Податки > Податкові новини > Коли платіж з єдиного соціального внеску вважається сплаченим?

Коли платіж з єдиного соціального внеску вважається сплаченим?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Усім суб’єктам господарювання пенсійний фонд України надіслав листа під № 26952/03-10 від 16.11.2012. Цей документ нагадує про те, що єдиний соціальний внесок (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховується за певний базовий період і сплачується не пізніше 20 числа того місяця, який слідує за базовим звітним періодом.

Датою сплати платником ЄСВ буде вважатися:

— день зняття суми платежу ЄСВ з рахунку платника, якщо сплата відбувається за безготівковим розрахунком. Гроші списує банк або Державне казначейство України. Після списання час зарахування грошей на рахунки Пенсійного фонду для платника значення не має.

— день, коли банк або інша установа — член платіжної системи, прийняли до виконання документ, згідно з яким платник вніс суму ЄСВ готівкою для занесення їх на рахунки Пенсійного фонду.

Фінансовий стан платника не може служити причиною несплати ЄСВ.

Покладена сума ЄСВ має бути сплачена повністю та у встановлений законодавством термін. У разі допущення порушень, що стосуються збору та ведення обліку ЄСВ, які регламентуються законодавством, Закон України № 2464-VI від 08.07.2010 р. «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачає притягнення порушника, яким виступає посадова особа, до відповідальності. Вона може бути дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової, кримінальної. Фінансові санкції визначаються ч. 3,10, 11,14 ст. 25 вищеназваного Закону — стягнення недоїмок з нарахуванням на їх суму пені та штраф за прострочення платежу.

Пеня складає 0,1% від суми недоїмки, кожен день прострочення платежу — це щодня нараховується пеня. Крім того, якщо ЄСВ не був перерахований вчасно, то штраф за порушення строків сплати складе 10% від несплаченої суми.

Коли платіж з єдиного соціального внеску вважається сплаченим?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend