Лист ДПСУ від 19.09.2011 №689/6/23-50/0315. Виплати приватним підприємцям ФОП у формі 1дф

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ від 19.09.2011 №689/6/23-50/0315

Державна податкова служба України розглянула колективне звернення членів Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» <...> щодо подання податкового розрахунку за ф. N 1 ДФ у разі виплати доходів фізичним особам — підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування або сплачують єдиний або фіксований податок, спрямоване Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики (лист від 06.09.2011 р. N 04 -39/10-799), і повідомляє наступне.

Відповідно до пп. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), до складу загального місячного річного оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи — підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системі оподаткування відповідно до ПКУ.

При цьому пп. 177.8 ст. 177 ПКУ передбачено, що при нарахуванні (виплаті) фізичній особі — підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в рамках обраних ними видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, які отримують такий дохід, надано виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності.

Згідно з пп. «Б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ та пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем ​​звітного (податкового) кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.

При цьому податковий розрахунок за ф. N 1 ДФ передбачає відображення не тільки доходів, що підлягають оподаткуванню, але також і доходів, які виплачуються податковими агентами платникам податку і не оподатковуються при їх виплаті, зокрема доходів фізичних осіб — підприємців, з яких сплачено єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування або фіксований податок.

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. N 1020 (далі — Порядок) :

у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;

у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом,

у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством,

у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у податковому розрахунку за ф. N 1ДФ під ознакою доходу «157».

При цьому, якщо дохід, що виплачується самозайнятій особі, виходить від операцій, здійснюваних в рамках обраних ним видів діяльності, то в податковому розрахунку за ф. N 1 ДФ заповнюються графи 3 і 3а, а в графах 4 і 4а проставляється «0».

Враховуючи вищевикладене, фізична особа — підприємець при виплаті доходів іншій фізичній особі — підприємцю, який перебуває на загальній системі оподаткування або сплачує єдиний чи фіксований податок, зобов’язана відобразити виплачені доходи у податковому розрахунку за ф. N 1 ДФ під ознакою доходу «157» незалежно від того, підлягають оподаткуванню дані виплати чи ні.

Заступник Голови С. Лекарь

Лист ДПСУ від 19.09.2011 №689/6/23-50/0315. Виплати приватним підприємцям ФОП у формі 1дф
Оцініть статтю

2 Responses to Лист ДПСУ від 19.09.2011 №689/6/23-50/0315. Виплати приватним підприємцям ФОП у формі 1дф

  1. Ольга:

    По поводу графы 3а: доход у ФОПа появляется, когда деньги поступают в кассу или на счет. Правильно? Тогда, что значит «начисленный доход»? Поставлю вопрос с практики: я получила товар в одном квартале, а оплачено в другом как я должна заполнить 1ДФ?

  2. Юля:

    Ольга, в графі 3 пишете суму на яку отримали товар, а в 3а вказуєте суму проплати (нарахування і проплату доходів зазначаєте у звіті згідно фактично здійснених операцій тобто нарахування в одному, а проплату в наступному).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *