назвами, як у додатку 2 (див. вище).

Читайте також Як заповнити код УКТ ЗЕД у податковій накладній на послуги чи товари в 2017 році

Додаток 5

Додаток 5 суттєвих змін не зазнав. З нього лише виключили Таблицю 3, яку  потрібно було заповнювати тим платникам ПДВ, які застосовують касовий метод, за наслідками діяльності у 2015 році (станом на 2017 рік ця інформація вже не потрібна). А також, у Таблиці 1 та 2 внесли графу щодо ознаки здійснення сільгоспоперацій (в ній за потреби проставлятиметься позначка «+»).

Як змінився уточнюючий розрахунок до декларації з податку на додану вартість

Уточнюючий розрахунок до декларації також зазнав змін, які переважно аналогічні змінам у самій Декларації. Однак слід звернути увагу на рядки 18 (18.1 та 18.2), у яких тепер зазначається:

  • у рядку 18 (в графі 6) — сума недоплати (за наявності), яку потрібно сплатити до бюджету;
  • у рядку 18.1 — сума штрафу, нарахована платником самостійно у зв’язку з виправленням помилки (при позитивному значенні гр. 6 р. 18);
  • у рядку 18.2 — сума, яка включається до коригуючого реєстру щодо зменшення залишку сум податкових зобов’язань, несплачених до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі (при від’ємному значенні гр. 6 р. 18).

Тобто, якщо у поданій раніше Декларації платник  зазначив суму ПДВ до сплати, а потім, через уточнюючий розрахунок зменшив цю суму в рядку 18, то у рядку 18.2 він зазначає суму, на яку бажає зменшити залишок його раніше узгоджених податкових зобов’язань, в разі, якщо він ще не сплачений до бюджету і це має бути  враховано Казначейством.

Читайте також Особливості перереєстрації платників податку на додану вартість

Коли вперше подавати нову форму декларації з податку на додану вартість?

Згідно п. 46.6 ПКУ декларація з ПДВ за новою формою повинна подаватися вперше за період, наступний за тим, у якому вона була оприлюднена). Оскільки Декларацію затвердили 28.02.2017 р., то звітувати за новою формою слід починаючи з  березня 2017 р. А за лютий звітуємо без змін – тобто за старою формою цієї декларації.

При поддержке: Срочно нужны деньги и нет времени на оформление кредита в банке? Деньги под залог недвижимост в Уфе от компании IRSA credit это быстрое и правильное решение по выгодной процентной ставке.

Нова декларація з податку на додану вартість з 01.03.2017. Аналіз змін
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *