На одну операцію зареєстрували дві податкові накладні: як виправити?

Информационный партнер сайта: shortmoney.ru — сайт, который сравнивает займы на кредитную карту срочно в разных аспектах. Сайт поможет вам выбрать лучший кредитный продукт.

Через затримку реєстрації податкової накладної (далі —  ПН) в ЄРПН, підприємство направило на реєстрацію ще одну ПН на ту саму операції з постачання (з іншим номером). В результаті зареєстрованими виявились обидві такі ПН. Як виправити? Яку суму відображати у декларації з ПДВ – по обом зареєстрованим ПН, чи тільки по одній з них?

Відповідно до п. 187.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається перша з подій:

— або отримання коштів від покупця/замовника в якості оплати товарів/послуг, що підлягають постачанню;

— або дата відвантаження відповідних товарів (надання послуг).

За датою виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ повинен скласти ПН (п. 201.1 ПКУ).

Отже ПН, яка оформлена за відсутності для того підстав – тобто відповідного податкового зобов’язання, є недійсною. Нажаль, в даний час, не розроблено механізму вилучення з ЄРПН помилково  зареєстрованих (недійсних) ПН. Тому єдиний спосіб виправити таку помилку – це скласти до «зайвої» ПН РК, у якому повністю сторнувати (зазначити зі знаком «мінус») всі показники такої ПН. При цьому  зареєструвати такий РК в ЄРПН має покупець (п. 192.1 ПКУ).

Що стосується відображення в декларації з ПДВ, то в ній має відображатися лише реальне податкове зобов’язання з ПДВ. Тобто, включати до декларації помилково оформлену ПН, та коригуючий РК до неї не потрібно. Однак, слід мати на увазі, що в цьому випадку доведеться надати пояснення органу ДФС, щодо причини виникнення різниці в показниках декларації з ПДВ та ЄРПН.

На одну операцію зареєстрували дві податкові накладні: як виправити?
4.3 (85%) 12 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *