Грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні. Приклад розрахунку

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

компенсація за невикористану відпусткуСьогоднішній пост із рубрики «Відповіді на запитання читачів». Для початку саме питання:

Добрий день! В мене є дуже важливе питання , відповідь на яке сама знайти не можу. У нас на підприємстві дуже часто при виході у відпустку основних працівників , тимчасово приходять люди , терміном на 24-30 днів . При звільненні ми маємо їм виплачувати компенсацію за невикористану відпустку чи ні? Якщо так , то як правильно її розрахувати за такий малий термін роботи? Заздалегідь вдячна!

Необхідність виплати грошової компенсації за невикористану відпустку обумовлена Кодексом Законів про Працю та Законом «Про відпустки».

Відповідно до статті 83 Кодексу Законів про Працю та статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР: «У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.»

Отже, скільки би працівник не працював, він має право на грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки.

Читайте також Компенсація за невикористану відпустку при звільненні. Приклад розрахунку

Визначення кількості днів невикористаної відпустки

Статтею 6 Закону «Про відпустки» визначено загальну тривалість щорічної відпустки для працівників за відпрацьований робочий рік. Щорічна відпустка не може бути менше, ніж 24 календарних дні. Отже, якщо працівник відпрацював цілий календарний рік, то при звільнені він має право отримати компенсацію за 24 дні невикористаної відпустки.

В нашому випадку, робітники працюють 24 — 30 календарних дні. Для прикладу, візьмемо середнє значення — 27 днів. Просто, якщо ми візьмемо 30 днів, то розрахунок компенсації за невикористану відпустку буде дуже простий. Отже, нам треба розрахувати, на скільки днів щорічної відпустки має право робітник, який відпрацював 27 календарних днів.

Читайте також Розрахунок сум відпускних. Порядок та приклади

Складаємо пропорцію:

355 — 24;

27 — х.

х = (27 * 24) / 355 = 1,83

Округляємо до цілих та отримуємо два дні невикористаної щорічної відпустки. За ці два дні нам слід виплатити компенсацію. Також, слід зазначити, що 355 днів — це кількість днів у розрахунковому періоді. 365 днів року зменшуємо на вихідні та неробочі дні, перелік яких наведено у ст.73 Кодексу законів про працю.

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку при звільненні

Для того, щоб розрахувати розмір компенсації за невикористану відпустку, необхідно розрахувати середньоденну заробітну плату робітника за розрахунковий період та помножити її на кількість днів невикористаної відпустки. Нормативний документ, який регулює розрахунок середньої заробітної плати затверджено Постановою КМУ №100 від 08.02.1995 року. Про розрахунок середньоденної заробітної плати дуже докладно та з прикладами було написано у статті про порядок та приклади розрахунку сум відпускних. Кому інтересно, обов’язково її почитайте.

Читайте також Як правильно звільнити працівника, якщо не використовувалася відпустка

У цьому пості лише розрахуємо середньоденну заробітну плату для нашого прикладу.

Визначаємо розрахунковий період. Наш випадок підпадає під третій абзац пункту 2 Постанови №100: «Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час». Тобто розрахунковим періодом для нас будуть ці самі 27 календарних днів.

Визначаємо суму заробітної плати за розрахунковий період. В нашому випадку все дуже просто. А от якщо б, наш розрахунковий період складався з декількох місяців та в нього входили лікарняні або відпустка без збереження заробітної плати, то все було б дещо складніше. Про ці нюанси можна почитати у статті про відпускні за посиланням вище. Нехай, за 27 відпрацьованих календарних днів ми заплатили працівнику 1 200,00 грн.

Читайте також Розрахунок відпускних 2014. Порядок та приклади

Визначаємо середньоденну заробітну плату та суму компенсації. 1 200,00 / 27 = 44,44 грн. — це середньоденна заробітна плата працівника. 44,44 * 2 = 88,88 грн. — сума грошової компенсації за невикористану відпустку.

Як бачимо, все дуже просто.

Грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні. Приклад розрахунку
3.9 (77.33%) 15 votes

116 Responses to Грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні. Приклад розрахунку

 1. Артур:

  Добрий день! Проконсультуйте по такому питанню. Я працюю за контрактом в приватному вузі. В цьому навчальному році моя заробітня плата менша ніж в минулому навчальному році, але у мене велика невикористана відпустка. У мене ряд питань:
  1. Як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
  2. Чи відрізняється нарахування компенсації за невикористану відпустку під час дії контракту і при звільненні?
  3. Що мені вигідніше відгуляти невикористану відпустку, моє навантаження це дозволяє, чи вимагати компенсації?
  4. Чи вигідно мені йти у відпустку за такої ситуації, і коли це варто робити?
  Буду вдячний за відповідь.

  • Добрий день!Мене звати Роман. Допоможвть розібратись мені в такому питанні:я працював 8 рокі в армії і звільнився по закінченню контракту,і ще працював 8 років у виправній колонії між тими роками 5 днів перерви
   Чи претендую я на вихідну допомогу при звільненні і якого розміру ,якщо моя зарплата становила 4 000 грн(вихідної допомоги мені виплатили 9 000 грн)

 2. 1. Розраховується середньоденна заробітна плата та помножується на кількість днів невикористаної відпустки за які виплачується компенсація.
  2. Нічим.
  3. Ну тут вирішувати, звичайно, вам. У разі отримання компенсації, ви отримаєте додаткові гроші. Проте, зазвичай, роботодавці неохоче виплачують компенсацію. Їм вигідніше, щоб ви відгуляли своє.
  4. Все залежить від особливостей вашої роботи та чи згоден буде ваш роботодавець виплатити компенсацію.

 3. Юлия:

  Здраствуйте!
  Мои вопросы не относятся к данной теме, но я не нашла на сайте где можно написать админу.

  Вопрос 1-й — Подскажите пожалуйста, как будет правильно называтся должность — сметчик — согласно укр.закон-ву?

  Вопрос 2-й — Что означает сделать доэмисию акций юр. лица чтобы сбалансировать Баланс. Если можно показать на примере.

  Спасибо!

 4. Сергій:

  Добрий день !!!! Я б хотів отримати консультацію , я працюю на підприємстві 4 роки , за цей час у відпустці я був два рази , один раз на 30 днів (24 основні та 6 додаткових дні) , та 14 і 4 дні. Хотів би отримати компенсацію за невикористану відпустку (69 днів на даний момент) , оскільки у відпустку я піти не можу та не хочу. Чи можливо отримати грошову компенсацію , і як правильно провести її через бухгалтерію ! Дуже вдячний за допомогу

  • Олеся:

   Відповідно до статті 83 Кодексу Законів про Працю та статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР: «У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.»
   Компенсація виплачується ТІЛЬКИ при звільненні!!! Ви не можете отримати коменсацію за 69 днів відпустки, при тому далі працювати ці 69 днів і ще й отримати за них зарплату!

 5. Можете отримати компенсацію, написавши заяву до вашої бухгалтерії. Якщо вони звичайно на це погодяться. Проводиться вона так само як і заробітна плата.

 6. марія:

  Підкажіть будь-ласка! Працівник працював на підпиємця з 09,04,2010-21,10,2011 за цей період не був у відпустці і не отримував компенсацію як в такому випадку нарахувати компенсацію за невикористану відпустку і в яких документах це відображається?

 7. Розрахунок компенсації здійснюється так само, як і цій статті. Компенсація — це така сама заробітна плата. Її виплату можна відобразити у відомості нарахування заробітної плати. У ній працівник розпишеться, чим підвтердить її отримання.

 8. Ніна:

  Нарахування компенсації за невикористану відпустку за 5 років при звільненні.

 9. Валентина:

  Доброго дня.В мене склалася така ситуація з працівником:оформлений на роботу 3.10.2011р. Працював весь жовтень нормально.Отримав Аванс і заробітну плату за жовтень.В листопаді виходив на роботу тільки 3 дні — 10,11,14 числа.На днях іншим працівником передав лікарняний лист з 16.11 по 22.11.І передав на словах,що хоче звільнятися.Але сам не приходить.Так от,поясніть будь ласка,як я маю розрахувати його?Якщо він напише заяву за власним бажанням 30.11.2011р.,як мені поступити з лікарняним?і невикористаною відпусткою.ЗРП за жовтень в нього була 2286грн.і як весь цей розрахунок провести в 1с 8.2 програмі.ДУЖЕ ДЯКУЮ НАПЕРЕД.

 10. Валентина:

  чекаю відповіді,дуже термінова справа.ще раз дякую

 11. Заробітну плату за листопад виплатите йому за три відпрацьованих дні. Інші дні до 14.11.11 ставьте прогули. Заяву на звільнення нехай пише з 23.11.11. Лікарняні можете виплатити йому в повній сумі за рахунок підприємства, а потім почекати, поки соцстрах відшкодує їхню частку. Період для розрахунку невикористаної відпустки берете з 03.10.11 по 31.10.11 та з 10.11.11 по 22.11.11. Щодо 1С, нічого не можу вам сказати.

 12. Валентина:

  Дякую,Олексій.І ще таке,якщо напише заяву про звілнення 23.11 ,то і розрахунок я повинна була зробити 23.11,але ж внески я не сплатила і вже не сплачу заднім числом.Чи може написати в заяві з відпрацюванням двох тижнів?Але ж вони теж платні?

 13. Ніна:

  Добридень. Прошу відповісти як нарахувати компенсацію за невикористану відпустку при звільненні? Не була у відпустці протягом останніх 5 років. Заздалегідь дякую за відповідь.

 14. Валентина, так. Про це я не подумав одразу. Щоб не платити, доведеться поставити прогули за дні після лікарняного.
  Ніна, це залежить скільки днів щорічної відпуустки прописано у вас на підприємстві у колективному договорі. Взагалі повинно бути не менше 24 днів. Якщо 24, то вам належить компенсація за 24 * 5 = 120 днів.
  Далі треба розрахувати вашу середньоденну заробітну плату за останній рік. Про це написано у статті Розрахунок сум відпускних. Порядок та приклади. Потім цю середньоденну заробітну плату помножити на 120 днів невикористаної відпустки.

  • Марина:

   «вам належить компенсація за 24 * 5 = 120 днів.» — даний приклад являється дійсністю? щось мені здається, що це неправдива інформація, а якщо людина пропрацювала 20 чи більше років на підприємстві і не брала відпускні,то її мають компенсувати за 20 років? Згідно яких документів Ви, зробили такий висновок?

   • У меня к вам встречный вопрос. А на основании каких документов вы сделали противоположный вывод?
    В каком нормативно — правовом документе написано, что если человек не использовал свой ежегодный отпуск, то он у него сгорает?
    Если человек за 20 лет не ходил ни разу в отпуск, то у него накопился отпуск за все 20 лет.
    С одной стороны в Законе «Про отпуска» есть обязательное требование, что ежегодный отпуск не может быть меньше 24 календарных дня в году.
    С другой стороны, нигде нет ни слова о том, что если работник в такой отпуск не сходил, то он у него сгорает или что типа того.
    Если вы считаете по другому, то аргументы в студию пожалуйста.

 15. Валентина:

  Олексію,дякую за вичерпні відповіді.Звільнили,слава Богу,цього робітника.Ще раз Вам дякую.

 16. Олена:

  Добрий день. Допоможіть мені , будь ласка. Працівник не працював з 01 вересня по 31 січня 2011 року, у зв»язку з лікарняним. 03.01.2012 вийшов на роботу та приніс 3 лікарняні за грудень 2011 року, нарахування яких буде проведено січнем 2012 року. 12 січня 2012 року був звільнений. Чи брати для розрахунку компенсації за невикористану відпустку останні 4 місяці чи 3 місяці чи може взагалі не брати період лікарняних. Дуже Вам вдячна.

 17. Ірина:

  Добрий день. Допоможіть будь-ласка. Людина працювала в органах МВС з 2002 року по 2012 рік. За цей весь період у відпустці була не більше ніж 14 календарних днів на рік. Зараз звільняється. Чи буде компенсація за невикористані дні відпусток ? Дякую за відповідь.

 18. По закону повинна бути. Але це по закону. Тут мова йде про бюджетну установу та бюджетні кошти.

 19. олег:

  Добрий день,

  працівник отримує головну частину зарплати ( оклад ) і бонусну ( вона різна, в залежності від виконання показників ).

  Скажіть, будь ласка, компенсація за невикористану відпустку вираховується виключно по окладу, чи за сукупний дохід за якийсь період?

 20. премія це теж заробітна плата. Вона також враховується.

 21. Марина:

  Доброго дня. це запитання трохи не по темі. мене цікавить, що потрібно робити, якщо працівник помер 28.03.12, а зарплата нарахована (і виплачена) до 31.03.12. тобто зайво виплачені 2 дні. як відомо то відпускні які зайво нараховані не утримуються, а що на рахунок заробітної плати?

 22. Лариса Іванівна:

  Прошу надати консультацію. Працівник звільняється у квітні 12р., проводимо розрахунок компенсації за невикористану відпустку. Період нарахування -квітень 2011р- березень 2012р. Весь Березень працівник був на лікарняному, лікарняні будуть нараховані у 04/12р. та проведені у квітні 12р. Як бути з березнем Дякую нарахування немає.

 23. Ірина:

  Доброго дня. підкажіть будь-ласка як бути з відпусткою в такій ситуації: я працюю державній структурі з 2008 року. Реорганізація підприємства пройшла у кінці грудня 2011 року, тобто я була переведена у нову структуру з 3 січня 2012 року. У відділі кадрів пояснили, що у основну відпустку я можу піти лише тоді, коли відпрацюю 6 місяців, тобто після 3 липня. Крім того я маю право на соціальну відпустку. Але я йду у декретну відпустку в квітні. Чи можу я розраховувати на грошову компенсацію відпустки за фактично відпрацьований час і соціальної відпустки?

 24. Еріка:

  Допоможіть будь-ласка. Ніби всі пости прочитала, а як вирахувати кількість днів відпустки не зовсім зрозуміла. Працівник працює з 5.07.2004
  Нарахована відпустка 24 дні була в лютому 2012,а 30 березня 2012 він розрахувався. За скільки днів я маю виплатити компенсацію? За цілі роки зрозуміло (6*24), а решта днів? А ще за лютий брати суму з-ти + відпускні?

 25. Вікторія:

  Підскажіть, будь ласка, працівкик працював у колгоспі, зараз це вже приватне господарсво. На той час (коли був колгосп) він не використовував свою відпустку протягом років. 2002 року працівник помер. Чи мають право його спадкоємці на виплату компенсації по невикористаній відпустці, якщо зараз це вже приватна структура. Дякую.

 26. Вікторія, я думаю, що якщо приватна структура є правонаступником колгоспу, то мають право на компенсацію.

 27. Леся:

  Мені не виплатили матеріальну допомогу при відпустці, хача в заяві я це питання описала. Скажіть, будь ласка, як я можу добитися від керівництва виплатити мені матеріальну допомогу? Дякую

 28. Леся, можете сказати їм, що напишете скаргу в інспекцію по праці, до них прийде перевірка та оштрафує.

 29. Наталья:

  Подскажите пожалуйста, удержания и начисления на компенсацию за неиспользованный отпуск берутся также как и с зарплаты или есть какие-то особенности или ньюансы?

 30. Прирівнюється до заробітної плати.

  • Лариса:

   Доброго вечора,підскажіть буд-ласка як правильно розрахувати компенсацію.Працівник працював з 11.09.2012р.У листопаді 2013р.брав щорічну відпустку-24к.д. Звільнився 13.03.2014р. Дякую.

 31. лєна:

  людина працювала три місяці (54робочі дні) неохідно нарахувати компенсацію за три місяці, як павильно це зробить

 32. Майя:

  Звільнили працівника за пянку.Чи повинні виплатити грошову компенсацію за невикористану відпустку?

 33. Повинні, адже він не відгуляв свою відпустки. При цьому, це не залежить від того, за що звільнили працівника.

 34. Маргарита:

  Добрий день, в мене наступна ситуація: 1 березня 2012 брала компенсацію за невикористаний відпуск 2009 ( 8 днів) року, чи правильно якщо бухгалтер взяла розрахунковий період вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року????Адже і зарплата в тому періоді була нижчою..Буду дуже вдячна

 35. Ірина:

  Доброго дня!!! Мене цікавить таке питання.Наша установа ліквідовується в термін до 31 грудня 2012. Установа вважається державною і визначений вже правонаступник. На даному підприємстві є працівниця,яка знаходиться по догляду за дитиною до 3-ох років( в декретній відпустці з вересня 2011 року).
  1).У 2011 році даний працівник не відгуляв чергову відпустку, чи дозволено законодавством виплатити її компенсацію за невикористану відпустку адже вона переходить до правонаступника? І як провести даний розрахунок?
  2).Чи має установа право виплатити ївихідну допомогу при звільненні даній працівниці?

 36. Ірина:

  Працівник звільняється за переведенням на інше місце роботи має невикористану відпустку, за його бажанням перераховуємо компенсацію на інше підприємство. Як на практиці це зробити? Якщо можна покажіть розрахунки з проводками.

 37. Руслана:

  Працівник прийнятий на роботу 23.02.2012 та звільняється 14.09.12. Чи включається ФОП за неповні місяці та 5 відпрацьованих днів у лютому і 10 відпрацьованих днів у вересні до розрахунку? Як розрахувати правильно кількість днів невикористаної відпустки. Дуже Вам вдячна.

 38. Ірина:

  Підскажіть будь-ласка. Ми на єдиному податку, найманий прац. звільнився 31,08 з ним розрахувались того ж дня, а податки сплатили 14,09. Це велике порушення? Як правильно звільняти? Сплачувати ЗП+відпускні+податки в той самий день?
  Обовязково нараховувати компенсацію. якщо працював 1 місяць?. Буду вдячна

 39. Наталочка:

  Підскажіть будь-ласка. В минулому році з 04.01.2011 була проведена реорганізація підприємств, які були передані до нас на баланс, разом з основними працівниками, що працюють у нас по трудових книжках, були передані по переводу і зовнішні сумісники, але коштів за невикористану відпустку (компенсацію) ніхто на наше підприємство не перераховував на жодного з переданих людей. Як нам бути, коли зовнішній сумісник була передана по переводу 04.01.2011р. звільнилася від нас 15.10.2012р.При цьому вона перебувала у відпустці за період 04.01.2011-31.12.2012 на 31 к.д. та за період 03.01.2012-31.12.2012 тривалістю на 31 к.д. У відпустці перебувала обидва рази в липні. При звільненні вимагає компенсацію за невикористану відпустку за минулі роки. Наскільки я розумію, то компенсація виплачується лише за основним місцем роботи, та коли перераховувалися кошти на підприємство по переводу. Допоможіть будь-ласка, бо немає вже сил… Дуже вдячна.

 40. надя:

  Доброго дня! В мене звільнилась людина ще 11.12 числа, відпустку за півроку роботи він не ходив і заяви на відпускні не писав. Але на днях прийшов вимагати відпускні. Чи повинна я йому відшкодовувати відпускні і якщо так, тоді як мені сплатити податки за нього коли він звільнений????

 41. Михаил:

  Я працюю в церкві по трудовій угоді з 2002-2012 роки.У відпусці був у 2012 році два тижні.Чи мені повинні виплатити компенсацію за невикористані відпустки?і з яким розрахунком?Дякую!!!

 42. Оксана:

  Увольняюсь по переводу на другое предприятие. Остался неиспользованный отпуск за 2011-2012г. и 2 социальных отпуска на ребенка. Предприятие предлагает дать денежную компенсацию за отпуск без расчета денег за отработанное время и без социальных отпусков. Как поступить?

 43. Алена:

  Доброго дня!У мене таке запитання: працювала я на організації з липня 2009 по жовтень 2009 і пішла у декрет, у 2013 роціі вийшла здекрету та звільнилась, маю ще 15 днів невикористаної відпустки, підскажіть, як розрахувати компенсацію? Дякую

 44. Ірина:

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як правильно нарахувати не використану відпустку за 2 роки при звільненні працівника, якщо 1,5 роки із них він пропрацював неповні місяці (5, 10 днів робочих за місяць), відштовхуватися від ставки за останні 12 місяців?

 45. Наталія:

  Допоможіть, будь ласка в такому питанню. по закінчення строкового трудового договору 13.03.2013 р. працівник продовжує працювати, і договір автоматично стає безстроковим, але 18.03.2013 р. працівник хоче звільнитися за власним бажанням. Чи нараховувати компенсацію за ці дні? і за той час, коли працівник працював за строковим трудовим договором?

 46. Катя:

  Доброго дня .Підскажіть будь ласка чи повинні ми виплатити компенсацію за відпустку ,якщо працівник сумісник внутрішній і залишається працювати на 0,5 ставки

 47. Таня:

  Скажіть будь лачка якщо в колективному договорі передбачено 31 день відпустки то при звільнені компенсація рахується за 31 чи 24 календарних дні

 48. Сергійчук:

  Помогите, пожалуйста, разобраться в ситуации. Так получилось что мой отпуск совпал с декретным отпуском (работаю в школе, отпуск 56 дней) начался 10.06.13 а декрет (отпуск по беременности и родам) с 5.07.13. Я полностью не использовала свой отпуск ежегодный. Вопрос: Могут ли мне компенсировать 32 дня неиспользованного отпуска? И как он будет рассчитываться если ставка у меня 1300 грн, а ежемесячный доход 1600 грн (веду кружок и факультатив в той же школе) И еще вопрос: Имеет ли право директор школы отказать в денежной компенсации и на каком основании? (я же работаю в гос учереждении)

 49. Марія:

  Добрий день! Чоловік працював у приватного підприємця з 01.10.2010р, звільнився 16.07.2013р.У відпустці не був жодного разу. Чи належить йому грошова компенсація?

 50. Ткаченко Н.І.:

  Добрий день! Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку при звільненні працівнику. який займає посаду сторожа, за прогул, під час якого була скоєна крадіжка.

 51. Лариса:

  Добрий день! Поясніть будь-ласка, чи потрібне рішення вищестоящого органу для виплати компенсації за невикористану відпустку при не звільненні директора державної установи, яка виключно фінансується з бюджету! Зарання дуже вдяна за відповідь!

 52. Дима:

  Доброго дня!скажіть будь-ласка раніше по закону якщо працівник працював 3 роки без відпусток,то після 3 років відпускні згоряють,як зараз?

 53. Маша:

  Доброго дня, шановні! В мене склалась така ситуація: працюю в університеті, на пів-ставки. Пропрацювала вже рік, відпустку не використовувала. В кінці літа (у серпні (август)) у 2013 році мене було звільнено. В тому ж році у вересні місяці (сентябрь) знову написала заяву і була запрошена працювати на ту ж посаду. Чи можу я отримати конпенсацію за невикористану відпустку?

 54. ольга:

  Заболел во время отпуска ,по окончании отпуска вишла на работу как получить компенсацию чтоб не удержали отпускние как оформить.

 55. Наталія:

  Доброго дня! Допоможіть:в серпні була звільнена на підставі п.4 ч.1 ст.40 КЗпП. При звільнені не нараховано грошові виплати за не використані додаткові відпустки (одинокій матері та матері, яка виховує дитину-інваліда. Неодноразові звернення до територіальної інмпекції праці та прокуратури нічого не дали. У своїх відповідях пишуть, що вони не мають права під час перевірки здійснювати будь-які фінансові та ін. розрахунки.
  Що мені робити?

 56. Наталия:

  Добрый день!Как я понимаю, вы были уволены за прогул (или отсутствие на рабочем месте более трех часов)без уважительных причин п.4 ч.1 ст.40 КЗоТ. При увольнении, Вам должны были сделать полный расчет по зароботной плате и выплатить компенсацию за неиспользованные дни ежегодного отпуска!!, компенсация за дополнительные дни отпуска (т.к. отпуск одинокой матери и матери, которая воспитывает ребенка-инвалида) не производится. Вы можете только его использовать, а компенсации НЕТ.

 57. Тетяна:

  Будь ласка! В кооперативному будинку голова правління пропрацювала 7 років без відпустки. Будинок утримувався за членські внески. Чи за всі роки виплачується компенсація при звільненні?

 58. Статтею 24 Закону України «Про відпустки» передбачено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

  Щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.

  Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати їх (частинами або декілька разом), а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток.

  Законодавством не встановлено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, та немає законодавчої заборони надавати їх у разі невикористання.

 59. Илона:

  Скільки днів відпустки положено , якщо завідувач ДНЗ відпрацювала 9 місяців та 2 дні, пішла в дикретну відпустку , та чи положена матеріальна допомога ?

  • Здравствуйте. Если честно я не осведомлен в теме статуса работников детских учебных заведений. Возможно по ним существуют какие то специальные нормативные акты, регулирующие их отпуска и предоставление материальной помощи.

   Если таких актов нет, то их отпуска регулируются общим законодательством, а именно Законом «Про відпустки» и Кодексом Законов о Труде Украины.
   Минимальная продолжительность отпуска за год не может быть меньше 24 календарных дня согласно статьи 6 закона «Про відпустки». Возможно что в этом конкретном детском учебном заведении внутренним нормативным документом установлена большая продолжительность. Если же она установлена на 24 календарных дня, то работнику положено ПРИМЕРНО ((9*30+2)/365)*24=0,75*24= 18 дней отпуска.

   По поводу материальной помощи, если работник не относится к категории государственных служащих, насколько я знаю, обязательных требований к выплате материальной помощи в законодательстве нет. Выплата или не выплата мат помощи устанавливается внутренними нормативными актами учреждения.

 60. Доброго дня !
  Скажіть будь ласка : 1 ) Коли я звільнився за власним бажанням , але не відпрацював 2 тижні , так як на підприємстві була вже людина . Мені оплачують розрахункові і відпускні кошти ?

  • Выплата компенсации за неиспользованный отпуск, если она вам положена, не зависит от того, отработали вы или нет. Вам ее должны выплатить.

 61. Людмила Олексіївна:

  Добрий день! Підскажіть, будь ласка, як правильно нарахувати компенсацію за невикористану відпустку, якщо працівник був у відпустці з 08.07.14 по 31.07.14, а потім вирішив звільнитися 27.08.14? Які суми і дні потрібно включати до розрахунку?

  • Это зависит от того, сколько всего он работал на вашем предприятии и сколько он был в отпуске.
   Если после того, как он отгулял свой последний отпуск, он использовал все дни, которые ему положены, то компенсация считается за период с 01.08.14 по 27.08.14, если 27 число является датой его увольнения.
   Как посчитать компенсацию, как раз и описано в статье.

 62. Ольга:

  Підкажіть, будь ласка, як розрахувати кількість днів невикористаної відпустки при звільненні, якщо працівник прийнятий 01.05.2012, а звільняється 17.10.2014, при цьому ні разу не був у відпустці? (к-сть днів відпустки 24)

  • В статье есть пример расчета. Что именно вам не понятно в вашем примере. Пример в статье абсолютно такой же, как и ваш. Считается аналогично.

 63. дима:

  Я звільнився за власним бажанням. Пропрацював я 4 місяці. Які повині здійснити мені виплати?

  • Здравствуйте. Если вы не были за это время в отпуске, то вам положена компенсация за неиспользованный отпуск. Пример расчет приведен в статье. Выплата зависит от вашей зарплаты. При этом, не имеет значения, каким образом вы уволились, по собственному желанию, по соглашению сторон или еще как то.

 64. Наталия:

  Доброго дня! Підкажіть,якщо працівник пропрацював 1 рік(25.07.2013-24.07.2014 р.) і пішов у відпустку по вагітності та пологах(28.07.2014р.-30.11.2014р.). Після відпустки побажав звільнитись.
  Скільки днів належить до компенсації?

  • Здравствуйте.
   Время больничного по беременности и родам включается в период для расчета дней отпуска.
   Время отпуска по догляду за дитиною до трьох років не включается.

   Из статьи 9 Закона «Про відпустки»:
   До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються:
   3) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

 65. Оксана:

  Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, как мне рассчитать количество дней неиспользованного отпуска работником, который оформлен на 0,1 ставки (почасовик). Принят 04 ноября 2014г. увольняется 12 февраля 2015 г. Норма отпуска — 56 дней.При этом этот человек отработал в ноябре — 1 день, в декабре не работал,в январе — 2 дня, в феврале — 1 день (согласно графика работы).

 66. Лєна:

  Доброго дня.Скажіть будь-ласка десь була натрапила на статтю де було вказано — якщо людина відпрацювала неповний робочий місяць то невикористана відпустка не компенсується.Чи це так?

 67. Наталія:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як вийти з такої ситуації. Звільнила працівника, виплатила компенсацію за невикористану відпустку при звільненні. Пройшло 2 місяці, а тепер зрозуміла, що помилилася: працівник був інвалідом ІІІ групи — щорічна відпустка 26 к.д., а я порахувала компенсацію за 24 к.д. Що тепер робити?

 68. Марія:

  Доброго дня! Підкажіть , будь ласка, я працюю в приватній організації з квітня 2013 р , з липня 2015р я буду звільнятись. Я мати двох дітей до 15р, Мене цікавить чи зобов’язані мені виплатити компенсацію за додаткову відпустку на дітей (за 10 днів), якщо я використала за весь період роботи лише 20 днів, На роботу я прийшла з центру зайнятості, тому за 2013р я не отримувала ні компенсацію і не була у відпустці. Як це пояснити бухгалтерці, яка каже, що додаткова відпустка надається за відпрацьований рік???

 69. Денис:

  Підскажіть будь ласка: працівник попрацювавши 6 місяців та взявши відпустку на 7 місяці, звільнившись на 8 місяці не має компенсувати роботодавцю частину коштів від відпустки за не повний робочий рік? Дякую

 70. Ирина:

  Здравствуйте.У нас предприятие государственное и такая сложилась ситуация.Работник в сентябре 15 г.увольняется,ему положено 25 дней компенсации.С июля 2014 г.нет зарплаты никакой.Как посчитать эту компенсацию?

 71. Галина Василівна:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка: працівник йде у відпустку у листопаді 2015р.його заробіток за рук буде ділитись на 354 дні тому що у жовтні добавили ще один святковий день? І ще одне питання підвищіли зарплату у вересні 2015р. 1378грн.,а раніне була 1218грн. чи потрібно приміняти коєфіціент з листопада 2014р-по серпень 2015р 1,07572 при нарахуванні відпускних у листопаді 2015р.

 72. наталія:

  Я встроілася на роботу 05.11.14р,а звільнилася 22.11.15р.отпуск не брала. Мені дали лиш зарплату а більш нічого не оплатили.
  Мені мають оплатити отпускні і рощотні чи ні?

 73. Юлия:

  Доброго дня, мене цікавить таке питання, працівник звільнилася за власним бажанням, через деякий час після звільнення звернулася із заявою до керівника про виплату їй компенсації за не використану додаткову відпустку,(виховує дитину сама), але під час трудових відносин у відділ кадрів не надавала підтверджуючих документів про свій статус. Які дії підприємства в даній ситуації, дякую.

 74. Підкажіть будь-ласка якщо в мене людина оформлена 10 жовтня 2015 року а розраховується 1 лютого скільки мені нарахувати днів відпускних дуже дякую

 75. Людмила:

  Добрый вечер!Помогите,пожалуйста,разобраться.Совсем запуталась.Сотрудник был принят на работу 17.11.2015 г. Зарплата выплачивалась своевременно. С 18 января 2016 г по 09.05.2016 человек на больничном. С 10.05.2016 присвоена 1 группа инвалидности. Он находится в коме. По закону я должна его уволить ст.40п.2. Как я должна расчитать компенсацию за неиспол.отпуск ( с какого дохода — целый месяц он проработал только в декабре ) и должна ли я начислить выходное пособие. Очень прошу Вашей помощи. Я хочу правильно все сделать. Если можно, перезвоните 0502439267.

 76. наталія:

  здрастуйте! скажіть,а розрахункові та компенсація за невикористану відпустку оподатковуються?

 77. Людмила:

  Підскажіть, якщо працівник пропрацював повний рік. 4 січня прийнятий на роботу, а 3 січня наступного року звільнений. Чи повністю виплатувати за цілий рік компенсацію.

 78. Наташа:

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, як правильно розрахувати термін невикористаної відпустки. Прийнята на роботу 01.11.2015 звільнена 06.03.2017, у відпустці не була жодного дня, але в 2016 році була на лікарняному 14 днів.
  За скільки днів має нарахуватися компенсація?
  Щиро дякую

  • Добрий день.
   Читайте цю статтю https://byhgalter.com/rozraxunok-vidpusknix-2015-viznachennya-rozraxukovogo-periodu-ta-seredno%D1%97-zarplati-pokrokova-instrukciya-ta-prikladi/
   Який час не включається до розрахункового періоду?
   До розрахункового періоду не включаються святкові дні, в які згідно чинного законодавства робітники не працювали. Слід зауважити, що Законом України № 238-VIII від 05.03.2015 року внесені зміни до статті 73 Кодексу Законів про Працю, які передбачають додатковий святковий день 14 жовтня. Отже, при розрахунку відпускних працівникам, яким надається відпустка до 14 жовтня 2015 року, із розрахункового періоду потрібно виключати 10 святкових днів, з моменту, коли 14 жовтня буде входити до розрахункового періоду – 11 днів.
   З розрахункового періоду виключається також час, коли працівники не працювали з поважних причин та за ними не зберігався заробіток. Зокрема це стосується часу перебування у відпустці без збереження заробітної плати

   У період лікарняного за вами зберігався середній заробіток, тому цей період включається до розрахунку.

 79. ольга:

  доброго вечора! скажить буль ласка я рзрахувалась з роботи 27.03.2017р о 15 .00, а зарплата и розрахункови прийшли уже 27 числа о 12..00 як так можливо? працювала я виховатилем за скильки жнив не використанои видпустки мають бкути розрахункови? дякую!)

 80. Леся:

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка. Працівник згідно направлення з центру зайнятості на громадські роботи пропрацював з 1 березня 2017 по 31 березня 2017 року. Оклад 1600. Заробітна плата за цей період 3200 грн. Як правильно нарахувати компенсацію за невикористану відпустку.

 81. Інна:

  Підскажіть, будь ласка, коли треба звільнити робітницю, якщо вона прийнята на час відпустки по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку основної працівниці. Сама тимчасова робітниця знаходиться на лікарняному по вагітності і пологам з лютого 2017 року по червень 2017 року. Основна працівниця вийде на роботу в липні 2017 року.

 82. Марія:

  Підскажіть будь ласка,як діяти у ситуації: працівник ( вчитель) іде у відпустку 10 червня терміном 56 календарних днів. З 12 червня по 5 серпня на лікарняному за станом власного здоров’я.Відпустку переносять . Чи може працівник використати 25 днів відпустки , а за решту отримати компенсацію,
  оскільки з 1 вересня розпочинається навчаьний процес

 83. Викторія:

  Добрий день! Підскажіть, будь ласка, якщо людині 7 років нараховувалася відпустка за 42 к.д, а потрібно було за 56к.д.Чи нараховується компенсація за невикористанні 14днівх7років=98 днів????

  • Вікторія,
   З Закону про відпустки:
   За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.
   У вас зараз ці дні у невикористаній відпустці. Ви можете їх використати або замінити компенсацією з дотриманням умов у статті 24 Закону про відпустки.

 84. Андрій:

  Доброго дня.Я пропрацював пів року, з 13.01.17 по 21.07.17 , мені нарахують 24 дні відпустки чи 12?

 85. Наталія:

  Доброго дня! У нас такий випадок: працівник прийнятий на роботі 07,03,2017року у червні написав заяву на відпустка з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення ,терміном 42 календарні дні, так як він працює керівником гуртка , але 12,08,17року написав заяву на звільнення підкажіть ,як нам правильно поступити . Щиро дякую!

 86. Катерина:

  Доброго дня. Я працювала у мережі супермаркетів. У нас погодинна оплата праці. В 2015році я пішла у декретну відпустку, в мене залишилось 28днів відпустки. Я 28.28.2017р розрахувалась і мені повинні виплатити компенсацію за відпустку. Сьогодні прийшла компенсація але занадто маленька. Як взагалі має нараховуватись ця виплата?Дякую

 87. Сергій:

  Доброго дня!
  Виникло таке питання: я працюю в держустанові з вересня 2014 року.
  В сумі за 3 роки я використав лише 34 дні відпустки. За яку кількість днів невикористаної відпустки я отримаю компенсацію при звільненні за власним бажанням? За всі які накопичились, чи лише за останній рік? Дякую.

 88. Иван Иванович:

  Мною не використано щорічні відпустки в 2005 та 2007 роках.При звільненні з ОВС в 2011 році мені було відмовлено у виплаті компенсації за невикористані щорічні відпустки. Чи маю я право притягнути УМВС по ст.117 КЗпП.

 89. МАРИНА:

  Доброго дня.Я працюю на підриємстві з 09.09.2017р і за цей період не була в відпустці і на лікарняному.Працюю сутки через двоє так що і святкових ми ніколи не отримували.Як вирахувати кошти які я маю отримати при звільненні?

 90. Виктория:

  Добрый день! Проконсультируйте, пожалуйста, как рассчитать среднедневную зарплату для выплаты компенсации с 2013 по 2017 год? За какой период берется заработная плата?

 91. Сергій:

  Добрий день. Під скажіть будь-ласка.
  Рибалка рибгоспу який не використовував відпустку на протязі 2 років, зараз звернулись до адміністрації щоб виплатили грошову компенсацію за невикористану відпустку.
  Чи вправі адміністрація задовольнити прохання рибалки?
  Який законодавчий акт і у яких випадках допускає грошову компенсацію за невикористану відпустку?

 92. владимир:

  в 16 році звільнили станом на 2013 рік за вимушений прогул виплатили а за відпустку по п.2 і 4 ст 9 ЗУ про відпустки — ні також прогул не врахували для ЄСВ то пенсія пропала що робити

 93. Мелана:

  чи можна звільнитися з патрульної поліції за згодою сторін якщо ст.77 ЗУ «Про нацполіцію» цього не передбачає?

 94. Ксения:

  Доброго вечора, хочу знайти квалiфiкованого юриста, саме у сферi оподаткування, КзоП. По перше в мене питання чi можу я — физична особа отримати розгорнуту довiдку з податковоi про доходи та податки з 2014 року(бо деякi держслужбовцi стверджують що нi, якщо це так то не зрозумiло чому б це) Справа в тому що я працювала в ДГТС, в мене 2 дiтей, батько одноi дитини помер, знаходження другого не вiдоме, але вi домо що вiн не працював нiде офiцiйно, соц льготу менi на пiдприемствi не оформили, ну то ще не так важливо. Вiдпустку менi додаткову не нарахували жодного разу аж до мого звiльнення за сумicництвом.Борг за пiдприемством не повернули, податки брали з нарахованного, а те що нараховане та отримане не одне й те саме кiкого не цiкавить. Я що ще з боргiв ДГТС повинна податки виплачувати. Хочу отримати довiдку саме з податковоi, менi дуже потрiбна ця iнформацiя

 95. Наталія:

  Доброго дня!Я прошу,підкажіть мені будь ласка,я звільняюся з дошкільного закладу і по колективному договорі я маю додаткові 7днів, але мені відповіли в бухалтеріі,незакладені кошти..Чи правомірні діі бухалтеріі?Директор також відповідає що кол. договір невірний і погоджується з бухалтерією.Чи праві вони?

 96. Ніна:

  Підкажіть, будь ласка, за скільки днів відпустки я можу отримати компенсацію при звільненні, за умови, що працювала в органах місцевого самоврядування 3,5 місяців по контракту, потім була прийнята на посаду за результатами конкурсу і пропрацювала, ще 3 місяці, і маю малолітню дитину (до 3 років)?

 97. Олеся:

  Доброго лня, підкажіть будь-ласка, людина взяла відпустку на перед і звільнилася. При цьому повернула кошти за дні не заробленої відпустки. Є наказ на звільнення працівника. Чи потрібен наказ на повернення коштів??? і як його правильно сформувати? Дякую

 98. Susan Benson:

  Вам потрібна швидка, довгострокова або короткострокова позика з відносно низькою процентною ставкою від 3%? Зверніться до нас за допомогою цього електронного листа, щоб отримати кредит. (Sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

 99. Мене звільнили по статті.Чи маю я право отримати відпускні кошти за 2роки?Будь ласка підкажіть.

 100. Зоряна:

  Доброго дня.Скажіть будьласка я працюючи продавцем у приватного підприємця 13 рокїв небула ніразу у вїдпустці,а зараз розрахувалась чи маю я право претендувати на компенсаїю за всі ці роки.

 101. Сергій:

  Доброго дня. Допоможіть будьласка, відпрацював не повний рік(2018) звільнився в 11 місяці. Відпустку відгуляв ще в 9 місяці. Відпускні не на рахували, і сказали якщо звільняєшся то взагалі по закону не положено. Правда чи ні? І як повинні нараховуватисявідпускні з зарплатою 6000грн.? (робота була державною). Дякую

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.7MB/0.00067 sec