Карта іншого банку в приват24. Переваги і недоліки

Сучасна система банківських послуг постійно розширюється. Серед всіх існуючих в Україні систем типу клієнт-банк, найбільшу популярність отримала Приват24. За допомогою цієї системи клієнт банку може не тільки контролювати рух по всіх своїх рахунках, але і здійснювати платежі в межах України і за її межами. Зовсім недавно в цій системі з’явилася нова можливість — прив’язати до свого аккаунту карту, видану іншим банком. Як це правильно зробити і які у зв’язку з цим відкриваються можливості у клієнтів банку розберемося в даній публікації.

Читайте також Чи варто оплачувати комунальні платежі банківською картою?

Почнемо з того, як, власне, прив’язати карту іншого банку до свого аккаунту в Приват24. Відразу потрібно сказати, що прив’язати можна будь-яку карту, яка випущена українськими або закордонними банками. З боку Приват банку не потрібно ніяких додаткових платежів за здійснення такої операції. Само собою зрозуміло, ми припускаємо, що клієнт вже зареєстрований в системі Приват24 і має хоча б одну карту Приват банку.

Процедура прив’язки карти до свого аккаунту

Отже, після того як клієнт пройшов авторизацію, йому необхідно зайти в розділ «Всі послуги» і вибрати там пункт «Налаштування / Карти / Додавання картки іншого банку». Далі відкриється вікно, де буде запропоновано озаглавити карту, яку клієнт бажає додати в свій аккаунт, її номер (16 цифр, які знаходяться на лицьовій стороні картки), термін дії цієї карти і спеціальний CVV2 код, який знаходиться на звороті карти, під її магнітної смугою. Далі на мобільний телефон клієнта, прив’язаний до аккаунту в Приват24, прийде sms-повідомлення з цифрами спеціального коду. Для підтвердження операції, їх потрібно ввести в запропоноване діалогове вікно, а потім натиснути на кнопку «підтвердити». Після повторного входу в свій аккаунт в розділі «Мої рахунки / Карти інших банків» клієнт зможе побачити додану карту.

Читайте також Як працюють особові рахунки в електронному кабінеті платника податків?

Можливі проблеми при прив’язці карти

Якщо в процесі прив’язки виникають якісь проблеми, то швидше за все, вони пов’язані зі службою безпеки банку-емітента, що випустив цю карту. Від клієнта можуть зажадати зняти блокування за операціями з Приват24 (якщо така існує взагалі), тобто фактично дозволити цьому додатку використовувати прив’язану карту. Така операція може бути платною, хоча сума дуже символічна, максимально 1 грн.

При проведенні першого платежу з картки іншого банку через Приват 24 можуть виникнути питання і у служби безпеки Приват банку. У такому випадку, клієнтові зателефонують, з метою уточнити інформацію, що підтверджує що саме він є власником прив’язаною карти. Коли всі формальності будуть виконані, назва доданої карти має з’явитися в випадаючому віконці, де проводиться вибір платіжного засобу.

Тепер прив’язана картка іншого банку є таким же платіжним засобом, як і всі інші карти, які знаходяться в акаунті Приват24. Однак, для того, щоб здійснити оплату за що-небудь з картки іншого банку, клієнт повинен врахувати суму комісії, яка автоматично додається до суми платежу:

Читайте також У вас оформлена кредитка, про яку ви не знаєте? Що робити

Для карт типу VISA, які випустили українські чи зарубіжні банки — 1,95 $ + 1% від суми платежу.

Для карт типу MasterCard, які випустили українські банки — 10грн. + 1% від суми платежу.

Для карт типу MasterCard, які випустили зарубіжні банки — 15грн. + 1% від суми платежу.

Потрібно врахувати, що тут мова йде про так звану «вхідну комісію», що встановлена для карт інших банків. У разі ж, коли існує власна комісія Приват банка, яку він стягує за внутрішнє проведення платежу, то така комісія буде ще одним доданком в цій сумі.

Числовий приклад розрахунку комісії

Наведемо невеликий числовий приклад, щоб наочно показати як це може виглядати. Скажімо, клієнт має картку банку «Надра», типу VISA, на яку він отримує заробітну плату. Він прив’язав її до системи Приват24 і хоче з її допомогою сплатити послуги з опалення його квартири в розмірі 200грн. В даному випадку, розрахунок суми комісії, яка буде додатково утримана з картки іншого банку, буде виглядати наступним чином:

Читайте також Оподаткування виплат по недержавному пенсійному страхуванню

1,95 $ (вважатимемо умовно 20грн.) + 2грн. (1% від суми в 200 грн.) + 1грн. (Комісія, яку стягує Приват банк за таким платежем) = 23 грн.

Як бачимо сумарна комісія при платежі в 200грн. становить 11,5%, що на думку автора дуже багато, адже зазвичай вона не перевищує 1%, а то й просто зафіксована на рівні 1 грн.

Переказ з картки іншого банку на карту Приват банка

У разі, коли потрібно перевести гроші з картки іншого банку на карту Приват банка (оплатити заборгованість по кредитній карті), то власна комісія Приват банку стягуватися не буде. Хоча погодьтеся, це сама незначна складова в загальній сумі комісії.

Читайте також

Резюме

Таким чином, можна сказати, що послуга з прив’язки картки іншого банку до системи Приват24, є дуже багатофункціональним інструментом, який багато в чому може полегшити життя простих смертних. Хочеться вірити, що за допомогою таких послуг, надалі, можна буде об’єднати всю багатостраждальну платіжну систему України, а оплата за користування нею в найкоротші терміни значно зменшиться.

Карта іншого банку в приват24. Переваги і недоліки
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00087 sec