Індексація заробітної плати за липень 2014 року. Таблиця та інструкція

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Закінчується черговий місяць і приходить пора нарахування заробітної плати, а разом з нею і її індексації. Сьогодні ми в черговий раз повернемося до теми індексації, освіжимо в пам’яті основні правила її нарахування, наведемо індекс зростання споживчих цін у липні 2014 року і розглянемо конкретний числовий приклад.

Відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-XII від 03.07.1991 р. та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджений Постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 р. (далі Порядок № 1078) індексацію зарплати проводять всі роботодавці, які використовують працю найманих працівників, незалежно від форми власності підприємства, включаючи фізичних осіб — приватних підприємців.

Читайте також Індексація зарплати за травень 2014. Приклад

Основні моменти проведення індексації зарплати за липень 2014

Освіжимо в пам’яті ключові моменти при розрахунку індексації:

Індексації підлягають усі виплати населенню, які не мають разового характеру.

  • Всі виплати населенню індексуються тільки в межах прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Розмір такого мінімуму встановлюється щорічно статтею 7 Закону України «Про державний бюджет». (Нагадаємо, що у відповідності з останніми змінами в цю статтю Закону, внесеними 27.03.2014 року, до кінця 2014 року встановлено єдиний прожитковий мінімум у розмірі 1218 грн.)
  • Для розрахунку суми індексації обов’язково визначається базовий місяць, в якому в останній раз проводилося збільшення регулярної виплати, незалежно від суми такого підвищення. У разі, коли збільшення регулярної виплати менше, ніж передбачувана індексація, різниця між цими сумами фіксується і виплачується аж до наступного підвищення розмірів таких виплат. Особливої уваги заслуговують останні зміни в абзац 8 пункту 5 Порядку № 1078, в якому перераховані випадки, що не вважаються підвищенням регулярних виплат. Зокрема, до них відносяться:
  • а) доплата за внутрішнє сумісництво;
  • б) збільшення розміру премії;
  • в) доплати за суміщення професій (посад) при тимчасовій відсутності співробітника.
  • Виплата індексації проводиться одночасно з виплатою основної частини доходу, який індексується. Причому, у разі якщо індексується зарплата, то невиплату індексації разом із зарплатою, перевіряючі будуть розцінювати, як затримку останньої.

Читайте також Простий приклад розрахунку індексації заробітної плати для України

Для розрахунку липневої індексації використовуємо травневий показник зростання споживчих цін, опублікований до 10 червня 2014 року. Він склав 103,8%. З таблицею вже підрахованих величин приросту індексів споживчих цін для виконання розрахунку індексації в липні 2014 можна ознайомитися тут.

Приклад розрахунку індексації зарплати за липень 2014

Розглянемо невеликий приклад розрахунку індексації зарплати за липень 2014:

Співробітникові Іванову А.А. у вересні 2013 року, у зв’язку з отриманням наукового ступеня, був збільшений посадовий оклад на 500 грн., в результаті він став дорівнювати 2300 грн. Інших підвищень окладу до липня 2014 не проводилося. Необхідно розрахувати суму індексації.

1. В даному випадку базовим місяцем вважають вересень 2013. У цьому місяці індексацію доходів не роблять.

2. Далі потрібно скористатися таблицею вже підрахованих коефіцієнтів індексації. Для цього знаходимо перетин рядка «Вересень 2013» зі стовпцем «Липень 2014». В результаті отримуємо коефіцієнт індексації 11,7%.

Читайте також Індексація заробітної плати за червень 2014 року. Приклад

3. Потім цей індекс множимо на суму прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (у 2014 році — 1218 грн.).

1218 * 11,7 / 100 = 142,51 грн.

Таким чином, в липні 2014 Іванову А.А. буде нараховано 2442,51 грн. 2300 (оклад) + 142,51 (індексація).

При поддержке: Большинство современных людей имеют в своем кошельке по несколько кредитных карт. Какая кредитная карта самая выгодная? Узнайте об этом в статье по ссылке.

Індексація заробітної плати за липень 2014 року. Таблиця та інструкція
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *