Як заповнити книгу обліку доходів та витрат для підприємця на загальній системі оподаткування. Детальний приклад

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

книга доходів та витрат

Шановний читач, якщо ти шукаєш інформацію щодо заповнення книги обліку доходів та витрат для підприємця на єдиному податку, то спеціально для тебе створена тема на форумі Ведення книги обліку доходів та витрат 2012 ФОП на єдиному податку (а також приклад заповнення).

Відповідно до пункту 177.10 Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Як вести книгу обліку доходів та витрат? Коли робити в ній записи? Як підбивати підсумки? Відповіді на ці та багато інших питань, що стосуються заповнення книги обліку доходів та витрат приватного підприємця на загальній системі оподаткування, спробуємо знайти у цьому пості.

Текст без прикладів, як показує практика, сприймається не дуже. Тому, як завжди я намагаюсь робити у статтях на блозі, придумаємо господарські операції якого-небудь підприємця на загальній системі, які він здійснив за звітний місяць та, на підставі цих господарських операцій, спробуємо заповнити книгу обліку доходів та витрат.

Якою інформацією слід користуватися при заповненні книги обліку доходів та витрат?

Форма книги та порядок її ведення затверджена Наказом ДПАУ №1025 від 24.12.2010 року «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення». Порядок ведення книги, що наведений у Наказі №1025 не дуже детальний. Багато питань залишається нез’ясованими. Проте це основа основ.

Яка ще інформація, окрім Наказу ДПА, є в нашому розпорядженні? Звичайно, це Єдина база податкових знань на офіційному сайті податкової служби. Як показує практика, зокрема приклад, наведений у статті про перехідні відпускні, цій інформації не слід дуже довіряти. Проте, все ж таки, нею можна користуватися, оскільки інших варіантів не так вже і багато.

Також не слід забувати про велику кількість сайтів та форумів для приватних підприємців, де люди діляться власним безцінним досвідом з ведення книги обліку доходів та витрат. «Хто знання має, той і мур зламає» — каже старе українське прислів’я, отже, користуємося зазначеною інформацією для правильного заповнення книги обліку доходів та витрат.

Найпопулярніші питання з приводу ведення книги обліку доходів та витрат

1. Яким чином вести книгу? Книга обліку доходів та витрат заповнюється кульковою ручкою, тобто вручну (пункт 2 Наказу №1025). Ведення в електронному вигляді або будь яким іншим способом буде розцінюватися податківцями як неналежне ведення.

2. В тому разі, якщо приватний підприємець зареєстрований платником податку на додану вартість, то суми доходів і витрат відображаються без урахування ПДВ.

3. Якщо підприємець на загальній системі оподаткування здійснює декілька видів діяльності, наприклад, надає комп’ютерні послуги та займається роздрібною торгівлею продовольчими товарами, то він веде одну книгу обліку доходів та витрат.

4. Повернення покупцем вже реалізованого товару обов’язково відображається у книзі. Який запис треба вносити, детальніше розглянемо у прикладі далі.

5. Як здійснювати виправлення помилок у книзі? Можна закреслити помилково вказану суму доходу або витрат та поряд з виправленням поставити особистий підпис підприємця з надписом «Виправленому вірити».

6. Книгу треба заповнювати кожен день, в якому було отримано виручку від реалізації, оплачені або отримані або передані під реалізацію найманому працівнику ТМЦ.

7. Для кожного найманого працівника, який здійснює операції за готівку необхідно реєструвати окрему книгу.

8. Підсумки у книзі підбиваються щомісячно. Це обумовлено тим, що під час остаточного розрахунку податку на доходи фізичних осіб за результатами податкового року, буде враховуватися місячний чистий дохід для визначення ставки оподаткування 15% або 17%.

Порядок заповнення граф книги обліку доходів та витрат

Графа 1 – дата заповнення.

Графа 2 – сума нереалізованих товарних запасів на початок звітного податкового року. Виводиться у грошовій формі. У Наказі №1025 йде мова про відображення залишку товарних запасів тільки на початок року, проте, для більшої зручності їх відображають також щомісячно.

Графа 3 – щоденно отримана сума доходу. Підсумки підбиваються за місяць, квартал та рік.

Графа 4 – реквізити документа, який підтверджує понесені витрати. Може заповнюватися одночасно з графами 5, 9 та 10. Наприклад видаткова накладна №1 від 01.08.2011, або платіжне доручення №15 від 25.09.2011.

Графа 5 – загальна вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей. Тобто сума вартості товарів, відповідно до документів, що вказуються у графі 4.

Графа 6 – сума витрат, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Одна, з найголовніших граф у книзі. Запис до цієї графи вноситься одночасно із графою 3. Відображається вартість товарів, які були реалізовані.

Графи 7 та 8 – заповнюється у разі використання праці найманої особи, яка здійснює операції за готівку. Про їх заповнення детальніше зупинимося нижче.

Графа 9 – витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату у звітному місяці.

Графа 10 – інші витрати, які безпосередньо пов’язані з отриманими доходами. Сюди попадає, наприклад, вартість оренди, послуги з розрахунково-касового обслуговування тощо.

Графа 11 – залишок товарних запасів на кінець періоду. Можна заповнювати аналогічно графі 2.

Графа 12 – чистий дохід підприємця на загальній системі оподаткування, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом та документально підтвердженими витратами. Розраховується за формулою гр. 3 – гр.6 – гр.9 – гр.10. Головна графа у книзі. Відповідно до значення цієї графи, за результатами року розраховується податок на доходи фізичних осіб до сплати в бюджет.

Ведення книги обліку доходів та витрат найманими працівниками

Якщо приватний підприємець на загальній системі оподаткування використовує працю найманого працівника, який здійснює операції за готівку, на такого найманого працівника реєструється окрема книга.

Передача товару під реалізацію найманому працівнику відображається у графах 7 та 8 книги приватного підприємця. У графі 7 вказується адреса місця здійснення діяльності, прізвище, ім’я, по батькові найманої особи та її реєстраційного номера облікової картки платника податків, а у разі його відсутності — серії та номера паспорта. У графі 8 вказується вартість товару, переданого під реалізацію.

Наймані працівники, що здійснюють операції за готівку заповнюють графи 1, 3 та 8. При цьому слід звернути увагу на головний момент, який викликає обурення приватних підприємців. Графа 3 книги заповнюється найманим працівником після кожного факту продажу товарів. Тобто, після надання покупцю касового чека, найманий працівник повинен занести суму покупки по чеку до графи 3. У графі 8 вказується вартість отриманого товару.

Дані з книги найманого працівника переносяться до книги приватного підприємця в останній день місяця.

Приклад заповнення книги обліку доходів та витрат приватного підприємця на загальній системі оподаткування

Як то кажуть: «краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Давайте придумаємо приклад господарських операцій ФОП на загальній системі оподаткування за один місяць та спробуємо заповнити книгу обліку доходів та витрат. Отже, приклад.

ФОП на загальній системі займається торгівлею комп’ютерною технікою. Має дві торгові точки. На одній торгує сам. На іншій торгує найманий працівник. Підприємець отримує гроші за проданий товар у безготівковій формі, а найманий працівник використовує реєстратор розрахункових операцій
. Хоча це майже зовсім не важливо. Для простоти прикладу, всі суми наведені без ПДВ.

Дивимось приклад заповнення. Щоб збільшити, натисніть на зображення.

приклад книги доходів та витрат
 

Сума нереалізованих товарних запасів на початок періоду – 10 000,00 грн. Припустимо що сюди входять 5 моніторів * 1 000,00, 2 системні блоки * 2 000,00 грн., 5 комплектів колонок * 200,00 грн.

04.01. Підприємець придбав товар на суму 20 000,00 грн., одразу за нього заплативши. У нього на руках є наступні документи: видаткова накладна, податкова накладна, банківська виписка, касовий чек. В принципі, всі ці документи підтверджують витрати та їх можна вказувати у графі 4. Він придбав 10 комп’ютерних моніторів вартістю по 1 000,00 грн., 4 системних блоки вартістю 2000,00 грн., 10 комплектів колонок по 200,00 грн.

Тобто, на нашому складі, разом із залишками що були до цього, зберігається наступний товар:

Монітори – 15 * 1000,00 грн.

Системні блоки – 6 * 2000,00 грн.

Комплекти колонок – 15 * 200,00 грн.

Всього на складі зберігається товару на суму 30 000,00 грн.

10.01. ФОП знайшов хорошого клієнта, який купив у нього майже весь товар за один день, сплативши за нього у безготівковій формі на поточний рахунок. Підприємець продав:

13 моніторів * 1400,00 грн. = 18 200,00 грн.,

5 системних блоки * 2600,00 грн. = 13 000,00 грн.,

10 комплекти колонок * 300,00 грн. = 3 000,00 грн.

У цей день всього зайшло виручки за товари на суму 34 200,00 грн. – валовий дохід підприємця, який вказується у графі 3.

Порахуємо витрати, які безпосередньо пов’язані з отриманим доходом 13 * 1000 + 5 * 2000,00 + 10 * 200,00 = 13 000,00 + 10 000,00 + 2 000,00 = 25 000,00 грн. Цю суму вказуємо у графі 6.

15.01. Передали товар своєму найманому працівнику для подальшої реалізації:

1 монітор * 1000,00 грн.

1 системний блок – 2 000,00 грн.

1 комплект колонок – 200,00 грн.

Всього на суму 3 200,00 грн. Цю суму підприємець вказує у графі 8.

Зазначені товари реалізовані найманим працівником на іншій торговій точці у цьому місяці якогось числа. Якого саме, для заповнення книги підприємця, немає ніякого значення. Ціни реалізації аналогічні.

20.01. Хорошому клієнту підприємця не сподобався один монітор та він вирішив його повернути. ФОП повернув покупцю 1400,00 грн. за один монітор. Ця сума відображається у графі 3 зі знаком «-». Також, слід відкоригувати витрати у графі 6, оскільки при продажу товару, сума у графі 6 збільшилася на 1000,00 грн.

30.01. Заробітна плата найманого працівника 2000,00 грн.

30.01. Нарахування на заробітну плату 740,00 грн.

30.01. Орендна плата 500,00 грн.

30.01. Оплата електроенергії 100,00 грн.

31.01. Відображений дохід та витрати від операції реалізації товарів найманим працівником. Витрати 3 200,00 грн. Дохід 1 400,00 + 2 600,00 + 300,00 = 4 300,00 грн.

Як завжди, чекаю на ваші питання та коментарі. Конструктивна критика вітається.

Як заповнити книгу обліку доходів та витрат для підприємця на загальній системі оподаткування. Детальний приклад
4.1 (82.86%) 7 votes

180 Responses to Як заповнити книгу обліку доходів та витрат для підприємця на загальній системі оподаткування. Детальний приклад

 1. Як завжди доречна, актуальна і потрібна інформація. Дякую за практичний підхід!

 2. Ірина:

  Підкажіть,будь-ласка, як відобразити в обліку ФОП на загальній системі таку ситуацію: в прибуткових накладних отримуємо ланки до ланцюгів бензопил, а реалізовуємо покупцям уже готові ланцюти. Буду дуже вдячна.

 3. При отриманні ланок робите запис у графах 4 та 5 на суму по видатковим накладним.
  Для відображення витрат у графі 6 під час операції реалізації ланцюгів, слід порахувати скільки ланок йде на кожний ланцюг та визначити їх вартість. Від цього і відштовхуватися.

 4. Ірина Р:

  доброго дня ми займаємось лісопереробним виробництвом як визначити залишок товарів якщо ми дерева розпилюємо на дошки і так продаємо

 5. Ольга:

  Как Вы считаете, в какую графу записывать уплату ЕСВ «за себя». Я пишу в 10ю, так как считаю, что это не «Нарахування на зар.плату».

 6. Ірина:

  ФОП на загальній системі оподаткування здійснює безготівкову торгівлю без торгового патенту.Підкажіть,будь-ласка,чи можна покупцеві здійснювати проплату переказом через установу банку і, в такому випадку, хто виступає покупцем при виписуванні податкової накладної. Дякую !

 7. Ірина Р, тільки вести свій аналітичний складський облік. Якщо будете вести тільки книгу доходів та витрат, думаю, що залишки визначити не зможете.
  Ольга, для витрат передбачено тільки три графи: 6, 9 та 10. У шосту та дев’яту ЄСВ за себе точно не попадає. Отже, ставимо у десяту графу.
  Ірина, я так розумію ви реалізуєте товар звичайним фізичним особам, тільки вони платять вам через банк. У графі «покупець» у податковій накладній, в такому випадку, слід зазначати «кінцевий споживач».

 8. Інна Ільчишина:

  дякую за допомогу.Ваші пояснення допомогли мене в роботі.Ще раз дякую.

 9. Наталія:

  Скажіть будь ласка, як відобразити в книзі збитки (коли було здійснено доплату ЄСВ, який перевищив дохід в даному місяці). ЧД записувати з «-«?

 10. Так, варіантів більше ніяких немає.

 11. Евгения:

  Подскажите пожалуйста, если мной была предоставлена услуга в сентябре, а оплату по ней я получила частями — в сентябре и октябре, как в этом случае распределить расходы, связанный с этим доходом? Пропорционально полученным частям? или если первой части хватает на покрытие всех расходов — включить их в сентябрь?

 12. Я думаю, що правильніше буде розподілити пропорційно отриманому доходу.
  Якщо включите всі витрати до вересня, буде чим перекрити дохід жовтня? Виходить, що чистий дохід за вересень, в цьому випадку, буде значно менший ніж за жовтень.

 13. Марина:

  Скажіть будь-ласка, податкова каже, що витрати потрібно розділяти пропорційно виготовленій продукції, як це можна відобразити в Книзі доходів? Як відобразити в графі 6 витрати повязані з виробництвом, які саме витрати туди записувати? А можна навести детальний приклад заповнення книги пп, який займається виробництвом, а за сировину розраховується в наступному кварталі?? Дуже буду вдячна за відповідь.

 14. Марина:

  Аналітичний складський облік у пп, що займається виробництвом можливо вести тільки в кількісному виразі, якщо за сировину розрахувалися в наступному кварталі?

 15. Вам доцільно розраховувати собівартість одиниці продукції. Собівартість одиниці помножуєте на кількість одиниць реалізованої продукції та отримуєте суму, яку необхідно відобразити у графі 6.
  Щодо розрахунку за сировину у наступному кварталі, то витрат у вас немає, доки ви не перерахуєте гроші за сировину.
  Складський облік зручніше вести у кількісному та вартісному виразі.

 16. Сергій:

  Прокоментуйте ситуацію. Підприємець відкриває магазин самообслуговування, частину магазину (продовольчі товари) передає в оренду підприємцю єдинщику сам торгує підакцизними товарами на загальній системі чисельний склад працівників магазину 1-директор приймає товар націняє, передає в торгівлю розраховується за товар, 4-ри продавці консультанти єдинщика (прийом товару від постачальників фасовка,викладка,відпуск вагового товару) 2-ва продавці-консультанти загальника (прийом товару від постачальників викладка товару,консультації) 4-ри касири на двох касових місцях в дві зміни, каси загальні як для єдинщика ( нефіскальний РРО 2 шт. ) так і для загальника (фіскальні РРО 2 шт) .Питання слідуючі: Кому потрібно вести книги (книгу) обліку доходів загальника,єдинщика. Чи потрібно касирів оформляти на роботу до обох підприємців і яка відповідальність за неоформлення? Дякую.

 17. Людмила:

  Я самозайнята особа, яка здійснює професійну діяльність — адвокат. Тільки розпочала діяльність. Хочеться вести книгу правильно, але навіть і після Вашої статті запитання залишаються, якщо можливо, допоможіть:
  1.Якщо жодних операцій за місяць не відбулося, я повинна проставити нулі і підвести місяць?
  2.Що саме адвокат може відобразити в п.2?

 18. Людмила, 1 так, ставляться нулі. 2 У графі 2 ви нічого не відображаєте, оскільки товарами ви не торгуєте.
  Сергій, книги ведуть: підприємець — єдинник, підприємець загальносистемник, кожен працівник, який приймає гроші за товар.
  Касирів до обох підприємців я б не оформляв. Так їм доведеться вести книги у одного та другого підприємця. Про відповідальність за неоформлення найманих працівників можна почитати у цій статті.

 19. Сергій:

  Сергій, книги ведуть: підприємець – єдинник, підприємець загальносистемник, кожен працівник, який приймає гроші за товар.

  Тобто виходить 4- касири 4-книги книги ппідприємця загальносистемника плюс книги на працівників які приймають товар так як касири не мають відношення до оприбуткування товару і в їхніх книгах такі записи вестися не будуть а неоприбуткований товар (ЛГВ в нашому випадку) тягне за собою їх вилучення плюс штраф якщо я не помиляюсь . Цікаво який податковий інспектор зможе розібратись з таким венігретом.
  P.S — не ту країну назвали Гондурасом.

 20. Ті працівники які, тільки приймають товар та не приймають готівку під час продажу книги вести не повинні. Оприбуткування товару у книгах найманих працівників не відображається. Це відображається тільки у книзі підприємця.

 21. Сергій:

  (Наймані працівники, що здійснюють операції за готівку заповнюють графи 1, 3 та 8. При цьому слід звернути увагу на головний момент, який викликає обурення приватних підприємців. Графа 3 книги заповнюється найманим працівником після кожного факту продажу товарів. Тобто, після надання покупцю касового чека, найманий працівник повинен занести суму покупки по чеку до графи 3. У графі 8 вказується вартість отриманого товару.)
  А як же тоді цей пункт інструкції. Та як довести податковому інспектору що товар оприбуткований.

 22. У графі 8 вказується отримання товару найманим працівником від приватного підприємця для подальшої реалізації. Підтвердженням цієї операції може бути накладна на переміщення. Передача товару від підприємця працівнику вже розуміє під собою, що передається вже оприбуткований товар. Коли до вас приходить товар, ви відбражаєте у графах 4 та 5, документи, які цей факт підтверджують та вартість товарів.

 23. Сергій:

  Підтвердженням цієї операції може бути накладна на переміщення. Передача товару від підприємця працівнику вже розуміє під собою, що передається вже оприбуткований товар.

  Логічно правильно, але коли приходить податковий інспектор і бачить в складу горільчані вироби на суму приблизно 100000 тис. грн. перше питання чи вони оприбутковані. Підприємець разом з бухгалтерією знаходиться в іншій області, з’являється в магазин один раз в тиждень увесь облік ведуть: директор магазину, оператор комп’ютерного набору (1С торговля), 4 продавці-консультанти, 4 касири. Допоможіть правильно поставити облік в магазині, від податкової нічого добитись не можу, тикають інструкцію по веденню книги і все. Хто повинен вести книги, скільки їх повинно бути, та що крім виручки в них записувати.
  Розподіл обов’язків працівників я описував вище.

 24. Факт оприбуткування товару — це і є внесення запису до графи 4 та 5 книги обліку доходів та витрат. Якщо підприємець з’являється у магазині 1 раз на тиждень то він повинен вносити записи до книги на підставі первинних документів що підтверджують отримання товару. Звісно, це може робити і директор.
  На мій погляд тут все просто. Директор нехай веде книги за підприємців. Відображає там оприбуткування товару та передачу його під реалізацію найманим особам. Також книгу повинен вести кожен касир. Все. більше книг не потрібно.

 25. Ирина Анатольевна:

  Скажите , в графу 6 книги заносить сумму реализованного товара без наценки? Как это можно практически осуществить если мы торгуем ликероводкой и сигаретами с кассовим аппаратом.

 26. Графа 6 це ваші витрати. Тому, звичайно, без націнки. Як це здійснити на практиці? Податкова служба притримується методу ідентифікованої собівартості. Тобто відображаєте у графі 6 закупівельну вартість горілки.

 27. Анна:

  Добрий день, пiдскажiТь будьласка як вести книгу якщо я займаюся здачею примiщення в оренду.

 28. Так само, за тим вийнятком, що графи 6, 7 та 8 ви заповнювати не можете.

 29. Роман:

  Добрый день! Скажите, когда я заполняю графу 6, должен ли у меня быть потверждающие документы, на эту сумму. Если да, то какой документ подойдет ? Занимаюсь перепродажей.Подойдет ли расх. накладная по которой я отгрузил клиенту товар.?
  Заранее, спасибо!

 30. Документи на суму у графі 6 повинні бути ОБОВ’ЯЗКОВО. Це ваші витрати. Видаткова накладна, по які ви відвантажили товар не підійде — це ваші доходи. Повинна бути видаткова накладна, за якою ви отримали цей товар від вашого постачальника.

 31. Иван:

  Доброго дня. Я підприємець на единому податку працюю з двома колегами які також підприемці, як необхідно нам вести книгу обліку кожному окремо і робити однакові записи, чи одну на всих.
  Буду вдячний.

 32. На кожного підприємця повинна бути зареєстрована окрема книга.

 33. Павло:

  Які витрати можна віднести до витрат при наданні нерухомості в оренду?
  Чи можливо якось включати хоч частково витрати на придбання та ремонт приміщення? Амортизація?

 34. Амортизація — однозначно ні. Податкова проти.
  Ремонт приміщення, на мою думку, можна. Витрати на ремонт приміщення є витратами операційної діяльності відповідно до ч. г) п.138.8.5 Податкового кодексу.

 35. Віта:

  В яку графу книги доходів і витрат підприємця на загальній системі оподаткування ставити придбання матеріалів для подальшого включення їх в надання послуг?

 36. Ірина:

  У нас торгівля дрібними автомобільними запасними частинами. У графі 2 залишки потрібно відображати однією сумою, а окремо вести аналітичний облік ? А по графі 6 також потрібно вести аналітичний облік ? Дякую !

 37. Віта, після придбання ставитк суму у графу 5 та реквізити документа, який підтверджує придбання у графу 4. Після отримання доходу від послуг, ставите вартість матеріалів, які були використані для надання конкретної послуги у графу 6.
  Ірина, ведення аналітичного обліку законодавством не вимагається. Аналітичний облік ви ведете виключно для себе, для того, щоб орієнтуватися у тому що придбали та що продали.

 38. Иван:

  Цікавлять наступні запитання?
  1) Як правильно записувати Авансові платежі по ЄСВ в Книгу? Якщо записувати в 10-ту графу датою оплати авансу ЄСВ в поточному місяці, то за підсумками місяця, ми повинні вести розрахунок по формулі: гр. 3 – гр. 6 – гр. 9 – гр. 10 – абсурд. Логічніше напевно писати суму, яка становить 34,7 відсотка від чистого доходу за місяць в рядку «підсумки за місяць» або в останній день місяця, але тоді це не будуть фактичні витрати а лише попередньо обраховані і відповідно не може бути підтверджуючих документів. То як в дійсності поєднати авансові платежі ЄСВ та доплату по ЄСВ з Книгою доходів і витрат.
  2) Чи може бути, як документ підтверджуючий витрати для граф 5 та 10 – виписка з банку і платіжне доручення без оригіналів підписів і мокрих печаток (роздруковані через систему Клієнт-банк ПриватБанку з вмонтованими на сервері підписом і печаткою в документ, роздрукований на принтері і затверджений моїм підписом і печаткою)?
  Наперед вдячний за відповіді!

 39. Галина:

  Скажите, пожалуйста, нужно ли вписывать в г.10 стоимость торгового патента.

 40. Ірина К:

  Як діяти у разі врати книги обліку доходів? Чи можна анолювати втрачену книгу а натомість зареєструвати нову і заповнити її даними, які були в попередній книзі?

 41. Иван, 1. поки з приводу першого питання роз’яснень немає, точно сказати не можна. Точно можу сказати лише те, що позиція податкової служби така, що нарахований ЄСВ — це не витрати. Витратами є єдиний соціальний внесок, сплачений у вигляді авансового платежу, що підтверджується банківською випискою. Його більше нікуди не занесеш, окрім графи 10. Відповідно він повністю ляже на один місяць, на той, у якому був сплачений. У зв’язку з цим у цьому місяці може бути збиток. Будемо надіятися, що податкова служба дозволить згортати збитки з прибутком за результатами року (Зараз у Єдиній базі податкових знань як раз є таке питання, проте воно ще без відповіді). Коли це питання з’явиться відповідь я планую написати статтю з цього приводу. 2. Не може, банківська виписка повинна бути завірена банком.
  Галина, вартість патенту не вписується до книги. Проте на цю суму можна потім зменшити ПДФО до сплати за результатами подання річної декларацїії.
  Ірина К, у разі втрати книги треба написати заяву у міліцію про втрату. Там вам видадуть довідку, з яккою ви підете по податкової служби та вам видадуть нову книгу.

 42. Ірина К:

  Чесно кажучи книга є, але її порвала моя донька. Як мені діяти в цій ситуації?
  Ще хотіла запитати в яку графу(6 чи 10) включати витрати на паливо, якщо товар я купувала в іншій області і перевозила його своїм автомобілем?

 43. Ну якщо не хочете платити штраф за неведення книги, пишіть заяву.
  Витрати на ПММ можна включити як в 6 так і в 10 графу.
  Якщо ви зможете розподілити ці витрати на відповідну кількість товару, який ви реалізовуєте, то можна включити у графу 10. Також, разом із чеком на паливо, щоб підтвердити витрати, вам треба скласти «путевой лист». Забув, як він українською називається.

 44. Олександр:

  Если нет возможности связать полученный доход (гр.3) и витрати на його отримання (гр. 6)(оплата частями, товар с разной себестоимостью, предоплата и т.д), то в графу 6 книги можно заносить сумму реализованного товара без наценки за день?

 45. Лика:

  статья полезная, но мне например пришлось изучать весь этот бухучет спд на курсах, так как после заплаченных штрафов хотелось с налоговиком быть «на ты», пришлось идти сюда http://praktikum.com.ua

 46. ольга:

  мене турбує ще один момент.
  в мене свій кафе-бар и товар мені привозять фірми-постачальники. з накладнимі все добре — разом з отриманням товару и накладна, а вот з квитанціями про оплату не так все добре.
  чи можно вважати саму видаткову накладну витратами, алеж немає підтвердження про сплату?

 47. Олександр, іншого виходу немає. Підприємцям на загальній системі, які займаються роздрібною торгівлею, взагалі та в яких більш менш значні обороти взагалі правильно книгу вести неможливо. Взагалі під час перевірки, у зв’язку із значними об’ємами, перевіряючі просто не зможуть розібратися, який товар оплачений, а який ні.
  Ольга, податківці не будуть вважати одну накладну без оплати витратами.

 48. Ірина К:

  Чи можна ставити у витрати в графі 10 сплачені авансові платежі по ПДФО?

 49. Наташа:

  Основна діяльність будівництво, чи можна в книзі не відображати залишок (гр.2,11) Дякую.

 50. Ірина К, ні не можна.
  Наташа, не можна.

 51. Валерія:

  Добрий день. Підприємець займаеться наданням послуг по перевезенню вантажу. Закупає для цього бензин, він і являеться його основними витратами. Графа 2 та11 заповнюється, бензин є цією сировиною чи ні?

 52. Валерія:

  А також ще запитання: закупку бензина по накладній ми відносимо до 5 графи, а витрачений бензин у поїздці у графі 6? так це чи ні? І друге питання: в яку графу відносити придбані запчастини на машину?

 53. Валерія:

  Ще одне запитання: весь закуплений бензин по податковій накладній ми ставимо у 5 графу, а витрачений на поїздку — у 6. Так це чи ні?

 54. Валерія:

  Скажіть будь ласка: обовязково заводити і реєструвати книгу обліку доходів і витрат кожного року нову чи можна продовжити минулорічну?

 55. 1. Так, бензин є цією сировиною.
  2. Бензин використаний у поїздці ставите у графу 6 разом із доходом, який отримали від поїздки. Запчастини у 10 графу.
  3. Так.
  4. Можна продовжувати минулорічну.

 56. Валерія:

  Які підтверджуючі документи витрат графи 6 указувати в графі 4? У мене є податкові накладні та товаро транспортні накладні, але в них указана тільки кількість проїханих кілометрів, а скількі літрів бензину витрачено не вказано, це я можу тільки сама вирахувати.

 57. Валерія, а їх там вказувати і не треба. Подивіться приклад заповнення.

 58. Валерія:

  Дуже дякую Вам Олексый за допомогу! З наступаючин Новим Роком Вас!)

 59. Інна:

  Дякую!!!! Дуже корисна інформація.

 60. Олеся:

  1. Якщо на загальній системі впродовж 1 кварталу я не займалась підприємницькою діяльністю і не отримувала доходів мені треба ставити нулі за кожен місяць?
  2. Я перейшла на єдину систему, відповідно на єдиній системі не потрібно вести Книги обліку, правильно?

  Дякую.

 61. 1. Так, ставите нулі.
  2. На єдиному податку треба вести книгу. Вона інша ніж на загальній системі.

 62. Міра:

  Переміщення товару у книзі п-ця (гр.8) ставиться без націнки, а у найм. особи оприбутковується знацінкою чи без?

 63. Без націнки в обох випадках. Цей момент відображений у прикладі у статті.

 64. Ольга:

  Дуже дякую за інформацію. Запитання — чи є обов»язковим ведення книги обліку доходів та витрат кадровому агенству? Є 2 найманих працівники. Щойно відкрили СПД, будемо займатися персоналом для дому. Послуги будут оплачувані… Чи мусимо ми іх документувати? ЧИ потрібен розрахунковий рахунок для цього? І як з цього офіційно нараховувати зп?

 65. Ольга, якщо ви на загальній системі оподаткування, то ви маєте проводити розрахунки з вашими клієнтами або через касовий апарат або через поточний рахунок. Документувати, звичайно, потрібно. Про заробітну плату почитайте тут http://byhgalter.com/rozraxunok-zarobitno%d1%97-plati-u-2011-roci/

 66. Роман:

  Добрий день. Цікавить таке питання по заповненню книги.На моєму прикладі- 1)18.04.2011 постачальник відвантажив мені товар без оплати ,2)Я відвантажив цей товар клієнтуьез оплати теж 18.04. Гроші від ньго отримав 19.04. і цією датою заповнюю 3-тю графу . 3)Постачальнику кошти за товар я оплатив 20.04 , цією датою заповнюю графу 4 і 5 ( т.я. саме цією датою у мене виникли витрати і я маю право їх внести в книгу)
  ПИТАННЯ НАСТУПНЕ- на моєму прикладі якою датою мені заповнювати графу 6???

  і аналогічне питання, якшо наприклад приходить від клієнта передплата за товар 19.04. З графою «3» зрозуміло. Далі 20.04 проплачую кошти постачальнику. 21.04 отримую товар від постачальника і відвантажую клієнту. Знову ж зрозуміло, що графу 5 я заповняю датою 21.04. Якою датою заповнювати графу «6»??? і який документ краще вказувати, витрат. накладна від постачальника підійде?

  Дякую!
  З повагою,Роман.

 67. Перший приклад:
  18.04.2011 — отримали товар — заповнюєте графу 4 та 5.
  19.04 — отримали гроші за товар — графа 3
  20.04 — графа 6 на суму, яку сплатили за товар.

  Другий приклад:
  19.04. — графа 3
  20.04. — графа 6
  21.04. — графи 4 та 5

  накладна від постачальника підійде.

 68. Інна:

  От намагаюся звести ці всі доходи та витрати до купи і хочу щоб ви мені роз’яснили як правильно включати суми у витрати, якщо доходи отримуєш за один товар, а розраховуєшся з постачальником за інший. Мій приклад: 05.01.11 отримала товар А, Б і В на суму 1113,16 грн 2173,07 грн 376,00 грн відповідно без оплати. 10.01.11 отримала товар С, Д і Е на суму 435,98 грн 1409,92 307,03 грн відповідно без оплати.
  12.01.11 отримала дохід в сумі 2560,12 за товар Д і Е, але при цьому заплатила постачальнику за товар А, Б і В. Як правильно відобразити все це в книзі.

 69. Наталья:

  Подскажите пожалуйста надо ли делать какие либо записи если деятельность не велась весь год?

 70. Вікі:

  Підкажіть, будь-ласка:
  1) В минулому році я була на єдиному податку, а з нового року перейшла на загальну систему. Клієнтові поставлений товар в минулому році, а він за нього розрахувався лише у новому. Чи потрібно гроші які прийшли за минулорічний товар показувати в цій книзі, якщо будучи на спрощеній системі я не була зобов’язана зберігати документи які підтверджують витрати?

 71. Олена:

  дайте відповіть на питання: Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) для ФОП що надає послуги по перевезенню записується в графу 6?

 72. Інна, допоки ви не реалізуєте товар А, Б і В, у вас не буде по ним витрат. А взагалі, цей момент дуже важко відслідити. Також, касовий метод по витратам — це тільки позиція податкової служби. Цю статтю почитайте http://byhgalter.com/viznannya-vitrat-pidpriyemcem-na-zagalnij-sistemi-kasovij-metod-chi-metod-naraxuvannya/
  Наталья, у графі 3 поставте нулі за місяць, квартал та рік.
  Вікі, це ваш дохід, якйи ви отримали на загальній системі. Якщо у вас не буде документів, то у вас не буде витрат. Щодо «не була зобов’язана зберігати документи які підтверджують витрати», я б сказав що це питання дуже спірне.
  Олена, якщо ці послуги надаєте ви, то він ніде не записується. По ньому записується тільки сума.

 73. Ольга:

  На початку січня у фо-П змінилось місце реєстрації (місце проживання підприємця) Книгу доходів і витрат ми ще не зарєстрували в податковій Що порадите — спочатку внести зміни до ЄДР в держадмінстрації, отримати нове свідоцтво А потім реєструвати книгу? Чи зареєструвати книгу з адресою, яка вказана в теперішньому нашому Свідоцтві.
  Після зміни адреси — це відображається на першій сторінці книги?

 74. Ольга, у вас взагалі нема книги чи ви не зареєстрували книгу з новою адресою? Вам потрібно її реєструвати якомого скоріше не чекаючи внесення змін у ЄДР.

 75. Інна:

  Ще маю таке питання: як правильно відобразити витрати в книзі, якщо я отримала товар від постачальника, на наст. день реалізувала його і розрахувалася з постачальником, але від покупця коштів за цей товар до кінця 2011 року не отримала.

 76. віка:

  у мене алкогольний магазин.Як правильно записувати у книгу в графу 3 виручку за день, чи кожен чек , що вибила за день? І друге запитання: в графу 6 я маю записати оплачену суму за придбаний товар, (наприклад : купила в поставщика товар на суму 1000 грн і оплатила його тогож дня) чи в графу 6 треба записати покупну ціну за реалізований протягом дня товар, якщо це так, то це абсурд. За день я можу продати 30видів алкоголю, а на нього у мене різна націнка. Щоб вивести покупну цїну мені треба просидіти декулька годин.

 77. Загальна суму за день.
  Так, це абсурд, але це позиція податкової служби.

 78. дуже гарно дякую за роз`яснення. І ще одне запитання. в низі залишки товару я також вказую за покупними цінами. якщо так то це вже другий абсурд. Для податкової , вразі перевірки, які залишки я маю пред`явити — за покупними, чи за продажними цінами. Бо в минулому році в мене була перевірка і мене попросили показати залишки за продажною ціною з перечнем всього товару.

 79. Инна:

  Якщо книгу не вести, який штраф передбачено?

 80. Ольга:

  Підкажість, будь ласка., до якого числа книга має бути зареєстрована? Я так розумію — до 31 січня вона має бути на руках заповнена Вірно?

  Ще питання — підприємець був на Єдиному податку Перейшов на загальну систему У нього на 1 січня на рахунку було 10 000 грн. Він їх відображає в Залишок Товарних запасів (2 стовпчик) вірно? А потім — ці кошти можна вільно зняти з рахунку на свої потреби? Адже ж ці кошти були отримані в 2011 році підприємцем-єдинником, і податки за них по ідеї сплачені?

 81. Ольга:

  На початку січня підприємець отримав оплату за послуги, надані в грудні В платіжному дорученні клієнта за 05.01.2012 стоїть «Оплата за послуги Інтернет за грудень»
  Також 08.01.2012 підприємець-загальносистемник мав витрати В своїй платіжці він написав «Оплата за … за грудень»

  Нам відображати ці доходи і витрати від нашої грудневої дільності? Взагалі всі наші доходи/витрати ідуть із запізненням на місяць (ми надаємо послуги Інтернет) — нам все рівно вносити їх в тому періоді,коли був рух коштів, вірно?

  Ще одне питання = чи можна всі витрати писати у графу 10 «Інші витрати»
  Підприємець надає послуги Інтернет І раз в місяць платить провайдеру вищого рівня за канал Тобто фактично ці витрати не є матеральними цінностями, товарами (графа 5)

 82. Іра:

  Ваша стаття дуже мені допомогла, дякую. Проте, маю кілька запитань. Я підприємець і орендую кафе. Чи необхідно вносити у графу 10 окрім ЄСВ 34,7%, також нарахування 36,8%, податок за хмілярство і проплату за Ліцензію на алкоголь? Друге запитання, в графу 9 окрім ПДФО вноситься ЄСВ 3,6%, і як тоді вносити в книгу зарплату найманого працівника уже без нарахувань? І останнє, я розрахувалась з постачальником за товар і маю чек про оплату, тоді чи потрібно вносити вартість придбаного товару в графу 6 як понесені витрати?

 83. Ольга:

  Добрий день. Ми надаємо послуги. Які розрахункові документи, що підтверджують доходи, нам потрібно мати? Чи достатньо лише виписок з банку. Чи треба ще й, щоб клієнти підписували акти виконаних робіт? Чи — можливо мати щось одне з названого

 84. Інга:

  Дуже корисний сайт Я правильно зрозуміла — що в книзі доходи відображаються одніє сумою за день А витрати — треба розписувати Скажімо. в день ми мали 10 різних платежів І в той день треба заповнити 10 рядків,в кожному — інші реквізити документа, що підтверджує витрати.
  Згідно зі змінами в Под.Кодекс з — ЄСВ відноситься до витрат?Його можна вносити в 10 графу?

  Дякую за Вашу роботу!

 85. Інга:

  😉 В попередньому повідомленні забула поставити знаки запитання

  …Я правильно зрозуміла – що в книзі доходи відображаються одніє сумою за день? А витрати – треба розписувати?

 86. віка, Наказ №1025 «3.2. У графах 2 та 11 відображається СУМА нереалізованих товарних запасів, сировини, матеріалів тощо на початок та на кінець звітного податкового періоду (року), яка виводиться В ГРОШОВІЙ ФОРМІ, виходячи із ЦІНИ ЇХ ПРИДБАННЯ».
  Инна, якщо ви не будете вести книгу, то як ви будете заповнювати річну податкову декларацію з ПДФО? Штраф за неведення на рівні 170 грн.
  Ольга, 1. Книга має бути зареєстрована, у день переходу на загальну систему оподаткування. 2. Залишок коштів на рахунку у банку у графі 2 не відображається. 3. Суми, які були сплачені та перераховані у січні є вашими доходами та витратами на загальній системі оподаткування. 4. Наказ №1025: «У графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу». На вас можуть накласти штраф за неправильне ведення книги.
  Іра, 1. Я думаю, що так. Ці суми можна включати до витрат відповідно до частини в) пункту 138.10.4 Податкового кодексу. 2. Витрати на заробітну плату включаються з урахуванням утриманого ПДФО та ЄСВ та нарахованого ЄСВ. 3. Якщо цей товар ви вже реалізували, то потрібно занести ці витрати у графу 6.
  Ольга, якщо вашими клієнтами є населення, тобто звичайні фізичні особи, то, я думаю, що одних банківських виписок буде достатньо.
  Інга, витрати також відображаються однією сумою за день. У графі вказуєте реквізити всіх документів. ЄСВ відноситься до витрат.

 87. Ви кажете, що витрати треба записувати однією сумою, але на прикладі заповнення книги, витрати розписані окремо. тобто: за 30.01.2012р ви оплати аренду, хмелярство, електроенергію.В кожного з цих платежів свої реквизити , наприклад квитанція №20 за аренду, платіжне доручення №11 за хмелярство і т .д. Відповідно в графу 4 пишемо №20 а в графу 10 суму за аренду далі
  4———- №11—————10 суму за хмелярство і т.д.
  Будь ласка, ви мені не відповіли щодо перевірки податкової.Залишки мають бути по покупній ціні а в мене просили залишки по продажній ціні, причому не загальну суму, а перечень всьго товару.
  Дякую за терпіння. Напевно у Вас залізні нерви.

 88. Оксана:

  Підскажіть будь — ласка, як записати в книзі банківське обслуговування!

 89. віка, тоді я уточню свою відповідь. Не треба розписувати витрати по кожному первинному документу, коли вони однотипні. Наприклад у графі 5, якщо за день було придбано товар у декількох постачальників та отримано від них декілька видаткових накладних, можна їх всі перелічити у графі 4 та поставити загальну суму за день. У випадку інших витрат та витрат на оплату праці, я їх розписав, для того, щоб видно було на підставі яких документів сформовані витрати.
  Взагалі у Наказі №1025 немає такої вимоги, чи розписувати витрати, чи ставити однією сумою. Тому, якщо вам зручно, то можете розписувати, якщо ні, то записувати однією сумою. Головне, що це не порушує порядок ведення книги.
  Щодо залишків товару на початок року, я вам навів фрагмент з Наказу №1025. Те що цьому суперечить, те незаконно.
  Оксана, ставите суму у графу 10. Документ — банківська виписка.

 90. Ми займаємось перевезенням вантажів працюємо з одним ТОВ відповідно договору, таке питання, як правильно записувати в книзі, ТТН кожного дня чи в кінці місяця реквізити відповідно акту виконаних робіт чи рахунку фактури.

  Дякую!

 91. Алла:

  Скажіть будь ласка,чи можна включити до витрат вартість ліцензій на алкоголь та тютюн,якщо сплата була в грудні 2010 за 2011 рік,а в грудні 2011 за 2012 рік. чи можна включати до витрат хмелярство та торговий патент. Дякую.

 92. Инна79, у вас доходи та витрати за касовим методом. Датою отримання грошей і записуєте в книгу.
  Алла, податкова служба проти включення витрат, які були понесені у році, наступному за звітним. Хмелярство включається до витрат на підставі частини в) пункту 138.10.4 Податкового кодексу. Торговий патент до витрат не включається, проте на його суму зменшується остаточний річний ПДФО, який виникає до сплати.

 93. 15. 01.2012р була втрачена книга обліку доходів та витрат. 20.01.2012р в податковій мені видали другу і відповідно з 20 числа я почала її вести. В мене таке запитання : коли буду підбивати підсумки за січень, враховувати весь січень тобто з 01 числа чи тільки з 20

 94. Олександр:

  Добрий день! Підскажіть, будьте добрі! В графу № 2 записувати залишок товару по яких цінах: закупки чи продажу? Те ж саме стосується графи № 11. Яким чином обрахувати суму яку потрібно вписати в графу № 6? Приклад,який Ви навели вище простий, але в моєму варіанті торгівля тютюном та алкоголем: різні націнки товару, його багато найменувань і тому майже нереально вирахувати залишок товару на кінець місяця по закупівельній ціні.

 95. Оксана:

  1)Уточніть, будь-ласка, суму сплачених авансових внесків з ЄСВ за підприємця на загальній системі відносимо до витрат(34,7% від чистого доходу)?
  Якщо так, то питання №2: в податкову подається сума чистого доходу (зменшена на суму сплачених авансових внесків з ЄСВ), а в пенсійний фонд — сума чистого доходу без врахування сплачених авансових внесків по ЄСВ? Чи вірно це?

 96. Вікторія, весь січень зивчайно.
  Олександр, на перше ваше питання я відповідав вище. По цінах закупки. Як обрахувати цю суму при різних націнках законодавця не турбує. Звичайно, правильно було б обраховувати по ідентифікованій вартості, проте чи зможе перевірити правильність розрахунку податковий інспектор під час перевірки?
  Оксана, 1. Так відносимо до витрат. 2. Сума чистого доходу повинна бути однакова. Це питання розлядалося у цій статті http://byhgalter.com/richnogo-yedinogo-socialnogo-vnesku/

 97. Тетяна:

  Я ФОП на загал. системі з ПДВ, заповнювала книгу з ПДВ, і так весь 2011 рік, що тепер робити, як виправити цю помилку, виправляти всі суми чи виділити ПДВ в кінцевому результаті? Дякую.

 98. Вікі:

  1)Ви пишете, що графа 6 заповнюється одночасно з гр. 3. Але якщо постачальникові гроші не заплачені, тоді що в такому випадку робити?

  2) І друге, Якщо на початок року був великий борг перед постачальником, а в цьому році проплати йдуть справно, то чи вважати їх оплатами за цьогорічний товар щоб віднести до витрат?

  3) Якщо гроші від клієнта надійшли набагато пізніше, ніж я заплатила постачальникові, то чи можна в графі 6 поставити суму минулого періоду але з посиланням на дату?

  Дякую!

 99. Вікі:

  4) Виходячи із логіки податкової, щодо оприбуткування минулорічних доходів у поточному році (гроші прийшли у звітному, товар поставлений у попередньому періоді), тоді і витрати рахувати поточним якщо заплачено за минулорічні послуги уже у цьому році… Так правильно буде?

 100. Ірина:

  Запитання на прикладі:
  1) Юр. особа перерахувала кошти СПД на загальній системі оподаткування
  -02.09.11р. — 6000,00 грн.,
  -09.09.11р. — 3000,00 грн.,
  -21.09.11р. — 30 000,00 грн.,
  -26.09.11р. — 4000,00 грн.,
  -30.09.11р. — 4033,91 грн.
  2) СПД реалізував товар даній юр. особі
  -29.09.11р. — 43 899,75 грн.

  Я запис у книзі роблю такий:
  1)-02.09.11р. — 6000,00 грн. — гр. 3;
  -09.09.11р. — 3000,00 грн. — гр. 3;
  -21.09.11р. — 30000,00 грн. — гр. 3;
  -26.09.11р. — 4000,00 грн. — гр. 3;
  -30.09.11р. — 4033,91 грн. — гр. 3;
  2) А де мені відображати суму 29.09.11р. — 43 899,75 грн.????
  І якщо підсумувати суму доходу у грошовій формі, вона становить 47 033,91 грн., а реалізація проведена лише на 43 899,75 грн. Чи враховувати мені різницю 3 134,16 при вираховуванні чистого доходу у вересні 2011р.???…якщо витрат на цю суму у вересні не було???????

  Тобто визначення доходів відбувається по касовому методу і норма ПКУ проте, що доходи визначаються по факту реалізації не діє на СПД, а діє лише на Юр. особи, так???

 101. Василий:

  Скажите пожалуйста если неработал,был выходной в новой Книгi обліку доходів нужно за этот день писать число и прочерки или просто пропустить этот день.Спасибо

 102. Вікі:

  5) І знову виникло питання…:
  Суми від неплатників ПДВ та комісія банку ділити на 1,2 (без ПДВ)?

 103. Олександр:

  Як здійснювати виправлення помилок у книзі Розкажіть детальніше

 104. Тетяна, я думаю, що слід кожну суму виправляти. Проте, прямої вимоги на це у Наказі №1025 немає.
  Вікі, 1) ставите суму у графу 6, коли проплатите гроші постачальнику. 2) з точки зору податкової служби такого робити не можна. 3) можна 4) так
  5) ні, в цих сумах немає ПДВ, тому ви виділяти його не можете. вони без ПДВ
  Ірина, 29.09.11 ви ніякого запису у книзі не робите. Вся сума 47 033,91 є вашим доходом. Від неї і відштовхуєтесь при розрахунку чистого доходу. Норма, про яку ви говорите діє тільки для юр.осіб.
  Василий, текст зі статті, читайте уважніше «Книгу треба заповнювати кожен день, в якому було отримано виручку від реалізації, оплачені або отримані або передані під реалізацію найманому працівнику ТМЦ.»
  Олександр, чому тексту зі статті вам не достатньо? «Як здійснювати виправлення помилок у книзі? Можна закреслити помилково вказану суму доходу або витрат та поряд з виправленням поставити особистий підпис підприємця з надписом «Виправленому вірити».» Якщо є конкретне питання, задавайте.

 105. Тетяна:

  Підскажіть, будь-ласка, я ФОП — на ЗС. В мене 1 найманий працівник, заробітно плату видаю на руки, справно сплачую з неї податки. А що має бути в мене документальним підтвердженням виплати зарплати, згідно якого саме документу я записую витрати у графу 9?

 106. Василий:

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста по ведению Книги обліку доходів
  У меня хлебобулочный киоск на рынке, на I группе до 150 000
  Вопрос: 1.Я закупил у поставщика утром на 1000грн хлеба, вечером вся выручка 1100грн
  в 1 графу дата, во 2 графу 1100, в 3 графу 1000, а в 7 графу я пишу 100грн
  правильно ли я понимаю: Сума повернутых коштів за товар (роботи, послуги) – это деньги заплаченные мной контрагенту за закупку
  товара. Хотя в налоговой говорят (на словах) по смыслу Сума коштів за повернутий товар (роботи, послуги) якобы во 2 графу
  нужно записывать деньги за возвращённый товар покупателем продавцу.
  2.Если книга доходов зарегистрирована 16.01.2012г с какого числа я должен начинать её вести.
  Большое спасибо.

 107. Ира:

  Чи відображається у книзі обліку доходів і витрат СПД у розділі витрат колонка №10 комісія банку за зняття коштів з карткового рахунку через банкомат?

 108. Тетяна, можна складати відомість нарахування та видачі заробітної плати, в якій буде розписуватися працівник, що він отримав кошти.
  Василий, це стаття про книгу доходів та витрат для підприємця на загальній системі оподаткування. З вашим питання прошу на форум http://forum.byhgalter.com/
  Ира, я думаю, що можна на підставі ч.є) п.138.10.2 ПКУ «плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків;»

 109. Юлія:

  А у мене новий вид книги обліку доходів! Чи не будете окреморозповідати про неї у наступних своїх статтях! Дякую

 110. Для платників єдиного податку буде окрема стаття.

 111. 1) все -таки, я не розумію, що я маю писати в графу 6. Товар я отримала від поставщика, продаю його щодня,( не відразу весь, а можу продавати місяцями) відповідно отримую дохід . А розраховуюся з цим поставщиком тільки через місяць ( у мене відтерміновка 25 днів) Щож писати у графу 6??????? Особисто я пишу покупну ціну реалізованого протягом дня товару не залежно від того оплатила я його поставщику чи ні . Це правильно?
  2) А суму придбаного товару( згідно накладної за №) я записую у графу 5 А це правильно?????

 112. Є цілий курс по навчанню як вести бухгалтерію підприємця http://www.praktikum.com.ua, Київ.

 113. Оксана:

  Доброго дня. Скажіть будь ласка як заповнити кол. 5і6 якщо в нас витрати йдуть так : напр. є замовлено візитки сума 100грн. витрати на папір- 50 грн, а витрати на фарбу і хімію важко розрахувати іми їх купляємо припустим 1 раз на пів року. Питання:1) чи можна списувати хімію відразу однією сумою і як це показати? Чи потрібно якийсь підтверджуючий документ?

  2)Чи можна відображати куплений папір по чеку? Куплений наприклад два місяці — шість місяців тому?
  3)Якщо нема на даний момент виконаної роботи а є куплений папір і т.д. чи можна це включати в витрати, чи вже коли буде на цей папір робота зроблена ? Тобто ми маємо залишки.

 114. Віка, 1) взагалі, касовий метод витрат — це виключно позиція податкової служби, яка не обгрунтована вимогами законодавства. 2) Правильно.
  Оксана, 1) та 2) В таких випадках (за логікою) у вас повинна бути калькуляція собівартості послуги.
  3) У витрати включати не можна, доки не надасте послугу.

 115. сергій:

  є бажання працювати на загсистемі оп-ння (торгівля на ринках непродовольчими товарами) працюю нерегулярно тож проплачувати нововведенні обовязкові податки небажано, чи є хоч яка можливість отримати підтверджуючі д-ти на придбаний товар на Одеському,Хмельницькому чи інших гуртових ринках

 116. Марія:

  В минулому році працювали на ЄП. 10 лютого 2012р. прийшла відмова в видачі свідоцтва платника ЄП.1. Що ми маємо робити далі? 2. Коли реєструвати «Книгу обліку»? 3. дата реєстрації буде лютий, як заповнити січень? 4.на 01.01 є велика заборгованість по виконаних роботах 2011 року (надаємо комп’ютерно-інформаційні послуги в основному бюджетним організаціям). якщо будуть підписані акти звірки, то чи треба буде з цих сум сплачувати податок? Дякую.

 117. сергій, кожен приватний підприємець, у якого ви купуєте товар, зобовязаний на вашу вимогу видати вам товарний чек.
  Марія, 1. Якщо ви отримуєте гроші у вигляді готівки, то вам треба реєструвати РРО. 2. Одразу і реєструйте. 3. Я думаю, що слід заповнити і січень, проте ситуація неоднозначна, проконсультуйтеся з інспектором. 4. Всі гроші, які ви отримаєте у 2012 році — це ваш дохід. Проте цей дохід ви можете зменшити на суму витрат, які здійснили на єдиному податку для отримання цього доходу. Почитайте цю статтю http://byhgalter.com/chi-mozhe-fop-na-zagalnij-sistemi-vklyuchati-do-skladu-vitrat-vitrati-shho-buli-poneseni-do-perexodu-na-zagalnu-sistemu-opodatkuvannya/

 118. кажуть, що влітку був прийнятий закон згідно якого до витрат не можна включати оплату за хмелярство, та за ліцензію на алкоголь та тютюн. Дякую

 119. Роман:

  Работал по б/н по предоплате. Товарных остатков не имею, все исключительно под платеж закупалось.
  Столбец 3 — доход, заполняется по факту дохода. Ясно
  Столбцы 4 и 5 — тоже вопросов не вызывают.
  А вот №6.

  По инструкции написано: У графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо
  пов’язана з отриманням доходу.

  Только не уточнили с привязкой к каждой конкретной продаже как пишете в примере и тогда когда вносить по хронологии если это предоплата?

  или же простым итогом по месяцу?

  Ответьте плиз кто уже эту школу прошел

 120. Віка, відповів вам на форумі http://forum.byhgalter.com/
  Роман, відображати так, як описано у прикладі, частиною, яка пов’язана з сумою доходу. Передплата вашому постачальнику не є вашими витратами відповідно до пункту 139.1.3 Податкового кодексу. Також читайте статті про те, як формуються витрати та доходи у підприємця на загальній системі
  http://byhgalter.com/yak-viznachati-vitrati-ta-doxodi-pidpriyemcya-na-zagalnij-sistemi-opodatkuvannya/
  http://byhgalter.com/kasovij-metod-naraxuvannya-vitrat-dlya-fop/

 121. Іра:

  Олексій, прочитала пояснення на форумі щодо витрат, з ліцензією все ясно — до витрат не віносимо. хоча я не згідна, сума набігає немала за рік! А от чи патент все-таки відноситься до цих «держдозволів на господарську діяльність»? Серед перших коментарів була інформація, що патент можна вписувати у графу 10, я все ще вагаюсь. Прошу вас внести остаточну ясність. і ще одне: вхідні накладні на товар і товарно-транспортні накладні вважаються первинними док-ми, що підтверджують витрати, але без чеків вони не вважаються витратами? я розраховуюсь за товар з відтерміннуванням. то як мені правильно вносити дані — вписувати накладну у день отримання товару (напр-д, 19.01), хоча я не оплатила її, а оплата відбулась 08.02. Чи правильно буде вписувати дату коли отримала чек і вносити в графу 5 суму закупленого товару?Як тоді посилатись на накладну? № накладної і дата накладної — одне число, а номер чека і його дата — уже інші! Маразм!І як тоді правильно показувати залишок, товар ставиться на прихід в день отримання, а не після того, як за нього розрахувались з постачальником! Дякую за терпіння.

 122. Вартість патенту все таки не треба вписувати до книги. Але на його суму вкінці року, при поданні річної декларації ви потім можете зменшити ПДФО до сплати.
  Витратами суми стають тільки після сплати. Проблема відображення таких витрат у книзі дійсно. Відповідь на ваше питання частково надавалася вище. Ви можете у граві 4 вказувати реквізити і накладної і чеків.

 123. Валентина:

  В нас така ситуація.Між підприємством і приватним підприємцем складено угоду про послуги по перевезенню,в якому вказується оплата за 1000 перевезеної цегли -0,49коп.Є ТТН на суму 24000,00 та акт виконаних робіт на цю суму.Оплату ми отримуєм частково,10000 отримали на розр.рах.та на 14000 отримали накладні на отриманий товар (цеглу) в рахунок оплати та угоду взаємозаліку.Підкажіть як правильно зробити запис в книзі обліку.

 124. дата отримання коштів на товар 10 000 грн. — графа 3
  дата угоди взаємозаліку 14 000 грн. — графа 3.
  дата накладної на цеглу 14 000 грн. — графа 4 та 5.
  приблизно так.

 125. Ира:

  Дохід (надходження грошових коштів) отримано в січні 2012р., а затрати виникли у лютому 2012р. (документи це підтверджують), реалізація товару також була проведена у лютому 2012р. Чи можна затрати, які виникли у лютому 2012р., відобразити в момент виникнення доходу, тобто у січні 2012р.???????????????

 126. Тетяна:

  Я приватний нотаріус, не можу розібратися з порядком заповнення книги, що, куди записувати??? Допоможіть!

 127. Людмила:

  Доброго дня, приватний підприємець працює на загальній системі 3 01.01.2012р. Надає послуги з аренди приміщення. Як правильно відобразити витрати та дохід, якщо сплату за оренду приміщення за січень отримали в лютому. Також в лютому отримали рахунки та акти виконаних робіт за комунальні послуги отримані нами в січні. В той же час в лютому була зроблена попередня оплата за єлектроєнергію в березні. Як правильно заповнити книгу? Допоможіть.

 128. Жанна:

  Добрий день!Приватний підприємець на загальній системі за деякими обставинами не записав в графу 3 дохід за декілька днів.Який штраф за це?При перевірці податківці нарахували дуже багато.

 129. Алла:

  Добрий день!Приватний підприємець на загальній системі оподаткування ,новичок, заплуталася в книзі, графа 3 наприклад 6094,9; графа 5-3721,85, яку суму я повина поставити в графі 6-6094,9 чи 3721,85(собівартість товару)
  Дякую за відповідь.

 130. Людмила, вартість оренди прямує до графи 3 у день отримання оплати. Витрати ставите також у день оплати. Попередня оплата електроенергію не є витратами. Її ви поставите у витрати тільки після того, як отримаєте послуги, за які платили.
  Жанна, штраф у п’ятикратному розмірі від суми, яку не відобразили у книзі.
  Алла, графа 6 це ваші витрати, туди записується собівартість товару, який реалізовано.

 131. Вікторія:

  Якщо товар придбано в одному місяці,а оплата здійснена в іншому.Коли вносяться дані в графу 5?

 132. У графу 5 ви вносите суму в день отримання товару. Таким чином у вас збільшується залишок товарних запасів.

 133. Вікторія:

  Дякую!А яка сума заробітної плати відноситься до витрат поточного місяця нарахована і єсв нарахований чи фактично сплачений?Аванс виплачуэться 19,а заробытна плата 5.

 134. Ольга:

  Підприємець надає послуги доступу до мережі Інтернет в одному бізнес-центрі Щомісяця він купує канал у ТОВ Адамант і ТОВ Укртелеком Суть бізнесу — підприємець роздає цей канал 20 своїм клієнтам бізнес-центру, вирішує їх технічні проблеми.
  В січні у підприємця були такі витрати:
  04.01. — 50 грн. витрати на обслуговування банк. рахунку, 50 грн. — витрати на конверти і марки для відправки рахунків клієнтам
  17.01. — витрати на оплату каналу Причому Адаманту підприємець оплачує по факту, за грудень. А Укртелекому наперед — за весь січень Обом платить фіксовану суму, не залежить від к-сті клієнтів підприємця
  Доходи підприємця в січні склали:
  2000 грн. оплата за грудень (боржники) і 2000 оплата від клієнтів за січень
  В січні отримали збитки, тому що багато клієнтів не заплатили за надані послуги Інтернет.
  Чи правильно заповнена книга обліку доходів і витрат?
  Тут рис.: http://s019.radikal.ru/i640/1204/f0/a9b85b1f7c96.jpg
  Витрати на електронний канал (Укртелекому і Адаманту) внесла в «Інші витрати» — це правильно? Ці витрати не є матеріальними, і їх потім не можна записати в запаси і ці витрати фіксовані щомісяця.

  Буду дуже вдячна за відповідь Ольга

 135. Ольга:

  Відсутність відповіді — теж відповідь. 🙁

 136. Наталья П:

  Будьласка подскажите НДС включаем в графу 10

 137. Вікторія, ну оскільки підприємець використовує касовий метод нарахування витрат, то сплачена.
  Ольга, ну я б заповнив так само. Іншого варіанту, по моєму немає.
  Наталья П, ПДВ не є витратами. (дивись пункт 177.3 ПКУ).

 138. Таня:

  а для приватного підприємця який займається діяльністю ресторана такий приклад підходить?

 139. ну за логікою, вам треба робити калькуляцію собівартості кожного блюда

 140. Ольга:

  Доброго времени суток. Изучив информацию по ведению книги возникло несколько вопросов. Розничный магазин перешел с 01.01.12 на общую систему. Продаваемый товар включает порядка 3-4 тыс. наименований. В нем работает 4 продавца со свободным графиком. Бывает такое что могут выходить и на 2 часа работы.
  Вопрос № 1. Как в таком случае осуществлять запись в гр. 8 Вартість товару, что переміщено?
  Единая база налоговых знаний указывает что, продавец заполняет только гр. 1, 3, 8.
  Вопрос № 2. Как в таком случае предпринимателю рассчитывать сумму для записи в гр. 6 по строке отчета продавца, ведь реализуется не вся переданная продукция? И чем я могу обосновать правильность указанной в этой ячейке суммы?
  Вопрос № 3. Суммы указанные в гр. 8 в книге наемного работника и в книге предпринимателя на определенную дату совпадать не будут, потому что предприниматель указывает сумму в ценах приобретения, а наемный работник в ценах продажи?
  Заранее благодарю за ответ.

 141. 1. У вашому випадку робити такий запис дуже накладно. Мабудь навіть просто нереально.
  2. Вам продавець повинен сказати, скільки якого товару він продав. А ви повинні визначити його закупівельну ціну. Обгрунтувати можна документами на придбання, в яких буде зазначена закупівельна ціна товару, який реалізовано. Порахувати таке за день, якщо багато найменувань, дуже і дуже складно.
  3. Так, не будуть. Дуже дивно, чи не так? Зникає весь сенс цієї графи.

 142. Максим:

  Я,підприємець на загальній системі оподаткування,маю найманих працівників.Тривалий час невів книгу обліку доходів і витрат.Що можна тепер зробити,щоб зменшити щтрафи,які мене очікують в майбутнюму?

 143. Лариса:

  Допоможіть , будь ласка, в 2011 році я була на спрощеній системі оподаткування та займалася роздрібною торгівлею ювелірної продукції, а в 2012 році — я фоп на загальній системі оподаткування, як мені внести залишки на початок періоду в нову книгу, якщо я працювала за схемою давальницької сировини?Як визначити вартість товару який залишився?

 144. Максим, єдиний шлях — заповнити книгу
  Лариса, вибачте, але я вам не можу допомогти. Занадто неконкретне питання. Читайте правила коментування статей http://byhgalter.com/pravila-komentuvannya-statej/

 145. Соня:

  ФОП на общей системе. Первый квартал деятельность не велась. Как заполнить книгу?
  1 — в Графу 1 я ставлю — 01.01.12, во-вторую — 0 (запасов нет никаких) и тд
  2 -в графу 1- Всего за янвать, во всех остальных строках (2.3.5.6.9.10.11.12) я ставлю 0?
  или расписывать каждое число января с 0, в конце делать : Всего за январь? и так далее еще 2 мес, и в конце — Всего за 1 квартал? и тоже по нулям будет?

  Во-втором квартале была деятельность. Записывает в гр. 2 — 0, остатка не было.
  Если мы допустим 1.05 получили товар и на руках есть расходная накладная, мы это записываем в графу 4 и в графу 5
  2.05 мы перечислили деньги, на руках у нас выписка банка есть, мы эту сумму записываем в этот день? или только тогда, когда реализован товар был? в графу 6?

 146. Коли діяльність не велась, ставити нулі кожен день не треба. Достатньо поставити нулі за місяць та квартал.
  У графу 4 та 5 ставите 01.05. У графу 6 ставите лише тоді, коли товар реалізований.

 147. Ольга:

  Підскажіть будь-ласка, підприємець має кафе-бар, торгівлю здійснють лише його найманці через касовий апарат ,безгот івкові розрахунки не проводяться , виручку від продажів з книг найманців до книги підприємця переносити лише раз на місяць ,останнього числа?

 148. Ольга:

  у підприємця є два найманці ,які працюють позмінно в одній торговій точці , кожен здійснює готівковий продаж і веде книгу обліку найманця.Передача товара ,що надходить здійснюється від підприємця до найманця ,далі найманець не реалізовує весь товар за зміну ,кількісно передає його своєму змінщику . Товар не повертається на склад підприємцю весь час перебуває на торговій точці .Чи потрібно відображати суму передач у книгах найманців?Чи потрібно товар весь час передавти на книгу підприємця а потім знову найманцю?

 149. Так, останнього числа місяця.
  Порядком №1025 передача товару між найманими працівниками не передбачена. Взагалі там багато чого не передбачено. Товар може передаватися лише між підприємцем на робітником. Я вважаю, що якщо відображати це переміщення, то треба спочатку повертати підприємцю. Дуже хлопотно це.

 150. Настя:

  Добрый день, перечитала всю статью и коментарии к ней, но не могу найти ответ на свой вопрос. У меня следующая ситуация: я предприниматель на общей системе, с наемным работником и у меня есть две торговые точки, товар приходуеться на разные адреса (на мой, т.е. предпринимателя и на другой, где торгует наемный работник) — это видно в расходных накладных, которые я получаю от поставщиков. Мне в налоговой сказали зарегестрировать 3 книги учета доходов и расходов: 1 на ЧП, 2 на наемного работника, а 3 — общую.
  Вопрос: правильно ли это (3 книги) и второй вопрос — как заполнять книгу учета доходов и расходов по предпринимателю, надо ли в ней каждый день показывать доход, полученный наемным работником и перемещение товара?

 151. Добрый день!1. Подскажите пожалуйста куда внести суму приобретенного товара, если купили его в феврале, а книгу начали вести в марте ( открылись) 2. Оплатили только 2 накладные их было 4, надо ли вносить оплату в 6 графу если каждый день товар продается и списуеться по себестоимости в 6 графу. 3. По письмам я поняла что патент и лицензия в расходы не вноситься?

 152. Володимир:

  Доброго времени суток! ФОП зарегистрирован 11.09.2012г. основной вид деятельности: Змішане сільське господарство, на загальній системі оподаткування до весны никакой деятельности проводится не будет. когда нужно начинать заполнять книгу доходов и раходов и какие графы заполнять? подскажите пожалуйста

 153. оля:

  Чи потрібно ФОП на загальній системі оподаткування, який не веде підприємницької діяльності висти книгу обліку доходів і витрат?

 154. Юля:

  Доброго дня!!!!Дякую за інформацію та коментарі, дуже допомогло!!!!! В мене окреме питання: працюю бухгалтером в кафе-барі з 25.01.12!!! До цього керівники були інші!!!! 25.01 відбулась передача товару на певну суму!!!!!! Цю суму відображати в графі 2 на 25.01???? І ще: книга була зареестрована в лютому, а діяльність велась, як вище зазначено, з 25.01!!! Чи птрібно відображати в книзі результати діяльності з початку????? І штраф за не правильне ведення книги у 5-кратному розмірі за місяць чи за день не вірного запису у книзі???

 155. Ольга:

  Здравствуйте. Пожалуйста, подскажите. ФОП на общей системе. Получен товар с расходной накладной, к примеру, 1 октября, а оплачен 10 октября. Каким числом заполнять 4 и 5-ю колонки книги доходов и расходов.

 156. Приклад дійсно дуже детальний, знайомі бухгалтери попросили знайти приклади ось я і знайшов. Дякую за статтю

 157. Леся:

  Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи повинен ФОП на загальній системі оподаткування вести касову книгу, чи треба при отриманні грошей з рах. робити прихідний касовий ордер, а при виплаті зарплати працівникам готівкою робити видатковий касовий ордер?І як щодо ФОП на єдиному податку 3 групи.

 158. Ольга:

  Моє підприємство займається наданням послуг і ніяких ТМЦ (концертна діяльність). Чи можу я відображати витрати на оплату реклами чи оплату оренди майданчиків (витрати) у гр. 4 та 10 без одночасного відображення доходу у гр. 3 (тобто чи повинна я покласти на р/рах гроші від продажу квитків в той день, коли сплачую оренду чи рекламу)?

 159. Настя:

  Подскажите,пожалуйста,а как вычислить остаток товарных запасов на конец месяца (графа 11).На примере в таблице ничего в итого не стоит.я так понимаю рассчитывается следующим образом:графа 2+графа 5-графа 6. Это правильно?на нашем примере на конец месяца(графа11) должно остаться 2800,00 грн или что-то неверно?заранее спасибо за ответ.

 160. Тетяна:

  Допоможіть, будь ласка, бо вже мозок кипить… Підприємець був на загальній системі цілий рік, але в червні став платником ПДВ. Оскільки платники ПДВ записують в книгу суми доходів і витрат без урахування ПДВ, а до цього — з урахуванням, то як вирахувати чистий дохід за рік? Напевно, суми з ПДВ не можна додавати до сум без ПДВ? І яку суму переносити в декларацію з урахуванням ПДВ чи без…?

 161. ЛимонЧИК:

  Подскажите пожалуйста,если в графе 4 я указываю только плат. поручение,так можно?

 162. Богдана:

  Підкажіть, будь-ласка, як вести книгу обліку приватного підприємця, якщо він займається технічним обслуговуванням автомобілів.

 163. Анна:

  Подскажите, пожалуйста, ситуация такая: в первых числах января, как обычно я написала на единый, мне поставили печать на заявлении и оно у меня имеется. Потом по случайности я узнаю в мае, что оказывается моё заявление не приняли (по непонятным причинам…..- заполняла я все как мне там говорили) и оказалось, что я на загальной системе. Естественно с июня я стала на единый, но как мне теперь быть по документации, и оплатой. Я оплачивала в пенсионный и налоговую , как по единому (1 группа). Предположим чистый доход у меня 3000грн, сколько я должна заплатить в налоговую, в пенсионный, как заполнять книгу? У меня есть доказательство и заявление на единый, это ведь не моя ошибка и вообще должна ли я платить что-либо? — Пожалуйста, посоветуйте, что мне нужно теперь сделать? Спасибо.

 164. Оксана Т.:

  Допоможіть, будь-ласка. ФОП на загальній системі-діяльність кафе. Виручка є щодня,і пробивається по касі однією сумою в кінці дня, як відобразити витрати в гр.6, якщо просто неможливо відстежити весь асортимент реалізованою продукції?

 165. Добрый день. Подскажите пожайлуста, как заполнить книгу учета доходов и расходов на оказание услуг, ремонт холодильного оборудования. И еще токой вопрос, в счете на оплату моих услуг , я отдельно разделяю сумму оказанных услуг, и сумму запасных частей.Могу ли я выставить в затраты и занести в книгу эти расходы на запасные части и материалы использованные во время работы. Спасибо

 166. bookke77:

  Підкажіть, будь ласка, що записувати у Книгу як підтвердження витрат — Квитацію про сплату чи Податкову накладну? Дякую.

 167. Татьяна:

  Подскажите: 1. до 214г.вела старую книгу.И на сотрудников тоже. Мне переписывать с 18.10.13г. в новую книгу или начинать с 01.01.14.
  2.в гр.6 писала себестоимость проданных и оплаченных товаров в конце месяца одной строкой.Как быть в новой книге. в гр.5 Наименование поставщика, а в гр.6 оплаченные накладные. А как же если товар не подан?

 168. Марина:

  Доброго дня! підскажіть будь-ласка: проводимо ліквідацію ФОП, в податковій для цього поросять книгу обліку доходів, але за два роки існування ФОП вона не велась, не має жодного документу, сказали можна розписати не по дням , а по місячно. підскажіть як правильно це зробити??? дякую

 169. В статье как раз приведена инструкция по заполнению книги учета доходов и расходов. Воспользуйтесь ею.

 170. Евгений:

  добрый день , а как записывать услуги, если был куплен 1кг тонера и клиенту выписал счет на заправку картриджа использовав 110гр тонера и надо ли в счете писать сколько тонера израсходовано?

 171. Віктор:

  чи має право.ФОП на загальній системі оподаткування (в даній ситуації це надання транспортних послуг), включати в кінці 2016 року витрати по паливу, за яке було оплачено і були надані послуги за перевезення, але клієнтом не було виплачено суму за послуги в 2016 році, а були виплачені в 2017 році. Чи має право П.П. включати витрати в 2016 році?

  • Віктор, ключити ці витрати у 2016 рік ви не маєте право, оскільки вони не пов’язані з визнаним доходом у 2016 році. Дохід, з яким пов’язані ці витрати ви відобразите у книзі обліку доходів та витрат а також у податковій декларації про майновий стан та доходи тільки у 2017 році. Додатково читайте роз’яснення податкової служби нижче:

   Як формується загальний оподатковуваний дохід та сума витрат ФОП на загальній системі оподаткування, а саме за касовим методом чи за першою подією?
   Коротка:
   Для визначення загального оподатковуваного доходу застосовується касовий метод, а при визначенні витрат враховуються тільки ті витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.
   Повна:
   Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
   При цьому, оскільки виручкою фізичної особи — підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод
   До складу витрат включаються тільки витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.

 172. Олександр:

  Добрий день. Потрібна порада. Я хочу стати дропшипером і у мене є інтернет-магазин. Замовлення у постачальників і відправлення покупцю. Яку мені потібно вибрати групу приватних підприємців для оформлення документів і чи потрібно вести Книгу доходів та витрат, якщо всі операції будуть проводитися через інтернет і оплата покупця буде проходити через мій особистий рахунок з якої я буду отримувати дохід. Зарані буду вдячний за відповідь

 173. Тетяна:

  Олексій, добрий день. Допоможіть розібратись.Тільки що взнала що я роками робила не правильно.
  А саме: ФОП загальна система оподаткування, сплата ЄСВ З ДОХОДУ авансом.
  Щоквартально, для зручності та щоб не накопичувати великі суми до сплати, я перераховувала 22% з суми нарахованого доходу та включала до складу витрат того періоду в якому сплатила. Така інформація також була викладена і на офіційному сайті податкової.А зараз — суму сплаченого єдиного внеску за звітний рік відносять до складу витрат наступного року./ тобто за 2017 р дохід- а витрати в 2018р.?? Що таке може бути????

 174. Лідія::

  Лідія:
  Олексій, добрий день. Допоможіть розібратись.Підприємство надає транспортні послуги в період збирання урожаю, а ремонтні роботи проводить раніше, отримує ТМЦ,отримує послуги, виплачує зарплату працівникам, платить податки , але сплачує за ТМЦ і послуги в тому періоді коли отримує дохід. У якому періоді показати прихід ТМЦ і послуг? У якому періоді показати виплату зарплати та сплату податків?

 175. Міла:

  Доброго дня! Підскажіть будь- ласка! Яку саме книгу обліку доходів та витрат треба вести ФОП на загальній системі: просто КОДВ чи КОДВ для визначення суми загального річного оподаткованого доходу. Якщо 2 варіант то як правильно заповнити графи 2 та 3 коли надаєш послуги громадянам? Невже у кожного вимагати паспорт чи інд. Код?

 176. наталія:

  фоп на загальній системі з листопада 2018.не можу зрозуміти як мені платити податок? у мене на рахунку залишались кошти у вигляді переплати (до цього була на спрощеній системі),коли зайшла в електронний кабінет виявила недоімку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.82MB/0.00064 sec