Інформаційні довідки з реєстрів податкової служби в M.E.Doc. Як створити запит і отримати відповідь

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

При поддержке: Продукция предприятия Одесскабель уже давно зарекомендовала себя на украинском и зарубежном рынках. Обратите внимание на их интернет-магазин. Кабель АВВГ от Одескабель а также другие виды кабелей вы найдете на сайте по ссылке.

Система електронного адміністрування ПДВ внесла багато нововведень у життя українських бухгалтерів. Введення спеціальних рахунків з ПДВ, ведення реєстру податкових накладних, як в електронному вигляді, так і на папері (для чеків і рахунків з сумою оплати до 200 грн. без ПДВ), додало ще більше проблем і питань в і без того клопітку роботу бухгалтера.

Для того, щоб полегшити роботу бухгалтера Державна фіскальна служба, розробила цілий ряд Інформаційних довідок. Інформація з цих інформаційних довідок щодня необхідна кожному бухгалтеру, який здійснює реєстрацію податкових накладних або розрахунків коригування. Крім того, за допомогою інформаційної довідки можна отримати дані про стан і обороти по електронного рахунку ПДВ, реєстраційний ліміт, тобто суму, на яку платник може зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування. Отримати інформацію з єдиного реєстру платників ПДВ по тому чи іншому контрагенту.

Читайте також Зведені та підсумкові податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання

Оскільки найпоширенішим в Україні сервісом для організації електронного документообігу в Україні став «Мій електронний документ» (скорочено МЕДок), то сьогодні розберемося, як з допомогою цього сервісу можна сформувати і відправити потрібний запит, а так само отримати на нього відповідь.

Розділ інформаційна довідка

Для того, щоб в МЕДку відкрити розділ інформаційної довідки потрібно зайти в меню «Довідки державних органів» і вибрати цей розділ.

Цей розділ призначений для введення інформації про стан розрахунків підприємства з бюджетом.

У модулі формуються запити в державні органи та відображаються відповіді на ці запити з розшифровкою стану розрахунків на початок і кінець періоду запиту, донарахування або списання сум платежів, нарахування пені тощо.

Сформований запит підписується електронним цифровим друком підприємства та відправляється електронною поштою на ЦОЕЗ ФСУ.

Створення запиту в державний орган

Для того, щоб створити запит до державного органу потрібно зробити наступні дії:

 1. Виберіть державний орган, до якого формується запит. Для цього, в лівому нижньому вікні з переліку запропонованих державних органів вибираємо потрібний нам контролюючий орган. Оскільки в нашому випадку всі розглянуті нами запити надсилаються в фіскальну службу, обираємо саме цей орган.
 2. Тепер потрібно створити новий документ. Це можна зробити декількома способами:
 • на панелі інструментів натисніть кнопку «Створити довідку»;
 • виберіть команду «Файл», а потім відразу«Створити довідку»;
 • виберіть у контекстному меню пункт «Створити довідку», а потім натисніть комбінацію клавіш Ctrl + N.
 1. Після цього відкриється вікно «Створити довідку».

Читайте також Зведені та компенсаційні податкові накладні з 01.04.2016. Особливості складання

Довідка про податкову заборгованість

Для того, щоб сформувати і відправити цей запит потрібно заповнити додаткові поля в бланку запиту.

У полі «Довідка на дату» вказується період, на який буде формуватися запит про стан розрахунків. Період обирається з підключеного в полі календаря або вручну з клавіатури. У полі » Дата виникнення заборгованості зазначається відповідна дата.

Далі натискаємо кнопку «ОК» для початку формування запиту.

Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних

Запит про отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних — призначений для перевірки наявності реєстрації певної податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У вікні вибираємо рядок з назвою цього запиту. В окремому вікні відкриється бланк документа. Для коректного заповнення бланка запиту обов’язково заповніть наступні поля:

 • «Номер документа» — введіть номер документа за аналогією з номером податкової накладної;
 • «Дата виписки документа» — введіть дату, коли була виписана податкова вручну з клавіатури;
 • «Вид документа» — введіть умовне позначення документа: ПН — податкова накладна; РК — розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної;
 • «Індивідуальний податковий номер продавця» — введіть ІПН контрагента вручну з клавіатури.

Запит може формуватися відразу на декілька податкових накладних. Для додавання рядка в таблицю скористайтесь кнопкою «+» зліва від таблиці.

Читайте також Новий розрахунок коригування до податкової накладної з 01.04.2016. Приклад заповнення

Після заповнення документа на вкладці «Наступні дії», виберіть команду «Перевірити звіт» і далі «Передати звіт на підпис».

Запит по контрагентам

Запит по контрагентам — призначений для перевірки та оновлення даних контрагентів (ІПН, № Свідоцтва платника ПДВ) згідно з даними єдиного державного реєстру платників ПДВ. Порівнюються дані в довіднику «Контрагенти» з отриманими даними. Якщо дані ІПН та № Свідоцтва платника ПДВ відрізняються від отриманих, вони автоматично оновлюються або заповнюються отриманими даними в їх відсутність.

Для створення цього запиту, в меню «Створити довідку» вибираємо рядок з ім’ям «Запит по контрагентам». В окремому вікні відкриється бланк документа. У цьому бланку потрібно заповнити наступні поля:

 • «ЄДРПОУ» — введіть код установи вручну з клавіатури;
 • «Дата з .., Дата ..» — поля обов’язкові для заповнення, дата вводиться вручну з клавіатури.

Запит може формуватися на кілька контрагентів. Для додавання рядка в таблицю скористайтесь кнопкою «+» зліва від таблиці.

Після заповнення документа на вкладці «Наступні дії», виберіть команду «Перевірити звіт» і далі «Передати звіт на підпис».

Читайте також Що змінилося у новій формі податкової наклданої з 01.04.2016? Частина 1 і Що змінилося у новій формі податкової накладної з 01.04.2016? Частина 2

Процедура підпису документа

Після підпису запиту печаткою установи у відкритому вікні вибирається одержувач запиту – Фіскальна служба України.

Далі запускається процес відправлення пошти. У разі успішного завершення цієї операції запис про відправлення поміщається в даний модуль.

Прийом відповіді на запит

Прийом відповіді з фіскальної служби на відісланий запит відбувається стандартними засобами системи за допомогою функції «Отримати повідомлення» (кнопка з конвертиком і зеленою стрілочкою).

Після отримання інформаційна довідка буде збережена в розділі «Довідки державних органів», у розділі«Інформаційна довідка».

Для перегляду отриманої відповіді, відкриваємо його подвійним кліком по потрібному запису. У відповіді детально викладена інформація за запитом — стан розрахунків на початок і кінець періоду запиту, донарахування або списання сум платежів, нарахування пені і т. д.

Читайте також Нова податкова накладна з 1 квітня 2016 року

Також, є можливість відкрити довідку відповіді безпосередньо з відправленої довідки-запиту, і навпаки (довідки-відповіді відкрити запит). Для цього на вкладці «Наступні дії», виберіть опцію «Відкрити пов’язану довідку».

У висновку хотілося б зауважити, що отримана за допомогою цього сервісу довідка не є підставою для здійснення фінансових та інших операцій установами банків, судовими органами, нотаріусами і т. д.

Інформаційні довідки з реєстрів податкової служби в M.E.Doc. Як створити запит і отримати відповідь
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *