Податки > Податок на додану вартість > Ліквідується основний засіб, внесений до статутного фонду: які наслідки з ПДВ?

Ліквідується основний засіб, внесений до статутного фонду: які наслідки з ПДВ?

Основний засіб було внесено до статутного фонду засновником сільгосппідприємства (без ПДВ). Чи потрібно нараховувати ПДВ в разі ліквідації такого засобу за рішенням підприємства?

Згідно з п. 189.9 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче їх балансової вартості на момент ліквідації.

Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв’язку з:

— їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили;

— в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення, що підтверджується відповідно до законодавства (довідка від правоохоронних органів (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань тощо);

— коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

Отже, в загальному випадку ліквідація основного засобу прирівнюється до його постачання, а відтак – має бути нараховано податкове зобов’язання з ПДВ, незалежно від того чи був такий засіб придбаний з ПДВ чи без ПДВ (тобто чи формувався під час його придбання податковий кредит).

Єдиний спосіб уникнути сплати ПДВ при самостійній ліквідації основного засобу — це подати контролюючому органу вищевказаний документ про знищення,  розібрання або перетворення такого основного засобу, внаслідок чого такий засіб не може використовуватись за первісним призначенням (це форма № 03–3 «Акт на списання основних засобів» або форма N OЗ-4 “Акт на списання автотранспортних засобів”, затверджені наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352). Доречі, аналогічне роз’яснення надала ДФС у своєму Листі від 05.07.2017 № 981/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Але, у цьому випадку, агропідприємство має оприбуткувати металобрухт, запчастини від ліквідованої техніки тощо.

Про те, яким чином платник податків має надати зазначені документи, ні ПКУ, ні Листи ДФС  не пояснюють. Вважаємо, що такі документи (їх копії) можна прикласти до пояснювального листа (складеного у довільній формі) та надіслати на адресу органу ДФС, у якому знаходиться на обліку сільгосппідприємство.

При поддержке: Что нужно чтобы открыть счет в ОАЭ? На сайте dovira-uae.com есть все об открытии счета за рубежом. Какие требования, какие документы нужны, сколько это занимает времени, а главное, кто может оказать вам такую услугу. Обо всем этом читайте в статье.

 

Ліквідується основний засіб, внесений до статутного фонду: які наслідки з ПДВ?
4.6 (92.73%) 11 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.01119 sec