Фінанси > Банківські карти > Кредитна карта з кешбек. Що це таке?

Кредитна карта з кешбек. Що це таке?

Як стверджують сучасні банкіри: «Безготівкові витрати — це зручний засіб розрахунку і можливість заробити».  Перша частина твердження мало у кого сьогодні викликає сумніви. Але, незважаючи на те, що ще існують деякі люди, які при зарахуванні їм коштів на картку миттєво знімають все можливе, велика частина населення України гідно оцінила всі переваги користування карткою. До головних з них можна віднести: відносну безпеку і зручність зберігання «кровних», нарахування відсотків на залишок невитрачених коштів на кінець місяця (нехай навіть сума їх буде незначною), ну і, звичайно, те, що при перетині кордону України пластикову карту, як і кошти на ній декларувати не треба. Друга ж частина твердження банкірів для більшості жителів нашої країни поки незрозуміла. А справа ось у чому, банкіри мають на увазі послугу cashback, яка відносно недавно з’явилася на просторах СНД, що в буквальному перекладі з англійської мови означає повернення грошей. Що це за послуга і які переваги вона дає її користувачам розберемося в даній публікації.

Читати далі Як правильно закрити кредитну карту

Суть послуги cashback

Насамперед давайте визначимося в чому суть послуги cashback. Дана послуга дозволяє економити певну суму при оплаті за товари або послуги за допомогою пластикової картки. Відбувається це так: спочатку клієнт банку надає свою картку як платіжний засіб. З неї списується необхідна для здійснення покупки сума, а потім певний відсоток від суми покупки банк повертає назад на картку. Найчастіше ці кошти зараховуються на спеціальний рахунок, який теж прив’язаний до цієї картці. Знімати готівку з цього рахунку клієнт не зможе. Коштами з цього рахунку клієнт може розрахуватися за наступні покупки або послуги. Таким чином виходить, що власник карти придбав необхідний йому товар або послугу зі знижкою, яку по суті йому надав банк.

Розмір cashback в Україні

На даний момент сума cashback в різних банках України становить від 1 до 20%. Тут він підрозділяється на звичайний cashback, який знаходиться в межах від 1 до 3% і підвищений — від 3 до 20%. Сказати по правді, другий з них зустрічається значно рідше. Найчастіше банки використовують його або при проведенні самого першого платежу новою картою (при цьому максимальна сума в грошовому вираженні може бути обмежена), або в період проведення спеціальної акції по залученню нових клієнтів в банк.

Читати далі На що звернути увагу в кредитному договорі?

Цифровий приклад cashback

У цифрах це виглядає так. Припустимо на карті клієнта встановлено мінімальний cashback в 1%. Щомісяця він купує продукти на суму в 200 $. У такому випадку щомісячні відрахування на рахунок cashback складуть 2 $, а за рік він збере 24 $.

Пластикові карти з cashback

До недавнього часу ця послуга була доступна тільки лише при оплаті кредитною карткою. Зараз же, більшість банків України зробили доступною цю послугу для дебетових карт, на які клієнти отримують зарплату, стипендію чи пенсію.

Умови нарахування cashback

Потрібно зауважити, що багато залежить від того, де клієнт розраховується своєю карткою. Якщо це продуктовий супермаркет чи автозаправка, то тут cashback буде не більше 3%, а от при оплаті послуг салону краси або відвідуванні кінотеатру він може доходити до 5% і навіть 8%. Банки про це намагаються не говорити, але якщо клієнт за допомогою карти оплачує комунальні послуги, мобільний зв’язок або покупки через інтернет, то cashback, як правило, взагалі не надається. Тут все залежить від того, яку комісію отримує банк від клієнта, у якого встановлено термінал прийому платежів пластиковими картами.

Бажаєте навчитися заробляти на фінансових ринках форекс? Для цього варто слідкувати за новинами у світі біржової торгівлі. Сайт http://www.showfxworld.com — це найсвіжіші новини у світі forex.

Терміни зарахування коштів за послугою cashback

Терміни зарахування cashback на карту після здійснення покупки теж бувають різні. Це може відбуватися як моментально, так і на протязі місяця з дня покупки.

Читати далі Зняття грошей з «Копилки» Приватбанка. Як вигідніше?

Можливі обмеження за послугою cashback

Деякі банки вводять обмеження на використання коштів з рахунку cashback. Наприклад, клієнт може використовувати не всю суму на рахунку цілком, а тільки частину накопичену на протязі місяця. Ще однією додатковою умовою для карти з cashback може стати щорічна плата, яку встановлює банк за її обслуговування.

Банківська сторона послуги cashback

Виникає закономірне питання: навіщо це потрібно банку?. Відповідь на нього проста — банк таким чином теж заробляє. Крім цього, є ще ряд моментів дуже вигідних для банку. Судіть самі:

Всі клієнти, які користуються картами з cashback щорічно (або раз на кілька років) платять за обслуговування даної карти. Як правило, обслуговування картки з cashback набагато дорожче, ніж звичайної.

Читати далі Як вплинула українська криза на світові фондові ринки?

З кожної точки, де клієнт розплатився карткою, банк отримує комісію. А картами з cashback користуються при покупках набагато частіше, ніж звичайними.

Банку дуже вигідно, щоб клієнт користувався кредитною карткою і в результаті перевищив термін пільгового періоду кредитування, а як наслідок платив відсотки по кредиту.

Ну і, звичайно ж, це маркетинговий хід, який змушує клієнтів говорити про цю послугу і розповідати про неї своїм друзям і знайомим, що в кінцевому рахунку призводить нових клієнтів в банк.

Оподаткування послуги cashback

І в насамкінець, ще один приємний момент, пов’язаний з тим, що отримання доходів у вигляді cashback відповідно до чинного законодавства України, не обкладається податком на доходи фізичних осіб та, взагалі, ні де не прописане як вид доходу. Тому, економте або заробляйте з cashback як вам більше подобається.

Кредитна карта з кешбек. Що це таке?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend