Коли та як сплачувати штраф за неподання звітності

Коментарі

rattlehead » 02 апр 2012, 07:58

Якщо підприємець підпадає під штраф невчасного подання звітності за минулий рік (170 гнр). На протязі якого часу він змушений його проплатити?

byhgalter » 03 апр 2012, 16:34

Ну те, що підприємець підпадає під штраф за неподання звітності, це ще не означає, що його оштрафували. Коли його оштрафують йому повинні вручити особисто під розписку податкове повідомлення рішення, в якому зазначається сума штрафу та реквізити рахунків на які треба сплачувати зазначену суму. Сплатити треба буде на протязі 10 календарних днів з дня отримання податкового повідомлення рішення.
Поки ви не отримали повідомлення рішення, сплачувати ви нічого не повинні.

Дивимось наказ ДПА №985 від 22.12.2010 «Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків»:

2.1. Орган державної податкової служби визначає суму нарахування (зменшення) грошового зобов’язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування, та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість та складає податкове повідомлення-рішення у таких випадках:
а) якщо платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію;

Є одна проста істина, про яку часто забувать або просто не знають приватні підприємці. Будь який штраф сплачується тільки на підставі якогось документу, який визначає розмір штрафу. Це може бути або повідомлення рішення або постанова про притягнення до адміністративної відповідальності.

rattlehead » 04 апр 2012, 07:31

Вони на місці залякують: «Ви ж зараз заплатіть, бо наступний штраф вже буде 1000 грн» ))))

bykashka » 04 апр 2012, 10:21

120.1. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), —
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, —
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Следующий штраф будет 1020 грн. только в том случае, если они вас действительно оштрафуют, то есть выпишут уведомление решение.

«Ви ж зараз заплатіть, бо наступний штраф вже буде 1000 грн»

Это от уплаты не зависит.

kanape » 02 сен 2013, 14:50

А если ФОП зарегестрирован в апреле 2012, общая система. Деятельности не вел, но получается не сдал отчет за 3 месяца, а потом и годовой за 2012. Какой штраф будет? 170 + 1020? или 170 + 170?
Заранее спасибо.

 

Коли та як сплачувати штраф за неподання звітності
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *