Форма 1ДФ. Порядок заповнення та подання звіту

Згідно пункту 176.2 Податкового кодексу особи, які мають статус податкових агентів зобов’язані подавати до податкової служби податковий розрахунок за формою 1дф. Визначення податкового агента наведено у пункті 14.1.180 ПКУ.
У скороченому вигляді податковий агент – це будь який суб’єкт господарювання який виплачує чи нараховує дохід на користь фізичної особи та зобов’язаний утримувати податок з цього доходу та подавати звітність.

Основні статті на блозі про заповнення та подання податкового розрахунку за формою 1дф

  1. Виправлення помилки, що не призвела до заниження суми податку, у звіті 1дф. Чи законний штраф?
  2. Форма 1дф. Скачати бланк податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб
  3. Особливості заповнення податкового звіту за формою 1дф
  4. Перехідні відпускні. Відображення у формі 1дф.
  5. Заповнення звіту за формою 1дф 2011. Інструкція по заповненню та порядок подання
  6. Дві податкові соціальні пільги для одного працівника та відображення у формі 1-ДФ

 

Яким нормативно-правовим актом затверджена форма 1дф? Де можна скачати бланк?

Бланк податкового розрахунку за формою 1дф затверджений Наказом ДПАУ від 24.12.2010 №1020 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» (далі – Наказ №1020).
Скачати бланк для заповнення можна на цій сторінці http://byhgalter.com/forma-1df-skachati … ozraxunku/ .

Строки поданння звіту за формою 1дф до податкової служби

Звітним податковим періодом для подання звіту за формою 1дф є календарний квартал. Згідно пункту 2.1 Наказу №1020 звіт подається протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Якими способами можна подати форму 1дф до податкової служби?

Способи подання податкових декларації до органів державної податкової служби однакові для всіх декларацій. Вони прописані у пункті 49.3 Податкового кодексу:

  1. особисто платником податку або уповноваженою на це особою (Декларацію варто подати в двох екземплярах. У канцелярії податкової служби на екземплярі обов’язково повинні поставити відмітку про прийняття);
  2. надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (Згідно пункту 49.5 ПКУ здійснити відправлення декларації треба не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку її подання.)
  3. засобами електронного зв’язку в електронній формі у порядку, визначеному законодавством за умови наявності електронного цифрового підпису. (Згідно пункту 49.5 ПКУ відправити декларацію електронною поштою треба не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.).

 

Заробітна плата нарахована, але фактично не виплачена. Чи треба подавати звіт за формою 1дф?

Незалежно від факту фактичної виплати заробітної плати суб’єкт господарювання зобов’язаний сплатити податки та ЄСВ з такої зарплати. Докладніше про це читайте у статті блозі Заробітна плата нарахована, але не виплачена. Чи треба сплачувати податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок?
При цьому, згідно пункту 2.2 Наказу №1020 податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.

Заробітна за місяць виплачується у наступному місяці? У звіт за який квартал потрапляють показники?

Наприклад, заробітна плата за березень виплачується 5 квітня. У якому звіті за формою 1дф відображати виплату заробітної плати? За перший квартал чи за другий?
Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни у наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.
Наприклад, до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена у лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена у березні), за березень (нарахована у березні та виплачена у квітні).
Детальну відповідь ДПСУ на це питання читайте у листі від 10.08.2011 р. N 14496/6/17-0215.

Чи треба у звіті за формою 1дф вказувати виплати чи нарахування доходу приватним підприємцям?

Це питання має дуже давню історію та міркувати з цього приводу можна багато. Суттєво одне: податкова служба вимагає від суб’єктів господарювання відображати у формі 1дф виплати доходу приватним підприємцям незважаючи на те, що такі підприємці платять за себе податку самостійно. Позицію ДПСУ читайте у листі від 19.09.2011 №689/6/23-50/0315.

Строки сплати податку на доходи фізичних осіб в результаті подання звіту за формою 1дф

Згідно пункту 168.1.2 Податкового кодексу: «Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку». Тобто сплачувати ПДФО треба під час кожної виплати заробітної плати незалежно від подання звіту за формою 1дф.

Як оподатковуються ПДФО та відображаються у формі 1дф дитячі подарунки на новий рік?

Пунктом 165.1.39 ПКУ встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.
Новорічні подарунки відображається у формі 1дф за ознакою «160» у вартості, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, та за ознакою «126» у разі перевищення такої суми. Більш детальну відповідь читайте у листі ДПСУ від 02.12.2011 №6711/6/17-11/5.
Також є зовсім свіжий лист ДПСУ від 08.10.2012 р. N 2972/0/51-12/17-1115.

Яким чином у звіті за формою 1дф виправляються помилки?

В залежності від того, коли виявлена помилка може бути два варіанти:
Якщо помилка виявлена до спливу граничного терміну подання звітності. Наприклад, помилка у звіті за перший квартал виявлена 30 квітня. В цьому випадку можна подати «новий звітний» податковий розрахунок, який замінить собою вже поданий.
Якщо помилка виявлена після спливу граничного терміну подання звітності. В цьому випадку треба подавати уточнюючий розрахунок. Виправлення помилки таким чином описане у Розділі IV Наказу №1020:
Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» — на вилучення рядка.
Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» — на введення рядка.

Як у формі 1дф відобразити виплату та нарахування доходу ФОПу в різних кварталах?

Заповнення звіту в цьому випадку має свої особливості. Приклад заповнення розрахунку ви можете подивитись у цій статті на блозі http://byhgalter.com/zvit-za-formoyu-1df/ .

 

Коментарі

bykashka » 07 авг 2012, 09:30

Добрий день !Підкажіть будь-ласка як показати в формі 1ДФ компенсацію за невикористаану відпустку,вже розрахованому працівникові. Атакож ще таке питання: в квітні було нараховано зарплату,зроблені перерахуваня з зарплати працівника.Зданий звіт в пенсійний.Через місяць працівник приніс лікарняний .Тепер треба робити в пенсійний скасовуючий звіт?А як показати в 1ДФ виплати.? Мабуть показувать так як повинно бути правильно.

Компенсація за невикористану відпустку це ознака 101. Ось тут є непогана табличка http://triola.com.ua/kod1DF/kod1DF.html
Щодо скасовубчого звіту

5.2. У разі виявлення страхувальником самостійно недостовірних відомостей, які подані після закінчення звітного періоду та/або накопичені в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідного територіального органу Пенсійного фонду необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу та одночасно початкові документи із зазначеними вірними відомостями на одну застраховану особу разом з пояснювальною запискою щодо зміни відомостей.

У разі якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 додатка 4 до цього Порядку, подаються тільки скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу.

Ви же будете робити перерахунок заробітної плати у зв’язку з лікарняними? Те, що у вас вийде, те й показуєете у 1дф.

cveta_2005 » 08 ноя 2012, 15:28

Подскажите пожалуйста .у меня вопроспо заполнению формы 1ДФ.ФОП на общей ситеме .один без наемных сотрудников .в форме 1ДФ показываю выплаты другим ФОПам с кодом 157.меня интересует.что писать в графе працювало у штате?я раньше .в самом начале консультировалась .сказали если нет работников в штате ставите прочерк.теперь читаю на форумах.что инспектора начинают штрафовать за прочерк в этой графе.одни говоря .что нужно ставить-1.другие писать .то колличество .которым выплачивал по 157 коду.четкого ответа сама найти не могу .я имею ввиду согласно законодательства.

bykashka » 09 ноя 2012, 08:00

3.1.6. «Працювало у штаті» — проставляється найбільша з місячних за звітний період (на перше число місяця) облікова кількість штатних працівників облікового складу юридичної особи чи самозайнятої фізичної особи. Облікова кількість штатних працівників облікового складу юридичної особи чи самозайнятої фізичної особи визначається відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 N 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722.

зазначати у цій графі кількість самозайнятих осіб немає підстав. для штрафів також немає підстав

dmkushnir » 26 янв 2013, 09:23

якщо юридична особа на 4-ій сплачувала кошти за матеріали ФОПу на 2-й то чи потрібно відображати в 1ДФ і відображати суми? Щойно прочитав Лист від 19.09.2011 №689/6/23-50/0315 (про виплату самозайнятим). Закрались сумніви
якщо ФОП купив у ФОПа (обоє на 2-ій групі) то потрібно подавати і відображати в формі 1ДФ суми розрахунків?

rokki » 29 янв 2013, 09:06

скажіть будь-ласка, лікарняні прирівнюються до з/п і показуються разом з з/п, чи проводити по окремому коду? якщо так то по якому?

bykashka » 30 янв 2013, 08:43

dmkushnir, показувати придбання товарів у ФОПів це вимога податкової служби, за яку вони штрафують.

bykashka » 30 янв 2013, 08:44

rokki, лікарняні відображаються у формі 1дф під ознакою доходу 101. Також дивіться профільну тему по лікарняним.

rokki » 30 янв 2013, 11:43

підкажіть, у формі 1 ДФ гр. 3а і 3 мають бути однаковими (виплата з/п вчасно)? чи гр. 3 зменшена від гр. 3а на суму ПДФО і єд. внеску?

rokki » 30 янв 2013, 11:54

і ще одна, якщо ж я все таки показувала у графі 3 занижену суму гр. 3а на ПДФО і єд. внесок, жо мені тепер робити???????? планується перевірка, і я в шоці, правильно я робила чи ні :shock:

rokki » 30 янв 2013, 14:30

була в податковій на консультації, сказали, что ЛЮБІ зміни у звіті з галочкою «уточнений» — тягнуть за собою штраф 510 грн. (але так радісно сказав, що за всі 9 звітів), а якщо не подати уточнені звіти — при перевірці — 510 грн, за кожний!!!!!!! хоча на форумах читала, що за одне й те саме порушення (за 9 звітів) штраф 510 за всі. Тоді, виникає питання, а може взагалі не подавати уточнені???? авось не найдуть помилки??? що порадити? чи все таки здати 9 уточнених звітів і заплатити 510 грн? а якщо випливе не 510, а 510 х 9 шт????

dmkushnir » 03 фев 2013, 16:33

в 1ДФ? який код?

bykashka » 05 фев 2013, 07:40

rokki, я бы ничего не делал. Если подадите уточненку, налоговая вас оштрафует сразу камеральной проверкой. Заметят ли они это при документальной проверке и станут ли обращать на это внимание, это уже другой вопрос.

Светланочка » 11 апр 2013, 15:45

Добрый день! Подскажите, как лучше поступить в такой ситуации. ФОП на ОС, есть наемные сотрудники. Заполняя отчет по 1-ДФ за 1 квартал 2013года обнаружила, что ошиблась в отчислениях по НДФЛ с з/пл одному сотруднику, недоплата в бюджет 4 копейки (январь 2013, был больничный, применялась соцльгота, ну как-то недосмотрела). Вроде бы сумма смешная, но как я понимаю можно «влететь» при проверке… Сотрудник работает, эти 4 копейки удержать можно с ближайшей з/платы, но сам факт…
Хотела бы узнать:
в отчете в стр.4 указать правильную сумму (например 50, 14грн), а в стр.4а — 50,10грн, а в следующем квартале показать эту доплату?
или и в стр.4 и 4а отобразить 50,14 и забыть про эти 4 копеки, а вдруг недосмотрят?
А может еще есть какой-нибудь способ?

Спасибо.

dmkushnir » 11 апр 2013, 16:13

в отчете в стр.4 указать правильную сумму (например 50, 14грн), а в стр.4а — 50,10грн, а в следующем квартале показать эту доплату?
или и в стр.4 и 4а отобразить 50,14 и забыть про эти 4 копеки, а вдруг недосмотрят?
думаю, так краще. тут 50/50, діло принципове
azbenek » 26 апр 2013, 18:10
До уваги безкоштовний онлайн сервіс формування звіту 1ДФ: http://1df-online.com.ua
Форма 1ДФ. Порядок заповнення та подання звіту
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.54MB/0.00040 sec