Матеріальна допомога на оздоровлення другий раз на рік. Чи можливо це?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці питань та відповідей ми відповідаємо на запитання, задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання у рубриці безкоштовних консультацій та отримати відповідь. Ось саме питання:

Допоможіть вирішити питання. Я ходила у річну відпустку на 42 дні з липня (дату не пам’ятаю) по серпень 2014 року (працюю вихователем у ДНЗ). Отримала відпускні та оздоровчі. Тепер я завагітніла і пішла у відпустку з 22 грудня по 2 лютого 2015 року, з 3 лютого буде оформлений лікарняний у зв’язку з пологами. Відпускні мені вже заплатили. Чи повинні мені виплатити оздоровчі? Якщо ні, то чому, а якщо так, то як мені «вибити» їх в установі? Сума не мала, а до пологів великі витрати.

Матеріальна допомога на оздоровлення особам які займають посади педагогічних працівників виплачується при наданні щорічної відпустки (ст.57 Закону України «Про освіту» № 1060-XII від 23.05.1991 р.). Допомога надається один раз на рік в розмірі не більше посадового окладу незалежно від кількості днів перебування у відпустці і є обов’язковою виплатою.

Оскільки Ви оформили відпустку другий раз за поточний рік, то витрати на надання ще однієї допомоги на оздоровлення не передбачені кошторисом і отримати матеріальну допомогу вдруге за рік Ви не зможете, якщо інше не передбачено колективним договором. Незважаючи на те, що відпустка подовжується в наступному 2015 році, виплата матеріальної допомоги на оздоровлення не може бути перенесена на наступний рік, оскільки наказ про її надання має бути до початку тарифної відпустки, тобто в 2014 році.

Однак згідно п.4 б Постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» № 1298 від 30.08.2002 р. Ви можете розраховувати на отримання матеріальної допомоги (допомога на соціально побутові потреби) другий раз на рік, якщо існує економія фонду заробітної плати і ця можливість зафіксована в трудовому договорі. Крім того статтею 185 Кодексу Законів про Працю рекомендовано надавати матеріальну допомогу вагітним жінкам.

При поддержке: Где можно скачать бланки бухгалтерского учета, отчетности или просто бланки справок? На сайте по ссылке можно скачать справка 2 ндфл бланк. Также там можно найти множество других полезных бланков.

Матеріальна допомога на оздоровлення другий раз на рік. Чи можливо це?
Оцініть статтю

3 Responses to Матеріальна допомога на оздоровлення другий раз на рік. Чи можливо це?

  1. юра:

    моя мама у 2014 році стала вдовою, тоді ж я(її син) став інвалідом-дитинства. У мене ще є сестра. Тобто в моєї матері двоє дітей віком до 18 років. Працює вона медсестрою в Погребищенській ЦРЛ. За минулий рік не скористалась податковою соціальною пільгою так як не знала про її існування і не подала відповідних документів по місцю роботи. Чи має право вона на повернення пільги за минулий рік відповідно до пункту 169.3.1 ПКУ?

  2. Тетяна:

    Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, у вирішенні такого питання. Хочу йти у відпустку з 16 травня 2016р.за період з02.09.2014 по 01.09.2015р.Чи належить мені матеріальна допомога, якщо в 2015 р. я брала частину відпустки за цей період і матеріальну домомогу на оздоровлення?

  3. Людмила:

    В ст. 35 вказано: Державним службовцям, які мають стаж роботи в державних органах понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 15 календарних днів. В такому разі чи можливо отримати другу мат допомогу на рік?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *