Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Варто сказати, що особливо ця проблема актуальна для платників податку на додану вартість, яким можуть анулювати свідоцтво на підставі того, що вони не знаходяться за юридичною адресою (частина «ж» пункту 184.1 Податкового кодексу):

в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;

При цьому, за адресою вони можуть знаходитися цілком і повністю. Їм достатньо лише один раз не отримати листа від податкової служби. Але це трохи не по темі.

Коли акт перевірки надсилається по пошті?

Дуже і дуже часто податкова служба після написання акту перевірки складає акт відмови від підпису такого акту перевірки та надсилає другий примірник акту по пошті на адресу місцезнаходження платника податків.

Надсилати акт перевірки по пошті податківці мають право лише в тому разі, якщо його неможливо вручити платнику податків особисто або він просто відмовляється його отримувати. Так написано у Порядку оформлення результатів документальних перевірок від 22.12.2010 №984, а саме у пункті 4 Розділу IV.

Перебіг терміну подання заперечень до акту перевірки починається з дня отримання платником акту по пошті відповідно до пункту 86.7 Податкого кодексу. Термін становить п’ять робочих днів з дня отримання.

Лист з оригіналом акту повернувся до податкової як неотриманий. Чи може платник його забрати?

Не може. Така відповідь наразі міститься у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті Міндоходів. Головним аргументом відповіді виступає пункт 42.2 головного податкового документа країни:

документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Виділю ключові фрази: документи вважаються врученими, якщо вони вручені особисто або надіслані платнику рекомендованим листом. Згадки про те, що такий рекомендований лист повинен бути отриманий платником податків, немає.

Отже, якщо лист з оригіналом акту повернувся до податкової служби як неотриманий, він вважається належним чином врученим та податкова служба його вже не віддасть. Нізащо 🙂

Отже, маємо ситуацію: акта перевірки в нас немає, отже ми не знаємо, що там написано. Ми не знаємо, на що писати заперечення. А коли ми отримаємо податкове повідомлення — рішення, ми не будемо знати, за що нас оштрафували. Ми будемо бачити хіба що пункти Податкового кодексу, які ми начебто порушили. Що робити?

Як отримати акт перевірки, який до цього не був отриманий по пошті?

На допомогу нам приходить Закон України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до статті 10 якого кожна особа має право доступу до інформації, яка збирається та зберігається про неї. А розпорядники інформації, що володіють інформацією про особу зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Запит щодо надання публічної інформації оформлюється у довільній формі відповідно до статті 19 Закону, а розпорядник інформації зобов’язаний її надати не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту відповідно до статті 20.

Таким чином, написавши до податкової служби запит на отримання публічної інформації, ми можемо отримати копію акту перевірки та будь яких додатків чи листів, які стосуються такої перевірки. І тепер ми знаємо, за що нас оштрафували та як цей неприємний момент оскаржувати.

А ви зтикалися з такими ситуацями та як з них виходили?

При поддержке: А вы проводили анализ финансового состояния своего предприятия? Например, знаете ли вы о чем говорит коэффициент финансовой устойчивости? Об этом а также о многих других коэффициентах читайте на сайте afdanalyse.ru.

Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Оцініть статтю

6 Responses to Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?

 1. Віталій:

  Доречі Наказом Міндоходів України від 14.11.2013 р. № 681 затверджено форму подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів доходів і зборів України.

  • Интересный документ. Интересно, что согласно закона о доступе до публичной информации, запрос делается в произвольной форме. Сам подавал такой запрос (в произвольной форме) в налоговую службу вконце декабря, то есть уже после вступления в силу указанного приказа. Ответ дали в установленном порядке.

   • marina:

    Могу ли я обжаловать ППР если они приняты на основании акта который мы не смогли получить и воспользоваться своим правом подать возражения

   • Валерій:

    Доброго ранку. Мною отримано листа о том, що Акт комплексної перевірки виробничої та фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу(далі — Акт) є комерційною таємницею Підприэмства у відповідності до наказу №0000 від 05.12.2017р. (перелік відомостей, що становлять комерційну таємницю Підприємства).
    Вважаю зазначений лист формальною відпискою, що не відповідає дійсності та вбачається порушення мого законного права як працівника структурного підрозділу (Далі СП) яке виражається в наступному:
    Листом Підприємства від 15.11.2017р. «Про вжиття заходів за результатами перевірки» комісією фахівців ДПідприємства на підставі наказу від 22.08.2017р. №000 із змінами та доповненнями, комплексної документальної перевірки виробничої та фінансово-господарської діяльності СП повідомлено про встановлення ряду порушень та недоліків, що викладені у відповідному Акті перевірки від 10.11.2017р. на 200 аркушах (далі — Акт), який передано до СП 20.11.2017р. додатком.
    Тобто Акт було отримано СП 20.11.2017р., на момент мого звернення про ознайомлення з Актом мені було безпідставно відмовлено. (звертався з заявами 29.11.2017р.,та 30.11.2017р. подано скаргу від 29.11.2017р.) Відповідно наказу № 000 від 05.12.2017р. Підприємством затверджено Перелік відомостей, що становлять комерційну таємницю п. 0,0 Акти комплексних перевірок виробничої та фінансово-господарської діяльності Підприємства, акти ревізій та службових розслідувань, які проводилися підрозділами Підприємства, тобто тільки 05.12.2017р., а цей документ (Акт) станом на 20.11.2017р. не підпадав під відомості що мають комерційну таємницю, тому керівник СП був зобов’язаний надати мені цей Акт для ознайомлення.
    З моменту моїх неодноразових звернень з ознайомленням з Актом пройшло майже місяць, а наказом про усунення надуманих порушень встановлено термін 19.12.2017р.для усунення прорушень,але Акт мені не надається.

    Питання:
    Що робить для отримання Акту. Дякую

 2. Можете конечно, потому что вы обжалуете именно ППР, а акт вам нужен только для того, чтобы знать на каком основании вас оштрафовали. Получите копию акта таким путем, который описан в статье и готовьте иск.

 3. Ну и добавлю, то, что вы не подали возражения не лишает вас права подать в суд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *